Sony KDL-50W829 - zawieszenie na scianie

WuMike

New member
Bez reklam
Kup model 55". Jest kompatybilny ze standardem VESA, o ile mi wiadomo :)

Kwestia zainstalowania dołączonego w zestawie uchwytu na Twoim, podejrzewam, wymagać będzie kreatywności ślusarza.
 

wujektimon

New member
niestety ale 55" nie oplaca sie kupowac w moim przypadku.

Poniewaz:

TV 55" przegracza granice rozsadnych cen tv w stosunku cena/rozmiar. Zazwyczaj jest 1000zl drozsza od modelu o 5 cali mniejszego. Praktycznie w przypadku kazdej firmy.

Przy mojej odleglosci do TV - 2,5m wystarczy przyblizyc TV o 20cm aby uzyskac efekt 55" bez ruszania TV.

Moj uchwyt pozwala mi przyblizyc TV o 70cm. Dlatego bez sensu wydawac 1000 na nic.
 

cruiser72

New member
Sorry za częściowy OT.
Czy idąc tym tokiem doboru wielkości TV. ...nie lepiej zaoszczędzić jeszcze tysiąc złotych, kupić jeszcze mniejszy model. a przysunąć fotele ...:)
Ja rozumiem barierę cenową oraz zależność ilość cali- odległość od tv, ale to chyba tak wprost nie działa....?
 
Ostatnia edycja:

wujektimon

New member
wg mnie dziala poniewaz powiedzmy tv danej serii kosztuje 2300 za 42, 2600 za 47, 3000 za 50 a nagle 4200 za 55.

Wiec miedzy 42 a 47 mamy 300zl roznicy 50 jeszcze jest stusunkowo tania a za 55 musimy juz bulic duzo wieksze pieniadze :)

I nie chodzi tutaj tylko o kase, bo poczatkowo myslalem o 55 do siebie, ale skoro i tak czasami przyblizam sobie tv czy np obracam na kuchnie, to wole zaoszczedzic 1200zl i kupic 50"
 

dominlesne

New member
Jest na stronie producenta adapter pod vesa dla tej serii. Można za grosze kupić dłuższe śruby i nakrętki - gdzieś na zagranicznych stronach też to sprzedają oficjalnie. To tylko kwestia wysunięcia mocowania na grubość tej "buły", bo rozstawy otworów są zgodne z vesa.
 

SSN774

New member
Ja swój zawiesiłem na stoliku, niestety uchwyty producenta stolika musiałbym całkowicie przerobić. Zastosowałęm więc mocowanie fabryczne i nawierciłem nowe dziury montażowe w listwie uchwytowej stolika po czym ładnie to poskręcałem na śruby 8-ki i wisi póki co, drugi dzień. :)
Mocowanie "stolikowe" jest przewidziane na 4 śruby, na dwóch bardzo słabo to trzymało i nie przekonywało do zastosowania tego rozwiązania.
Twój uchwyt też słabo będzie trzymał wg mnie bo tak samo jest przygotowany pod większą ilość punktów podparcia niż przewidziało SONY w tym wypadku.
Link do foty poszedł na PW bo mam za mało postów.
 
Ostatnia edycja:

dominlesne

New member
2_448584401.jpg

Togo typu też powinno pasować:
0999939_service-kit-main_1.png
 

wujektimon

New member
podejde do sklepu i dokladnie sprawdze to mocowanie, bo jesli na dole jest miejsce na sruby to moglbym je wkrecic. A dystance na kilka centrymetrow mam w zestawie z uchwytem, moze stykna
 

kilony

New member
Przejrzyj forum Sony jest tam szczątkowo opisany problem mocowania modelu KDL-42W705. Jak również zdjęcia tv z zamocowanym adapterem. Model 55" faktycznie jest zgodny ze standardem VESA 300x300 mm. Producent dołącza dwa dystanse do tego tv.
 

sepi

New member
Ojejku już nie biadol ino leć do sklepu po TV,okulary 3D też nie wszystkie sklepy mają w zestawie,aczkolwiek dziwna to sprawa.

Ja sie wybieram w Sobote po TV,5 lat gwarancji i soundbar w zestawie to w UK jest promocja teraz
 

cheli

New member
Dla poszukujących części z zestawu (sony service kit-0999039 W6/W7/W8)
2x dystanse M6 L40
2x śruby M5 L50 (do dystansów)
2x śruby M6 L16
4x podkładki M6 x18 x1,6
 

mest1987

New member
Ja mam model 55" i moge powiesić Tv tylko na tej podstawce co mam z tv? Czy muszę kupić jakiś dodatkowy uchwyt do ściany SU WL 450. Inne przekątne widzę można zamocować za pomocą uchwytu. Te wkręcane dystanse co dostałem w zestawie to wkręcam z tyłu na dole?
Pomóżcie proszę
 

tdx

New member
Bez reklam
Nie wiem mogę się mylić ale czy do rozmiaru 50" podstawa jest uchwytem na ścianę a powyżej 50" potrzebny jest uchwyt SU-WL450?
 
Do góry