Sony KDL 50W829 - telewizor który spełni Twoje potrzeby. Test otwarty w Klubie

Sony KDL 50W829 - telewizor który spełni Twoje potrzeby. Test w Klubie.
Sony zaproponował jako jeden z pierwszych z producentów na rynku - model wiosną 2014 roku.
Model jawi się być przedstawicielem średniej klasy telewizorów japońskiego giganta elektroniki.
Ale w trakcie testów okazało się, że ten przedstawiciel śmiało może występować publicznie jako najlepszy model SONY.
1dc46-product.jpg

Model co do wykonania dopracowany w szczegółach i z pietyzmem, co nie jest codziennością w dzisiejszych czasach. Matryca półmat.

Już po wyjęciu z kartonu ...

Sony50W829Detail.jpg

...widać, że mamy do czynienia z czymś klasowym.
sony_bravia_kdl50w829.jpg

Delikatna podstawa dodaje lekkości całej kompozycji.


Problem polega na tym, że kabel do zasilacza nie jest długi i może zabraknąć go gdy zasilacz będzie musiał znajdować się poza otworem z kablami. Raczej do zwykłego otworu nie ma szans aby się zmieścił. I tu dajemy mały minus za takie rozwiązanie.

Sony doskonale poradził sobie z napisami w różnych podanych plikach, doskonale.

Input Lag
W trybie Gra - Standard

Naprawdę świetne skalowanie obrazu.

Ktoś pytał o TVN Player, oczywiście że jest i...

Całość TU:
http://www.hdtv.com.pl/forum/lcd/10...-ktory-spelni-twoje-potrzeby.html#post1031662
 
Ostatnia edycja:
Mam już TV długi czas, ale dopiero ostatnio zauważyłem że na filmach w mocno ciemnych scenach TV rozjaśnia się między scenami.
Miałem poprzednio panasa i była funkcja 'eco' czy jakaś taka, którą można było wyłączyć i więcej obraz się nie rozjaśniał. W Sony jest podobnie? Czy to matryca świruje ?
PS. po prawie roku użytkowania jedyny minus jaki odkryłem to jednak widoczny clouding na czarnych scenach
 
Jak uzyskać dostęp do telewizji kablowej , menu programów epg . Mam kablowke vectre podłączoną do tv przez hdmi. Funkcje discover i chyba home dają szybki podląd w ulubione programy. Moze ktoś to przećwiczył.
 
Witam bez przesady ? problem jest z czerwonym kolorem w modelach z Triluminos w/g mnie jest więcej szkody niż pożytku z tego i tam z kolorem czerwonym jest problem,po kalibracji jest w miarę ok.W modelu W829 jak i w każdym TV też warto zrobić kalibrację....
 
Mam pytanie czy kalibracja dla modelu Kdl-50w829 , będzie tak samo pasować do modelu Kdl-50w828 . Czy te modele się różnią
 
Śledząc niedawno menu telewizora, ze zdziwieniem odkryłem, że pojawiła się opcja PiP (obraz w obrazie), czyli możliwość oglądania bieżącego programu w jednym oknie, i podglądu innych w dodatkowym oknie.
Czy to wynik którejś aktualizacji, czy opcja ta była w tym modelu od początku? :)
 
Śledząc niedawno menu telewizora, ze zdziwieniem odkryłem, że pojawiła się opcja PiP (obraz w obrazie), czyli możliwość oglądania bieżącego programu w jednym oknie, i podglądu innych w dodatkowym oknie.
Czy to wynik którejś aktualizacji, czy opcja ta była w tym modelu od początku? :)
Rozczaruję cię, była od początku :lol:
 
Do góry