Sony KDL EX500 (32 EX 500 37/40/46/55EX500) nowe CCFL- opinie, test, wszystko o...

tdigdtd

New member
EX SERIES : TV and Home Cinema : Sony
i nie słuchaj sprzedawców tylko szukaj info w sieci.

Wiem że modele na rok 2011 o oznaczeniach x2x czyli np 520 maja edge led. Mam po prostu nadzieje że będą inne modele z CCFL, chociaż pewnie nie skoro seria EX 5xx od zawsze była na CCFL a teraz zawitało edge led vel latarki na rogach.

Kiepska sprawa bo nie kupię telewizora (chciałem 55ex500) wcześniej niż za półtora miesiąca, a potrzebuje do grania po nocy więc niski input lag + podświetlenie na 2-3 kreski w ciemnym pokoju (a wtedy najbardziej widac latarki z edge led). Coś czuje że będzie tragedia bo nie stać mnie na więcej niż 6tyś zł a telewizory z RGB LED zaczynaja się tak naprawde od 11-12tyś.

Podobno Sharp z serii 820 nie jest taki tragiczny, ma dodatkowy kolor żółty który niby daje lepszy obraz i niektóre kolory (rgby zamiast rgb) i niski input lag, ale to dalej edge led :(.
 
Ostatnia edycja:

volfoo

New member
Czy ktoś może odpowiedzieć mi na pytanie dlaczego nigdzie w internecie (w sklepach jeszcze nie szukałem) nie mogę znaleść modelu EX-501 z matrycą 37 cali (modeli z inną matrycą jest bardzo dużo nie ma tylko 37)
 

tommyhoe

New member
sony ex 500 37/40

witam, pisałem kiedyś ( jakies 3 miesiące temu ) o problemie z brzęczącym tv sony ex500 37 cali, chciałem poinformować ze po długotrwałej walce udało mi sie wywalczyć zwrot tv, niestety nie udało sie odzyskac pieniedzy, a wymienic na nowy tv ( pozytyw jest taki ze dali mi 40 cali bez dopłaty ). I co sie okazuje , wspaniały nie brzęczący 40 calowy ekran sony, który polecal mi wziac serwisant brzęczy. Nie mam siły juz walczyc z tymi debilami z serwisu i tą gównianą firmą jaką jest sony. Chciałem sie zapytac czy ktos odwazył sie zalac inwerter lakierem i czy to pomogło albo w jakis inny sposób wytłumił ten cholerny telewizor
 

remo179

New member
@tommyhoe

witam, pisałem kiedyś ( jakies 3 miesiące temu ) o problemie z brzęczącym tv sony ex500 37 cali, chciałem poinformować ze po długotrwałej walce udało mi sie wywalczyć zwrot tv, niestety nie udało sie odzyskac pieniedzy, a wymienic na nowy tv ( pozytyw jest taki ze dali mi 40 cali bez dopłaty ). I co sie okazuje , wspaniały nie brzęczący 40 calowy ekran sony, który polecal mi wziac serwisant brzęczy. Nie mam siły juz walczyc z tymi debilami z serwisu i tą gównianą firmą jaką jest sony. Chciałem sie zapytac czy ktos odwazył sie zalac inwerter lakierem i czy to pomogło albo w jakis inny sposób wytłumił ten cholerny telewizor


W jaki sposób wywalczyłeś wymianę Ex500 ''37 na "40 ?
Ja też mam ten model - może podasz instrukcje jak go można wymienić przez serwis (oczywiście mój również nieprzyjemnie brzęczy :( )

Z góry dzięki !
 

tommyhoe

New member
no cóz nie ma jednej recepty na dochodzenie swoich praw, u mnie trwało to 3 miesiace, najpierw oddałem tv naserwis gdzie wymienili inwerter ( nic nie pomogło ), potem znowu ich wezwałem. Serwisant stwierdził ze tv jest ok i wreczył mi papier ze telewizor jst sprawny i ze moge sobie dzwonic do sony polska. Tak tez zrobilem. Sony polska poinformowało mnie ze zawiadomia moj serwis aby odebral tv do naprawy, niestety nic takiego sie nie wydarzyło.Wkurzony poszedłem do serwisu i zapytałem sie czemu nic nie robia z tym telewizorwm. Oni na to ze nie otrzymali zadnego powiadomienia. PO kilku dniach serwis z własnej uprzejmosci ( czyli dzieki mojej upartości ) przyjął telwizor. Po tygodniu trzymania tv w serwisie otrzymałem telefon ze sony polska zgodizło sie na wymianie telwizora na nowy. Otrzymałem odpowiedni dokument i poszedłem do sklepu po wymiane ale powiedziałem ze nie chce 37 cali bo wyczytałem ze sa wadliwe i otrzymałem taka sama wiadomosc w serwisie, z racji tego ze przez ten okres 40 calowe tv staniały do tej samej kwoty za która kupiłem 37 cali otrzymałem 40. Ale jak pisałem wczesniej bezgłosna 40 wcale nie jest taka bezgłosnia, jest cichsza ale i tak w nocy potrafi draznic,
 

yaqp

New member
.......... Ale jak pisałem wczesniej bezgłosna 40 wcale nie jest taka bezgłosnia, jest cichsza ale i tak w nocy potrafi draznic,

Zastanawia mnie w jakich warunkach użytkujesz TV że wyłapujesz te "nieprzytjemne" dzwieki? Moj ex500 40' wisi na scianie w sypialni. Więc ogladam go z regóły wieczorawą i nocna porą kiedy już jest w domu cicho, sypialnia ma jakies 17m2 tv ogldam z odleglosci okolo 3m i jeszcze nigdy nie zdażyło mi sie usłyszeć jakichkolwiek [podkreśle jakichkolwiek] niepokojących odgłosów czy też szumów. I dochodze do wniosku że chyba masz nadzwyczaj wyczulony słuch skoro nawet w 2-gim modelu też slyszysz te szumy. Ja cały czas polecam ten model TV dla znajmych, i chyba teraz zawsze przed poradą co do modelu TV bede pytał : "..a jak u ciebie ze słuchem? masz wyczulony, jak tak to nie polecam" ;)
Szkoda że to tak działą u Ciebie, bo niezgadzam sie z ten tv do nie wypał, jak bedziesz w pobliżu zapraszam na odsłuch mojego TV ;)
 

zywul

New member
Mam pewien problem z 46ex500. Nie wiem, czy to się kwalifikuje na reklamacje. Podczas oglądania szybkich ruchów (praktycznie uświadczam tylko podczas meczy) gdy kamera szybko się przemieszcza zauważam na środku ekranu pionowy lekko jaśniejszy od reszty obrazu pasek, który jest widoczny przez dosłownie chwilę, ale czasem jest to irytujace, bo od razu oczy leca na to.
 

noname1976

New member
Mam kilka pytań dot EX500 w wersji 37"
Rozmawiałem z kolegą który ma ten tv w wersji 32" i podał mi 2 niepokojące informacje.
1. Czas przełączania pomiędzy kanałami jest dość długi.
2. Tv nie zapamiętuje ustawień obrazu dla kanału tzn
Jeśli oglądam kanał X w 4:3 i na szybko przełączę się na kanał Y to kanał Y zobacze w domyślnym formacie 16:9 a po powrocie do kanału X on również będzie w 16:9.

Czy to jest normalne zachowanie tego tv czy kolega nie doczytał instrukcji??
Pozdrawiam.
 

noname1976

New member
Mam kilka pytań dot EX500 w wersji 37"
Rozmawiałem z kolegą który ma ten tv w wersji 32" i podał mi 2 niepokojące informacje.
1. Czas przełączania pomiędzy kanałami jest dość długi.
2. Tv nie zapamiętuje ustawień obrazu dla kanału tzn
Jeśli oglądam kanał X w 4:3 i na szybko przełączę się na kanał Y to kanał Y zobacze w domyślnym formacie 16:9 a po powrocie do kanału X on również będzie w 16:9.

Czy to jest normalne zachowanie tego tv czy kolega nie doczytał instrukcji??
Pozdrawiam.
 

merx

New member
ad.1
Czas przełączania w porównaniu z crt jest może dłuższy ale jakiegoś dyskomfortu z tego powodu nie odczuwam.
ad2.
W menu możesz ustawić domyślny format obrazu dla sygnału 4:3 i pozostałych ale nie dla każdego kanału osobno. Jak zmienisz format pilotem a potem przełączysz kanał to format wraca do ustawień domyślnych.
 

gozdzik77

New member
Chcę kupic 37 cali ex500. Zastanawia mnie tylko czy zastosowana w nim matryca jest tylko dobra, czy może bardzo dobra?
Czytałem że są różne w różnych modelach inne w 37 i inne w 40.Nie bardzo orientuje się w oznaczeniach i dostawcach tych matryc.I czy żeczywiście widać na oko różnice pomiędzy nimi.
 

maksikas

New member
sony ex500 problem z internet tv

witam,

mam problem z podłączeniem internetu do telewizora sony 32ex500, łącze się poprzez sieć LAN, telewizor nie może połączyć się z serwerem DHCP routera, dostawcą internetu jest sieć kablowa,
proszę o porady

pozdrawiam
 

edi730

New member
Przyczyny doszukiwał bym się w routerze. Połącz się z ustawieniami i zerknij w opcję Konfiguracja serwera DHCP. Powinien automatycznie wysyłać info o IP itd...
 

yaqp

New member
Witam
Dwa szybkie pytania:
1. Czy możliwe jest ustawienie tak zegara w TV aby byl on widoczny nonstop? (oczywiscie gdy TV jest wlaczony)
2. Co to za funkcja [cytat z instrukcji]
"Radio - wyświetlanie
Wyświetla na ekranie tapetę podczas odbioru audycji radiowych. Można wybrać wzór lub „Pokaz slajdów”." Co to za audycje radiowe gdzie te "radia" sie znajdują?

moj model 40ex500 + adapter wi-fi UWA-BR100
 
Do góry