Sony KDL EX500 (32 EX 500 37/40/46/55EX500) nowe CCFL- opinie, test, wszystko o...

wlonext

New member
Banding KLD-46EX500

Witajcie

Kolory na nim super ale cos mi sie zaczelo przeszkadzac podczas ogladania TV. Na poczatku myslalem ze to sygnal TV. Pozniej nagle uswiadomilem sobie ze to nierownomierne podswietlenie. Zrobilem sobie 10 plansz z roznym zaciemnieniem i wyszlo. Banding. Najbardziej widoczny poziomy podczas ruchu kamery na zieleniach i cieplych kremowych barwach. Zreszta ocencie sami. W necie widzialem podobne screeny ale moj jest chyba najgorszy. Kwalifikuje sie do reklamacji ??

Obraz jednolity wyswietlony z pendrive - 90% czerni 10% bieli

Obraz z TV po kalibracji. Podswietlenie 2 , Kontrast 97, Jasnosc 66

Tak wiec nie podkrecam parametrow by na sile zobaczyc wade.

pzdr
 

Attachments

  • sony46.jpg
    sony46.jpg
    92,9 KB · Wyś: 232
  • sony46_2.jpg
    sony46_2.jpg
    119,7 KB · Wyś: 143

arik92

New member
Menu serwisowe składa się z trzech części. 1) DIGITAL SERVICE (to akurat przedstawia twoje zdjęcie) 2) CHASSIS SERVICE 3) chyba SUBTITLE SERWICE. Aby przejść z jednej części do drugiej używamy klawisza OPTIONS.
Po włączeniu trybu serwisowego jesteśmy w części DIGITAL SERVICE i jest tutaj 7 zakładek:
001 - OP (1 pod zakładka, nazywa się VERS)
002 - MODEL - (2 pod zakładki)
003 - DIG_SRV_MODE - (6 pod zakładek)
004 - TUNER (2 pod zakładki)
005 - CHPRESET (12 pod zakładek)
006 - WB - (1 pod zakładka )
007 - WIFI - (2 pod zakładki)
Aby przejść z jednej pod zakładki do drugiej używamy klawiszy 1 (do przodu) i 4 (do tyłu).
Aby przejść z jednej zakładki do drugiej używamy klawiszy 2 ( do przodu ) i 5 ( do tyłu)
Każda pod zakładka ma ustawioną jakąś wartość. Na zdjęciu, które zamieściłeś akurat dla pod zakładki VERS wartości "---" nie idzie zmienić. Ale dla innych pod zakładek wartości jest więcej. Wartości zmieniamy klawiszami 3 (do przodu) i 6 (do tyłu).

Nie radzę jednak zmieniać tak sobie wartości, bo czasem można coś tak przestawić, że jedynie ratuje nas wysłanie TV do serwisu. Jeśli będziesz się poruszał po pod zakładkach, to jak możesz, to napisz jakie masz wartości dla dwóch pod zakładek znajdujących się w zakładce 002 MODEL.
 
Ostatnia edycja:
J

Judash

Guest
Witam.Panowie, czy na Sony KDL-EX500 można oglądać filmy HD z pendraiva podłączonego przez USB?
 

pierotez

New member
... Jeśli będziesz się poruszał po pod zakładkach, to jak możesz, to napisz jakie masz wartości dla dwóch pod zakładek znajdujących się w zakładce 002 MODEL.

Niestety w zakładce DIGITAL SERVICE - 002 MODEL nic ciekawego nie znalazłem :(
1.
dsc0001nt.jpg
dsc0001nt.jpg

2.
dsc0002zg.jpg

By pierotez at 2011-03-27

Arik92 ja tego ekrana kupiłem z miesiąc temu. Może coś jeszcze pozmieniali.
Chciałem tylko podejrzeć jaki model matrycy - samka czy mao.
Gdzieś w tym wątku był opisany tutek jak to zrobić razem ze zdjęciami ale przeleciałem cały do początku prawie i nie znalazłem :(
 

nilmut

New member
Pany, jaka ta matryca w moim 32EX500 bo nie moge rozkminić? Jakdalej poruszać się po tym memu?

dsc0937jd.jpg
dsc0937jd.jpg]
dsc0937jd.th.jpg
dsc0937jd.th.jpg

nie ma potrzeby poruszać się po tym menu, chyba żeby coś zepsuć. wszystko jasne z tego zdjęcia matryca AUO niestety. o czym świadczy symbol T315HW04 V1. zadowolony z kątów widzenia?? mnie one rozpierdzielały dopóki nie wymienili mi matrycy.
 

nilmut

New member
Witam.Panowie, czy na Sony KDL-EX500 można oglądać filmy HD z pendraiva podłączonego przez USB?

są z tym problemy ja już zrezygnowałem z konwertowania plików do odpowiednich formatów traci się sporo na jakości, innym razem nie ma dźwięku. do rozdzielczości np ok 720x304 jest ok. potem loteria lecz w większości nie idą. pozostaje puszczać z kompa przez hdmi albo mieć dobry odtwarzacz HDD.
 

pierotez

New member
nie ma potrzeby poruszać się po tym menu, chyba żeby coś zepsuć. wszystko jasne z tego zdjęcia matryca AUO niestety. o czym świadczy symbol T315HW04 V1. zadowolony z kątów widzenia?? mnie one rozpierdzielały dopóki nie wymienili mi matrycy.
Nilmut dzięki, nei ma tragedii ale nie mam porównania - pierwszy płaski ekran. Czerń ładna ale mało szczegółowa, kolorki tak sobie nasycone, kąty do 2-3 osób ujdą ale jak można lepiej??!
Ja kupiłem w Saturnie, ciekawe czy miałbym szanse na wymianę :(
 

appp

New member
Witam

Mama mały problem z zasobami udostepnianymi z netu, podobno TVN i IPLA współpracują z SONY, u mnie niestety po wielokrotnych próbach odświeżania zawartości internetowej w menu telewizora akurat tych serwisów nie widać. Podpowiedzcie co zrobić by sę znalazły w udostępnionyych zasobach telewizora? Z góry dzięki
 

nilmut

New member
Nilmut dzięki, nei ma tragedii ale nie mam porównania - pierwszy płaski ekran. Czerń ładna ale mało szczegółowa, kolorki tak sobie nasycone, kąty do 2-3 osób ujdą ale jak można lepiej??!
Ja kupiłem w Saturnie, ciekawe czy miałbym szanse na wymianę :(

Z czernią podobnie jest i przy matrycy SPV-A - właśnie mało szczegółowa poza tym ok, kolorki troche lepsze przy SPV-A, natomiast kąty widzenia to już znacząca różnica. Goście przyjdą i nawet w 7 osób ogląda się bez problemu.
Co do wymiany na nowy egzemplarz raczej nie dostaniesz, po prostu z tamtymi matrycami 32ex500 obecnie wygląda na to, że nie produkują. Mi wymienili matrycę po dużej i nerwowej interwencji w Sony, jeśli w sklepie na ekspozycji był starszy model możesz się dochodzić, że kupiłeś co innego niż widziałeś.
 

yaqp

New member
Witam

Mama mały problem z zasobami udostepnianymi z netu, podobno TVN i IPLA współpracują z SONY, u mnie niestety po wielokrotnych próbach odświeżania zawartości internetowej w menu telewizora akurat tych serwisów nie widać. Podpowiedzcie co zrobić by sę znalazły w udostępnionyych zasobach telewizora? Z góry dzięki

Nie "podobno" a NAPEWNO są TVN i Ipla, może pomogłoby wgranie najnowszego softu do tv? moze. Ja mam najnowszy soft i po podlaczeniu do sieci mam te "kanały internetowe".
 

wlonext

New member
W sprawie mojego poprzedniego postu

A ja Wam koledzy bardzo ale to bardzo dziękuję za pomoc i konsultację. Jakiś czas temu opisałem moją przypadłość z bandingiem na moim egzemplarzu KDL-46EX500. Czlowiek czyta najpierw wrzucone posty, pozniej dokladnie stara sie opisac problem, robi zdjecia bo przeciez ma kontakt z elita elit w temacie testowania modelu ktory posiada. Wybiera przypiety watek. Nie wrzuca jako kolejny na forum /a moze powinien/ tylko grzecznie dopisuje sto kilkunasty na koncu. Czeka pozniej nie narzucajac sie bo to przeciez to nieladnie. I tak mijaja dni. Wazne dni bo 10 dni od zakupu w necie wymarzonego telewizorka rzecz swieta. Mijaja i minely. Zwrocic juz nie moge. Teraz jezeli to wada sprawa serwisu ale na ten temat tez nikt sie nie zajaknal czy jest na tyle widoczna i upierdliwa ze serwis ja uwzgledni.

Dziekuje bardzo jeszcze raz. Sukcesow na polu testowania i doradzania kolejnym uzytkownikom forum zycze.

pzdr
Jarek
 

edi730

New member
To Tylko Twoja nieudolność! Jak przeszkadzało było oddać! Miałeś czas... A Ty jak d..a usiadłeś, zacisnąłeś pośladki i czekałeś aż ktoś podejmie za Ciebie decyzję. I du..pa zaciśnięta coraz bardziej bo czas leci... Ile Ty masz lat człowieku? Jak nie mogłeś znaleźć porady było odesłać i po kłopocie. Przecież to Twój TV a nie ludzi z forum...
 

wlonext

New member
Forum jest po to zeby sie kontaktowac. Kontaktowanie pozwala porownywac. Porownywac np. osobiste oceny. Ja mam przed soba jeden egzemplarz ale wespol z uzytkownikami mamy ich kilkadziesiat albo i wiecej. Kazdy z nas ma mozliwosc sprawdzenia swojej sztuki. Ktos wtedy napisze: "U mnie jest gorzej" albo "OMG ale wada. Ja tak nie mam !!!" Widzac to i owo podejmuje wtedy decyzje. Oddawac czy nie ? Zawsze przy oddaniu jest obawa ze dostaniemy gorszy egzemplarz, wiec moze z ta wada nie jest tak zle ? Moze te typy tak maja ?? Pytanie na forum mialo na celu zebranie ocen i porownan ktorych sie nie doczekalem. Jezeli potrafisz czytac ze zrozumieniem o to mialem wlasnie zal. Dokladnie opisalem o jaka wade chodzi i napisalem jak przeprowadzilem test. Zawsze jak sie produkuje na forach staram sie wniesc jak najwiecej wiedzy i spostrzezen.

P.S.
Dzieki wlasnie takim dokladnie udokumentowanym spostrzezeniom moglem dokladnie przyjrzec sie innym TV. Moze wlasnie dzieki takim postom Ty masz swoj wymarzony TV. Wszak pewnie poczytales wczesniej jakies oceny. Gdybysmy wspolnie opisywali i analizowali ten przypadek jak i inne, czytajacy posiedliby cenna wiedze przed zakupem. Tobie jak widac konstruktywnie nie chcialo sie popracowac ale produkowac sie by napisac postu w stylu "odwal sie" juz tak.

Gratuluje podejsca
 

tommyhoe

New member
sony kdl problem z HD

witam mam dosyc ciekawy problem z moim tv sony kdl ex 501 40 cali, mianowicie połączyłem kablem hd tv z komputerem i zauważyłem ze filmy hd sie zacinają, co kilkanaście sekund jest skok klatek, zwykłe filmiki np z youtube nie zacinają się. Czy ktos miał podobny problem, napisze jeszcze ze nie jest to wina ani pc ani kabla bo podłącząłem go pod starego samsunga lcd i wszystko ok
 

edi730

New member
Forum jest po to zeby sie kontaktowac. Kontaktowanie pozwala porownywac. Porownywac np. osobiste oceny. Ja mam przed soba jeden egzemplarz ale wespol z uzytkownikami mamy ich kilkadziesiat albo i wiecej. Kazdy z nas ma mozliwosc sprawdzenia swojej sztuki. Ktos wtedy napisze: "U mnie jest gorzej" albo "OMG ale wada. Ja tak nie mam !!!" Widzac to i owo podejmuje wtedy decyzje. Oddawac czy nie ? Zawsze przy oddaniu jest obawa ze dostaniemy gorszy egzemplarz, wiec moze z ta wada nie jest tak zle ? Moze te typy tak maja ?? Pytanie na forum mialo na celu zebranie ocen i porownan ktorych sie nie doczekalem. Jezeli potrafisz czytac ze zrozumieniem o to mialem wlasnie zal. Dokladnie opisalem o jaka wade chodzi i napisalem jak przeprowadzilem test. Zawsze jak sie produkuje na forach staram sie wniesc jak najwiecej wiedzy i spostrzezen.

P.S.
Dzieki wlasnie takim dokladnie udokumentowanym spostrzezeniom moglem dokladnie przyjrzec sie innym TV. Moze wlasnie dzieki takim postom Ty masz swoj wymarzony TV. Wszak pewnie poczytales wczesniej jakies oceny. Gdybysmy wspolnie opisywali i analizowali ten przypadek jak i inne, czytajacy posiedliby cenna wiedze przed zakupem. Tobie jak widac konstruktywnie nie chcialo sie popracowac ale produkowac sie by napisac postu w stylu "odwal sie" juz tak.

Gratuluje podejsca

Właśnie na Takich osobach jak Ty sklepy zarabiają. Wcisną Ci bubel i dobrze wiedzą że go nie oddasz. Wiesz są takie kursy organizowane przez UE. Mobilizacja Postaw. Wiele się nauczysz.
Forum takie jak to i inne też nie są dobrym sposobem na pozyskiwanie opinii i wiedzy na temat sprzętu. Porównaj sobie zagraniczne fora. Troszkę się różnią. A już opinie wypisywane na portalach cenowych to śmiech na sali, nawet posty są stylistycznie podobne. Wystarczy 2-3 przedstawicieli jakieś firmy którzy utworzą po kilka profili na forum i zaczną wypisywać cuda na temat sprzętu i machina rusza. Tak że nie wierz bezgranicznie wszystkim. BĄDŹ SAMODZIELNY i analizuj. Ale nie wpadaj w skrajność ;)
 
Ostatnia edycja:

arik92

New member
Wiadomo że seria EX5 dzieli się na kilka różnych modeli, różniących się wyglądem obudowy, czy rodzajem tunerów cyfrowych, czyli:
KDL-EX500 - dolna listwa srebrna, tunery DVB-T, DVB-C
KDL-EX501 - dolna listwa czarna, tunery DVB-T, DVB-C
KDL-EX503 - dolna listwa srebrna, tunery DVB-T/T2, DVB-C
KDL-EX505 - dolna listwa srebrna, tunery DVB-T, DVB-C i DVB-S/S2

Sam posiadam KDL-EX501 z polskiej dystrybucji, który w menu serwisowym w pod zakładce DEST, która należy do zakładki MODEL ma ustawienie 09, czyli AEP (AEP grp).


Jednak po przestawieniu tego ustawienia z 09 na 17, czyli AEP-S (AEP grp)

gdy wejdziemy w HOME>Ustawienia>Ustawienia cyfrowe uzyskujemy nowe opcje takie jak Autoprogramow. z satelity, Sortowanie programów satelit., Automat. info dot, usług satelit.

Jednak tych opcji nie wykorzystamy, bo TV nie ma głowicy DVB-S/S2, ale gdyby taką oryginalną głowicę Sony od modelu EX505 wstawić to pewnie by to zagrało.
Podejrzewam, że modele KDL-EX500/501, a EX505 różnią się tylko ustawieniem w menu serwisowym, czyli KDL-EX500/501 ustawienie 09, a EX505 ustawienie 17 i tym, że EX505 ma dodatkowo głowicę DVB-S/S2 wstawioną.

Z kolei do Anglii idą modele KDL-EX503 z tunerem DVB-T/T2 i podejrzewam, że te modele mają takie ustawienie

Jeśli modele KDL-EX500/501 mają tą samą głowicę co KDL-EX503, to wychodziłoby na to, że wystarczy zmienić ustawienia w menu serwisowym i modele KDL-EX500/501 będą obsługiwać DVB-T2. Jednak jeśli te głowicę w KDL-EX500/501, a KDL-EX503 są inne, to wtedy trzeba by podmienić głowicę w KDL-EX500/501 na taką, która znajduje się w KDL-EX503.
Póki co w Polsce multipleksy są w standardzie DVB-T, ale w przyszłości dalsze multipleksy mogą być w DVB-T2.
 

ernet

Active member
Bez reklam
Forum jest po to zeby sie kontaktowac. Kontaktowanie pozwala porownywac. Porownywac np. osobiste oceny. Ja mam przed soba jeden egzemplarz ale wespol z uzytkownikami mamy ich kilkadziesiat albo i wiecej. Kazdy z nas ma mozliwosc sprawdzenia swojej sztuki. Ktos wtedy napisze: "U mnie jest gorzej" albo "OMG ale wada. Ja tak nie mam !!!" Widzac to i owo podejmuje wtedy decyzje. Oddawac czy nie ? Zawsze przy oddaniu jest obawa ze dostaniemy gorszy egzemplarz, wiec moze z ta wada nie jest tak zle ? Moze te typy tak maja ?? Pytanie na forum mialo na celu zebranie ocen i porownan ktorych sie nie doczekalem. Jezeli potrafisz czytac ze zrozumieniem o to mialem wlasnie zal. Dokladnie opisalem o jaka wade chodzi i napisalem jak przeprowadzilem test. Zawsze jak sie produkuje na forach staram sie wniesc jak najwiecej wiedzy i spostrzezen.

P.S.
Dzieki wlasnie takim dokladnie udokumentowanym spostrzezeniom moglem dokladnie przyjrzec sie innym TV. Moze wlasnie dzieki takim postom Ty masz swoj wymarzony TV. Wszak pewnie poczytales wczesniej jakies oceny. Gdybysmy wspolnie opisywali i analizowali ten przypadek jak i inne, czytajacy posiedliby cenna wiedze przed zakupem. Tobie jak widac konstruktywnie nie chcialo sie popracowac ale produkowac sie by napisac postu w stylu "odwal sie" juz tak.

Gratuluje podejsca

Jestem na tym forum już dość długo i zgadzam się z tym , co napisałeś. Na szczęście większość Forumowiczów szybko i skutecznie pomaga. Inni wola krytykować…. . PS. Zostań z nami.
 

kuzyn007

New member
Witam,
Posiadam telewizor Sony KDL-32EX500 i planuje zakupić uchwyt na ścianę. Według opisów to ten TV jest zgodny ze standardem VESA 200x200 ale jak mierze rozstaw śrub za pomocą metra z tyłu obudowy to wychodzi mi znacznie mniej niż 200x200. Czy ktoś może mi powiedzieć czy ten uchwyt będzie dobry na KDL-32ex500 i czy będzie się dobrze sprawdzał?:)

allegro.pl/wieszak-uchwyt-do-telewizora-lcd-10-37-do-30kg-i1527673213.html

EDIT:
Z powodu braku 5 postów byłem zmuszony wkleić link w takiej formie jak jest powyżej. Wystarczy skopiować linijkę i wkleić do wyszukania.

EDIT2:
Dobra udało mi się znaleźć otwory na uchwyt 200x200:) Teraz tylko proszę o opinie tego uchwytu czy warto taki kupować. Dodam, że koniecznie musi być to wyciągnięte ramię ponieważ telewizor znajduje się w rogu pokoju.
 
Ostatnia edycja:
Do góry