Sony kdl-52nx800

huckster

New member
Witam,

Nie znalazłem nigdzie na forum informacji lub opinii na temat nowego LCD LED SONY - KDL-52NX800. Ma wbudowany WiFi, "monolitowy" wygląd, EDGE LED:
KDL-52NX800 (KDL52NX800) : Telewizory BRAVIA : Sony

Sony-BRAVIA-NX800-6deg-right-450x414.png

Co sądzicie? (wygląd podobny do Samsung SL8000/9000).

Miałem zamiar kupić KDL-52Z5500 - ale teraz chyba poczekam na NX800. Cena ok. 9500-10000 PLN
 
Ostatnia edycja:

Cezaro

New member
Poczekaj bo naprawdę warto, a cena możne być nieco niższa, nie tylko wifi ale obraz i funkcjonalność multimedialna TV jest dużo wyższa.
 

Hartson

New member
Bez reklam
Jeżeli jesteś z Warszawy lub okolic, to możesz sobie obejrzeć LCD Edge LED 3D 52" w sklepie Sony Style w Arkadii.
 

huckster

New member
dodałem zdjęcie i linka do oficjalnej strony. na razie nigdzie nie ma u dystrybutorów - ale podobno za tydzień już mają być w sprzedaży.
 

Ares78

New member
Poczekaj bo naprawdę warto, a cena możne być nieco niższa, nie tylko wifi ale obraz i funkcjonalność multimedialna TV jest dużo wyższa.

Prawda, jeśli zależy Ci na tego typu dodatkach to warto się wstrzymać, tym bardziej, że dojdzie większa funkcjonalność USB (rozszerzone o divx). Co do ceny to z w miarę wiarygodnego źródła? Jak na 52 calowy model w dniu premiery wyglądałoby to całkiem nieźle. Pod kątem obrazu będzie można ocenić dopiero jak wejdzie do sprzedaży i pojawią się pierwsze testy.
 

czatman1

New member
Byłem dzisiaj w Sony Center w Łodzi i info otrzymane brzmi :
TV nowej generacji są zamówione i powinny dotrzeć do sprzedaży około 15-18 lutego.Cena nieznana , ale nie powinna powalić na kolana ( czyli w granicach 10000 zeta).Czekam z niecierpliwością , bo na zdjęciach wygląda obiecująco.Na marginesie , czy znaleźliście gdzieś dokładne gabaryty 52 calowego ? Pozdrawiam.
 

Ares78

New member
O czyli już jednak konkrety, z tego co piszesz za około 10 dni będzie można zobaczyć co nowe modele potrafią :D Jeśli chodzi o wymiary to polecam http://www.sony-asia.com/corporate/resources/en_AP/pdf/Specification_sheet_NX_EX_BX.pdf na bodajże trzeciej stronie masz wymiary, resztą parametrów bardzo sugerować się nie radzę, bo mogą być jakieś różnice w stosunku do rynku europejskiego.

Edit.
Sorry dopiero teraz zwróciłem uwagę, że to też wymiary dla wersji 40 calowej... ale zostawiam link może komuś się przyda.
 
Ostatnia edycja:

MAdam

New member
Nie wiem czy sondażowe he he, skoro większość modeli niezależnie od wielkości kosztuje tyle samo. Maxi.. czy pixo.. itp to virtua... Podają nowe modele i ceny tylko po to, aby ktoś tam zajrzał, poniewaz nikt o zdrowych zmysłach tam się nie wybierze na zakupy
 

czatman1

New member
Masz rację ,źle to ująłem . Ale doszliśmy do jednego wniosku i mamy consensus.Poczekamy , zobaczymy. Mam cichą nadzieję ,że ceny będą podobne do Szajsunga .Szkoda że nie ma 55 cali , bo 60 dla mnie za duża ( salon 47m2) a 52 ciut za mała.
 

Ares78

New member
Faktycznie, trochę dziwna polityka wystawiać na stronkę produkty których nie ma się jeszcze tak naprawdę na stanie, ale premiera coraz bliżej także już długo nie trzeba czekać.

czatman1 Salon 47m2 i mówisz, że to mało? Chociaż bardziej zależy jaką możesz uzyskać maksymalną odległość od telewizora bo przy SD to jednak musi być dosyć spora dla 60 cali.
 

vienna1980

Member
Bez reklam
Jest to polityka marketingowa polegająca na pierwszym przyciągnięciu ewentualnych nabywców na najnowsze modele i zachęcenie ich kupna.Takich napaleńców na nowości jest trochę którzy nie zwracają dużej uwagi do kwoty pierwszych rzutów nowości.:fool:
 

czatman1

New member
Z bardzo wiarygodnego żródła ......Sony zatwierdziło cenę na KDL NX800 52" na 8900 złotych. Nie wiem co więcej .....niby cena dobra , ale ..drogo.
 

Ares78

New member
Hmm jak na 52 calowy model nie jest szczerze mówiąc źle, zresztą prawda jest taka, że już w dniu premiery będzie można wyszperać oferty sporo niższe niż cena sugerowana. Nie wiesz jak będzie wyglądała sprawa w przypadku przekątnej 60 cali?
 

MarcinCC

Banned
Na konkurencyjnym forum są już pierwsze zdjęcia i testy NX800. Trzeba przyznać, że monolityczny wygląd robi wrażenie. Tylko ciekawe jak radzi sobie ten cały Edge LED? Czekamy na informacje.
 

MarcinCC

Banned
Ale śmieszna cenzura. A na tamtym forum wiele razy pojawiają się linki do tego forum i nie ma takowej....

Fakt faktem, że jak opisują Deep Black Panel to coś więcej niż marketing dla edgeled i daje znaczą poprawę kontrastu i czerni. Warto przeczytać bo jest co.

Ja już myślę nad wymianą mojego tv wlasnie na nx gdyz ceny zapowiadają się całkiem całkiem.
 
Do góry