Sony KDL EX500 (32 EX 500 37/40/46/55EX500) nowe CCFL- opinie, test, wszystko o...

bono530d

New member
dzieki za odpowiedz!

na razie walcze, aby ten czlowiek kupil mi tv w innym sklepie, nie interesuje mnie w jakim sklepie... niestety sklepy internetowe nie maja juz za wiele egzemplarzy, jesli sa, to ceny blizej 7k zl niz 6k zl...

pewnie zakup za 7k zl nie wchodzi w rachube, skoro ja mu zaplacilem ok. 5k zl - za tyle zobowiazal sie dostarczyc sprzet...

jestem wkurzony na niego, bo dlugo utrzymywal, ze sprzet bedzie, kiedy przyznal, ze jednak nie dostarczy sprzetu, to sprzetu na rynku tez nie ma

wyglada na to, ze sony w tych wielkosciach 50-60 cali nie ma obecnie nic w rozsadnych granicach cenowych (rozsadne granice cenowe, to dla mnie cena 55ex500), wszystko jest sporo drozsze...

ktos doradzic cos jeszcze z Sharpa?

pozdr
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
bono530d - ale podaj jeszcze do jakich warunków ?

-----------------------------------------------------------
FIRSST

podaj jakie masz warunki :
odległość od ekranu ?
jak słońce świeci w pokoju ?
Jak duży jest pokój ?
jaki masz obecnie telewizor?
jakie programy najczęściej oglądasz?
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem ?
preferowana wielkość telewizora?
preferowana marka ?
czego nie lubisz w telewizorach?
jakie urządzenia będą podłączone ?
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ?
jakimi złączami ?
jaki masz sygnał ?
ile programów HD ?
ma stać czy wisieć ?
jaka klasa cenowa ?
 
Ostatnia edycja:

bono530d

New member
bono530d - ale podaj jeszcze do jakich warunków ?

-----------------------------------------------------------
FIRSST

podaj jakie masz warunki :
odległość od ekranu ? Ok. 3 m

jak słońce świeci w pokoju ? pokój nasłoneczniony (4 okna), ale mam drewniane zaluzje

Jak duży jest pokój ? pokoj ma ok. 30 m2

jaki masz obecnie telewizor? od 12 lat nie mam telewizora (tak, to nie pomylka, 12 lat :) )

jakie programy najczęściej oglądasz? bede ogladal telewizje cyfrowa, najczesciej pewnie discovery, animal planet itp. o ile sie da w HD, dodatkowo divix oraz zdjecia z wakacji - duzo zdjec z wakacji :)

więcej oglądasz w dzień czy wieczorem ? raczej wieczorem

preferowana wielkość telewizora? 50-60 cali

preferowana marka ? sony lub sharp - mam mozliwosc kupna w dobrej cenie

czego nie lubisz w telewizorach? zabieraja czas :)

jakie urządzenia będą podłączone ? ps3, ale raczej nie do gierczenia a jako czesc kina domowego

ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ? 60% divix, 40% tv

jakimi złączami ? jakie tylko beda potrzebne

jaki masz sygnał ? jeszcze nie mam

ile programów HD ? jw

ma stać czy wisieć ? wisiec

jaka klasa cenowa ? szacuje, ze nie wiecej niz 7-8k zl w sklepie

dziekuje bardzo!
 

FIRSST

New member
Witam ponownie :)
A wiec tak :
odległość od ekranu ? 2-2,5m
jak słońce świeci w pokoju? z boku cała ściana oszklona , latem pokoj nasłoneczniony zima mniej
Jak duży jest pokój ? ok 20 m2
jaki masz obecnie telewizor? nie mam
jakie programy najczęściej oglądasz?
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem ? różnie
preferowana wielkość telewizora? 37-40 cali
preferowana marka ? dobra ;)
czego nie lubisz w telewizorach? nie lubię jak mają kiepski obraz :)
jakie urządzenia będą podłączone ? komputer ( czasami gram w sieci, i tuner polsat)
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ? 50 na 50
jakimi złączami ? hdmi
jaki masz sygnał ? Sd cyfrowy
ile programów HD ? na razie żaden ale ale to kwestia czasu
ma stać czy wisieć ? raczej stać
jaka klasa cenowa ? do 4500

To chyba wszystko no i oczywiście plazma odpada ze wzgl. na pobór prądu .
Dzięki za zainteresowanie .
Pozdrawiam serdecznie :)
 

pandzik

Member
Bez reklam
Mam zamiar kupić model 46"-owy. Może ktoś napisać, zbierając wszystkie dane z wątku do kupy, co dokładnie możemy "robić", co uzyskamy, poprzez połączenie tv do sieci i netu? Ja mam zamiar wpiąć go kablem do routera bezprzewodowego z UPC.
 

Ares78

New member
Pisząc z pamięci: łatwą aktualizację telewizora, dostęp do wybranych serwisów internetowych (w tym youtube), możliwość skorzystania z DLNA czyli oglądanie filmów, zdjęć, muzyki udostępnionych z komputera podpiętego do domowej sieci...
 

Ares78

New member
Ok tylko pamiętaj, że tutaj prym do wykorzystania tej opcji w telewizorach Sony wiodą dwie aplikacje Wilde Media Server i PS3 Media server, o obu można poczytać chociażby na forum producenta.
 

matrixp8

New member
Witam. Stoję przed kupnem pierwszego lcd i mam dylemat co wybrać
1. SONY KDL-46EX500
2. LG 47LD750
Lg jest tańszy o ok 1tyś zł.

jeśli chodzi o światło w pokoju to problemu nie będzie (rolety) wieczorne oglądanie
do tv będzie podłączona tv satelitarna cyfrowy polsat albo c+ (możliwe ze kilka kanałów HD)
od czasu do czasu pewnie laptop i jakiś film DivX (czasem full hd)
z jakiego tv będę bardziej zadowolony jeśli chodzi o jakość obrazu czy będzie to znacząca różnica miedzy tymi 2 modelami
 

kaczamanov

New member
Czy zna ktos jakies dobre ustawienia do tego TV (32ex500)? Troche mieszam, ale zawsze wydaje mi sie ze moze byc jeszcze lepiej. Jakby komus chcialo sie wstawic jakies ustawienia bede wdzieczny (jakies z netu z zagranicznej strony ustawilem, ale byly zalosne). Albo jakis poradnik jak prawidlowo je skaliborwac ;)
 

adamowicz81

New member
Witam mam problem z dźwiękiem:)

Mam sony Bravia ex500 no i teraz tak:

Podłączam dekoder Multimedii kino domowe lg ht554th i bluray lg bd570 kablami HDMI do telewizora
a telewizor podłączam z kinem domowym kablem optycznym.
No i wszystko działa idealnie, ale jak puszczam film na Bluray to jedynie mam dźwięk DD 5.1 natomiast
przy ścierzce DTS na kinie domowym mam stereo i teraz pytanie.
Czy to jest wina tego że telewizor ma jedynie dekoder dd5.1 i dlatego nie puszcza dalej po optyku dts-a ?
 

adamowicz81

New member
Jeżeli chodzi o ustawienia tp lepiej nie przedobrzać.
Ja mam te wszystkie ulepszenia powyłączane
balanse bieli poleprzenia kontrastu i czerni na wył
tryb filmu autom 2
ostrość 15 za dużo ziarno za mało mgła:)
czujnik światła mam na wył bo w nocy to nic nie widze wogóle:)
nasycenie mam na 45 a jasność na 55
a redukcje szumow powylaczane tylko piksele robia niepotrzebnie
i wsio :) i pikne TVN HD mam np :)
 

tokamak

New member
Witam mam problem z dźwiękiem:)

Mam sony Bravia ex500 no i teraz tak:

Podłączam dekoder Multimedii kino domowe lg ht554th i bluray lg bd570 kablami HDMI do telewizora
a telewizor podłączam z kinem domowym kablem optycznym.
No i wszystko działa idealnie, ale jak puszczam film na Bluray to jedynie mam dźwięk DD 5.1 natomiast
przy ścierzce DTS na kinie domowym mam stereo i teraz pytanie.
Czy to jest wina tego że telewizor ma jedynie dekoder dd5.1 i dlatego nie puszcza dalej po optyku dts-a ?

Mam podobny problem - DVD podłączone za pomocą HDMI do TV, a TOSLINK z TV do amplitunera. Tylko, że ja w momencie wyboru ścieżki dts mam ciszę w głośnikach (DD 5.1 działa znakomicie). Przy połączeniu dźwięku bezpośrednio z DVD do aplitunera, bez użycia gniazda digital out w TV można usłyszeć mniejsze lub większe opóźnienie obrazu względem dźwięku ale to niestety norma w nowych TV. Próbowałem różnych sposobów, nawet dzwoniłem do biura obsługi klienta SONY (notabene tam pan uparcie twierdził, że z gniazda optycznego TV nie wyjdzie dźwięk DD 5.1 - choć wiem, że tak) i niestety EX500 nie daje na wyjście sygnału dts. Nie bardzo to rozumiem bo przecież w tym przypadku TV tylko przepuszcza dane dźwięku (nie dekoduje niczego o ile się dobrze orientuję), więc skoro DD leci to czemu dts nie?
Pozdrawiam,
Pioterk

PS. Oczywiście w ustawieniach TV dotyczących dźwięku zmieniłeś głośniki TV na system audio?
 
Ostatnia edycja:

adamowicz81

New member
Znalazłem sposób na podłączenie kilku źródeł kablem optycznym:)
Na allegro znalazłem rozdzielacz optyczny dzieki niemu podłącze do kina domowego z jednym wejściem dwa źródła bluraya i dekoder multimedi i nie bede już muział bawić się w ręczne przełączanie kabli.
Druga sprawa to w opcjach obrazu jest takie oś jak tryb obrazu automatyczny 1 i automatyczny 2
czym te dwa tryby sie różnią i który polecacie , bo jak daje na 1 to jest płynniej ale smugi przy szybkich ruchach dziwne pozostają??:niewiem:
 

Bucek

Banned
Oczywiście czynniki zewnętrzne mają wpływ na kalibrację. W dzień przy jasnym pomieszczeniu będzie inaczej niż w nocy bez światła.
Dlatego kalibrację przeprowadza się w warunkach, w jakich najczęściej korzystasz z monitora/tv.

to jest akurat nie do konca prawda, bo robiona kolorymetrem kalibracja moze być niezalezna od warunków oswietlenia gdy do czujników kolorymetru dojdzie tylko to co wypromieniuje matryca ... na oko tak, dojdzie jeszcze to co oddziaływuje w otoczeniu, np. swiatlo odbijane ....

oczywiscie kolorymetr w czasie kalibracji musi mieć bezpośredni kontakt z matryca, tzn. TV czy monitor nie bedą miały szyby ... przy szybie na matrycy nawet kolorymert zgłupieje ...

Jezu 1000 zł. To lepiej zadzwoń do TVN do wróżki i może Ci powie czy ta głupota będzie się powiększać... Nie wierz w takie bzdury jak kalibracja. Każda kalibracja podana publicznie na tym forum jest krytykowana, a mogło się wydawać podającemu swoje ustawienia że ma najlepiej. Ustawiaj tak jak to Tobie pasuje. Pomijając warunki otoczenia tv oświetlenie, Odległość od tv, itd. To wzrok każdego człowieka spostrzega kolory troszkę inaczej. Tak że wyluzuj z tą kalibracją bo cudów nie ma! To tv tylko za parę stówek i więcej już z niego nie wyciśniesz...

to tez nie jest prawda jesli kalibruje sie nie na oko tylko z uzyciem sprzetu ... sprzez zawsze widzi tak samo i nie ma roznic w postrzeganiu ... po to jest sprzet, zeby zachowac powtarzalnosc wyników pomiarów ...
 

broczek

New member
Witam serdecznie!
Ciężko mi podjąć decyzję co kupić. Chyba ze względu na zufanie do marki wybór padnie na 46EX500 ale może doradzicie coś tańszego, równie dobrego, a może nawet lepszego :)


odległość od ekranu ? - 2,5 - 3m
Jak duży jest pokój ? - 4,5 x 5m
jaki masz obecnie telewizor? - phiplips kineskopowy 32''
jakie programy najczęściej oglądasz? - 40% piłka na c+; 40% bajki; 20% jakiś film na c+
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem ? - wieczorem przy świetle żarówki
preferowana wielkość telewizora? - 46'' - 50''
preferowana marka ? - sharp, sony, toshiba i inne :)
czego nie lubisz w telewizorach? - nie chciałbym odblasków i ew. smużenia
jakie urządzenia będą podłączone ? - trochę pogrywam z synem na PS3
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ? - tv, to jakieś 40%, PS3 60%
jaki masz sygnał ? - cyfra +
ile programów HD ? - 0 ale jak kupię TV, to będą
ma stać czy wisieć ? - nie wiem, na razie stać
jaka klasa cenowa ? - no max do 3800,00 ale wolałbym mniej

pozdr i dziękuję za podpowiedź
 

Jericho24

Member
Bez reklam
Witam serdecznie!
Ciężko mi podjąć decyzję co kupić. Chyba ze względu na zufanie do marki wybór padnie na 46EX500 ale może doradzicie coś tańszego, równie dobrego, a może nawet lepszego :)
Samsung 40C650. Tanszy, czyta wiecej formatow filmow i szklana matryca tez robi swoje na plus. Z wlasnego porownania obraz SD na sonym gorszy.
 
Do góry