Sony KDL-55EX720 - pytanie o uchwyt na ścianę.

Shog

New member
Witam Wszystkich,

Niedawno kupiłem ww. telewizor i jestem z niego jak najbardziej zadowolony, lecz podjąłem decyzje, że chce go zawiesić na ścianie i tu pojawił się pewien problem mianowicie: z biegiem zbierania informacji co i jak trzeba zrobić napotkałem pewna przeszkodę mianowicie nie jestem pewien co do rodzaju mocowania, które musi być użyte do tego telewizora. Na stronie producenta jak i w instrukcji w dziale "zawieszenie telewizora na ścianie za pomocą uchwytu" jest opis instalacji telewizora wraz z firmowym uchwytem SU-WL100, który, żeby to powiedzieć delikatnie, nie odpowiada mi ze względu na swoją konstrukcjea. Nie ma za to żadnej wzmianki o standardzie VESA, natomiast na innej stronie oferującej uchwyty do telewizorów znalazłem ten model i w opisie była informacja iż ten standard to 300x300 co moim zdaniem jest błędem.
Po sprawdzeniu tylnej obudowy widze tam 6 dziur mocujących te najwyżej położone mają rozstaw 660 mm, pośrednie 300 mm a dolne 410 mm, co najciekawsze żadna z tych dziur nie jest na tej samej lini prostej pod sobą.

Czy ktoś dałby rade mi w tym pomóc, wyjasnić o co chodzi i czy jestem zmuszony do zakupu oryginalnego uchwytu od Sony?

Pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc :)
 
Do góry