Sony KDL EX500 (32 EX 500 37/40/46/55EX500) nowe CCFL- opinie, test, wszystko o...

Tomisior

New member
EX 501 białe plamy podczas oglądania filmów

Ehh, walczę kolejny tydzień z moim telewizorem i już się poddaję powoli.
Wczoraj podczas oglądania filmu z moją dziewczyną, zauważyliśmy zauważalne białe rogi od podświetlenia. Co doprowadzało nas do frustracji. Moja dziewczyna ma obniżoną wrażliwość na jakieś przekłamania w tv, ale nawet ona to zauważyła.
W jasnych, kolorowych scenach jest ok. Ale kiedy są ciemne, widzę dwa białe "różki" :( Próbowałem już wszystkiego i zmniejszanie podświetlenia, tryby ECO nijak nie wpływają na nasilenie efektu.

Nie wiem już co mam robić, wymiana/oddanie tv nie wchodzi w grę (minęły 3 tygodnie i pierwsza rata już została wpłacona). Serwis skutecznie mnie zbywa wmawiając że to normalne i nawet po wymianie matrycy efekt może być gorszy. Pozostaje chyba tylko jak najszybsza spłata rat i sprzedanie tv po jakiejś niskiej cenie.

Tv ma przepracowanych. Zamieściłbym zdjęcia, ale na nich wszystko jest ok. Irytujący efekt zauważyło już u mnie parę osób.
Pierdzielnięcie z całej pary w obudowę pomoże? :) bo innych opcji już nie widzę :/
 

pawcio2

New member
Tez zamierzam kupic owy telewizor 40cali, ale dowiedzialem sie ostanio "nie znam sie zbytnio na tv" ze matryca w sony jest samsunga, a w jakich modelach samsunga wystepuje ona?
 

Spioch1

New member
Ehh, walczę kolejny tydzień z moim telewizorem i już się poddaję powoli.
Wczoraj podczas oglądania filmu z moją dziewczyną, zauważyliśmy zauważalne białe rogi od podświetlenia. Co doprowadzało nas do frustracji. Moja dziewczyna ma obniżoną wrażliwość na jakieś przekłamania w tv, ale nawet ona to zauważyła.
W jasnych, kolorowych scenach jest ok. Ale kiedy są ciemne, widzę dwa białe "różki" :( Próbowałem już wszystkiego i zmniejszanie podświetlenia, tryby ECO nijak nie wpływają na nasilenie efektu.

Nie wiem już co mam robić, wymiana/oddanie tv nie wchodzi w grę (minęły 3 tygodnie i pierwsza rata już została wpłacona). Serwis skutecznie mnie zbywa wmawiając że to normalne i nawet po wymianie matrycy efekt może być gorszy. Pozostaje chyba tylko jak najszybsza spłata rat i sprzedanie tv po jakiejś niskiej cenie.

Tv ma przepracowanych. Zamieściłbym zdjęcia, ale na nich wszystko jest ok. Irytujący efekt zauważyło już u mnie parę osób.
Pierdzielnięcie z całej pary w obudowę pomoże? :) bo innych opcji już nie widzę :/
Poluzuj śrubki od matrycy, podobno pomaga.
 

Tomisior

New member
clouding

Próbowałem luzowania, masowania, kładzenia na plecach - zero efektu. Ale słyszałem że jaśniejsze rogi są praktycznie nie do wyeliminowania poprzez masowanie.

Co mnie zastanawia to fakt że rogi są najbardziej podczas przełączenia i ogladania filmu w trybie FILM. w trybie gra, nie są tak rażące. Czy to jest możliwe?? Generalnei w trybie game wszystko jest na off, ale ciekawi mnie jakie opcje w trybie Kino tak mocno podbijają te świecące rogi.
Może bredzę i już mam omamy od patrzenia na ten tv ;)
 

hiero.zato

New member
Sony KDL-37EX500 czy PANASONIC TX-L37G20 - ma ktoś zdanie?

Proszę Kolegów o radę.
Zastanawiam się nad kupnem pomiędzy modelami:
PANASONIC TX-L37G20
Proszę Kolegów o radę.
Zastanawiam się nad kupnem pomiędzy modelami:
PANASONIC TX-L37G20
Sony KDL-37EX500



Zależy mi na dobrej jakości odbioru sygnału SD.

pozdr
hz


Zależy mi na dobrej jakości odbioru sygnału SD.

pozdr
hz
 

Adrianox360

New member
Do 13 muszę wybrać telewizor. Czy obraz w sony 40ex500 jest lepszy w HD i SD od Samsunga le40c650 i tak samo czy 46ex500 ma lepszy obraz pod HD i SD od le46c650. Jest to dla mnie bardzo ważne bo muszę wybrać jeden z tych tv.

Ps. Soniak w każdym wypadku jest tańszy. Dziwne :D
 

Bartek_X

New member
Witam. Z czystym sercem polecam telewizor 40EX500. Kupiłem go 2 tyg temu w Saturnie. W tej klasie cenowej to chyba najlepszy wybór. Kolory świetne, podświetlenie matrycy równomierne no i bajery, które ma ten TV. Jeżeli ktoś szuka telewizora 37-40 cali za ok. 2500 zł to z pewnością model EX500 będzie dobrym zakupem.
 

Bartek_X

New member
Porównywałem w sklepie i wydaje mi się, że system BE3 lepiej radzi sobie z obrazem niż Samsung. W moim przekonaniu utwierdził mnie później jeden ze sprzedawców.

Do plusów EX500 mogę zaliczyć również całkiem przyzwoity dźwięk, który w telewizorach Edge Led jest znacznie gorszy (cieńszy telewizor = "cieńszy" dźwięk).
 

adam1980

New member
Koledzy pomocy, czy KDL40EX500 czy lepiej w wersji led EX700, zastanawiam się jeszcze nad plazmą Panasonic. Bardzo dziękuję za podpowiedz. Oglądać będę TV przez kablówkę UPC.
 

tommyhoe

New member
witajcie, mam problem z moim sony kdl37ex500 dotyczący nieznośnego brzeczenia inwertera. zauwazylem to po dniu od zakupu po trzech dniach postanowiłem go oddac niestety sklep mnie zbyl do serwisu. tam faktyczni bez problemu go przyjeto i wymieniono inwerter. Niestety problem nie zniknal , ponownie zwroclilem sie do serwisu ktory tym razem zanegowal moje spostrzezenia i wreczyl mi papier orzekający ze mama sprawny tv zgodny z normami ( normy ktore pozwalają na słyszenie tv z 5 metrów z wyswietlanym czarnym obrazem, przy jasny jest jeszcze gorzej ) pisze z zapytaniem czy ktos mial juz taki problem i czy go rozwiazal czy to na drodze reklamcji czy tez pogrzebał w ustawieniach
 

edi730

New member
Nikt Ci nie udowodni z ilu metrów go słyszysz. Upieraj się że przeszkadza Ci nawet z 7m. Walcz i powiedz że sprawę rozgłosisz, skierujesz do rzecznika praw konsumenta. Skoro za pierwszym razem wymienili Ci inwerter, czyli jest problem. Próbuj wszystkiego... ;) Ja też się nadziałem na ten model, ale mi dokucza w innych kwestiach...
 
Ostatnia edycja:

Jericho24

Member
Bez reklam
Nikt Ci nie udowodni z ilu metrów go słyszysz. Upieraj się że przeszkadza Ci nawet z 7m. Walcz i powiedz że sprawę rozgłosisz, skierujesz do rzecznika praw konsumenta. Skoro za pierwszym razem wymienili Ci inwerter, czyli jest problem. Próbuj wszystkiego... ;) Ja też się nadziałem na ten model, ale mi dokucza w innych kwestiach...
Ich to myzia i oleja klienta znajac zycie. Mamy takie cudowne prawo, ktore jest tylko na papierze, a w praktyce to mozna pomarzyc ;)
Przyklad:
Ustawa o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu cywilnego z dnia 27 lipca 2002 r. (Dz. U. 141 poz. 1176)stanowi, że
Rozdz. I, Art.2.
1. Jeżeli towar konsumpcyjny jest niezgodny z umową, kupujący może żądać doprowadzenia go do stanu zgodnego z umową przez nieodpłatną naprawę albo wymianę na nowy, chyba że naprawa albo wy- miana są niemożliwe lub wymagają nadmiernych kosztów. Przy ocenie nadmierności kosztów uwzględnia się wartość towaru zgodnego z umową oraz rodzaj i stopień stwierdzonej niezgodności, a także bierze się pod uwagę niedogodności, na jakie naraziłby kupującego inny sposób zaspokojenia.
2. Nieodpłatność naprawy i wymiany w rozumieniu ust. 1 oznacza, że sprzedawca ma również obowiązek zwrotu kosztów poniesionych przez kupującego, w szczególności kosztów demontażu, dostarczenia, robocizny, materiałów oraz ponownego zamontowania i uruchomienia.

Czy komus kiedys zwrocono za to kase za powyzsze?
 

edi730

New member
Skoro podjęto się wymiany inwertera serwis uznał że jest usterka, jeśli usterki nie usunięto to upieraj się o wymianę na nowy bez tej wady. No chyba że nie wpisali ci w kartę gwarancyjną co naprawiano :/
 

Boss89

New member
napisy i ekran

witam
1.czy te wyświetlane napisy do filmów są bardzo małe , łatwo można je dostrzec z ok 3 metrów ??
2. a jaką powłokę ma ten sony , błyszczącą czy matową ? bo nie wiem czy będzie światło odbijało bo mam obficie naświetlony pokój
3.czy ten clouding występuje w każdym modelu ??
4. jakie dostrzegacie wady, usterki w tym modelu ??
bo zamierzam kupić lcd do 2500 pln i jest on jednym z faworytów
chyba że jest jakiś lepszy w tej cenie ?
 

Dig Dug

New member
Boss89

1. nie wiem
2. matowa
3. z tego co czytałem to w kazdym z wymiarów (bo pewnie o to Ci chodzi) masz szanse na clouding, z tym, że im mniejszy tym szansa, że bedzie mniej zauważalny.
4. Ja jako zatwardziały zwolennik Plazm ze wzgledu na ograniczenia wielkości kupiłem LCD i powiem Ci, że w zwykłych CCFL za nie duże pieniądze, ale z dobrym obrazem to SONY EX500 wiedzie prym i nic lepszego nie kupisz.
Poczytaj wątek to sam zobaczysz co i jak. Niektórzy narzekają na nie do końca dopracowane DLNA i nie odtwarzanie wszystkich formatów z USB. Co do obrazu, to raczej nie ma zastrzeżeń za wyjątkiem 37 cali - inne matryce i gorsza czerń i kąty.
 

Jericho24

Member
Bez reklam
Boss89


4. Ja jako zatwardziały zwolennik Plazm ze wzgledu na ograniczenia wielkości kupiłem LCD i powiem Ci, że w zwykłych CCFL za nie duże pieniądze, ale z dobrym obrazem to SONY EX500 wiedzie prym i nic lepszego nie kupisz.
Dobre sobie. A na jakiej podstawie tak twierdzisz, bo statystyki mowia co innego.
 
Do góry