Sony KDL-48W605B proszę o opinie

banan1973

New member
Witam wszystkich, to mój pierwszy post na tym forum. Potrzebuję pomocy w ustawieniu obrazu. Głównie oglądam CP z tunera HD 7000. Ustawienia gotowe "żywe" i "standardowe" powodują że obraz się aż "gotuje". Próbowałem sam ustawiać i w sumie mogło by zostać tylko problem z "twarzą" jest. Twarze ludzi wyglądają "napudrowane" albo malowane pędzlem. Drugi problem to przy szybkich scenach obraz jak by klatkował. W Sharpie miałem podobną sytuację z "klatkowaniem", pomogło włączenie trybu "film". Może nie do końca ale ... Najlepiej by było gdyby były dostępne ustawienia obrazu po "kalibracji".
 

banan1973

New member
Witam wszystkich, to mój pierwszy post na tym forum. Potrzebuję pomocy w ustawieniu obrazu. Głównie oglądam CP z tunera HD 7000. Ustawienia gotowe "żywe" i "standardowe" powodują że obraz się aż "gotuje". Próbowałem sam ustawiać i w sumie mogło by zostać tylko problem z "twarzą" jest. Twarze ludzi wyglądają "napudrowane" albo malowane pędzlem. Drugi problem to przy szybkich scenach obraz jak by klatkował. W Sharpie miałem podobną sytuację z "klatkowaniem", pomogło włączenie trybu "film". Może nie do końca ale ... Najlepiej by było gdyby były dostępne ustawienia obrazu po "kalibracji".

P.S.
Ponawiam pytanie, czy można wyeliminować "klatkowanie" obrazu?? Sytuacja jest mocno uciążliwa a biorąc pod uwagę że mam 14 dni na zwrot telewizora to potrzebuje podpowiedzi, pomocy. Kalibracja obrazu chyba nie ma wpływu na efekt "klatkowania". Mogę za to zapłacić, przyda się ale co dalej robić z telewizorem :(
 

bombastic

New member
No cóż, z tym klatkowaniem to chyba nic się nie zrobi. Sony wcisnęło w ten telewizor mizerny system wspomagania ruchu i to są efekty. O ile obraz jest bardzo ładny sam w sobie, tak jeśli chodzi o ruch - zdecydowanie wpadka ze strony Sony.
 

banan1973

New member
No jak nie występuje jak wszyscy o tym wiedzą że jest. Może nie wiesz co widzisz (bez obrazy oczywiście). Obraz z studia jest ok, jakieś normalne sceny też są ok ale dalszy obraz, panorama, gdy kamera się przesuwa to wtedy klatkuje. Na tym obrazie np leci samolot, albo jakieś wyścigi, auto jedzie, to już ten obiekt nie ale dalszy plan klatkuje. Tv serii w 7 od 50 cali nie mają tego problemu, "xr400" poprawia obraz a... Nie ważne, nie chcę się mądrować, lepsi ode mnie opisali ten problem nie jedno krotnie. Pytanie mam, czy zmiana sceny na "sport" może spowodować że wymieniony problem choć trochę zniknie? Można jakoś tv " zmusić" do obróbki obrazu? No i jeszcze ta kalibracja, może da ktoś namiary na nią :-D
 

baciarek

New member
Niestety nie da się, nie masz w tym tv regulacji motionflow. Więc wymieniaj.
W sony XR400 Hz dopiero jest ok.
 

banan1973

New member
Wydaje mi się, nawet wręcz przekonany jestem, że ustawiając scenę na kino a najlepiej na sport, jest różnica jeśli chodzi o "klatkowanie". Tzn na "ogólnej" scenie i "automat" wyraźnie jest gorzej a na w.w. jest poprawa. Nie mówię że jest dobrze w porównaniu z innymi tv ale można się ratować w ten sposób.

Obraz Kino1
Podœwietlenie 5
kontrast 90
JasnoϾ 45
Nasycenie 48 albo 47
Odcieñ 0
Temp. barw - neutralna
OstroϾ - 50
Redukcja zak³oceñ - wyl
Red. MPEG - wy³
Red.Zak.Pkt - wy³
Tworzenie realizmu - rêczne
RozdzielczoϾ - 15
Filt. zak³ócen - min
£agodna gradacja - œrednia

tryb - auto

Zaaw. Ust

Korekcja czerni - wyl
Zaw.zwiêkszanie kon - wy³
gamma - 0

Auto_Ogran.Jasnosci - wy³
Czystoœc bieli - wy³
zywy kolor - min
Uwydatnanie szczegolow - du¿e
Uwydatnianie krawedzi - wyl
naturalny kolor skory wyl¹czone

Balans bieli wszystko na 0 tylko Wzmocnienie R na - 4
 
Ostatnia edycja:

qrs

New member
słuchajcie, gdzie w menu Sony KDL-60W605B mogę znaleźć 5-cyfrowy kod, aby wpisać go na tej stronie

Mj4XJ1e.jpg


?
 

evilblizz

New member
Wydaje mi się, nawet wręcz przekonany jestem, że ustawiając scenę na kino a najlepiej na sport, jest różnica jeśli chodzi o "klatkowanie". Tzn na "ogólnej" scenie i "automat" wyraźnie jest gorzej a na w.w. jest poprawa. Nie mówię że jest dobrze w porównaniu z innymi tv ale można się ratować w ten sposób.

Witam, mam zamiar kupic ten telewizor ale tylko pod gry, czy sprawdzales np granie w 60hz/60fps ? czy ten problem tez sie pojawi??

poza tym napisz co dokladnie na nim włączasz, i z czego, jaki format filmu, ilosc klatek itp itd...


wg HDTVtest.co.uk:

1080p/24 capability No judder
 

Araa

New member
Witam

Jeżeli chodzi o tego Sony. Sam niedawno zakułem ten telewizor i powiem wam że jestem z niego zadowolony. Miałem wybór eu48h6400 a KDL-48w605b i powiem wam jak porównałem te 2 telewizory jeżeli chodzi o obraz byłem w głębokim szoku. A to że nie ma flasha to nie problem większość już stron jest na HTML5 więc filmy będą działać bez problemu. Co do smarta chodzi w miarę szybko a to tylko z tego względu, że samsung pobiera aplikacje na telewizor a sony ma wszystko na serverze :) Poza tym,że wygląd tv nie zachwyca to i tak wybrał bym drugi raz tak samo. Nie ma 3d ofc ale czy to jest najważniejsze w tv? Jak kupuję telewizor najważniejsze by miał mały ping (gry itp), dobry obraz (w jakości hd to poezja) no i mile zaskoczył również dźwięk. Jak na tak małe głośniki 2x5 to różnica jest kolosalna Oo,... Ja kupiłem telewizor dla rodziny a nie dla bajerów. Ma dobrze służyć jak bym chciał zabawkę dla siebie wybrał bym pewnie coś z 3d i innymi bajerami. Tylko pytanie się nasuwa jedno... telewizor kupujesz na lata nie na chwile i czy na pewno bajery są Ci potrzebne? Ile razy będziesz z nich korzystać? Od kupna może parę razy a później i tak dasz sobie spokój. Poza tym producenci tv odchodzą już od 3d. :):evil:


edit: Tak na marginesie Jak bym chciał bajery zmienił bym kompa xD
 
Ostatnia edycja:
Do góry