Sony KDL EX500 (32 EX 500 37/40/46/55EX500) nowe CCFL- opinie, test, wszystko o...

JarekZ

New member
Oglądam telewizję z około 4,5 metra a mimo tej odległości obraz prezentował się bardzo kiepsko. Mimo róznych ustawień (różne rekomendacje ściągnięte z internetu) do jakości sharpa 46 xl2e ogladanego nawet z dwóch metrów było mu bardzo daleko. Telewizory postawiłem obok siebie i zapodałem ten sam sygnał. Mi obraz z SONY 55ex500 zupełnie nie przypadł do gustu.
 

Fa1ce

New member
Bardziej niż powierzchnia mieszkania liczyć się odległość odbiornika od miejsca z którego będziesz oglądał to w praktyce determinuje przekątną (oczywiście bardzo istotne jest też źródło podawanego sygnału).
.
Witam
Dziękuję za odpowiedź .Miałem uzupełnić mój poprzedni post ,ale pad mi internet.Więc tak.Telewizor będę oglądał z odległość ok 3 metrów.Wiem że 40 cali będzie nadawał się w sam raz do mojego pokoju.Kusi mnie żeby zakupić 46 cale.Źródło sygnału głownie to Blu-Ray, Playstation 3.Telewizje oglądam bardzo rzadko(posiadam TNK HD). Aktualny mój telewizor to LG 32cale.
Pozdrawiam
 

Sych

New member
Oglądam telewizję z około 4,5 metra a mimo tej odległości obraz prezentował się bardzo kiepsko. Mimo róznych ustawień (różne rekomendacje ściągnięte z internetu) do jakości sharpa 46 xl2e ogladanego nawet z dwóch metrów było mu bardzo daleko. Telewizory postawiłem obok siebie i zapodałem ten sam sygnał. Mi obraz z SONY 55ex500 zupełnie nie przypadł do gustu.
Dziwne, dziwne. Miałem okazję parę razy przetestować te dwa modele tylko w wersji 40" i nie zauważyłem przewagi xl2e nad ex500, a po zmianie ustawień to ex wydawał się lepszy... W sumie to może nie dziwić, w końcu "trochę" nowsza technologia. Przy w5500 było podobnie... Więc nawet poprzednicy daliby sobie radę:) W sumie o gustach się nie rozmawia, ale warto zobaczyć testy tych modeli przed wyrobieniem sobie opinii z treści forum:bober:
 
Ostatnia edycja:

zacek

New member
Witam

Bardzo dziękuje Sz Przedmówcom za namiary na dobrą kalibrację. Powiem szczere, że w ogóle nie wpadłem na pomysł by eksperymentować na bazie Warm2. Skalibrowany obraz jest świetny, pomimo, że teraz nieruchome plansze wydają się być nieciekawe takie jakieś sepiowo brudne. Ale w rzeczywisości filmowej jest super. Tyle, że... Taka kalibracja kompletnie nie nadaje się do piłki nożnej (a ze mnie prostaczek i bardzo lubię :)) . Czy jest jakas możliwość przypisania dwóch różnych ustawień obrazu ? To znaczy pełnych ustawień z korekcją bieli (bo w poszczególnych trybach - kino, sport, ogólne itd - ustawienia podstawowe są pamiętane różne, ale RGB jest zawsze takie samo :()
Z góry dzięki za odpowiedź.
 

zacek

New member
Witam
Dziękuję za odpowiedź .Miałem uzupełnić mój poprzedni post ,ale pad mi internet.Więc tak.Telewizor będę oglądał z odległość ok 3 metrów.Wiem że 40 cali będzie nadawał się w sam raz do mojego pokoju.Kusi mnie żeby zakupić 46 cale.Źródło sygnału głownie to Blu-Ray, Playstation 3.Telewizje oglądam bardzo rzadko(posiadam TNK HD). Aktualny mój telewizor to LG 32cale.
Pozdrawiam

Mam 40 i oglądam z ok 2,5 m. Dla obrazu SD jest to dla mnie w sam raz (no, może nawet nieco za blisko) ale gdy puszczam czasem jakiś plik HD to bardzo, bardzo chętnie przyjąbym 46 cali, przy dobrym MKV 1080 to nawet perspektywa "kinowych" 52 cali mnie jakoś nie odrzuca :)
Jeśli więc u Ciebie głównie bluryj, a TV też w HD to dla trzech metrów 46 cali to absolutne, powtarzam z pełną odpowiedzialnością - absolutne minimum. Inaczej po co zawracać sobie głowe niebieskim laserem ?
Pozdrawiam
 

milstone

New member
Zastanawiam się nad zakupem EX500 a PH5605. Wiem, że soniacz dobrze radzi sobie w SD jak na LcD naturalnie, czy orientuje się ktoś jak radzi sobie 5605 na zwykłej kablówce?? naturalnie, że jak komputer podłącza albo DVD to większość TV będzie wyświetlać ładny obraz, ale mnie zależy na zwykłych analogowych kanałach z kablówki. Najchętniej to bym kupił plazmę Panasa,ale są od 37 cali, a taka wielkość jest za duża do mojego pokoju no i szyba.

W jedne cenie można zakupić oba te TV, co WY byście wybrali drodzy użytkownicy?? ;-)

Warunki to oglądanie TV z odl. 2 - 2.5M, pokój większość czasu nasłoneczniony, przez to matryce matowe ( mam jeszcze roletę w razie czego )

PS: Jeszcze nie czytałem artykułu, który mówił o zmęczeniu oczu, mam lapka ze standardową matrycą jak również w LED, więc wam powiem, że na LEdach dużo szybciej oczy się męczą, to mnie trochę odstrasza od TV podświetlanych tą technologią, jedynie, że w Philipsie nie oddziałują na oczy :cool:
 

Ares78

New member
Witam
Dziękuję za odpowiedź .Miałem uzupełnić mój poprzedni post ,ale pad mi internet.Więc tak.Telewizor będę oglądał z odległość ok 3 metrów.Wiem że 40 cali będzie nadawał się w sam raz do mojego pokoju.Kusi mnie żeby zakupić 46 cale.Źródło sygnału głownie to Blu-Ray, Playstation 3.Telewizje oglądam bardzo rzadko(posiadam TNK HD). Aktualny mój telewizor to LG 32cale.
Pozdrawiam

Dla sygnału HD a takim będzie zarówno konsola PS3 jak i filmy na Blu-ray spokojnie możesz brać 46 cali, a i tak do tych drugich będziesz się trochę przysuwał bo inaczej nie wyłapie się wszystkich szczegółów... Nie wiem tylko jak jest z jakością podawanego sygnału od dostawcy, do platform satelitarnych byłoby ok nie wiem jak tutaj spisuje się TNK...
 

jmms

New member
Witam wszystkich forumowiczów :)
piszę, ponieważ nie znalazłem odpowiedzi na żadnym forum dotyczącym:
ale zanim pytania, to cos o tv: konfiguracja zrobiona, tv podłączony kablem do routera i działa, wszystkie serwisy internetowe działają, tv widzi mojego laptopa (serwer PS3), ale:
- jak ustawić laptopa abym mógł wyświetlać na tv to co mam na ekranie laptopa przez wifi? takie pytanie już padło, ale forumowicz nie dostał odpowiedzi...
- co to za strona bravia.internet.sony.tv i dlaczego nie działa...
- o jakie wtyczki chodzi producentowi i gdzie mogę je znaleźć?
- kolejna sprawa...czy ktoś z forumowiczów z KDL-37EX500 ma dekoder polsatu HD5000? jeśli tak, to proszę o pilny kontakt ze mną, ponieważ obraz z tego dekodera na tym tv jest tragiczny na SD...na innym forum opisałem całą sytuację i wkleiłem parę zdjęć, więc można je obaczyć...(google i HD5000...)...
liczę na odpowiedzi.
pozdrawiam...
 

Mike25

New member
Witam

Bardzo dziękuje Sz Przedmówcom za namiary na dobrą kalibrację. Powiem szczere, że w ogóle nie wpadłem na pomysł by eksperymentować na bazie Warm2. Skalibrowany obraz jest świetny, pomimo, że teraz nieruchome plansze wydają się być nieciekawe takie jakieś sepiowo brudne. Ale w rzeczywisości filmowej jest super. Tyle, że... Taka kalibracja kompletnie nie nadaje się do piłki nożnej (a ze mnie prostaczek i bardzo lubię :)) . Czy jest jakas możliwość przypisania dwóch różnych ustawień obrazu ? To znaczy pełnych ustawień z korekcją bieli (bo w poszczególnych trybach - kino, sport, ogólne itd - ustawienia podstawowe są pamiętane różne, ale RGB jest zawsze takie samo :()
Z góry dzięki za odpowiedź.
Polecam ustawić korekcję bieli na "małe" przy kolorystyce ciepłe2 lub zmienić na ciepłe1, które bardzo dobrze współgra z sygnałem SD - tak jest przynajmniej u mnie. Do wszystkiego innego (filmy, laptop, blue-ray) używam ciepłe2 z odpowiednim balansem bieli.
 

Jericho24

Member
Bez reklam
Zastanawiam się nad zakupem EX500 a PH5605. Wiem, że soniacz dobrze radzi sobie w SD jak na LcD naturalnie, czy orientuje się ktoś jak radzi sobie 5605 na zwykłej kablówce?? naturalnie, że jak komputer podłącza albo DVD to większość TV będzie wyświetlać ładny obraz, ale mnie zależy na zwykłych analogowych kanałach z kablówki. Najchętniej to bym kupił plazmę Panasa,ale są od 37 cali, a taka wielkość jest za duża do mojego pokoju no i szyba.

W jedne cenie można zakupić oba te TV, co WY byście wybrali drodzy użytkownicy?? ;-)

Warunki to oglądanie TV z odl. 2 - 2.5M, pokój większość czasu nasłoneczniony, przez to matryce matowe ( mam jeszcze roletę w razie czego )

PS: Jeszcze nie czytałem artykułu, który mówił o zmęczeniu oczu, mam lapka ze standardową matrycą jak również w LED, więc wam powiem, że na LEdach dużo szybciej oczy się męczą, to mnie trochę odstrasza od TV podświetlanych tą technologią, jedynie, że w Philipsie nie oddziałują na oczy :cool:
Na twoim miejscu wybralbym Samsunga 37C550 na SQ1/2. Duzo taniej i wg mnie obraz jesli nie ten sam to nawet ciut lepszy, mimo ze nie ma teatralnych 100Hz (Motion Plus czy jakos tak). Bylem ostatnio w MM i obraz na EX500 byl dla mnie nie do przyjecia ;).
 

Jericho24

Member
Bez reklam
@Jericho24 - porównywanie telewizorów w marketach to nie jest dobry pomysł. Idąc tą drogą, można wyciągnąć zupełnie błędne wnioski.
A jak ma je porownac zwykly zjadacz chleba, ktory pewnie nawet nie wie co to jest kalibracja obrazu i jak sie ja wykonuje. Jesli w sklepie dany TV gra dla mnie kiepsko to go skreslam z listy nie zastanawiajac sie jak go ewentualnie ustawic by gral dobrze. Z reszta wiekszosc kupujacych nie widzi zadnej roznicy pomiedzy TV, chyba ze ktos im pokaze palcem.
 

ernet

Active member
Bez reklam
HDD na FAT32

Sory że tak głowę zawracam ale wydałem 300zł na ten dysk zewnętrzny jedynie po to żeby odtwarzać filmy na tv i nie działa od kolegi i z tego forum dowiedziałem sie że muszę mieć sformatowane w systemi FAT32 lecz posiadam win7 i mam jedynie exFAT i pierwsze pytanie :)
1. Jakiego programu mogę użyc by sformatować poprawnie ?
2. Czy muszę mój tv gdzieś rejestrować , ściągać z skądś jakieś divixy na dysk ?
3. Czy mój sony ex500 odczyta format dvd / blue ray który będzie zapisany na owym dysku ?

Mam W7 i długo walczyłem z tym problemem, ale tu: rewelacja

http://utnij.pl/FAT32
 

Mike25

New member
A jak ma je porownac zwykly zjadacz chleba, ktory pewnie nawet nie wie co to jest kalibracja obrazu i jak sie ja wykonuje. Jesli w sklepie dany TV gra dla mnie kiepsko to go skreslam z listy nie zastanawiajac sie jak go ewentualnie ustawic by gral dobrze. Z reszta wiekszosc kupujacych nie widzi zadnej roznicy pomiedzy TV, chyba ze ktos im pokaze palcem.
W sklepach większość TV gra beznadziejnie, bo są podpięte do jednego źródła, a na domiar złego źle poustawiane, zwykle z powłączanymi trybami sklepowymi, czyli wszystko na max = żarówa po oczach.

Oczywiście tacy niezorientowani ludzie, o jakich piszesz są na gorszej pozycji, bo można im wcisnąć wszystko. Niestety, ale w dzisiejszych czasach trzeba się samemu orientować, rozglądac, czytać w necie różne testy i opinie i na tej podstawie kreować swój pogląd na dany produkt, a nie to co Ci ktoś powie, zwłaszcza "pan doradca" w sklepie. Co więcej, sklepy stosują różne mało etyczne techniki, np jak trzeba mocno promować dany tv, bo pan kierownik w zamian za określoną sprzedaż dostanie nagrodę od producenta, to się go pięknie kalibruje i ustawia w ładnej aranżacji, aby klienci myśleli, że jest super hiper i go kupowali, a inne telewizory przełącza się na tryby sklepowe, aby sprawiały wrażenie gorszych, mimo, że niejednokrotnie wśród nich są modele znacznie lepsze i tańsze.
 

Jericho24

Member
Bez reklam
Pamietam jak w tamtym roku w MM Pani z obslugi na moja prosbe polecenia mi dobrego TV w okreslonym przedziale cenowym usilnie chciala mi wcisnac Toshibe bo ma takie i takie bajery poprawiajace obraz. Ja jej na to, ze tanszy Samsung, ktory stoi obok widac ze ma o wiele lepszy obraz i czern, ale Pani dalej mi twardo probowala wcisnac Toshibe z koszmarnym obrazem. Polityka sklepowa. Nie dziwne bo Pani miala koszulke z logo Toshiby ;)
 

Ares78

New member
Porównywanie w sklepie często jest dość kłopotliwe tak jak to ujął Mike25, dlatego warto zawsze dowiedzieć się we własnym zakresie na temat danego produktu ewentualnie sprawdzać poszczególne modelem w salonach firmowych, wtedy nie ma problemu ze zmianą sygnału czy pogrzebaniem w ustawieniach.
 

alicja82

New member
Odpuście sobie ten Tv, odtwarzanie avi to jakaś kpina, jeden plik odtworzy inny nie, wystarczy że jest inna rozdzielczość, pliki txt tak samo, jedne odtworzy inne nie. Internet następna kicha, niby jest a niema. Dla samego Youtube kupowanie LCD jest błędem który popełniłem Sam. Jeżeli chodzi o obraz to jest lepiej, lecz czy jest znacząca różnica między ex500 a C650 nie potrafię napisać gdyż nie miałem możliwości oglądać tego drugiego.
 
Do góry