Sony KDL-55W905A vs. Panasonic TX-P55VT60E

Reseller

New member
Witam,
od prawie 4 lat jestem bardzo zadowolonym użytkownikiem Panasonica TX-P42G20E - telewizor jak na czasy w których go kupowałem był całkiem niezły, ale zmieniły się czasy, UPC z usług której korzystam większość kanałów, które oglądam nadaje w HD, więc zasadnym wydaje się zmiana telewizora na większy i nieco bardziej nowoczesny.
Określony budżet <8.500 zł
Określona technologia? Raczej nie - z tego co oglądałem u teściów, tytułowy Sony dysponuje jakością obrazu co najmniej jak mój dotychczasowy Panasonic.

Zużycie prądu oczywiście in+ Sony
Design in+ Sony (niestety plazma pozostanie plazmą i w Panasonicu ramka wokół wyświetlacza)
Technologia in+ Panasonic (przynajmniej w teorii)
Cena - porównywalne
Akcesoria inny sprzęt (w moim wypadku) in+ Panasonic - mam BRD Panasonica

Stanąłem przed wyborem jednego z tych dwóch telewizorów.
Może jakieś sugestie, na co jeszcze zwrócić uwagę, z tego czego ja dotychczas nie zauważyłem.
 

Reseller

New member
65" to już gigant. Ja od oparcia kanapy do ściany na której wisi TV mam około 2.5m, więc wszystko powyżej 55" będzie za duże. Pozostanę przy 55" - szkoda tylko, że w tym rozmiarze nie ma serii ZT :-(
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam,jak mają być lepsze parametry to Panasonic TX-P55VT60E.Jak znudziła Tobie się plazma to może warto spróbować Sony KDL-55W905A,po kalibracji chodzi fajnie.Nie dziw się,że nikt nie kwapi się dokonać tego ostatniego porównania bo zaraz będzie kolejna wojenka,a większość jest tak zawzięta,uparta,że żadne racjonalne argumenty każdej ze stron nie mają racji bytu nie tylko na tym Forum.Każda opinia jest natychmiast torpedowana-TROLLE zlatują się jak sępy i uczta gotowa.Ja jestem przekonany,że Ty już wybrałeś bo nie zaryzykujesz zmiany technologi, przyzwyczajenie zrobi swoje.W końcu to tylko telewizor-pozdrawiam.
 

Reseller

New member
Plazma mi sie nie znudzila. Znudzil mi sie design TX-P42G20E. Oczywiscie, ze technologia plazmy przemawia do mnie bardziej niz LCD LED. Ale patrze tez na kwestie obiektywne np zuzycie pradu. Lekko tez mierzi mnie ta srebrna ramka wokol plazmy VT. No i chyba faktycznie porownywanie tych dwoch telewizorow to jak rozmowa o wyzszosci swiat Bozego Narodzenia nad Wielkanoca.
W kazdym razie dziekuje za wszystkie glosy w dyskusji.
Jaka bedzie ostateczna decyzja - dam znac.

Reseller
Wysłane z mojego I9505 za pomocą TapTalk
 

Reseller

New member
No to Panasonic zostal kupiony. Jutro maja mi go przywiezc. Pytanie - jak, czy potrzebny jest jakis sprzet do kalibracji telewizora?

Reseller
Wysłane z mojego I9505 za pomocą TapTalk
 

pantomima

Banned
Ale jaki Panasonic i czy mógłbyś uzasadnić swój wybór ? Nie do końca byłeś zdecydowany więc ciekawie było by posłuchać co Cię przekonało :mad:
 

Reseller

New member
Panasonic tytulowy TX-P55VT60E. Przekonala mnie jednak technologia - plazmy, zaden LCD pod wzgledem jakosci obrazu nie przebije. Cena dobra 7.999 minus tajny upust bo telewizor wisial jakis tydzien na ekspozycji w MM. Poza tym jak juz pisalem mam BR Panasonica wiec szkoda bylo tracic korzysci plynace z VieraLink.

Reseller
Wysłane z mojego I9505 za pomocą TapTalk
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
A masz pewnosc ze wisial tydzien? Pytam, bo jak kupowalem monitor w MM, to tez pierwsza wersja byla "tydzien", jak sie potem okazalo, byl to msc. lub wiecej. Dobrze ze przycisnalem sprzedawce przed kupnem i w drugim sklepie kupilem w fabrycznego w pudle.
 

Reseller

New member
He he he, u mnie podwoję te godziny w niespełna miesiąc, więc decydując się na ten konkretny egzemplarz miałem na uwadze:
1. telewizor wygrzany, więc nie padnie po pierwszym tygodniu oglądania - gdyby miał paść to by to zrobił w sklepie (sporo pracowałem przy monitorach LCD NEC'a - przerabiałem je na monitory dotykowe i na około 4.000 przerobionych monitorów około 5% kończyło swój żywot w pierwszych 5 dniach działania)
2. żadnych artefaktów na ekranie, brak wypaleń, "duchów" po wyłączeniu TV
3. mimo, że używany to naprawdę niewiele
4. żadnych śladów na obudowie, ekranie a obejrzałem go naprawdę dokładnie
5. gdybym miał czekać na nówkę nieużywaną z Panasonica to pierwsza dostawa do Saturna i MM do Wrocławia dopiero w drugiej połowie listopada (wybór Saturna albo MM ze względu na promocyjną cenę 7.999,00)

No a teraz garść wrażeń;
obraz pod każdym kątem patrzenia IDEALNY, telewizor wisi na ścianie - środek ekranu na wysokości 120 cm nad podłogą czyli dokładnie na wysokości wzroku oglądającego, czarny POWALA - przygotowałem sobie zdjęcie (plik jpg w rozdzielczości 1920x1080) z kolorami RGB i CMYK do tego czarne kwadraty złożone z RGB i CMYK na białym i 50% szarości tle; porównałem z wzornikiem kolorów PANTONE - niemal idealne odwzorowanie przy ustawieniach TV w trybie normalnym z aktywnym czujnikiem otoczenia.
Zastanawia mnie tylko jedna rzecz - dołączone okulary; tryb 3D działa doskonale ale... no właśnie to "ale" mnie zastanawia, czego nie ma w okularach Sony dołączonych do KDL-55W905A - wyraźne miganie wszystkiego co jest poza ekranem. Tak ma być? Czy to coś nie jest dobrze dokonfigurowane? Może trzeba coś zrobić z ustawieniami trybu 3D?
 
Ostatnia edycja:

mlody_tm

New member
Kolego,

Wlasnie tez sie zastanawiam nad tym sony.... Nad samsungiem f8000 nad philipsem 9707
No i tą plazmą. Nigdy plazmy nie mialem.
Zawsze lcd i ledy.
Szukam cos co mnie powali plynnoscia w filmach.
Ogladam glownie wiczorowa pora, uwielbiam plynnosc jak w moim samsungu lcd 100 hz, efekt teatru tez lubie - byleby plynne bylo. Testowalem wszystkie oprocz Panasonica. Nie powalily mnie.
No ale plazmy nie widzialem.

Czy plazma bedzie miala najlepszy obraz najplynniejszy w filmach ?

Wyglad i "spalanie" mnie nie interesuje. Cena tez nie, tylko jakosc.

Dzieki za odp.
 
Ostatnia edycja:

pantomima

Banned
Jasne ze tak - plazma ma najlepsza plynnosc z mozliwych i tego nikt nie podwazy .Do filmow,transmisji sportowych sprawdzi sie najlepiej .
 

tdx

New member
Bez reklam
Poważnie płynność?

Sugeruje obadać matryce. Jak znajdziesz taką płynność jak w matrycach 200Hz dowolnego producenta LCD to napisz :)
 
Do góry