Sony KDL EX500 (32 EX 500 37/40/46/55EX500) nowe CCFL- opinie, test, wszystko o...

szfagier

New member
Witam wszystkich!

Jedno pytanko za 100 punktów który LCD będzie lepszym wyborem tylko i wyłącznie do PS3 ?

Sharp LC-32LE700E
versus
Sony KDL-32EX503

Pozdrawiam :)
Jakbym mial wybierac ktorys z tych dwoch modeli to wybralbym sharpa-podswietlenie full led-jakosc obrazu jest lepsza(kolory, kontrast,etc) no i zuzycie pradu bedzie nizsze . Oczywiscie jesli nie zalujesz wydac kilka stowek wiecej
 

Cyborg65

New member
Witam

Albo Sony Z4500
W sony to "starocie" więc cena nie będzie barbarzyńska
ma full led i 200Hz
brak bajerów multimedjalnych ale te ci chyba lotto
Pozdrawiam :p
 

milanoa

Member
Dziękuje wszystkim za opinie dotyczące w/w modeli zdecydowałem się na Sharpa myślę
że to trafny wybór czas zweryfikuje czy spełnia moje oczekiwania pozdrawiam :)
 

Ares78

New member
Albo Sony Z4500
W sony to "starocie" więc cena nie będzie barbarzyńska
ma full led i 200Hz
brak bajerów multimedjalnych ale te ci chyba lotto
Pozdrawiam :p


Sprostuje bo trochę pomyliłeś chyba modele, full LED (rgb) to był flagowy model x4500 i to od wersji 46 calowej (dla 40stki standardowe podświetlenie) miał na pokładzie 100hz pro. Z4500 owszem ma 200hz, ale zastosowano podświetlenie świetlówkami... Także "zmiksowałeś" oba modele w jeden :D
 

Cyborg65

New member
Ares78

No fakt.
Jak tu coś doradzić skoro tyle tego na raz że człowiekowi się w głowie kręci po paru miesiącach.
Chyba zajmę się czymś pożytecznym i pojadę na ryby.
Pozdrawiam:D
 

Ares78

New member
Można można, ale pogoda raczej ku temu nie sprzyja, modele owszem mogą się mylić, ale trzeba było sprostować bo Sony jeszcze nie wypuściło modelu full LED rgb + 200hz... W takiej konfiguracji to byłby praktycznie ideał. Z4500 fajne jest dla graczy, niski input lag + 200hz nie podbijające go do kosmicznych wartości podczas grania.
 

Mallow

New member
Podłączyłem dzisiaj do swojego 46EX500 aparat foto z jpeg-telewizor wykrył urządzenie i przeszedł do pokazu slajdów.Następnie podłączyłem pendriver Sony również z fotkami jpeg-telewizor wykrył urządzenie i dalej stop.Nie przechodzi automatycznie do pokazu slajdów.
Chyba tak nie powinno być?
 

Spioch1

New member
raczej powinno - na penie poza zdjęciami możesz mieć..... wszystko
możesz chcieć wyświetlić tylko jeden folder
kliknij pokaz slajdów
 

Cyborg65

New member
Ares78

Raczej posprawdzam dla przypomnienia zanim cokolwiek nasmaruje.
Co do RGB 200Hz
Nie odnosisz czasem dziwnego wrażenia jakby ogólnie cała technologa była spokojnie i powoli dawkowana. Coś się pojawia potem znika i za jakiś czas mamy hiciora. Co im nie pasi diody zdrożały producenci nie wyrabiają jaka cisza z OLED Dawno zrobili pierwszy TV na laserach i znowu cisza.
Dawno kombinowali z soczewkami w 3D ani widu ani słychu.strach kupić cokolwiek nowego bo za 2 miesiące przeskok i bul głowy to się pośpieszyłem.
Pozdrawiam
 

Ares78

New member
Teraz technologie są bardzo szybko wprowadzane i dynamika zmian jest coraz większa, coraz częściej np. zaczyna się mówić o kamerach 3D do domowego użytku... W przypadku OLED jest problem z zapewnieniem odpowiedniej skali produkcji, żeby te telewizory miały w miarę normalne ceny, ale za jakiś czas temat na pewno powróci w relacji CES możesz zobaczyć przeszło 20" prototyp http://www.hdtv.com.pl/forum/ces-20...-relacja-hdtv-com-pl/48292-ces-2010-sony.html .
 

Cyborg65

New member
Witam

No tak
Za trochę rano napiszesz nowy rewelacyjny model czegoś tam.
Kolega wieczorem napisze stary trup i obaj mają rację.
To niestety daje do myślenia nie mówię że to źle ale co z przemyślanym zakupem.
Nic nie kupować ?
Pozdrawiam. :-D
 

koczownik

New member
Hej,
mam szybkie pytanko:
przy podłączaniu laptopa kablem D-Sub użyłem do audio kabelka mini jack - chinch R i L. Czemu nie mogę uzyskać dźwięku?
Czy w Sony EX500 przy podłączeniu D-Sub dźwięk można uzyskać tylko na wejściu "PC/HDMI IN 1 AUDIO INPUT"?

Jeśli tak to jaki dokładnie kabel mam kupić? Każdy 'mini jack-mini jack' będzie ok?

Z góry dzięki za odp. :)
 

mataman

New member
Bez reklam
To pod jakie wejście ty ten dźwięk podłączasz ? Oczywiste ze dźwięk będzie tylko na tym pc/hdmi1 audio input.
 

koczownik

New member
Podłączam pod dźwięk component in.
W innych lcd, gdzie nie ma tego wejścia "pc/hdmi1 audio input", działa w ten sposób.

No dobra czyli muszę kupić minijack-minijack? Jakikolwiek może być?
 

p-opala

New member
55" czy nie za duży

Witam.
Jestem już w 90% zdecydowany na EX500 tylko zastanawiam się jescze nad rozmiarem.
Zastanawiam sie nad 55" lecz boje sie że ta wielkośc może mnie "przytłoczyć".
Odległośc od telewizora wynosi 4m, telewizor będzie słuzył do ogladania dvd, psp3 i sygnału z "n-boxa". Telewizor ogladany najczęściej na wprost.
Znajomy polecił mi spawdzonego sprzedacę który oferuje 55EX500 + PSP3 za 5500zł - myslę że cena jest dobra.
Jak myslicie czy nie będzie za duzy, może ktos ma tej wielkości EX500 i pomógłby mi w wyborze.
Obawiam się tez cloudingu i oczywiście badpixeli (nie wiem czy dobrze napisałem) ale wychodzi na to ze to loteria.
Jaki uchwyt polecacie do tego modelu i na jakiej wysokości go powiesić?
Jak z kątami pionowymi wyświetlanego obrazu?
 

gregorivs

New member
Doradźcie Panowie w wyborze pomiędzy Sony EX500 a Toshibą XV733, telewizor przeznaczony głównie do telewizji (Cyfrowy Polsat), rzadziej komputer. Matryca 32 lub 40, bo z tego co słyszałem to 37-ki to AUO i ponoć są gorsze. Nie ukrywam, że zależy mi na dobrym skalowaniu SD.
Z góry dziękuję i pozdrawiam
 

Ares78

New member
p-opala pamiętaj, że od przekątnej 46 cali przysługuje Ci montaż wraz z wieszakiem na podstawie promocji: Promocja telewizorów 46+ : Sony . Co do przekątnej to ciężko powiedzieć, do wejścia nowych serii w takim rozmiarze był tylko x4500, 52 cale były ok przy 4 metrach i platformie cyfrowej pytanie jak dużą różnice robią 3" dodatkowo.

gregorivs przekątna zależy głównie od odległości więc dobrze jest podać w jakiej będziesz siedział. W przypadku sygnału SD zawsze możesz zgrać film divx na pen drive i zobaczyć jak telewizor radzi sobie z obróbką.
 

gregorivs

New member
do Ares78
Odległość to 2,5 do 3 m i myślę, że 40-tka to już max jak dla mnie. Co do sprawdzenia skalowania sd na usb to kurcze ex500 czyta ale xv733 już nie i tu tkwi szkopuł ale dzięki za radę
 
Do góry