Sony KDL-55NX720 vs Samsung UE55D7000 vs Sony KDL-55HX920

boriaq

New member
Cześć,

Przymierzam się do zakupu TV. Jednym z warunków jest zakup ratalny z ratą do 300pl miesięcznie. Wcześniej zdecydowany byłem na Samsung UE55D7000 (7.900pln w MM). Do TV dodawane są 3 pary okularów 3D. W tej chwili niestety jedyna promocja ratalna to 10x0%.

W RTVeuroAGD znalazłem 2 telewizory w promocji ratalnej 40x0%:
Sony KDL-55NX720 8.999pln
Sony KDL-55HX820 11.290pln

W związku z tym mam 2 pytania:
Jak te TV Sony mają się do Samsunga?
Czy różnice pomiędzy KDL-55NX720 a KDL-55HX820 są na tyle znaczące, że warto dopłacić te 2.300pln?

odległość od TV: 3-3,5m
nasłonecznienie pokoju: Pokój jest słabo nasłoneczniony
preferowana wielkość TV: 50-55"
jakie programy najczęściej oglądasz? Piłka nożna na Canal+ Sport HD, Discovery HD
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem? Przeważnie wieczorem
preferowana marka? Sony, Samsung
jakie urządzenia będą podłączone? UPC/Vectra/Jambox, PS3, LG BD560, PC, kino domowe Pioneer VSX-420-K
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? 40% dekoder, 40% filmy .mkv, 20% PS3
siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych? na wprost
Czy ważne jest wifi lub inna technologia ? Najważniejszy obraz oraz w miarę nowoczesny wygląd. Super jeśli będzie możliwość oglądania filmów .mkv prosto z USB
ile programów HD? Jak największa
ma stać czy wisieć? Wisieć

Z góry dziękuję za pomoc.
 

tdx

New member
Bez reklam
link

Tu takie szybkie porównanie 40"

napisze tak 55D7000 można kupić za ponad 8000 i jest to na pewno lepsze rozwiązanie niż NX720 akurat co do HX920 nie mogę odpowiedzieć bo nie bawilem się jeszcze tym TV.

pozdrawiam
 

plejak

Banned
cena samsunga 55d 7000 przyzwoita 7885 zl
sklepy internetowe (niestety bez rat)sony nx 720 wyceniają na 8170 zł natomiast sony hx 820 9844 zł a cenę która podałeś dotyczy hx 920 sony 11559 zł.Ten tv to już inna bajka - jedyny pełny led nie edge wsród sony. Ale cena bardzo wysoka.
 

boriaq

New member
W RTVeuroAGD:
Sony KDL-55HX820 11.290pln (40x0%)
Sony KDL-55HX920 11.600pln (10x0%)
Możliwe, że promocje ratalne 40x0% obejmą również HX920 i Samsunga UE55D7000.

Wiem, że w necie można znaleźć taniej te TV, ale tak jak napisałem warunkiem jest zakup ratalny z ratą do 300pln

Jeśli dobrze rozumiem to można te TV ustawić w takiej kolejności:
1) HX920
2) HX820 i D7000 na równi
3) NX720
Dobrze rozumuję?
 

boriaq

New member
Dzięki za pomoc. Zobaczę na co pozwolą systemy ratalne w najbliższym czasie ale chyba będę decydował się na NX720 lub D7000
 

boriaq

New member
Myślałem wcześniej o plazmie. Jednak wolę bardziej żywe i zdecydowane kolory. Moje oko lepiej czuje się przy LCD/LED:)
 

don111

Banned
kolory można ustawić dowolne, to tylko złudzenie wyniesione ze sklepów, tam kolory są prześwietlone zarówno na LCD jak i na plaźmie, tyle że na LCD bardziej bo te tv mają znacznie większą jasność maksymalną (co w sklepach nie razi, nawet jest zaletą bo obraz jest bardziej efektowny)
w domu sytuacja się zmienia, a w przypadku słabo oświetlonego pokoju o całe 180 stopni
w wątku w dziale plazm nt Panasonic VT30 wypowiada się m.in. były właściciel w/w Sony, zamienił na VT30 więc chyba wiedział co robi ;)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do takich potrzeb to kłania się prezentacja w Domu. Chodzi o to żeby w ciemno nie wybierać sprzętu.
Do Twoich potrzeb , czyli 80% telewizja i filmy, sport i wieczór z odległości 3 m - to najważniejsza jest płynność . Czyli do prezentacji wybrałbym :
Panasonic 55VT30
Samsung 55 D 8000
Toshiba 55WL 768
 

boriaq

New member
OK. Napisz proszę jaki jest koszt takiej prezentacji we Wrocławiu. Jeśli masz również dobre raty to na pewno się dogadamy:)

Dlaczego całkowicie odrzucasz modele Sony? Mają problemy z płynnością?
Wcześniej planowałem Samsunga D7000. Ty polecasz D8000. Poza obudową jest między nimi jakaś różnica?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Oczywiście że Sony zagrają w HD genialnie, gorzej ze skalowaniem. Dlatego ważne jakie i ile programów hd oglądasz codziennie. I jaki to stanowi procent wszystkich programów które oglądasz ?
 

boriaq

New member
Ciężko wskazać ile procentowo oglądanych programów będzie w HD. Zakładam, że około 50%.

Zacząłem bardzo mocno zastanawiać się nad Panasem 55VT30. Minusem jest zużycie prądu znacząco większe ale obraz bardzo mi się podoba. Nie wiem jak sprawuje się w grach, jest porównywalnie do LCD?
 

don111

Banned
tylko porównywalnie ? jeśli pytasz o jakość ogólnie to plazma jest do gier lepsza, a już z pewnością topowa plazma
płynność bez wspomagaczy obrazu (wymagane w LCD do płynności), przy wysokiej liczbie fps brak judderingu i niski input lag, tutaj plazma po prostu pokazuje swoje możliwości i szybkość matrycy

trzeba tylko pamiętać o możliwości wypalenia grając np tydzień czy dwa tygodnie (bez większych przerw na oglądanie czegoś innego) w tą samą grę mającą logo, paski w tym samym miejscu
stąd LCD są polecane ale tylko z uwagi, że są bardziej praktyczne do gier, ale jakość i komfort gry jest po stronie dobrych plazm
 

boriaq

New member
Zakup na 98% będzie w RTVeuroAGD. Wiem, że nie jest to najtańszy sklep ale dla mnie najważniejsze jeżeli chodzi o cenę zakupu jest wysokość raty miesięcznej. ReG ma najlepszy system ratalny w tej chwili.

Obserwuję 4 telewizory:
1) Samsung UE55D8000 - rata 247,47
2) Samsung UE55D7000 - rata 232,47
3) Panasonic TX-P55VT30E - rata 224,97
4) Sony KDL-55NX810 - rata 224,97

Cena w racie jest marginalna. Pod względem zakupu ustawiam je w takiej kolejności:
1) Samsung UE55D8000, Samsung UE55D7000
2) Panasonic TX-P55VT30E
3) Sony KDL-55NX810

A jaka jest wasza kolejność?
 

Kampaj

New member
Bez reklam
Ja bym wybrał Samsunga plazme 51d8000 lub Toshibę LED 55wl768
Moim zdaniem za blisko jak na sonego i samsunga ze względu na słabsze skalowanie do full hd:(
 

boriaq

New member
Zdecydowałem się na Samsunga UE55D7000. W Media Markt kosztuje 8.179pln. W zestawie oprócz dołączonych okularów 3D przez Samsunga dodatkowo są:
- 2 pary okularów SGS-3100GB
- pilot dotykowy RMC30D1P2

Odbiór w weekend:)
 
Do góry