Sony KDL EX500 (32 EX 500 37/40/46/55EX500) nowe CCFL- opinie, test, wszystko o...

papaty

New member
Witam.Panowie, macie może instrukcje obslugi do Brawia kdl-40EX500?
ftp://ftp.vaio-link.com/pub/manuals/consumer/imanual/az1_dvbt/3a-1/pl.ZIP
pobrac, wypakowac, oytwierac przez index.html

nigdzie nie moge tu znaleźć testu EX500...
Czy czymś się różni 37EX500 od 40EX500? (z wyjątkiem wielkości :p)?
Bo myślę, że 40 w moim pokoju będzie za duże... odległość max. wynosi 3.5 metra
rozni sie montowana matryca - 37 jest zauwazalnie gorsza, ma slabsze katy i slabsza czern. bierz 40.
 
J

Judash

Guest
Dziekuje za instrukcje, szkoda ze niema w PDF-ie.Kto mi podpowie jak sprawdzic sygnal odbierany z nadajnika naziemnego DVB-T?
 

maciek77jam

New member
Witam.
Posiadam tv 37 cali EX500 i mam problem bo nie odtwarza mi często filmów BRRip :/
Czy jest na to jakaś rada ? BRRip ma fajną jakość + nie zajmuje dużo i zależy mi na tym formacie :)
Jeśli ktoś ma jakiś pomysl będe wdzięczny :)
Pozdrawiam :)

i czy mial by ktos gdzies link/tekst ustawien do tego modelu ?
 
Ostatnia edycja:

kisiel__94

New member
nie ma różnic i nie będzie za duże !

Oki, a jak myślisz bądź myślicie (pisałem do ciebie na gg, ale ciebie nie było :)) lepiej byłoby kupić NX700 (on jest chyba na ledach) czy to EX500, właśnie zaraz pojade do sklepu popatrzeć, zobaczyć cenę itd.( z tym Sharpem dałem sobie spokój... już nie patrze za bardzo na IL, TV musi być do wszystkiego, a nie tylko do gier)
 

maciek77jam

New member
Witam.
Posiadam tv 37 cali EX500 i mam problem bo nie odtwarza mi często filmów BRRip :/
Czy jest na to jakaś rada ? BRRip ma fajną jakość + nie zajmuje dużo i zależy mi na tym formacie :)
Jeśli ktoś ma jakiś pomysl będe wdzięczny :)
Pozdrawiam :)

i czy mial by ktos gdzies link/tekst ustawien do tego modelu ?


juz to rozwiazalem, plik nie moze byc wiekszy niz 2GB... musze sobie dzielic :)

czy mial by ktos gdzies link/tekst ustawien do tego modelu ?
 

Ares78

New member
Oki, a jak myślisz bądź myślicie (pisałem do ciebie na gg, ale ciebie nie było :)) lepiej byłoby kupić NX700 (on jest chyba na ledach) czy to EX500, właśnie zaraz pojade do sklepu popatrzeć, zobaczyć cenę itd.( z tym Sharpem dałem sobie spokój... już nie patrze za bardzo na IL, TV musi być do wszystkiego, a nie tylko do gier)

Odpowiedziałem już na PW, cenowo do możliwości lepiej wychodzi ex500 i tutaj nie ma wątpliwości. Drugą sprawą będzie zastosowana matryca w ex masz półmatową natomiast w nx700 błyszczącą także pomyśl która będzie odpowiedniejsza pod kątem pomieszczenia do którego wstawisz telewizor. Kwestie estetyczne odkładam na bok, bo to już bardzo indywidualna sprawa.
 

etomk

New member
czy pomiędzy Philips 46PFL5605H a 46 cal. ex500 duża różnica w jakości? nadmieniam, że nie interesuje mnie wykorzystywanie lcd jako monitora do gier (ale wejscie PC ma być). Oglądam sport, info (kablowka multimedia) oraz divxy i foty z pena. do tego ma służyć, cena do 4000 pln. pozdrawiam
 

edgeofsanity

New member
Wireless w Sony EX500

Panowie,

Model jest naprawde w porzadku i w porownaniu z innymi tv z tej kategorii jest jednym z najlepszych. Ale mam prosbe o pomoc poniewaz nie moge uruchomic netu poprzez wireless. Mam adapter USB UWA-BR100 zamontowany i konfiguracje przeprowadzona. Siec WAN znalazl ale w momencie sprawdzania polaczenia 2 testy kolejne zakonczone sa niepowodzeniem. Tylko pierwszy krok czyli podlaczenie do sieci jest ok (WEP key wpisalem)...
Wiecie moze co powinienem sprawdzic ? Aha, MAC address tv podalem usługodawcy internetu a nie mam filtrowania MAC ustawionego na routerze. Bede wdzieczny za pomoc.
 

yorik

New member
Witam wszystkich, mam dwa pytania do posiadaczy ex500:
1. Jak Wasz telewizor radzi sobie z sygnałem analogowym - są różne opinie na ten temat, wychodzi na to, że jest to jedna z niewielu słabych stron tego tv.
2. Jak jest właściwie z tzw. internet tv w tym modelu? Czy jest pełny dostęp do wszystkich filmów na youtube? Jak wygląda w tym przypadku wyszukiwanie, wszak klawiatury podłączyć się chyba nie da....

Zastanawiam się nad modelem 32'' lub 37'', wolałbym wersje 37, ale wychodzi na to, że jest słabsza ze względu na zamontowaną tam matryce (AUO)...
 

katcityart

New member
Panowie,

Model jest naprawde w porzadku i w porownaniu z innymi tv z tej kategorii jest jednym z najlepszych. Ale mam prosbe o pomoc poniewaz nie moge uruchomic netu poprzez wireless. Mam adapter USB UWA-BR100 zamontowany i konfiguracje przeprowadzona. Siec WAN znalazl ale w momencie sprawdzania polaczenia 2 testy kolejne zakonczone sa niepowodzeniem. Tylko pierwszy krok czyli podlaczenie do sieci jest ok (WEP key wpisalem)...
Wiecie moze co powinienem sprawdzic ? Aha, MAC address tv podalem usługodawcy internetu a nie mam filtrowania MAC ustawionego na routerze. Bede wdzieczny za pomoc.
I jak? działa ci już to "urządzenie" usb ? :) Ja właśńie jestem pred zakupem, a n ie chce wyrzucać całkiem niemałej kwoty na cos co nie bedzie działać.
 

Mike25

New member
Witam wszystkich, mam dwa pytania do posiadaczy ex500:
1. Jak Wasz telewizor radzi sobie z sygnałem analogowym - są różne opinie na ten temat, wychodzi na to, że jest to jedna z niewielu słabych stron tego tv.
Analogowa kiepsko, jak na każdym LCD. EX500 nie jest tu żadnym wyjątkiem. Każdy LCD potrzebuje silnego, cyfrowego źródła, żeby pokazać pazurki, zwłaszcza w SD gdzie i tak jest zaniżona rozdzielczość w stosunku do rozdzielczości natywnej matrycy. Żaden LCD, nawet te najdroższe nie zdziałają cudów przy analogowym sygnale. Dla takiego źródła lepiej sobie radzą plazmy.

Zastanawiam się nad modelem 32'' lub 37'', wolałbym wersje 37, ale wychodzi na to, że jest słabsza ze względu na zamontowaną tam matryce (AUO)...
Więc najlepiej 40'', naprawdę nie jest sporo większa od 37''. Ta ostatnia ma AUO, ale nie taki diabeł straszny, da się oglądać :) Wolalbym ją niż 32'', bo to naprawdę za mało jak na dzisiejsze standardy. Większość osób kupujących 32'' potem żałują, że nie wzięli większej przekątnej.
 
Ostatnia edycja:

Fa1ce

New member
Witam
Mam zamiar zakupić ten telewizor ,ale mam dylemat z wyborem cali. Zastanawiam się miedzy 40 cali a 46.Wymiar mojego pokoju to niecałe 12m2.Czy 46 nie będzie za duże do mojego pokoju?
Pozdrawiam
 

JarekZ

New member
Witam,

kupiłem ten telewizor w rozmiarze 55 cali. Dotychczas korzystałem z SHARP-a 46xl2e (mam również LCD Panasonica w sypialni) ale stwierdziłem, że trochę za mały i kupiłem sony w sklepie internetowym. SHARP-a sprzedałem rodzicom i szczęsliwy włączyłem nowy zakup. Okazuje się, że czerń jest fantastyczna, nieźle prezentują sie gry na PS-3 i to tyle dobrego co mogę powiedzieć na jego temat. Skalowanie z SD fatalne, kolory szczególnie na twarzach wygladaja jak jakieś maski. Nawet materiały z HD (cyfrowy polsat) wygladają jak na dotchczasowym SHARP-ie te same kanały w SD. Bardzo kiepski biały. Nawet moja żona, która nie jest fanką sprzętu TV po włączeniu telewizora SONY stwierdziła, że jakość to czysta porażka.
Telewizor oddałem do sklepu (po trzech dnich prób róznych ustawień) bo uznałem że lepiej być stratnym o koszty transportu w obie strony (niestety w drogę powrotną kurier jest droższy ponieważ nie ma sie stałej umowy z firmą kurierską) niż męczyć sie patrzeniem na niego.
Telewizor w tym rozmiarze moim zdaniem dużo poniżej średniej.
Nastepnym razem zamówię jednak pokaz w domu i wybór z kilku telewizorów.
 

Mike25

New member
@JarekZ
Odbiór telewizji zależy od jakości dostarczonego źródła. Przy dobrym sygnale i skalibrowanych ustawieniach, nie ma mowy, aby SD było kiepskie na EX500. Procesory do obróbki SD w Sonym są jedne z lepszych na rynku (BE3).

Jakość bieli zależy od kalibracji. U mnie biel jest ok, telewizję oglądam na kolorystyce ciepłe1 i odpowiednio zmienionym balansie bieli. Z efektu jestem bardzo zadowolony.
 

Ares78

New member
Witam
Mam zamiar zakupić ten telewizor ,ale mam dylemat z wyborem cali. Zastanawiam się miedzy 40 cali a 46.Wymiar mojego pokoju to niecałe 12m2.Czy 46 nie będzie za duże do mojego pokoju?
Pozdrawiam

Bardziej niż powierzchnia mieszkania liczyć się odległość odbiornika od miejsca z którego będziesz oglądał to w praktyce determinuje przekątną (oczywiście bardzo istotne jest też źródło podawanego sygnału).

Mike25 pytanie z jakiej odległości ogląda, z 2,5m SD na 55 calach nie będzie dobrze wyglądać bez względu na to jak zaawansowane procesory obrazu zostaną zastosowane.
 
Do góry