Sony KDL-48W605B proszę o opinie

lpociask

New member
Cześć

1.Jak duże jest pomieszczenie, w którym ma być telewizor ? 6 x 6m
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3/4 m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 4
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? raczej na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stać
6.Jak słońce świeci w pokoju ? okna przed telewizorem
7.Jaki masz obecnie telewizor ? LG 32LH5000
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? jakość obrazu przy kablówce UPC i filmy odtwarzane z kompa, jakość obrazu przy grach na PS3
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? DENON AVR-1911 a do niego tuner UPC i PS3 oraz MACMINI
10.Jakie urządzenia ? UPC, PS3, MACMINI
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 4-5h
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? bez preferencji
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy, newsy
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? raczej nie
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? tak, tygodniowo 3-4h
16.Preferencje co do marki ? brak
17.Preferencje co do wielkości ? 47-55"
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? slaba czerń, wyblakle kolory
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczor 70% / 30% dzień
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 3200
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie koniecznie ale jeśli tak to pasywne

Chcę zakupić ten telewizor ale info na jego temat jest jak na lekarstwo - jak myślicie warto wyłożyć na niego 3k ?
 

stalak

New member
Medytowalem dlugo na tym telewizorem. Pogadalem gosciem ze sklepu i powiedzial zebym do ogolnego zastosowania wzial zamiast tego 42 z serii 8. Skonczylo sie ze wzialem 42w805a za 2890, czyli tyle samo co ten 48w605b. W sumie nie wiem czy dobrze zrobilem dalej ;) Nowy 42W805b za 3k cenie ale podobno matryca VA dopiero od 50tek, a w 42 tez ips siedza. Tak wiec wzialem zeszloroczny model, ale z natywna 100hz. Zobaczymy.
 

lpociask

New member
W tej samej cenie jest jeszcze Sony KDL-42W805B, ale nie wiem czy jest duża różnica poza 3D na którym mi nie zależy, za to na rozmiarze tak.
 

stalak

New member
42w805b wyglada ze ma matryce 50hz. Masz takze live football :d co kolwiek to jest. Ja ci radze kup w najblizszym salonie tego 48w605b i przetestuj na spokojnie. Masz tydzien na oddanie bez podawania przyczyny. Przy okazji napiszesz recenzje ;)
 

buldoggg

Member
Bez reklam
Jeżeli nie potrzebujesz 3d,jakość obrazu 2d bardzo dobra jak i czerń super to polece ci 50" tzn model SONY KDL-50W656A cena 3399(moim zdaniem to bardzo dobry wybór)zawsze jest tak że jak dołożysz parę stówek więcej to znowu masz wyższy model ;) ale mimo wszystko to 50 cali,polecam ponieważ sam zastanawiałem się nad tym modelem,tylko że mnie brakowało 3d i możliwości wyłączenia/włączenia motion flow a w tym modelu nie da się ustawiać tego parametru(tv sam jest ustawiony)
 

lpociask

New member
Byłem dziś w Saturn i testowałem tego Sony KDL-48W605B raze z pracownikiem i zapewniał mnie, że w przeciwieństwie do Sony KDL-48W585B seria W6 ma 100hz - pokazywał mi testy i wygląda na to że to prawda. Sam TV naprawdę świetny więc chyba jednak go wezmę.
 

lpociask

New member
Witam

Jestem bardzo zadowolony, nie jestem fachowcem ale moim zdaniem obraz jest świetny, czerń bardzo ładna, kolory też ok, płynność bez zarzutu, Lag chyba bardzo mały bo ps3 smiga aż miło. Smart działa szybko i nie przeszkadza ;)

Nie jestem fachowcem jeśli chcecie abym zrobił jakieś testy to dajcie znać co i jak mam zrobić. Szukam też jakiś dobrych ustawień bo lece na automatycznych.
 
Ostatnia edycja:

kamszot

New member
Witam Panowie! Przymiarkę robię do tego modelu i pragnąłbym sie od użytkowników bezpośrednio dowiedzieć następujących rzeczy:
1. Czy telewizor obsluguje flash? chodzi mi o weeb.tv czy da sie ogladac?
2. Jak wygląda sprawa obsługi DVB-S? Ktoś instalował moduł cam od nc+?
Dużo zachodu i kombinowania z instalacją?
3. Jaką rzeczywistą częstotliwość odświeżania ma ta matryca? to, że ma 200 to napewno marketing rzecz jasna ;-) ( pytam sie bo w EuroAgd stał ten tv obok Ue46f6770 i powiem, że obraz Sd niebo a ziemia, na przewagę rzecz jasna Sonego)
Nie potrzebuje 3d, ale chiałbym korzystać ze smart tv bez niemiłego zaskoczenia. W sklepach jakoś nigdzie ten tv nie jest podpięty pod neta ;-(
 

baciarek

New member
Ma oznaczenie XR 200 Hz czyli pewnie procesor wstawia czarne klatki a nie interpolowane. Dodatkowo można włączyć tryb padaczkowy, czyli ruch led, co powoduje mruganie ekranu. Co do flash to sony flasha nie obsługuje.
Co do input lag to chyba wszystkie sony mają niski input lag
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
1. Czy telewizor obsluguje flash? chodzi mi o weeb.tv czy da sie ogladac?
Nie obsługuje.

2. Jak wygląda sprawa obsługi DVB-S? Ktoś instalował moduł cam od nc+?
Dużo zachodu i kombinowania z instalacją?
Nie wiem

3. Jaką rzeczywistą częstotliwość odświeżania ma ta matryca? to, że ma 200 to napewno marketing rzecz jasna :wink: ( pytam sie bo w EuroAgd stał ten tv obok Ue46f6770 i powiem, że obraz Sd niebo a ziemia, na przewagę rzecz jasna Sonego)
Matryca 50Hz natywna

Nie potrzebuje 3d, ale chiałbym korzystać ze smart tv bez niemiłego zaskoczenia. W sklepach jakoś nigdzie ten tv nie jest podpięty pod neta ;-
Net działa extra.
 

prezy

New member
Bez reklam
2. Jak wygląda sprawa obsługi DVB-S? Ktoś instalował moduł cam od nc+?
Dużo zachodu i kombinowania z instalacją?
(

Nikt tobie nie da na to gwarancji, ani producent Tv, ani operator a tym bardziej producent modułu.
Obecnie jest tak, że każdy zgania odpowiedzialność na każdego.
Podsumowując: Kliencie szanowny radź sobie sam :-(
 

kamszot

New member
Hmm jasna sprawa, że później to radź se sam :) przymierzam sie do tego modelu bo naprawdę ładnie to świeci w porównaniu do ue46f67700 widać że jest lepiej. Nie mniej jednak martwi mnie brak możliwości oglądania weeb.tv... i to jest wyraźny plus na korzyść samsunga.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wcale nie koniecznie, bo kupujesz dongla z Androidem i masz 1000 razy więcej na swoim nowym zakupie.
 

kamszot

New member
A możesz np podesłać jakiś link do tego dongla?
Pojawił sie kolejny model do porównania:
philips 47PFL6008K - cena zachęcająca w Euro - 2990
sony KDL-48W605B - cena 2999
samsung ue46f6770 - teraz 3199

Kusi mnie też ten philips bo podobno tez obraz ladny, ludzie narzekaja na smart ze wolny itp... nic jutro podejde chyba do EuroAgd i troche ich pomęczę pytaniami ;-)
Możecie koledzy podać jakieś linki do filmików do testowania? Chodzi mi tu o czerń, dynamikę, napisy txt czy srt? Żeby zrobić jakąś paczuszke do testowania ;-) z góry dziękuje
 

kamszot

New member
A jak YT i tvn plaery i iple? W jakiej rozdzielczosci są filmiki, da sie to gdzies przełaczyć np z HD na SD czy z SD na HD? Czy to uzaleznione jest np od jakosci internetu? I telewizor wybiera sam automatycznie rozdzielczosc?
 
Do góry