Sony kdl-48w705c

pasek

New member
Witam. Nic nie moge znalezć na temat tego tv. Czy ktoś może już go ma? Cena 2.999zł 48 cali. 200 hz motion flow czy da rade do oglądania sportu? Zdaje sobie sprawe że to jest uboga wersja ale dla mnie najważniejsza sprawa to podświetlenie matrycy i banding bo ogladam dużo piłki nożnej.
 

MojNick

New member
Ja tam się nie znam, ale oglądałem go 2 dni temu obok 50W829 na tym samym materiale (nie wiem jakie były ustawienia TV) i na W829 wyglądało to lepiej jeżeli chodzi o płynność. Głównie to było widać na szybkich scenach, bo na krajobrazach to dla mnie wyglądało bardzo podobnie.
Nie było nic z demówek w sklepie z piłką nożną, tak więc w tej kwestii nic nie napiszę, ale wydaje mi się, że jak przy innych szybkich scenach W829 było lepsze, to przy piłce może być podobnie.
 

BLACK_KNIGHT

New member
Raczej bym się wstrzymał z tym tv.Do oglądania meczy bardzo istotne jest by tv miał realna matrycę szybszą niż standardowe 60hz+sprawny upłynniacz ruchu.W marketingowym bełkocie(xr ,tru motion i inne) natomiast jest szybka inflacja oznaczeń na zasadzie jak nas konkurencja przebije to my też podamy wyższą liczbę pseudo hz.Już w zeszłym roku przy oznaczeniu Sony 400xr były sprzedawane golasy(matryca 60hz bez upłynniacza) a ponieważ dewaluacja postępuje w tym roku golasy będą pewnie miały już oznaczenie nawet xr600(u innych producentów tv jest podobnie tylko nazwy własne pseudo hz są inne).Dodatkowo Sony w zeszłorocznych modelach zrobiło taki przekręt że przy takim samym oznaczeniu upłynniacza czyli xr w modelach w7,w8 poniżej 50 cali były golasy a dopiero modele 50 cali i w górę były na 120hz z upłynniaczem.Nowe modele mogą byc lepsze pod wzgledem statycznej jakosci obrazu a nawet samej jakosci i funkcjonalności upłynniacza tyle tylko że muszą go posiadać bo golas zawsze będzie gorszy od zeszłorocznego modelu z upłynniaczem przy scenach z ruchem
 

pasek

New member
Dzięki bardzo za podpowiedzi Mój Nick i Black Knight. Bo właśnie chodzi mi o ten upłynniacz czy nie ma takich numerów jak w modelach z zeszłego roku. Poczekam jeszcze,może coś się za jakiś czas wyjaśni.
 
Do góry