Sony KDL EX500 (32 EX 500 37/40/46/55EX500) nowe CCFL- opinie, test, wszystko o...

Ares78

New member
Dokładnie ponadto chyba nx500 nie jest już nawet produkowany, BE2 słabiej sobie radzi ze słabszymi źródłami sygnału (SD) niż nowsza wersja procesora, ponadto ex500 w przeciwieństwie do nx500 posiada układ 100hz dla większości użytkowników bardzo przydatna i pożądana opcja.
 

slawko_23

New member
Bez reklam
Tomisior trzeba poczekać zanim się Twoje wrazenia potraktuje powaznie ;) bo po wpadce z poprzednim modelem jesteś zbyt euforyczny a wiec nie do końca obiektywny ;). A tak powaznie to super że zamieniłeś i ze jesteś zadowolony ja niestety nadal jeszcze jestem w fazie przemysleń LE810/814 EX 500 G20 (plasma) C650. W takiej narazie kolejności mam ustawione modele i z nich coś chcę wybrać. Samsung spadł na 4 miejsce z powodu nie najlepszej opinii o serwisie tej firmy i ponoć jakosci wykonania. Sharp niespodziewanie wskoczył na pierwsze gdyż podobno to jedyne TV robione w 100% w japan. Natomiast g20 panasa na 3 miejscu ze względu iż gdy zdjęcia wyświetlałem na nim to po boku gdzie już zdjęcie się kończyło to czerń była ewidentnie taka ciemno/szara a nie czarna a w końcu plasmy miały słynąć właśnie z czerni (ale jeszcze go nie przekreślam chcę wszystkie w bardziej zaciemnionych warunkach jeszcze sprawdzić)

SHARP ma jedynie naklejkę made in japan. Jadąc z Torunia w stronę Gdańska mijasz Łysomice, tam jest fabryka (montownia) zarówno ORIONA jak i SHARPA.
OK, te tv przyjeżdżają w częściach japońskich do Polski i tu są montowane. Instrukcja jest drukowana w Czechach pudełko w Polsce pilot z Malezji itd. Naklejka jest bo ten montaż nie przekracza jakiejś tam wartości tv i uważany jest za Japoński.
:)
 

tatu

New member
szczerze to myslałem do tej pory ze ta fabryka którą kiki zawsze przedstawia w testach sharpa jest miejscem takze montażu. Czyli samo skąłdanie tak jak i innych firm odbywa sie w róznych miejscach :) nadal spokojnie jeszcze sie rozglądam decyzji nie podjąłem a i śpieszyć łąsciwie nie ma się do czego bo właściwie na każdy model zawsze ktoś narzeka, każdy ma wady :)
 

Tomisior

New member
ex501 clouding



Uploaded with ImageShack.us

OK to fotka mojego tv podczas szukania sygnału.Jedyne co mnie wpienia to prawy górny róg, który jest bardziej rozlany niż pozostałe. Próbowałem poluzowania śrubek , masażu i leżakowania.
Skończył mi się pomysły. Wg. Was to akceptowalny poziom cloudingu? Czy wykłócalibyście się z serwisem? Tv ma przepracowane trochę ponad 100 h.

W serwisie usłyszałem niesłychanie pomocną radę - proszę zmniejszyć podświetlenie, i NAJLEPIEJ NIE OGLĄDAĆ W CIEMNYM POMIESZCZENIU.... no kur...a comments. Obsługa klienta w Polsce stoi na żenującym poziomie. Serwisant stwierdził że każdy lcd tak ma i tak musi być.
Chciałbym poznać Waszą opinię.
Pozdrawiam

EDIT: fotka zrobiona na maksymalnym podświetleniu, tryb eco wyłączony.
 
Ostatnia edycja:

Jericho24

Member
Bez reklam
EDIT: fotka zrobiona na maksymalnym podświetleniu, tryb eco wyłączony.
EE no nie tak zle. U ciebie prawie tego nie widac (przynajmniej na zdjeciu). W necie znajdziesz duzo gorsze ekrany - m.in. moja wstawke z C650. Z ta opinia to serwis przegial - moze popros o podstawy twierdzenia, ze jest to normalne zachowanie dla kazdego lcd - watpie, zeby sam producent w swojej dokumentacji technicznej cos mowil na ten temat. Jak bys chcial ogladac obraz z niepozadanymi dodatkami to bys kupil najtanszy TV na rynku, firmy ktora nigdy nie slyszela o kontroli jakosci ;)
 

ernet

Active member
Bez reklam
Na max podświetleniu ?! To powiem Ci tak; trafiłeś na bardzo dobry egzemplarz.Uwierz mi. Nie bądź malkontentem :smile:. ciesz się telewizorem ! Nie szukaj dziury w całym !

Jestem pewien,że znawcy tematu podpiszą się pod moim zdaniem.
 
Ostatnia edycja:

Tomisior

New member
Dokładnie, na 10ktce. dzięki Wam za odpowiedzi. Po wcześniej przeczytanych postach, myślałem że ten efekt nie ma prawa występować w tym modelu. Dzięki za info. Stąd moje obawy o walniętą matrycę.

Dla porównania zobaczyłem matrycę w swoim 2,5 letnim samsungu i tam chmurki były w każdym rogu i na środku. O dziwo wcześniej nie zwracałem na to uwagi. Jeszcze raz dzięki
 

Ares78

New member
Na max podświetleniu ?! To powiem Ci tak; trafiłeś na bardzo dobry egzemplarz.Uwierz mi. Nie bądź malkontentem :smile:. ciesz się telewizorem ! Nie szukaj dziury w całym !

Jestem pewien,że znawcy tematu podpiszą się pod moim zdaniem.

W całej rozciągłości się pod tym podpisuje, jeżeli tak wygląda model przy maksymalnym podświetleniu to naprawdę nie wiem czego tutaj się doszukiwać. Toż to na x4500 flagowym modelu sprzed 2 lat clouding bywał znacznie większy, a telewizor i tak zachwycał.

Co do adaptera to obawiam się, że nie ma żadnych zamienników.
 

leszekm

New member
Jestem praktycznie zdecydowany ( dzięki forum HDTV) na 55 ex500.
Do pełni szczęścia brakuje mi tylko waszych opinii i doświadczeń ze współpracy tego modelu z komputerem. (Czytelność stron internetowych i wyświetlanie zdjęć)

Proszę o pomoc :roll:
 

Tomisior

New member
ex501 clouding

Dzięki chłopaki za słowa otuchy. Gdyby to było tylko przy zmianie sygnału to bym tak nie smucił i nie byłoby tematu.
Najgorsze że podczas oglądania filmów widzę 2 białe rogi na górze ekranu (w prawym dość mocno). Zmniejszyłem podświetlenie na 5-6 i to samo.
Ten defekt skutecznie odwraca uwagę od oglądania filmu :/

Szczerze nie wiem co serwis mógłby w tej sprawie poradzić, nie chcę oddawać 3 tygodniowego tv na wymianę bebechów :/

Ponadto serwisant przez tel powiedział że czas "dopalania/wypalania się matrycy" to około 200-300 h - prawda to??
 

banker_2

New member
Witam
Sa jakies zamienniki tego adaptera usb ??? bo orginal jest masakrycznie drogi :D
Pozdrawiam ED
Oryginał można go dostać za jakieś 250 PLN, moim zdaniem cena jest "do strawienia" ale to rzecz gustu ;).
Ale może w ogóle go nie potrzebujesz? Jeśli chcesz dostawkę Wi-fi do telewizora to zakładam ,że masz sieć bezprzewodową w domu i pewnie jakiś router?... Ja swój router przestawiłem obok TV i podłączyłem do niego sieć kablem - obyło się bez zakupu modułu, a do tego paradoksalnie EX500 ma potencjalnie najszybszy dostep do internetu w całym domu...:smile:
 

Tomisior

New member
ex 501 clouding

acha to super. dziś znów dzwoniłem i typ idzie w zaparte że to normalne i oni nic nie poradzą. mogą wymienić jedynie matryce jesli clouding jest zbyt mocny (sęk w tym że wg. Was jest malutki). Powiedział również że zmiana matrycy może efekt pogroszyć.

No cholera jasna. Te białe rogi podczas oglądania filmów w ciemnym pokoju doprowadzają mnie do szału.Nie mam się już do kogo zwrócić i poprostu muszę to zaakceptować - świetnie :/
Gdyby te robi były podświetlone u dołu ekranu to pół biedy, ale podczas oglądania mocno rzucają się w oczy.
 

posejdon82

New member
Witam wiem ze watek jest poswiecony EX500 ale co mozecie powiedziec na temat kdl46ex403u z gory dziekuje za odpowiedz.Czy to jest dobry sprzet? glownie telewizja N oraz PS3
 

tomas330

New member
acha to super. dziś znów dzwoniłem i typ idzie w zaparte że to normalne i oni nic nie poradzą. mogą wymienić jedynie matryce jesli clouding jest zbyt mocny (sęk w tym że wg. Was jest malutki). Powiedział również że zmiana matrycy może efekt pogroszyć.

No cholera jasna. Te białe rogi podczas oglądania filmów w ciemnym pokoju doprowadzają mnie do szału.Nie mam się już do kogo zwrócić i poprostu muszę to zaakceptować - świetnie :/
Gdyby te robi były podświetlone u dołu ekranu to pół biedy, ale podczas oglądania mocno rzucają się w oczy.

Dziwi mnie że widzisz te plamy podczas oglądania oceniając twoje zdjęcie u mnie mocniej widać na czarnym tle na EX500 ale pod czas sygnału redukuje się i jest ok nie wspominając o wcześniejszym modelu w5500 na którym gorączki dostawałem bo zamiast patrzeć na film patrzyłem na plamy w rogu i przy okazji się zastanawiałem czy teraz mocniej świecą czy słabiej dlatego wymieniłem na EX500 zrób zdjęcia bez pasków i jak ci się uda wychwycić plamy podczas oglądania
 

gregor206

New member
Pojawił się nowy soft do EX - (25/11/2010) PKG4.085EUL-0108

Mam pytanie jak sobie "radzicie" z oglądaniem większych plików konkretnie chodzi o *mkv?, usb nie daje rady - partycja musi być w FAT32(do 4GB). Dysk zewnętrzny chyba to samo.
Może kiedyś to Sony poprawi...
 

yaqp

New member
Ex500 w 40' zakupiony, z duzymi obawami podlaczylem go jak narazie do platformy cyfry {bez kanlow HD} stary tuner pionniera po kablu scart, i musze przyznać że mimo tego czego złego sie naczytalem "tu i tam" o tym tv+sygnal SD dla laika i nie videofila moge ten telwizor polecic z czystym sumieniam, obraz na kazdym kanale jest dobrze "dopasowywany" i czysty podlaczajac DVD badz laptopa przez HDMI obraz jak dla mnie jest bardzo dobrej jakosci. TV powiesilem sobie w sypialni na scianie oglladam go z odl. 3m przewaznie wieczorowa pora przy zgaszonych swiatlach i jak narazie niewylapalem zadnych uchybien od "normy" oczywiscie jest widoczny minimalny clouding w prawym gornym rogu, ale widze go tylko wtedy gdy naprawde "mocniej" sie temu przyjze. TV napewno nie zmienie przez najblizsze lata! Czekam na rozwiniecie technologi nadawania sygnalu i wtedy dopiero bede mogl sie w 100% nacieszyc tym modelem.
 
Do góry