sony kdl 47w805 pobór energii w stanie czuwania

dzidek27

New member
jaki jest faktyczny pobór energii sony kdl 47w805 w stanie czuwania .w moim po zmierzeniu wychodzi 12 Watt cały czas.co trzeba wyłączyć aby uzyskać dane producenta 0,25 watt
 

accu

New member
Bez reklam
jaki jest faktyczny pobór energii sony kdl 47w805 w stanie czuwania .w moim po zmierzeniu wychodzi 12 Watt cały czas.co trzeba wyłączyć aby uzyskać dane producenta 0,25 watt

Witam uprzejmie,

Szybki start proszę wyłączyć .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Po prostu używaj przełącznika włącz/wyłącz , który znajduje się na
dole tylnej ścianki telewizora i wtedy będziesz miał bliski zera pobór energii , tak jak podaje producent .

Ale wydaje mnie się , że miernik którym mierzysz może pokazywać
błędnie moc . Najlepiej abyś użył miernika sprawdzonej firmy i powinno się okazać , że pobór
energii w stanie standby (uśpienia) jest taki jaki podaje producent .
Mierzyłeś , jak telewizor "wystygł" ?(choć 5 minut poczekałeś po jego przełączeniu w standby)


Pobór energii w stanie gotowości będzie większy , gdy np. telewizor został zaprogramowany na włączenie z użyciem timera , czy zaprogramowane zostało nagranie programu z użyciem timera .

Złoty :krol: medal Justyny Kowalczyk w biegu na 10 km stylem klasycznym .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

prezy

New member
Bez reklam
jaki jest faktyczny pobór energii sony kdl 47w805 w stanie czuwania .w moim po zmierzeniu wychodzi 12 Watt cały czas.co trzeba wyłączyć aby uzyskać dane producenta 0,25 watt

12 watów (taka jest poprawna forma) to rzeczywiście za dużo. Dobre telewizory wyposażone są w stycznik, którego działanie objawia się podczas włączania/wyłączania takim charakterystycznym "cyknięciem" i wówczas pobór mocy jest na poziomie nawet 0,1 W (dobry tv).

Może w Twoim przypadku stycznik nie działa i mimo wyłączenia masz taki pobór.
 

SDman

Banned
12 watów (taka jest poprawna forma) to rzeczywiście za dużo. Dobre telewizory wyposażone są w stycznik, którego działanie objawia się podczas włączania/wyłączania takim charakterystycznym "cyknięciem" i wówczas pobór mocy jest na poziomie nawet 0,1 W (dobry tv).

Może w Twoim przypadku stycznik nie działa i mimo wyłączenia masz taki pobór.

Witam,
tak jest dokładnie, PDP 50ST60 pyka po ok.1min. do pyknięcia bierze 6W, później miernik już nie daje pomiaru bo od >5W zaczyna.
Swoja drogą 12W to bardzo dużoooo, miałem Samsunga na testach 50F6500 i na display off
brał 14-16W był w tym czasie radiem internetowym!

Pozdr.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Po prostu przekaźnik tak
" klika" , a nie stycznik .

Pamiętaj może o Walentym .:wink:

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

prezy

New member
Bez reklam
Racja oczywiście, że przekaźnik.
Przepraszam za to "zboczenie". Zasada działania ta sama ale jednak dla innych sygnałów.
 

dzidek27

New member
temat do zamknięcia .doszedłem do tego wyłączyłem wszystkie aktualizacje automatyczne i teraz pokazuje po wyłączeniu prawie zerowy stan.
 

dr.vandal

New member
Pisałem w podobnej sprawie do firmy Panasonic i muszę przyznać że uzyskałem satysfakcjonującą mnie odpowiedź

"Pragnę uspokoić że stan taki jest całkowicie normalny. Wprowadzenie odbiornika w stan Standby nie powoduje całkowitego / galwanicznego odizolowania urządzenia od źródła zasilania a pełni jedynie funkcję sygnalizatora (dla części logicznej zasilacza) zmiany trybu pracy. Po wyłączeniu odbiornika część obwodów ciągle pozostaje w stanie pracy a ich pobór energii znajduje się na poziomie 0,4 W lub 9W jeśli uruchomiony jest np. tryb aktualizacji
oprogramowania, monitora nagrywania zewnętrznego, itp. Jeśli chodzi o uzyskany wynik pomiaru na poziomie 9W to urządzenie pomiarowe, którego Pan używa będzie prawdopodobnie wskazywało zbliżone do prawdziwych wyniki pomiaru, ale w obwodach gdzie obciążenie ma charakter rezystancyjny. W obwodach charakteryzujących się induktancją i pojemnością (jak w przypadku zasilacza zastosowanego w TV) obawiam się, że nie będzie Pan w stanie uzyskać właściwych rezultatów tym bardziej, że usiłuje Pan mierzyć wartości mocy bliskie zeru (0,4 W zgodnie ze specyfikacją producenta) przebiegów niesinusoidalnych.
Reasumując, praca samego zasilacza oraz proces uruchomienia i pracy TV jest monitorowany przez szereg układów kontrolno - zabezpieczających,
które nie pozwalają na uruchomienie TV lub powodują jego wyłączenie w przypadku stwierdzenia nieprawidłowości. Jeśli zatem Pański TV pracuje
prawidłowo to należy uznać go sprawny a pobór energii podawany przez producenta za prawdziwy i potwierdzony w badaniach laboratoryjnych w czasie certyfikacji modelu. Całkowite zredukowanie poboru energii elektrycznej możliwe jest jedynie przez odłączenie przewodu zasilania z gniazda elektrycznego."
 

baciarek

New member
nie ma nad czym debatować, sony ma szybki start i przez 15 min od wyłączenia pilotem tv pobiera średnio +/- 15W. Po 15 min uzyskujemy zużycie 0,x W. Sprawdziłem miernikiem, który mierzy z dokładnością 0,1 W u mnie wskazuje 0,5 W
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
nie ma nad czym debatować, sony ma szybki start i przez 15 min od wyłączenia pilotem tv pobiera średnio +/- 15W. Po 15 min uzyskujemy zużycie 0,x W. Sprawdziłem miernikiem, który mierzy z dokładnością 0,1 W u mnie wskazuje 0,5 W

I to jest racjonalne zuzycie pradu na czuwaniu...
 
Do góry