Sony KDL-75W855C

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
A ty myślisz, że koledzy którzy robią nam kalibrację to robią to z kapelusza?
Sprzęt mają kupiony W USA w jedynej firmie tego typu na świecie.
I tak zostały sprawdzone te 10 kolejnych telewizorów.
Tą samą informację dostaliśmy z fabryki gdzie zwiedzaliśmy dział kalibracji.
 

Drunk

New member
Bez reklam
A ty myślisz, że koledzy którzy robią nam kalibrację to robią to z kapelusza?
Sprzęt mają kupiony W USA w jedynej firmie tego typu na świecie.
I tak zostały sprawdzone te 10 kolejnych telewizorów.
Tą samą informację dostaliśmy z fabryki gdzie zwiedzaliśmy dział kalibracji.
Przecież nie kwestionuję Waszych metod kalibracji, ani sprzętu. Widzę że się nie zrozumieliśmy. Ja tylko napisałem powyżej jaki zabieg można nazwać PRZEPROWADZONĄ kalibracją. Przecież jeśli wprowadzę sobie ustawienia do tv, załóżmy z sieci, bez dokonania wcześniejszych pomiarów w posiadanym egzemplarzu. To nikt mi chyba nie powie że mam skalibrowany TV, bądźmy poważni... Już samym potwierdzeniem tego co piszę jest fakt, że nie robią tego w fabryce, skoro wszystkie matryce w obrębie danego modelu są rzekomo identyczne.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Oni w fabryce sprawdzają sprzętem możliwości i mogą robić wówczas jeśli dostaną na to zgodę z samej góry.
 

gilek1975

New member
Bez reklam
Witam.
Sharp 60LE840 sprzedany.
Stałem się szczęśliwym posiadaczem 75W855 (stanę się jutro he he). Podrzuci ktoś ustawienia? Myślę, że znajdzie się ktoś kto się podzieli tym co osiągnął, będę bardzo wdzięczny.
Od 17.00 zaczynam montowanie na ścianie :).
 
Ostatnia edycja:

gilek1975

New member
Bez reklam
Jak widać forum powoli schodzi na psy, tzn. ludzie tutaj... Każdy sam sobie, niby pomocni, ale jak coś potrzeba to nikt nic, większość samsonów. Gdzie czasy kiedy człowiek bez względu na wszystko (zapłacił za kalibrację) i dzielił się swoimi ustawieniami z kolegami z forum, wymieniał doświadczenia i dyskutował co zrobić aby było lepiej. Jak czytam wypowiedzi niektórych to szkoda słów... że zapłacił, że nie da, że sami sobie radźcie.... Ech...
Pamiętam jak miałem dawno temu Toshiba ZF (wtedy kalibracja dopiero wchodziła), bez żadnego problemu dawałem innym ustawienia i miałem satysfakcję że komuś pomogłem, no cóż- jak widać - taki mamy klimat.
Reasumując- wczoraj przyjechał TV, 2 godzinki pracy i wisi na ścianie :). Przyjechała firma- zrobiła kalibrację - obraz jest zajebisty !!!. Trafiłem na egzemplarz - super podświetlenie matrycy (jedna malutka chmurka, którą wypatrzyłem o 1 w nocy w całkowicie ciemnym pokoju). Zero jakichkolwiek smużeń, po prostu REWELACJA. Jeszcze 4 dni temu wisiał Sharp 60LE840 i powiem szczerze że kąty miał duuużo gorsze ! Sony po kalibracji wydaje się że prawie ich nie ma.
Jestem mega zadowolony, w cenie dostałem jeszcze pilota z mikrofonem, do 2.30 rano bawiłem się nim jak dziecko. A co tam - zrobiłem sobie prezent na dzień dziecka :). Od dzisiaj wieczorem zaczynam seanse na BR. Kanapę przysunąłem jeszcze o 1 m bliżej i teraz to ja rozumiem - KINO DOMOWE :) :).
Pozdrawiam,
 

gilek1975

New member
Bez reklam
Prosze nie pisac do mnie o ustawienia, ktore dostalem od uzytkownika Kiki. W tej sprawie informacji udziela tylko on poniewaz jest to usluga platna. Pozdrawiam hd maniakow.

No właśnie to jeden z przykładów, które opisałem wyżej w moim poście.
PS. Ja się chętnie podzielę i pomogę pod warunkiem, że Panu wyżej potem nikt nie udostępni.
 

tomwega

Member
Ja swojego czasu szukałem wszędzie ustawień tego tv i nie znalazłem.Mogłem owszem podzielić się swoimi ustawieniami ale są to ustawienia czysto amatorskie.Dzielenie się np.moimi ustawieniami pewnie nikomu by się nie przydało.A poza tym nikt się nie zwrócił o to,poza Tobą,ale już widzę ,że zrobiłeś sobie kalibrację.Zastanawiam się jeszcze nad usługą od Kikiego ustawień obrazu ale szczerze mówiąc sam nie wiem.Pozdrawiam.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Napisz proszę na PW dostaniesz info.
Kalibracja pomogła naszemu użytkownikowi na Giblartarze to chyba Tobie też da radę.
 

vunpepic

New member
No właśnie to jeden z przykładów, które opisałem wyżej w moim poście.
PS. Ja się chętnie podzielę i pomogę pod warunkiem, że Panu wyżej potem nikt nie udostępni.

To nie chodzi , ze ja nie chce pomoc. Tylko dlaczego mam komus odbierac zarobek, sam prowadze biznes wiec wiem jak jest . Gdybys ty handlowal taka usluga to w tej chwili nie pisalbys takich bzdur .
Pozdrawiam
 

gilek1975

New member
Bez reklam
To nie chodzi , ze ja nie chce pomoc. Tylko dlaczego mam komus odbierac zarobek, sam prowadze biznes wiec wiem jak jest . Gdybys ty handlowal taka usluga to w tej chwili nie pisalbys takich bzdur .
Pozdrawiam

To nie są bzdury. Kiki nie żyje z kalibracji, tylko z czego innego. A to jest usługa "przy okazji", która podnosi atrakcyjność zakupów. A Ja zapłaciłem, mam chęć się podzielić i to robię bo mi wolno. Tyle w temacie.
 

tomwega

Member
To nie są bzdury. Kiki nie żyje z kalibracji, tylko z czego innego. A to jest usługa "przy okazji", która podnosi atrakcyjność zakupów. A Ja zapłaciłem, mam chęć się podzielić i to robię bo mi wolno. Tyle w temacie.

Potwierdzam.Dostałem ustawienia kalibracji od kolegi gilek1975.Podzielił się nimi bezinteresownie.To czy je zastosuję czy nie to inna sprawa.Dalej uważam,że ustawienia powinny być robione do danego modelu i w warunkach oświetleniowych taki jak każdy ma inne w swoim otoczeniu.Nie mniej wielkie podziękowania dla niego. Uważam podobnie,że forum służy do pomocy i do wymiany poglądów.
 

ogoorek

New member
gilek1975;1269167 A Ja zapłaciłem napisał:
Zgadzam się z Tobą w 100% - zapłaciłeś wolno Ci zrobić z kupionym "towarem" cokolwiek masz na to ochotę. Ale nie możesz wymagać, żeby wszyscy mieli podobne podejście, bo im również wolno zrobić co tylko chcą. Dla jednych dobrze będzie, że znajdzie się forumowicz taki jak Ty, innych będzie to bolało, bo sam zapłacił, więc po co ma innym dawać.


A z innej beczki - ja nie miałem kalibracji ale i nie miałem problemów, żeby znaleźć odpowiednie (dla mnie, po ich lekkiej korekcie pod moje widzimisię) ustawienia dla Sony 55W809C na francuskich portalach - wystarczy poszukać i poświęcić trochę czasu (nawet nie tak dużo jak się wszystkim wydaje a czasem wręcz mniej niż zakładanie kolejnych wątków o tytule - "dajcie ustawienia do modelu...." )
 

gilek1975

New member
Bez reklam
Dobra, nie ma co tego ciągnąć, Ja nadal się zachwycam obrazem, filmy z BR zajebiste :) :), a zabawa pilotem z mikrofonem- bezcenna.
 

gilek1975

New member
Bez reklam
Koledzy, wczoraj 1-szy seans dla próby w 3D :) i wielkie WOW. Cały czas porównuje do poprzedniego SHARP i nie dość że 15 cali więcej, nie ma srebrnej ramki (co w nocy cały czas ją widziałem) i wydaje się że obraz jest na ścianie (he he) to do tego obraz jest naprawdę extra. Nie przepadam za 3D ale mam trochę filmów więc chciałem zobaczyć jak to jest. Okulary mam pożyczone od kolegi, ale ktoś coś pisał że TV paruje się z jakimiś okularami Samsunga. Jakby ktoś pamiętał i był miły to mógłby wrzucić jaki to model, z góry dziękuje i niech moc Sony będzie z Wami :) :).
 

AWGUST72

Klub HDTV.com.pl
VIP
A mnie wczoraj wieczorem pojawił sie dziwny problem. Przestał działać pilot i pomimo wymiany baterii nie wstał (nie działa żadna jego funkcja) ale co dziwne nie działaja tez przyciski na tylnej części obudowy. Telewizor można wyłączyć jedynie poprzez wyciągnięcie wtyczki z gniazdka. Macie pomysł co to może byc
 

Drunk

New member
Bez reklam
Z moich dotychczasowych doświadczeń z tym TV wynika, że jeśli coś w nim nie działa jak należy, to wyłącznie android. Jednak po wyciągnięciu wtyczki i ponownym podłączeniu, czyli restarcie zazwyczaj wszystko wraca do normy.
 

AWGUST72

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zastosowałem Twoja metode i pomogło- Dzięki . A tam na marginesie trochę to wk...,że telewizor w końcu dobrej klasy a kaszani go durny android. Mam nadzieję, że to przypadek i nie będzie się zbyt często powtarzał.
 

Drunk

New member
Bez reklam
Android w TV to porażka ale niestety producenci muszą podążać za trendami i całym idącym za tym "must heave'm", więc umieszczają ten marketingowy syf w urządzeniach, ponieważ jeśli na takim telewizorze nie będzie można odpalić facebook'a czy youtube to nikt go nie kupi. Co roku wypuszczają nowy model, który praktycznie technicznie niczego nie wnosi, a jedynie jest wzbogacony o nowe softowe pierdoły i zmienioną obudowę.
 
Do góry