Sony KDL-52EX700 czy Sharp LC52LE705 ??

ketros

New member
Witam!
w najbliższych dniach chciałbym zakupić telewizor do salonu nie mniejszy niż 52". Wstępnie po przejrzeniu forum i stron producentów mój wybór padł na te dwa modele z tematu. Ale dla ostatecznego upewnienia się postawiłem założyć ten wątek. Poniżej subiektywna ocena moich potrzeb. Za wszelkie sugestie z góry dziękuje. Jeżeli ktoś miałby oferty cenowe to proszę pisać na priv.

odległość od ekranu: ~4-4,5m - do kanapy pod kątem ok 45stopni - jednak powieszę go na uchwycie WMN5290A, więc to nie będzie raczej problemem
jak słońce świeci w pokoju: Pokój jest słoneczny, zwłaszcza popołudniami, 3 bardzo duże okna - 2 od południa 1 od zachodu z tym, że mam rolety jednak nie chciałbym ich używać za każdym razem jak będę oglądał TV
jak duży jest pokój: 7,3m x 4,25m ; szer x dł
jaki masz obecnie telewizor: 28" CRT
jakie programy najczęściej oglądasz: Informacyjne+filmy.
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem: Najwięcej w godzinach popołudniowych 16:00 - 23:00
preferowana wielkość telewizora: Więcej niż 52"
preferowana marka: Sony, Sharp, Samsung ewentualnie inne markowe
czego nie lubisz w telewizorach: Błyszczących materiałów i matryc, grubych ramek.
jakie urządzenia będą podłączone: na początek nic, za parę miesięcy Dekoder Cyfry+, DVD, amplituner
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 60% telewizja, 40% filmy DivX, DVD
jakimi złączami: HDMI
jaki masz sygnał: na początek będzie sygnał analogowy ze zwykłej anteny, za parę miesięcy cyfra+
ile programów HD: przez parę miesięcy najprawdopodobniej 0
ma stać czy wisieć: na pewno wisieć
jaka klasa cenowa: ~6000zl
 

ketros

New member
Na razie dałem sobie czas do końca września na znalezienie czegoś odpowiedniego... Ten sharp by mi nawet odpowiadał, ale za największy jego mankament uważam brak obsługi filmów DivX, których jednak trochę oglądam. Zwróciłem też uwagę na Sharpa LC52LE820, jednak on też nie obsługuje Divix'ów, no i przekracza zaplanowany budżet...:/ Dlatego na razie stoję w miejscu i proszę o dalsze propozycje warte porównania. Pozdrawiam.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
divx na 52" to nie jest rewelacja.
Wielka przekątna wymaga dobrej jakości.
Zawsze jeśli ma być divx możesz puścić z odtwarzacza i nie będziesz wchodzi w koszty.
Zostałbym przy Sharpie 52 LE 705
 

1ryś

New member
tV52-55 cale

Witam
Ja też mam podobny problem z zakupem TV 52 - 55 cali.
Mogę na zakup telewizora przeznaczyć większą kwotę - do ok. 9tyś zł ale też nie potrafię wybrać.
Najpierw chciałem kupić 3D ale sobie darowałem - za drogo i jeszcze za duża nowość, mało filmów i szybko będzie tanieć.
Potem po dużym namyśle i rozsądnym zastanowieniu padło na Sony EX-500. Nie ma wad TV edge led. Okazało się, że pod koniec września ma się pojawić nowy model Sony EX-510 ale nie wiadomo z jaką matrycą Samsunga a może LG.
Myślałem też o Sony EX-700 edge led ale też ma się pojawić EX-710 Może za dużo się naczytałem i teraz trudno coś wybrać.
Może ten SHARP 705 byłby dobry ale znowu narzekają na jakość wykonania.
A może jakiś SonyNX800 200Hz. Oglądałem wSonycenter i przy szybkich scenach była b.duża różnica pomiedzy 100 a 200Hz na korzyść 200Hz.
Tylko znowu tenbłyszczący panel.
No i co kupić ?
 

kapsell

New member
Bez reklam
Sorry, ale 705 bije kazdego Sonego na ten moment,pod wzgledem obrazu w ruchu, nie mowie o pantoflarzach "bo zonie podoba sie samsung, bo cienki" takie fakty...
200 hz, a co z tym zrobisz?
 

1ryś

New member
?

Może lepszym rozwiązaniem będzie Sony 52 NX800. Niestety dużo droższy tv w stosunku do Sharpa LE705E. Częstotliwość 200Hz jest b. przydatna przy oglądaniu np. programów sportowych.
W Sony Center stały koło siebie EX-500, EX-700 i NX-800 i puszczony był z BR filmik z przesuwającym się powiększeniem mapy samochodowej. Najlepsza ostrość nazw miejscowości była na tym 200 Hz NX-800.
Tak się zastanawiam no co wybrać. Może jakiegoś Samsunga lub plazmę Panasonica 50cali.

Panowie co wybrać:
Sony 55 EX500 może poczekać na EX510 -koniec września
Sony 52 EX700 lub EX710
Sony 52 NX800
Sharp 52 LE705E
Samsung UE 55C6500
Samsung 55c8000
Plazma PanasonicTX-P50VT20
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
w klasie cenowej co podałeś masz naprawdę extra modele.
I żebyś nie musiał wybierać w ciemno - do tego jest prezentacja :
Panasonic 50 VT 20
Sharp 52 LE 822
Toshiba 55 WL 753
lub
Samsung 63C 7000
 

1ryś

New member
zakup 50-55cali

Jeśli ktoś potrafi to proszę uszeregować podane modele od najlepszego do najgorszego - kryterium najlepszy obraz (tak jakby zakup był dla ciebie), tv będzie służył do użytkowania w domu dla całej rodziny- filmy, sport, wiadomości, bajki "n" ka i antena szerokopasmowa do 8tyś.zł:

1. Sony 52 NX800
2. Sony 55NX810 narazie b.wysoka cena
3. Sony 52 EX700 - już chyba nie produkują
4. Sony 55EX500 - już chyba nie produkują
5. Sharp 52LE705E
6. Sharp 52LE820E -chyba za mocno odbija światło
7. Panasonic TX-50V20E -plazma lepsza plazma czy LCD
8. Panasonic TX-50VT20 plazma
9. Samsung 55 UE C8000

Dziękuję
 
Do góry