Sony KDL EX500 (32 EX 500 37/40/46/55EX500) nowe CCFL- opinie, test, wszystko o...

banker_2

New member
Ależ dajcie spokój... robi się dyskusja jak o samochodach. Ten kupi tylko japończyka, inny nawet nie spojrzy na fiata czy forda.
Może i EX500 nie jest jakimś objawieniem na rynku, ale to bardzo solidna pozycja w tej cenie. a pewno znajdzie się coś lepszego w jakimś parametrze, ale co z tego jeśli LD będzie miało błyszczący ekran...
Owszem USB nie wszystko odtwarza, ale wykorzystanie DLNA daje zasadniczo większe możliwości. Jak dla mnie - korzystając z DLNA po prostu przestałem czuć potrzebę używania USB jako takiego. Co do samej implementacji DLNA - wszystko jest kwestią jakości oprogramowania po stronie serwera czyli to jak rozwiążecie komunikację z TV od strony PC-ta. Każdy TV ma ograniczenia nie wszystko akceptuje i po to serwer ma funkcje transkodowania by zapewnić właściwą współpracę i "przełożenie" dowolnych formatów filmów na ten zrozumiały dla TV. Ja po próbach z Serwerem DLNA w windows 7 i PS3 Media Server zdecydowałem się w końcu na Wild Media Server i jestem zachwycony: łyka wszystkie filmy, praktycznie nie wymaga konfiguracji i daje znakomitą jakość obrazu i dzwięku na TV. Jest co prawda płatny ale skorzystałem z rabatu na święta i zamiast 40 zapłaciłem 30 USD.
 

Boss89

New member
jericho

tylko że nie ma tam w linku full tekstu
różne są recenzje i różne typy {zwycięzcy}
smuci mnie to zjawisko cloudingu w tym soniaku
 

sumek3

New member
Panowie mam zamiar zafundowac sobie tego soniacza 46 cali sklep pixmania jest za 3184zl wiec cena atrakcyjna zwlaszcza ze zamontuja go na scianie gratis nie moge tylko znalezsc nigdzie jaki jest czas reakcji matrycy tego telewizora. Jesli ktos zna te wartosc prosze o podanie no i napiszcie czy warto zakupic za te cene ten tv cena jak chce przeznaczyc to max 3500zl interesuje mnie tylko 46 cali ewentualnie plazma 50 jesli nie ten soniacz to co w tej cenie polecacie??
 

Farshu

New member
Długo szukałem TV, który odpowiadałby wymaganiom prezentu dla rodziców. W końcu zdecydowałem się na Sony 37 EX500. Zakupiłem go w sklepie internetowym. Dziś przyszła przesyłka. Jako, że na zewnątrz zimno to kilka godzin postał w cieple i dopiero po czasie odpaliłem go na próbę by wiedzieć, że na 100% wszystko gra przed wręczeniem do jako prezent świąteczny. I co?

Telewizor perfidnie piszczy jak jest na czuwaniu. Po prostu masakra. Specjalnie chciałem się ustrzec buczenia/piszczenia, które tak często występuje w Samsungach i LG. Dlatego m.in. kupiłem Sony (i zapłaciłem o kilka stów więcej od odpowiednika marki np. Samsung), gdyż podobno w tym modelu takiego problemu nie ma. Tragedia. Nawet nie bawiłem się ustawieniami. Telewizor gdy jest włączony przestaje piszczeć, ale na czuwaniu jest to odgłos nie do wytrzymania. Nawet jak wyłączy się go z prądu to pisk zanika dopiero po kilkudziesięciu sekundach. Aha, dodatkowo jeśli EX500 jest włączony bez dźwięku to słychać buczenie (chyba świetlówek). Buczenie słyszalne z kilku metrów...

Co z tym zrobić? Telewizor kupiłem w sklepie internetowym (nie podaję nazwy by nie robić reklamy), ale nie mam czasu im go odsyłać. Niedaleko mnie jest centrum Sony. Zawozić go tam bezpośrednio?

Szczerze, to czuję się "oszukany" przez Sony i bardzo rozgoryczony. Ten telewizor musi być OK na 23 grudnia, nie widzę innej możliwości.
 

Dig Dug

New member
Jericho24 - tu nie chodzi, który prowadzi ale który wypada dobrze w drażliwych parametrach. Dla mnie obraz na Philipsie 7605 był troche lepszy od EX500, ale różnica 500 zł i duża szansa na wadę wyłączania się + widoczny w sklepie !! Clouding i nie ma tunera DVB-t HD. Samsung z serii C650 oglądałem w rozmiarze 37 cali. Obróbka divx-ów jest super, ale można poczytać na forum, że jest duża szansa na buczenie. Samsung prezentuje największą odtwarzalność z USB i robi to naprawdę ładnie stąd wygrywa, ale obraz obrabia podobnie do SONY, ja nie testowałem w sklepie Samsunga w konfrontacji z Sony. Ponadto, nie zwróciłem uwagi (bo nie nastawiałem się na niego), ale koleś od stoiska Samsung powiedział mi, że matowa matryca jest tylko w 37 calach, a 32 i 40 jest błyszczaca (niech to ktoś potwierdzi lub zaprzeczy).

EX500 jest ogólnie poprawny. Problemy są wyłącznie z modelami 37 calowymi, więc kupując inny rozmiar mamy większą szansę na model bez wad (clouding albo się trafi większy, albo mniejszy, a w 32 calach czasem nie ma). W Samsungu C650 jest większa loteria. A ja nie jestem hazardzistą.

Farshu - nic nie poradzisz z centrum Sony. Zbędą Cię i odeślą do sklepu netowego lub serwisu w ramach gwarancji. Może podłączenie TV do listwy komputerowej z "pstryczkiem" ułatwi życie, albo odsyłaj (do 10 dni) i czekaj na nowy, ale po świętach.
 
Ostatnia edycja:

Farshu

New member
Farshu - nic nie poradzisz z centrum Sony. Zbędą Cię i odeślą do sklepu netowego lub serwisu w ramach gwarancji. Może podłączenie TV do listwy komputerowej z "pstryczkiem" ułatwi życie, albo odsyłaj (do 10 dni) i czekaj na nowy, ale po świętach.

Dobiłeś mnie ...
Wydawało mi się, że Centrum Sony może mi pomóc, szczególnie, że jest to niby Punkt konsutlacyjno-serwisowy Sony.
Listwa z pstryczkiem będzie jedynie irytować bo często moi rodzice zasypiają przy TV i ustawiają czas wyłączenia. Dodatkowo jeśli wyłączy się zasilanie to, tak jak pisałem, pisk jeszcze jest słyszany przez kilkadziesiąt sekund (jeszcze bardziej irytujące).

Szukałem, analizowałem i już nie wiem. Jeśli nie wymienią mi od ręki w Centrum Sony to może zarządać innego TV w zamian? Wybierałem konretny model TV przez miesiąc a tu taka kicha. W podobnej cenie jest Panasonic 37" LCD Viera TX-L37S20E no i za dopłatą ok. 350 zł mógłbym wziąć Sharp 37" LED Aquos LC37LE320E.
 

Boss89

New member
a który samsung z podobnymi parametrami jak c650 ma matryce matową ?? jaki wyższy model? 40-42 cali
jeszcze się waham z zakupem, bo niby sony nie za dobrze odtwarza z usb a ja dosyć często będe oglądał tak
 

Jericho24

Member
Bez reklam
Jericho24 - tu nie chodzi, który prowadzi ale który wypada dobrze w drażliwych parametrach. Dla mnie obraz na Philipsie 7605 był troche lepszy od EX500, ale różnica 500 zł i duża szansa na wadę wyłączania się + widoczny w sklepie !! Clouding i nie ma tunera DVB-t HD. Samsung z serii C650 oglądałem w rozmiarze 37 cali. Obróbka divx-ów jest super, ale można poczytać na forum, że jest duża szansa na buczenie. Samsung prezentuje największą odtwarzalność z USB i robi to naprawdę ładnie stąd wygrywa, ale obraz obrabia podobnie do SONY, ja nie testowałem w sklepie Samsunga w konfrontacji z Sony. Ponadto, nie zwróciłem uwagi (bo nie nastawiałem się na niego), ale koleś od stoiska Samsung powiedział mi, że matowa matryca jest tylko w 37 calach, a 32 i 40 jest błyszczaca (niech to ktoś potwierdzi lub zaprzeczy).


EX500 jest ogólnie poprawny. Problemy są wyłącznie z modelami 37 calowymi, więc kupując inny rozmiar mamy większą szansę na model bez wad (clouding albo się trafi większy, albo mniejszy, a w 32 calach czasem nie ma). W Samsungu C650 jest większa loteria. A ja nie jestem hazardzistą.

Farshu - nic nie poradzisz z centrum Sony. Zbędą Cię i odeślą do sklepu netowego lub serwisu w ramach gwarancji. Może podłączenie TV do listwy komputerowej z "pstryczkiem" ułatwi życie, albo odsyłaj (do 10 dni) i czekaj na nowy, ale po świętach.
Wczesniej rozmawialismy o 40calach, teraz mowisz ze Samsung buczy w rozmiarze 37 - zreszta jak sie okazuje tak samo Sony. Ekran matowy faktycznie jest tylko w 37 - dlaczego - nie wiem.Taka polityka, bo B650 wszystkie byly szklane. Wg szklany ekran jest lepszy od matowego - lepsze kolory, ostrzejszy obraz i glebsza czern - brak mgielki widocznej na macie.

Co do powyzszego zakupu to ja bym odsylal TV i nic nie mowil o stwierdzonych usterkach. Tak zrobilem z 40C650 i czekam na promocje w sklepie stacjonarnym, bo jak cos bedzie nie tak to podjade i wymienia na miejscu - przynajmniej tak sie bede umawial.

Drazliwe parametry? Czyli jakie?

a który samsung z podobnymi parametrami jak c650 ma matryce matową ?? jaki wyższy model? 40-42 cali
jeszcze się waham z zakupem, bo niby sony nie za dobrze odtwarza z usb a ja dosyć często będe oglądał tak
C630 ale bez internetu.
 

Dig Dug

New member
Jericho24
O Samsungu napisalem generalnie. Nie testowałem osobiście, ale na forach nie jest napisane, że buczy wyłącznie 32 lub 37 lub 40 itd. tylko generalnie ma się dużą szansę na dostanie wogóle buczacego Samsunga. W Sony masz szanse na buczącego własnie w 37 calach.

A drazliwe parametry to: czerń, kąty, odtwarzanie z USB, matryca matowa/błyszczaca, tzw. buczenie, nadmierny clouding, zle działające 100Hz, skalowanie SD, zbyt duże opóźnienie w grach, słabo działający net, kolory, czasem zużycie prądu, rozmiar (nie ma np modeli 37 cali).
Zależnie co komu trzeba to może sobie wybrać. Nie ma TV super we wszystkiem, chociaż niby jest Philips 9705, ale kosztuje 4000 zł za 32 cale na necie.
Szklany jest OK, jak nie masz okien i słońca w pokoju. Jak masz, to super czerń i kolory pójdą się paść. Czasem lepiej mieć większość parametrów 4/5 niż 1-2 w ocenie 5/5, ale reszte 3/5 lub nie móc wykorzystać tych z maksymalnymi ocenami.

Kupno na necie jest OK. Jest zawsze strach, że coś się stanie, lub że będzie piszczeć, buczec, bad piksele, albo totalnie obraz nam w warunkach domowych nie spasi, ale zawsze można odesłać do 10 dni TV. Co najwyżej czekamy na pieniądze i nie mamy TV. Ale jak masz róznice cenową 400-500 zł, to warto zaryzykować. Zreszta w sklepie nie widzisz co mają, a zazwyczaj kupujesz ostatni z magazynu i mają na wymiane tylko ten z wystawki.
Jak Ci się coś stanie na gwarancji TV kupionemu w sklepie, to dajesz TV do sklepu, czy odsyłasz do serwisu ??
 

Jericho24

Member
Bez reklam
Jericho24
O Samsungu napisalem generalnie. Nie testowałem osobiście, ale na forach nie jest napisane, że buczy wyłącznie 32 lub 37 lub 40 itd. tylko generalnie ma się dużą szansę na dostanie wogóle buczacego Samsunga. W Sony masz szanse na buczącego własnie w 37 calach.

A drazliwe parametry to: czerń, kąty, odtwarzanie z USB, matryca matowa/błyszczaca, tzw. buczenie, nadmierny clouding, zle działające 100Hz, skalowanie SD, zbyt duże opóźnienie w grach, słabo działający net, kolory, czasem zużycie prądu, rozmiar (nie ma np modeli 37 cali).
Zależnie co komu trzeba to może sobie wybrać. Nie ma TV super we wszystkiem, chociaż niby jest Philips 9705, ale kosztuje 4000 zł za 32 cale na necie.
Szklany jest OK, jak nie masz okien i słońca w pokoju. Jak masz, to super czerń i kolory pójdą się paść. Czasem lepiej mieć większość parametrów 4/5 niż 1-2 w ocenie 5/5, ale reszte 3/5 lub nie móc wykorzystać tych z maksymalnymi ocenami.

Kupno na necie jest OK. Jest zawsze strach, że coś się stanie, lub że będzie piszczeć, buczec, bad piksele, albo totalnie obraz nam w warunkach domowych nie spasi, ale zawsze można odesłać do 10 dni TV. Co najwyżej czekamy na pieniądze i nie mamy TV. Ale jak masz róznice cenową 400-500 zł, to warto zaryzykować. Zreszta w sklepie nie widzisz co mają, a zazwyczaj kupujesz ostatni z magazynu i mają na wymiane tylko ten z wystawki.
Jak Ci się coś stanie na gwarancji TV kupionemu w sklepie, to dajesz TV do sklepu, czy odsyłasz do serwisu ??
Nie bede pisal z wlasnego porownaniu co jest lepsze a co gorsze C650 vs EX500, bo kazdy z nas inaczej to widzi i odbiera. Ja mam swoj typ, a ty swoj i kropka ;) Zreszta wiekszosc juz wybrala ;)

Co do reklamacji to wlasnie przerabiam ten temat z czyms innym, i sklep nie moze ci odmowic przyjecia reklamacji, nawet jesli autoryzowany serwis jest 2m dalej od sklepu. Z tym ze zalezy to od tego czy korzysta sie z gwarancji producenta, czy z reklamacji na niezgodnosc towaru z umowa. Zapraszam na strone federacji konsumentow, gdzie duzo jest opisane.
 

hiero.zato

New member
Odtwarzanie filmów z aparatu na ex500

Bardzo proszę o informacje czy model ex500 nie odtwarza plików mpeg - z aparatu cyfrowego. Niestety próbowałem odtworzyć zapis video z aparatu sony podłączonego po usb z 40ex500 i niestety telewizor widzi pliki ale opcja odtwarzania jest niemożliwa. Zdjęcia "chodzą" bez problemu ale z tymi filmami jest "wtopa".
Czy to jest normalne ???

hz
 

majkel1708

New member
Witam

Od dzisiaj jestem posiadaczem 40ex500, kupiłem go głownie dla ps3 i filmów. I tu problem w napisach nie ma polskich znaków i są tak jakby po kazdej literze jest spacja, na biłym tle ... jak to zmienic ?
 

gryzaczek666

New member
Odtwarzanie filmów .MKV formatu H.264 z pendrive USB na serii EX500

Witam
kupiłem dziś 40EX500 i postanowiłem spróbować odtworzyć na nim jakieś filmy,
z których kilka mam na dysku w formacie .mkv
kupując wiedziałem że nie jest to możliwe, ale mimo wszystko telewizor kupiłem (dla rodziców na wieś)
korciło mnie jednak aby spróbować - żal by się taki ładny ekran FullHD marnował ...

po 2h prób miło mi poinformować, że jest to możliwe :razz:

rzecz jasna, wymaga to trochę obróbki i podejścia "nie wprost"

reasumując w skrócie wszystko co trzeba zrobić, to należy przekonwertować plik .mkv
do formatu widzianego przez Sony czyli .m2ts. Po przegraniu pliku .m2ts na dysk USB/pendrive można oglądać :bober:

niestety, Sony rozpoznaje tylko system FAT32 na dysku USB, co ograniczna wielkość pliku do niecałych 4GB - i takie pliki można oglądać bezpośrednio po konwersji. głos i video ładnie się synchronizują (dla plików >4GB udało mi się je odtworzyć przez podzielenie filmu na fragmenty <4GB - ale narazie mam problem z synchronizacją audio)

a teraz skrótowy tutorial - potrzebny jest jeden program (użyjcie google do jego znalezienia):
tsmuxer (np. wersja 1.10.6)

programy rozpakowywujemy do jakiegoś katalogu na dysku
jeśli plik .mkv jest mniejszy niż 4GB to odpalamy tsmuxerGUI
wskazujemy (add) plik .mkv, wybieramy w "output" format "M2TS muxing" i klikamy "start muxing". Jeśli plik odtwarza się bez głosu lub nie odtwarza się, należy sprawdzić
jaki jest format audio w pliku źródłowym (u mnie działało zarówno AAC jak i AC3) oraz jaki jest profil video (u mnie działało do High@4.1 włącznie). Jeśli trzeba, to w programie można obniżyć profil video w pliku wyjściowym.

następnie kopiujemy plik .m2ts na pendrive i sony go ładnie odtwarza

narazie tyle - może komuś się przyda
jeśli taka metoda została już opisana, to wybaczcie :)
jestem przekonany, że można użyć innych narzędzi do wykonania takiej samej konwersji
jak zwalczę synchronizację audio dla plików >4GB po ich podziale, to napiszę jak to zrobić

andrzej
 

hugo7777777

New member
witajcie kilka dni temu kupiłem EX500 37cali i mam do was prośbę czy możecie podać parametry najlepszej kalibracji dla tego modelu? dzięki i czekam na wasze odp .Pozdro.
 

Jericho24

Member
Bez reklam
witajcie kilka dni temu kupiłem EX500 37cali i mam do was prośbę czy możecie podać parametry najlepszej kalibracji dla tego modelu? dzięki i czekam na wasze odp .Pozdro.
Tryb obrazu : własny
Podświetlenie: 5
Kontrast: 95
Jasność: 55
Nasycenie: 50
Odcień: 0
Temperatura barw : Neutralne
Ostrość: 15
Redukcja zakłóceń : średnia
Redukcja zakłóceń MPEG : Wył
Motionflow: Standardowe
Tryb filmu: Automat.1

Korekcja czerni: Mała
Zaawansowane zwiększenie kontrastu : Średnie
Gamma : 0
Automatycznie ograniczenie światła: Średnie
Czystość bieli: Wył
Żywy kolor: Min.

Balans bieli:
R-Gain : 0
G-Gain :-4
B-Gain : 0
R-Bias : +4
G-Bias : -4
B-Bias : +2
 
Do góry