Sony KDL-55W905A vs. Panasonic TX-P55VT60E

Reseller

New member
Mam porównanie, plazma Panasonic vs LED Sony. Te same pieniądze, Sony dał 4 pary okularów 3D, Panas tylko dwa, ale od Sony pasują do Panasonica. Gdybym miał jeszcze raz wybierać - ponownie wybiorę Panasonica. Gdyby Sony był o 30% tańszy, wtedy bym wybrał... Panasonica :) Gdyby Sony kosztował 30% ceny Panasonica to bym wybrał... tu dylemat, chyba Sony :)
Dużych różnic w wyświetlanym obrazie nie ma, ale przy transmisjach sportowych jest przewaga Panasonica. Miałem obydwa telewizory obok siebie - z USB puszczony ten sam film 1080p przy parametrach NORMAL - Sony ma bardziej nasycone kolory, Panasonic wyraźnie ostrzejszy obraz, nie ma efektu rozmycia.
 

mlody_tm

New member
Czyli mowicie ze jednak brac Panasonica ?

Mi jedynie zalezy na jak najlepszej jakosci filmow 1080 .mkv

Philips 46PFL9707
mnie jeszcze bardzo kusi.... I do tego te efekty Ambi, fajny bajer.

No ale jakosc obrazu najwazniejsza....

Chyba poslucham Resellera....
 

mlody_tm

New member
No wlasnie tak max do tej ceny za philipsa / 8500.

Bardzo bym chcial miec super obraz przy filmach....

W sklepach wszystko takie ostre... Nie da sie naprawde potestowac....

Philips kusi tym ambi i 1200 hz motion.... Panasonic tym co pisze Reseller.
 

Reseller

New member
Nie, ja nie mam dwóch. Teściowie kupili sobie Sony a dwa tygodnie później, po głębokim przemyśleniu sprawy, testach Sony, dla siebie kupiłem Panasonica, stąd miałem dwa telewizory w jednym czasie i w jednym miejscu dla wiarygodnego porównania.
 

mlody_tm

New member
Ja mialem do testow sony 905 i samsunga f8000 oba w 46 calach,
Samsung jakby plynniej. Wkurzalo mnie ze w sony tak ciemniej podczas ogladania filmu czy programu jakiegos.

Oba w testach domowych u znajomych.

Ja mam lcd samsung 40 cali ue650 100 hz. 4 letni, bardzo dobra ma jakosc obrazu. Ale chcialbym juz cos zmienic... Na wieksze i lepsze :)
 
Ostatnia edycja:

Reseller

New member
Z czystym sumieniem polecam tego Panasonica. Teściowie kupili Sony, dlatego, że w plazmach, teściowej nie podoba się design, tzn, szeroka ramka wokół wyświetlacza. Przy wyborze TV kierowała się bardziej jego designem, niż wyświetlanym obrazem, chociaż ten, też był ważny.
 

mlody_tm

New member
Panasonic ogladalem w rtv euro agd, jakis taki obraz bardzo ciemny. Cos jak w Sony.
Philips brzydki. Ramka odstaje po obu stronach. Ambi wypas ale ogolnie brzydki ten tv wizualnie i bardzo drogi.
Samsung jasny ladny obraz, i piekny design.
Chyba jednak Samsung....

Plazma super mnie kreci, ale ciemno jak w Sony.... :(
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Cytuję "Plazma super mnie kręci , ale ciemno jak w Sony ...."

Odpowiedz , tylko proszę na proste pytanie ---> jak miałeś ustawiony : czujnik światła w telewizorze firmy Sony KDL-46W905A ?
1) czy w opcji : włączony ,

2) czy w opcji : wyłączony ,
i będzie wiadomo czy rzeczywiście obraz był ciemny .:neutral: bo fabrycznie jest ustawiony ......
A pamiętasz może wartość podświetlenia ? ( wartość tego ustawienia waha się od 0 do 10)



Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

mlody_tm

New member
Czujnik swiatla w sony wlaczony, podswietlenie max.

Ustawiony tryb żywy + motion na " wyrazny plus" i zaczal mi sie podobac ten sony.
Ale samsung z kolei.... Jakby i tak bardziej plynny....
Sam nie wiem...
Panasonic chyba odpada... W sklepie ciemny i to bardzo w porownaniu do leda a sklep przeciez wszystko ustawione ma na maxa...
 
Do góry