Sony KDL EX500 (32 EX 500 37/40/46/55EX500) nowe CCFL- opinie, test, wszystko o...

rhomek

New member
Witam. Mam problem z otwarzaniem napisow w filmach z USB. konkretnie chodzi o to ze napisy dzialaja przy wszystkich odtwarzanych filmach ale oprocz tych w formacie .mp4. Teleziwor przy filmach w .mp4 nie chce odtworzyc napisow w zadnym formacie (ani .srt, ani .sub, ani .txt itd...). Strasznie dziwna sprawa, nie rozumiem czemu tak sie dzieje.

Widzialem ze ktos juz pisal ze zauwazylm ten problem ale nikt nie odpowiedzial czemu tak sie dzieje i czy mozna cos z tym zrobic oprocz nakladania napisow na film.


Taka sama sytuacja jest tez z formatem .m2ts
 
Ostatnia edycja:

radek1111

New member
witam. zakupilem telewizor sony 32ex500 i mam jeden problem. przy wlaczaniu pokazuje sie logo sony, a potem zanim zlapie sygnal przez pare sekund strasznie szumi. strasznie jest to denerwujace. jest mozliwe, zeby tego uniknac. tv jest podlaczony do dekodera polsatu przez kabel euro. szukalem w ustawieniach telewizora, ale nie moge tego zmienic.
 

merx

New member
Ja mam co prawda tuner fergusona podłączony cinchami ale mi nic nie szumi. Sprawdź czy te szumy pojawiają się gdy tuner jest wyłączony i oraz przy odłączonym kablu. Przynajmniej bedziesz wiedział gdzie jest problem.
 

radek1111

New member
Ja mam co prawda tuner fergusona podłączony cinchami ale mi nic nie szumi. Sprawdź czy te szumy pojawiają się gdy tuner jest wyłączony i oraz przy odłączonym kablu. Przynajmniej bedziesz wiedział gdzie jest problem.


na poczatku tak sie zachowuje jakby nic wlasnie nie bylo wlaczone. dopiero po chwili lapie sygnal.
 

koncertownik

New member
Witam. Mam problem z otwarzaniem napisow w filmach z USB. konkretnie chodzi o to ze napisy dzialaja przy wszystkich odtwarzanych filmach ale oprocz tych w formacie .mp4. Teleziwor przy filmach w .mp4 nie chce odtworzyc napisow w zadnym formacie (ani .srt, ani .sub, ani .txt itd...). Strasznie dziwna sprawa, nie rozumiem czemu tak sie dzieje.

Widzialem ze ktos juz pisal ze zauwazylm ten problem ale nikt nie odpowiedzial czemu tak sie dzieje i czy mozna cos z tym zrobic oprocz nakladania napisow na film.


Taka sama sytuacja jest tez z formatem .m2ts
No tak niestety jest, ten telewizor nie obsługuje napisów do owych formatów, nawet jeśli są one wmuxomane, tak samo podobno jest z PS3 (ach, "kochane" Sony). Jedyny sposób to wklejanie napisów w film na stałe.
 

manu_utd

New member
W którym miejscu jest podane ile godzin ma przepracowanych tv?????

W którym miejscu jest podane ile godzin ma przepracowanych tv????? Może ktoś wrzucić fotkę jak u niego wygląda menu serwisowe. Mam nadzieję, że nie da się nic poprzestawiać w tym menu wciskając klawisze 1-9????
 
Ostatnia edycja:

z_marian

New member
Mam pytanko - w jaki sposób ex500 aktualizuje się poprzez Internet? Chodzi mi o to czy telewizor robi to automatycznie (bez ingerencji użytkownika), czy też jest jakaś opcja, która pozwala na aktualizację w danym momencie (nie wliczając USB oczywiście)?
 

merx

New member
@z_marian - automatycznie (ustawienie domyślne) gdy tv jest w stanie czuwania, można też wyłączyć.

Aktualizacja systemu:
Aktualizuje automatycznie oprogramowanie telewizora za pośrednictwem anteny/telewizji kablowej/Internetu (po udostępnieniu nowej wersji).
Aby zapewnić, że oprogramowanie zawsze będzie w najnowszej wersji, zaleca się ustawienie tej opcji na „Wł.”.

  • Funkcja „Aktualizacja systemu” przez Internet jest dostępna tylko w wybranych modelach telewizora.
  • Oprogramowanie jest aktualizowane, gdy telewizor jest w trybie czuwania.
  • Jeżeli przeprowadzana jest aktualizacja, telewizor może włączyć się po kilku minutach.
 

manu_utd

New member
Menu serwisowe

Tak, mogę.

Dzięki za namiar na menu serwisowe. Wyświetla się coś takiego - ktoś mógłby mi to rozszyfrować?
Jak się po tym poruszać, boję się cokolwiek nacisnąć :cool:
ps.rozmyłem co nieco, bo nie do końca chcę np. ujawniać swój nr seryjny (jeśli np. takowy jest tam wyświetlony) :)
EDIT: spoko, wyczytałem przed chwilą: zamiast Vol+, Vol- i pojawia się menu SelfCheck, na samym dole jest wiersz xxxxx-yyyyy-zzzzz, gdzie xx oznacza ilość przepracowanych godzin, yy - ilość włączeń. Mam teraz przynajmniej pewność, że nie dostałem swojego tv ze zwrotu po kimś :) (6 godzin, 20 włączeń)

Gdzie na tym zdjęciu jest wyszczególnione ile godzin ma przepracowanych tv i ile włączeń ma za sobą odbiornik??? Bo albo jestem ślepy albo ja mam inne menu serwisowe.
EDIT: OK juz wiem jak sprawdzic to zdjecie powyzej wprowadzilo mnie w blad. Sekwencja klawiszy które trzeba wybrać wygląda następująco: i+, 5, vol- (nie vol+ bo będziecie mieć zdjęcie które jest powyżej a tam nie ma takiej informacji), power. Na samym dole jest wyszczególnione.
 
Ostatnia edycja:

FredzioPL

Klub HDTV.com.pl
vip
Pytanie do Kikiego albo osob ktore robily kalibracje.
Gdzie w okolicach Kielc znajde godna polecenia firme wykonujaca kalibracje?
Kiki: Czy wy zapuszczacie sie na tyledaleko zeby zrobic w okolicach Kielc kalibracje Sony 40EX500?

Pozdrawiam
 

Dig Dug

New member
FredzioPL - wierz mi, do EX500 nie potrzebujesz jakiejś większej kalibracji. W sumie to ustawienie OGÓLNE lub KINO zadowalają. Spróbuj który bardziej Ci wstępnie odpowieda, a potem lekko zmień jasność, kontrast, włącz polepszacze Redukcja szumu średnia i MPEG, a w zaawansowanych daj min. dla czerni, jasnych scen i standard dla 100Hz. Jak masz duży clouding, to spróbuj zjechac z podświetleniem matrycy do 3-4 lub niżej. Wyłącz czujnik światła, jak lubisz ciemnijszy stonowany obraz, bo po ciemku niepotrzebnie ściemnia jeszcze bardziej. Poeksperymentuj bo to łatwe.

Acha jeszcze barwy na ciepłe 1 lub 2 wg. upodobania.
 

VenT94

New member
Jest to mój pierwszy post na forum, także na wstępie chciałbym się przywitać.

Od dwóch dni jestem posiadaczem 46" EX500. TV ma wejście RJ45, router TP-LINK TDW8950ND stoi za ścianą to czemu nie wypróbować SONY Bravia Internet. Ale tutaj pojawia się problem. Kabel jest podłączony do routera i TV. Próbując w końcu połączyć się z internetem wyskakuje błąd, że nie wykryto sieci etc. Zauważyłem też, że na TP-Linku świeci się tylko jedna dioda LAN, która jest podłączona do PC. Miałby ktoś jakiś pomysł jak podłączyć ten internet ?
 

manu_utd

New member
Tv->router

Jest to mój pierwszy post na forum, także na wstępie chciałbym się przywitać.

Od dwóch dni jestem posiadaczem 46" EX500. TV ma wejście RJ45, router TP-LINK TDW8950ND stoi za ścianą to czemu nie wypróbować SONY Bravia Internet. Ale tutaj pojawia się problem. Kabel jest podłączony do routera i TV. Próbując w końcu połączyć się z internetem wyskakuje błąd, że nie wykryto sieci etc. Zauważyłem też, że na TP-Linku świeci się tylko jedna dioda LAN, która jest podłączona do PC. Miałby ktoś jakiś pomysł jak podłączyć ten internet ?


Przed podłączeniem oba urządzenia muszą być wyłączone. Dopiero później po włączeniu routera i tv, z poziomu telewizora automatycznie skonfiguruj sieć (home->sieć->auto. konfiguracja sieci. Jak będzie wyskakiwał jakiś błąd będziesz musiał skonfigurować router.
 

Tom0000

New member
FredzioPL - wierz mi, do EX500 nie potrzebujesz jakiejś większej kalibracji.
Chyba tylko dlatego ze moze sie nie da ;)

Moim pierwszym LCD byl 37ex500. Tragedia. Przesiadlem sie na niego z bardzo zaawansowanego crt philipsa. Czym mnie powital ten lcd ? Nierownomiernoscia podswietlenia, slaba czernia a przede wszystkim brakiem kolorow (oczywiscie jakies kolory na tym tv byly - plaskie, mdle, wypalone, wyplowiale, matowe, ale o lata swietlne odbiegajace na minus od tego co znalem z crt). To ostatnie dzieki matowej matrycy. Wiec i kolory byly matowe. Krecenie parametrami bylo bezcelowe. Co z tego ze widzialem tonalne przejscia pomiedzy kolorami na obrazach testowych , jak caly obraz byl brzydki.
Pozbylem sie tej pomylki i teraz mam 40nx710 i w koncu jestem zadowolony. Na tym nxie mam obraz (SD) nawet lepszy niz mialem na crt.
 
Ostatnia edycja:

koncertownik

New member
Przed podłączeniem oba urządzenia muszą być wyłączone.
Nieprawda, można podłączyć "w locie". Jeżeli na routerze jest włączony serwer DHCP, to IP powinno być automatycznie przydzielone, jeśli i w telewizorze masz włączone, by wszystko pobierało automatycznie, w przeciwnym wypadku trzeba przydzielić IP ręcznie i w telewizorze również ręcznie wprowadzić dane.
Ale jeśli po podłączeniu kabla do router i telewizora nie świeci się lampka na routerze, to znaczy, że coś jest z kablem, albo z którymś z urządzeń. Wpierw radzę spróbować inny kabel.
 

nilmut

New member
Ważna uwaga!
Postanowiłem napisać tutaj, gdyż zwykle tylko przeglądałem temat w celu utwierdzenia się w wyborze telewizora, teraz chcę i ja pomóc. Mianowicie przestrzegam przed nowymi partiami modeli 32EX500 oraz 32EX501! Aby nie popełnić tego błędu co ja. Po długich dociekiwaniach okazało się, że posiadają matryce o symbolu: T315HW04 V1, jest to matryca MVA od AUO a nie jak było do tej pory matryca S-PVA o symbolu LTY[Z]320HF01-A03 od Samsunga...
Teraz przybliżę jak do tego doszedłem, otóż zakupiłem telewizor w salonie sony center 29 grudnia w radomiu, fatygowałem się tam 70 km głównie o przedłużoną gwarancję na kolejne 3 lata czyli łącznie 5 lat, wszystko gratis. W sklepie poinformowano mnie, iż model 32EX501 różni się od 32EX500 wystawionego na ekspozycji tylko wizualnie czyli czarną dolną listwą. Taki mi się bardziej podobał więc zakupiłem. No i szoku doznałem w domu po podłączeniu tv, rodzina zaczęła pytać czy da się ustawić aby z kątów ok 130 stopnia dało się oglądać bez utraty kontrastu i kolorów, próbowałem różnych kalibracji niestety niewiele pomogło. zacząłem przeglądać nawet zagraniczne fora, głównie po tym gdy u znajomego na philipsie za 1300 zł, który zamykał stawkę w teście 50 telewizorów dostrzegłem lepsze kąty widzenia. dowiedziałem się jak wejść w menu serwisowe, aby sprawdzić model i firmę matrycy, i okazało się, że jest to właśnie matryca MVA od AUO.
Po kilkunastu rozmowach telefonicznych z sony ogólnokrajowym, serwisem, salonem sony center w radomiu dziś telelewizor dostał pozwolenie na zmianę matrycy na S-PVA, został zabrany przez serwisanta regionalnego. nie jestem do końca z tego zadowolony, gdyż domagałem się wymiany na nowy egzemplarz, niestety z niewiadomych przyczyn podobno to niemożliwe, być może dlatego że po prostu nowych telewizorów 32ex501 oraz 32ex501 z taką matrycą obecnie nie ma. nie wiem jaki będzie wynik tego wszystkiego, mam nadzieję że pozytywny.
także proszę uważać przy zakupie tego modelu w tych calach, i najlepiej w sklepie wejść w menu serwisowe. dla mnie kąty znacznie odbiegały od tych w sklepie na matrycy S-PVA. Dlatego przestrzegam.
I na koniec uczulam na salon sony center w radomiu, pracują tam zupełnie niekompetentne osoby, umywają od wszystkiego ręce, twierdzą że Samsung nie ma nic wspólnego z matrycami w telewizorach Sony. Dobre nie? Nawet nie potrafią wejść w menu serwisowe i w czymkolwiek pomóc. Zbywają klienta. Nie mają nic wspólnego z renomowanym salonem. Może powinni jedynie zająć się sprzedażą przewodów HDMI.
Myślę, że komuś pomogę nie popełnić własnego błędu. Dobrze, że jeszcze w 40 calach nic nie zmieniają, a w 32 poszli niestety w stronę Samsunga.
 
Ostatnia edycja:

Jericho24

Member
Bez reklam
Watpie zebys dostal matryce Samsunga, bo po lekturze zagranicznego forum, wynika ze zawsze wsadzali ta sama co byla - podobno roznice w plycie glownej.
Poza tym pokaz mi salon sony center, ktory zrobi to czego w radomiu nie mogli. Watpie zebys znalazl choc kilka, a jesli nawet to beda to pewnie tylko pojedyncze osoby, ktore wiedza to ze swojego hobby a nie z pracy. Sprzedawca AGD tez nie bedzie wiedziil, jak kazde urzadzenie uzyc w 100%, bo i po co.
 

nilmut

New member
Watpie zebys dostal matryce Samsunga, bo po lekturze zagranicznego forum, wynika ze zawsze wsadzali ta sama co byla - podobno roznice w plycie glownej.
Poza tym pokaz mi salon sony center, ktory zrobi to czego w radomiu nie mogli. Watpie zebys znalazl choc kilka, a jesli nawet to beda to pewnie tylko pojedyncze osoby, ktore wiedza to ze swojego hobby a nie z pracy. Sprzedawca AGD tez nie bedzie wiedziil, jak kazde urzadzenie uzyc w 100%, bo i po co.

no to już odpowiadam, wybrałem pierwszy lepszy salon sony center inny niż w radomiu wykonałem telefon, i przy słuchawce sprzedawca (jak to kolega określił) sprawdził w menu serwisowym i przyznał rację, że w dwóch egzemplarzach są inne matryce dlatego nie wiem skąd taki pomysł, że zawsze wsadzali taką samą, owszem do tej pory była to S-PVA teraz jak widać zdarza się MVA. i w jaki sposób tylko elektronika miałaby wpływ na czerń i kąty widzenia dość znaczące?
 
Do góry