Sony KDL EX500 (32 EX 500 37/40/46/55EX500) nowe CCFL- opinie, test, wszystko o...

Mike25

New member
A bez przystawiania ucha też słyszysz? Ja w moim też niby coś tam słyszę, ale tylko jak wyłaczę w TV dźwięk, podejdę i przystawię ucho to słychać taki delikatny dźwięk ze środka obudowy. Jednak nawet przy idealnej ciszy nie słyszę już tego jak odejdę od TV na kilkanaście centymetrów. A w twoim jak jest?
 

snoopdogg_tg

New member
A bez przystawiania ucha też słyszysz? Ja w moim też niby coś tam słyszę, ale tylko jak wyłaczę w TV dźwięk, podejdę i przystawię ucho to słychać taki delikatny dźwięk ze środka obudowy. Jednak nawet przy idealnej ciszy nie słyszę już tego jak odejdę od TV na kilkanaście centymetrów. A w twoim jak jest?

W moim właśnie dość wyraźnie to słychać nawet z pewnej odległości.
 

Ares78

New member
Ok, zgłosiłem swoją usterkę w serwisie online. Długo trzeba czekać na kontakt? Napisane jest, że 24 godziny ale nie wiem czy w to są wliczone soboty i niedziele. Chyba raczej nie, prawda?

Dobrze zrobiłeś, zdecydowanie coś jest nie tak zwłaszcza, że z tego co piszesz telewizor zaczął działać głośno po pewnym czasie od zakupu także serwis tutaj jest jak najbardziej wskazany. Odnośnie kontaktu to są bodajże dni robocze.
 

papaty

New member
Witam wszystkich uzytkownikow 55EX500.
Nawiazalem kontakt z profesjonalnym (certyfikat) serwisem robiacym kalibracje isf (audiofast z lodzi). koszt kalibracji wynosi jednak ponad 1000 zl. w zwiazku z tym szukam chetnych do zbiorki, najlepiej z dziesiec osob (albo i wiecej) posiadajacych 55EX500.
O ile sie nie myle, mniejsze modele (poza 37 cali) maja identyczne matryce, wiec pozyskane ustawienia powinny byc rowniez poprawne, choc dla 100% pewnosci najlepiej zebrac sie grupa 55EX500.
Plan jest taki, ze po zebraniu kasy zamawiam serwisanta, dokumentuje cala jego wizte (zeby nie bylo, ze kase zawlaszczylem a ustawienia podaje Wam z internetu) i ustawienia tv podaje pozostalym z grupy. Dajcie znac co o tym myslicie.
 

tomekb19

Member
Kalibracja będzie zrobiona pod Twoje warunki w jakich oglądasz TV jak również będzie dopasowana do źródeł sygnału jakie masz dostępne w domu.
 

toms83qwe19

New member
Oczywiście czynniki zewnętrzne mają wpływ na kalibrację. W dzień przy jasnym pomieszczeniu będzie inaczej niż w nocy bez światła.
Dlatego kalibrację przeprowadza się w warunkach, w jakich najczęściej korzystasz z monitora/tv.
 

edi730

New member
Jezu 1000 zł. To lepiej zadzwoń do TVN do wróżki i może Ci powie czy ta głupota będzie się powiększać... Nie wierz w takie bzdury jak kalibracja. Każda kalibracja podana publicznie na tym forum jest krytykowana, a mogło się wydawać podającemu swoje ustawienia że ma najlepiej. Ustawiaj tak jak to Tobie pasuje. Pomijając warunki otoczenia tv oświetlenie, Odległość od tv, itd. To wzrok każdego człowieka spostrzega kolory troszkę inaczej. Tak że wyluzuj z tą kalibracją bo cudów nie ma! To tv tylko za parę stówek i więcej już z niego nie wyciśniesz...
 
Ostatnia edycja:

Mike25

New member
1000zł za kalibrację to niezłe przegięcie. Jeszcze nie słyszałem o takim koszcie kalibracji, na moje oko ktoś Cie chce nieźle zrobić w balona. Już lepiej sobie sam kup za 300zł kolorymetr i ściągnij z neta filmiki do kalibracji i sam sie zabaw w profesjonalne ustawienia. Tak jak już ktoś wspomniał nie ma uniwersalnych ustawień, nawet w obrębie jednego tego samego modelu, bo każdy ma w domu nieco inne warunki, inną barwę i natężenie światła, w końcu inne preferencje... Poza tym inne ustawienia się robi dla różnych źródeł, inne do ps3, inne do telewizji, jeszcze inne pod laptopa.

Masz 55EX500, czyli na matrycy S-PVA. Z mojego doświadczenie mogę Ci powiedzieć, że są to panele z nieco granatową czernią (fabrycznie), więc na pewno należy obniżyć w balansie bieli dwa ostatnie parametry (zielony i niebieski). Pozostałe wg preferencji lub tego co pokazuje urządzenie pomiarowe.
 

Ares78

New member
Jezu 1000 zł. To lepiej zadzwoń do TVN do wróżki i może Ci powie czy ta głupota będzie się powiększać... Nie wierz w takie bzdury jak kalibracja. Każda kalibracja podana publicznie na tym forum jest krytykowana, a mogło się wydawać podającemu swoje ustawienia że ma najlepiej. Ustawiaj tak jak to Tobie pasuje. Pomijając warunki otoczenia tv oświetlenie, Odległość od tv, itd. To wzrok każdego człowieka spostrzega kolory troszkę inaczej. Tak że wyluzuj z tą kalibracją bo cudów nie ma! To tv tylko za parę stówek i więcej już z niego nie wyciśniesz...

Może powiem mniej ostro, ale kalibracja przy najwyższych modelach ok, tutaj przy ex500 wychodzi 1/5 ceny telewizora czyli o dużo za dużo. Warto samemu pobawić się ustawieniami poczytać w sieci przykładowe i działać! Zaoszczędzone pieniądze odłożyć sobie do kina domowego lub na inny cel...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
oczywiście kalibracja profesjonalna kosztuje . Bo jest ingerencją w soft i na to musisz mieć zgodę fabryki , atest i specjalny certyfikat oraz przeszkolenie. Koszt ok. 10.000 euro . Atesty wydawane są w Belgii.
Po kalibracji masz dodatkowe menu na ekranie.
Koszt 1000 zł do kalibracji pro - to nie jest duży.
I oczywiście przymusu niema.
 

Ares78

New member
Oczywiście kwestia wyboru i potrzeb, tego typu kalibracje sam widzę w telewizorach typu x4500, hx800 etc. czyli jednak bardziej zaawansowanych konstrukcji bo przy cenie samego telewizora 1000zł na kalibrację to trochę dużo tym bardziej, że przy eksperymentach z ustawieniami też da się osiągnąć zadowalający efekt.
 

laciaty

New member
Sprawdzał już ktoś jaki jest w stanie połknąć najlepszy sygnał przez d-sub? Skoro monitory full hd mają d-sub i hula tutaj też powinno. Proszę o podanie rozdziałki + odświeżanie.

I pytanie o DLNA, mkv 1080p x264 transkodowany w locie do avchd h.264 to mniej wiecej jaki bitrate? Bo ze specyfikacji avchd wynika że do 25mbit/s. A nie wiem czy sieć mi to uciągnie.:roll:
 

papaty

New member
cana kalibracji jest stosowna do tego co obejmuje - to profesjonalna kalibracja full wypas (jak wyjasnil to kiki - a nie zwykle ustawianie pod ekrany testowe z plyty) + dojazd do mnie.
dzieki za komentarze, odpuszczam ja jednak - znajomy zamowil Eye One + BD DVE i podzieli sie wynikami.
 

Ares78

New member
cana kalibracji jest stosowna do tego co obejmuje - to profesjonalna kalibracja full wypas (jak wyjasnil to kiki - a nie zwykle ustawianie pod ekrany testowe z plyty) + dojazd do mnie.
dzieki za komentarze, odpuszczam ja jednak - znajomy zamowil Eye One + BD DVE i podzieli sie wynikami.

Daj znać o efekcie końcowym jaki uda mu się osiągnąć (też posiada ex500?).

Laciaty przez D-sub jeśli karta graficzna wyrobi powinna być dostępna rozdzielczość 1920x1080 tak jak napisał Śpioch, zwłaszcza, że w starszych modelach nie było z tym problemu.
 
Do góry