Sony KDL-55W829B vs Sony KDL-55W955B

misznik

New member
Pytanie kompletnego laika jak w temacie. Po tym co wyczytałem w innych tematach wart uwagi jest 829b ale gdzie nie pójdę do sklepu wszyscy sprzedawcy polecają serię w9. Są między nimi jakieś znaczące różnice poza tym że w9 jest nowszy? Tv potrzebuje do codziennego oglądania cyfry+ (sporo sportu) i grania na ps3.
 

BLACK_KNIGHT

New member
Kolego coś ci się pomieszało z tymi tv jest Sony w905a zeszłoroczny i to już resztki magazynowe który jest faktycznie lepszy pod względem jakości obrazu,płynności(w905a 200hz natywne w8xxb 100hz,i to mimo takiego samego oznaczenia motion flow),3d(w905a 3d bez problemów a w tym roku u Sony 3d skopane w większości modeli z powodu oszczędności).Jest też tegoroczny w955b który jest na ips i pod względem kontrastu i czerni ustępuje serii w8xxb a tym bardziej w905a(który ma locall dimming)ale jest trochę lepiej wyposażony i nie jest według mnie wart dopłaty.Istotna jest końcówka w nazwie modeli a serie zeszłoroczne b tegoroczne.
 

Kopek

New member
hmm mam podobny dylemat też czaję się na sonego ale skłaniam sie ku 55w955 chociaż mam mieszane uczucia skoro wiekszość osób pisze ze w 829 jest lepszy
 

misznik

New member
Ja już zgłupiałem który wybrać a fachowość sprzedawców w sklepach po prostu rozkłada na łopatki. Wszyscy twierdzili że 955 to zdecydowanie nowszy i lepszy model niż 829 a fachowiec w sony center przede wszystkim odradzał tv z "B" na końcu ponieważ "są to przestarzałe i mocno okrojone modele produkowane do sieciówek". BLACK KNIGHT czyli według ciebie lepiej brać 928 niż 955? Cena w tej chwili bardzo zbliżona. Czy może ktoś coś jeszcze innego polecić z tej półki?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Lepszy jest W955. Ja bym tak wybrał.
Jak będziesz niebieskim członkiem forum, na wszystkie modele Sony masz extra cenę , dostawa gratis.
 

misznik

New member
kiki jeśli możesz napisz info co zrobić żeby być niebieskim, i jeśli można to na priv ceny na te modele. Pozdrawiam i dzięki za pomoc
 

WuMike

New member
Bez reklam
Wg moich preferencji lepszy jest W829, bo tańszy i ma lepszą czerń od W955. Dla każdego coś dobrego... :)

Oba modele są tegoroczne.
 

Przemoo18

New member
Pod kątem jakości obrazu w829 jest lepszym modelem od 955. Ma lepsza czern i jak dla mnie dużo lepsze kolory. W955 ma tak w zasadzie tylko lepsze kąty widzenia no i 3d. Ano i kamerka z 2 pilotem jest w zestawie.
 

jarek9306

New member
w serii w829b mamy swietna czerń ta z w955b troche razi niestety... za to triluminus(w955b) czy jako to sie tam pisze robi ogromna robote nawet na prezentacji sony widac róznice ciezko wybrać... kolory dodatkowy pilot - w955(i dedykowany by raczej stał nie wisiał) czerń niezłe parametry obrazu i zdecydowanie lepiej wyglada na scianie - w829b
 

WuMike

New member
Bez reklam
Triluminous robi robotę, ale na dedykowanym materiale. Na zwykłym nie jest w stanie wydobyć szerszej palety kolorów, bo po prostu jej nie ma. Tak, czy owak, W955 bardzo ładnie odzworowuje pełną paletę kolorów. Co z tego jednak, skoro W955 ma mizerną czerń i to psuje cały efekt...?
 

Grzybens

New member
Również zastanawiałem się nad tymi dwoma modelami i czytałem wiele recenzji na temat kiepskiej czerni w W955.

Wczoraj porównywałem te dwa modele w salonie Sony gdzie było trochę ciemniejsze oświetlenie niż marketach i można było zauważyć, że czarny kolor przechodził w ciemny granat, a wiadomo, że efekt ten by był jeszcze bardziej widoczny przy oglądaniu tv przy zgaszonym świetle w domu. Dla mnie to zdyskwalifikowało ten model mimo iż przy jasnym świetle na wystawach sklepowych obraz wydawał się ładniejszy (bardziej żywe kolory i naprawdę fajne kąty)

W marketach tez mi polecali W955 - w Media, Euro i w salonie Sony ale wiadomo, muszą komuś wcisnąć towar, który się nie sprzedaje. Coś musi być na rzeczy skoro te dwa modele są praktycznie w tej samej cenie jeśli by odjąć koszt dotykowego pilota i kamerki w modelu W955

Ostatecznie kupiłem W829 i moje pierwsze wrażenia odnośnie jakości obrazu są bardzo pozytywne.
 

krzywy86

New member
Gratuluję kolego. Ja też będę kupował ten TV. Jak twoje odczucia na temat czerni i kątów przy używaniu w domu np. wieczorem?

Tapnięte z LG G2
 

Grzybens

New member
Czerń i kontrast są naprawdę dobre i tu nie mam nic do zarzucenia co do kątów to ciężko mi powiedzieć bo nie było to dla mnie zbyt istotne ponieważ tv trafił do sypialni na wprost łózka wiec nie porównywałem go z konkurencja w tym aspekcie. Jednak jak patrzyłem na niego z boku to są zauważalne zmiany na obrazie i nie powiedziałbym żeby to była mocna strona tego modelu ale tak jak pisałem nie wiem czy w innych telewizorach to zjawisko nie występuje na podobnym poziomie pomijając oczywiście telewizory z matrycami ips.
 
Ostatnia edycja:

mest1987

New member
Również zastanawiam się nad tymi dwoma modelami. Dzisiaj w Sony Centre miałem okazje je porównać. Pojechałem z nastawieniem, że biorę 829, ale.... obok wisiał 955b i obraz na nim był zdecydowanie lepszy, bardziej wyrazisty, nasycony. Na 829 obraz przy 955 był jakby zamglony, stonowany. Wróciłem z mętlikiem w głowie i nadal się zastanawiam.
 

WuMike

New member
Bez reklam
Pewnie, ze w955 zrobi większe wrażenie w sklepie. Weź je sobie oba do domu i porównaj czerń natywną, po kalibracji. Zmienisz zdanie szybko. Oczywiście, W955 ma rozszerzoną gamę kolorów, ale one są wręcz przesycone. Jedyna obiektywna przewaga w955 nad w829 to kąty, ze względu na matrycę IPS.
 

mest1987

New member
Jak taką kalibrację przeprowadzić? Są jakieś gotowe ustawienia? Kiedyś miałem płytę do kalibracji ale nie wiem czy jest ona miarodajna.
 

mest1987

New member
Zdecydowałbym się pewnie na 829 ale z tego co wiem to są problemy z powieszeniem. Trzeba użyć dystansów no i zasilacza nie przepchnę przez tunel w ścianie, a jeśli nawet to i tak mi nie starczy kabla zasilającego.
 
Do góry