Sony kdl-50w809c z mx playerem

motaba74

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam...
Wczoraj kupiłem tego lcd...
podłaczyłem dysk przez usb i jest problem
przez mx player bardzo mi zacinają i klatkują filmy,a przez oryginalny nie widzi wogole filmów...probowałem wszystkie wejścia
dodam że na moim samsung 40h6650 chodzi wszystko bez problemów...
kodi chodzi elegancko ...
prosze o pomoc...z tym dyskiem
 

FotoVideo

Member
Oprogramowanie w Sony to porazka wstyd i hanba po podlaczeniu dysku zewnętrznego telewizor glupieje foldery sa porozrzucane długo się buforują aplikacje typu TVN Player i Ipla to jakiś zart brak najnowszych odcinkow szukanie odcinkow nie intuicyjne.Ale mam tak samo wystarczy przejść do TV Samsunga którego mam w malym pokoju UH6900 tam wszystko działa tak jak trzeba aplikacje na bieżąco dysk podlaczony do telewizora widoczny w 100 %
Sony dal dupy z oprogramowaniem i to jest fakt !
 

Bravolot

New member
Oprogramowanie w Sony to porazka wstyd i hanba po podlaczeniu dysku zewnętrznego telewizor glupieje foldery sa porozrzucane długo się buforują aplikacje typu TVN Player i Ipla to jakiś zart brak najnowszych odcinkow szukanie odcinkow nie intuicyjne.Ale mam tak samo wystarczy przejść do TV Samsunga którego mam w malym pokoju UH6900 tam wszystko działa tak jak trzeba aplikacje na bieżąco dysk podlaczony do telewizora widoczny w 100 %
Sony dal dupy z oprogramowaniem i to jest fakt !

A czy przypadkiem występujące problemy z obsługą dysków zewnętrznych przez TV nie mają zostać rozwiązane do 24.12.2015, zgodnie z tym co jest napisane na stronie www. Sony ?
 

FotoVideo

Member
No to niech się biora do roboty bo w ciągu miesiąca to można kilka dzieci zrobić a Sony grzebie się tak jakby to była wyprawa na Pluton kur...a porazka ! To się nadaje do prasy a nie na forum.....
 

Bravolot

New member
No to niech się biora do roboty bo w ciągu miesiąca to można kilka dzieci zrobić a Sony grzebie się tak jakby to była wyprawa na Pluton kur...a porazka ! To się nadaje do prasy a nie na forum.....

Pewnie będzie to dla Ciebie marne pocieszenie, ale uwierz mi, że TV Sony pomimo swoich niedoskonałości to przepaść w porównaniu z Philipsami serii 6500 (oczywiście na plus jeśli chodzi o Sony). I piszę to wyłącznie na podstawie własnych doświadczeń ;-)
Natomiast wracając do tematu to mam nadzieję, że problem z obsługą dysków zostanie wkrótce rozwiązany - sam rozważam w najbliższym czasie wymianę dekodera PVR telewizji satelitarnej na moduł CAM + zewnętrzny dysk ;-)
 

FotoVideo

Member
Dodam jeszcze jeden wpis na plus, pomimo ze oprogramowanie telewizora doprowadza czasami do wscieklosci najczęściej wtedy jak zona chce skorzystać z aplikacji serialowych no i niestety musi skorzystać z TV Samsunga wtedy smieje się z mojego super wypasionego Soniacza którego Android jest bezużyteczny ! Ten plus to genialny obraz i tyle w temacie......
 
Ostatnia edycja:

Bravolot

New member
jak zona chce skorzystać z aplikacji serialowych no i niestety musi skorzystać z TV Samsunga wtedy smieje się z mojego super wypasionego Soniacza którego Android jest bezużyteczny ! Ten plus to genialny obraz i tyle w temacie......

I tym sposobem nie musisz się Kolego dzielić telewizorem z Żoną tylko masz go wyłącznie dla siebie :)
 

anelmaka

New member
Witam.Mam prośbę,chodzi o ustawienia obrazu w telewizorze Sony KDl-50w808c.
Od tygodnia posiadam ten telewizor i walczę z ustawieniami a obraz mnie nie zachwyca.Przy szybkim ruchu brak płynności a na zbliżeniu twarzy przy jej ruchu obraz staje się rozmyty, np.brwi jakby się osobno ruszały.Powrót do ustawień fabrycznych powoduje że cały obraz jest do kitu.
 

racuh

Banned
Witam.Mam prośbę,chodzi o ustawienia obrazu w telewizorze Sony KDl-50w808c.
Od tygodnia posiadam ten telewizor i walczę z ustawieniami a obraz mnie nie zachwyca.Przy szybkim ruchu brak płynności a na zbliżeniu twarzy przy jej ruchu obraz staje się rozmyty, np.brwi jakby się osobno ruszały.Powrót do ustawień fabrycznych powoduje że cały obraz jest do kitu.

Z jakiego źródła jest puszczony obraz że tak się dzieje?
 

Szaki31

New member
@racuh
Omg,to teraz chyba nie będziesz mi gratulować wyśmienitego Wyboru co do Sony pod wzg. oglądalności " tylko i Wyłącznie " z dysku przenośnego USB... dosłownie " pożoga " i kolejny dylemat...
 

racuh

Banned
@racuh
Omg,to teraz chyba nie będziesz mi gratulować wyśmienitego Wyboru co do Sony pod wzg. oglądalności " tylko i Wyłącznie " z dysku przenośnego USB... dosłownie " pożoga " i kolejny dylemat...

Nic takiego nie napisałem, według mnie to bardzo dobry TV, ja miałem ten sam problem jak w dekoderze nc+ miałem ustawione 1080p 30Hz, i dopiero po przestawieniu na 1080i 60Hz obraz jest taki jak trzeba, dlatego myślałem e problem tkwi po tej samej stronie.
 

racuh

Banned
Musisz sprawdzić w opcjach obrazu dekoderów jak jest ustawiona rozdzielczość, najlepiej aby było 1080i albo 720p ale nie mniej niż 50Hz. może tu tkwi problem, właśnie wróciłem z Media Expert i trochę się pobawiłem ale W756 i obraz był bardzo dobry ale tam leciał z DVB-T.
 

halcho

New member
A czy przypadkiem występujące problemy z obsługą dysków zewnętrznych przez TV nie mają zostać rozwiązane do 24.12.2015, zgodnie z tym co jest napisane na stronie www. Sony ?
Aktualny termin na stronie SONY:
Możliwość nagrywania na dysk twardy USB i funkcja PIP/PAP będą dostępne przed 29 lutego 2016 r.
 

Bravolot

New member
Fakt. Na razie mi sie nie spieszy z tą funkcją bo do końca lutego będę użytkować dekoder PVR, ale w przypadku kolejnego przesunięcia terminu składam reklamację z tytułu niezgodności towaru z umową i wymieniany TV na coś sensowniejszego.
 

Damaranus

New member
hej. czy temat ruchamiania filmow z usb zostal naprawiony czy nadal kuleje to w tym telewizorze? dla mnie to wazna opcja ze wzgledu min na dziecko i bajki. a jak temat z dekoderem upc? takze klapa? czy udalo sie prawidlowo skonfigurowac? bo im wiecej czytam tym widze ze telewizor wzbudza tak ogromny zachwyt, a gasnie on przy podstawowej obsludze. co chwile jakies uwagi do tego modelu i coraz bardziej zniecheca, sie do android tv. nawet w perspektywie tego ze niby sony tak pieknie go aktualizuje.
 

ogoorek

New member
hej. czy temat uruchamiania filmow z usb zostal naprawiony czy nadal kuleje to w tym telewizorze? dla mnie to wazna opcja ze wzgledu min na dziecko i bajki.

Trochę nie do końca rozumiem - z tym generalnie kłopotu nie ma - samo wyświetlanie filmów z USB działało od zawsze, natomiast może chodzi Ci o mało przejrzyste menu standardowego programu TV: VIDEO?
Wystarczy jakikolwiek inny program (Kodi, VLC) i już widać strukturę folderów i filmów - i odtwarza również bezproblemowo
 

Damaranus

New member
W tym wątku a jeśli i nie to w innych dot. tego modelu, kilka osób skarżyło się że dysk podłączony na USB nie zawsze był widziany. Temat instalacji dodatkowego odtwarzacz wydaje się super i mam nadzieję że nie wpływa mocno na czas uruchomienia filmy (lubię się bawić, ale nie tak jak kilka lat temu, lubię proste rozwiązania, wbudowane, zintegrowane jak np. Smart TV).

Jeśli więc nie ma problemu, ok. Struktura katalogów nie jest wielkim problemem, grunt żeby działało to w ogóle, a nie, jak np. w testach na obywatel HD wiązało się to z ciągłym resetowaniem telewizora czy jego ponownym uruchomieniem. Wiem, że jego testy były robione już jakiś czas temu, dlatego też dopytuję, czy od tego czasu SONY wypuścił aktualizacje które faktycznie wnoszą wiele nowego i dobrego.
 

motaba74

Klub HDTV.com.pl
VIP
witam...
mam pytanie czy tylko ja mam taki problem...
lcd połączony z amplitunerem kabel optycznym...
ustawione w lcd na
sprzęt audio
PCM
zero głosu...
może ktoś pomóc...
 
Do góry