SONY KDL-46X2000 plamki :/

tr.ba

New member
Witam od pewnego czasu jestem posiadaczem telewizora SONY KDL-46X2000
i mam z nim pewien problem otóż w gornej czesci ekranu kiedy ekran jest właczony ale zaden kanał nie odbiera pojawiły sie białem plamy nie są one jakoś strasznie widzoczne jest to tylko tak bardzo lekka biel. Czy zjawisko to jest normalne co powiniem zrobic ??
 

Hotest

New member
Moze jakies zdjecie? Ale wyglada mi to na tzn pressure marks - czyli od plamka od nadmiernego nacisku (np przy czyszczeniu ekranu). Zazwyczaj sa one szare - a nie biale :) ale to tyle co mi przychodzi do glowy na razie.

Biale plamki (a raczej pola) natomiast powstaja przy wypalaniu sie matrycy w LCD ale to chyba za wczesnie...
 

tr.ba

New member
plama ta widoczna jest tylko kiedy telewizor jest wlaczony ale nie odbiera zaden program a szczerze mowiac czasami trudno ja w ogole dostrzec wiec niesadze zeby to byly pressure marks
 

Groszek

New member
Cześć!!!


Prawdopodobnie miałem podobny problem. Widziałem jasne ( nieregularne) plamy na matrycy, na każdym podawanym sygnale w ciemnych scenach. Efekt był widoczny nawet przy zmianie kanałów. W jasnych scenach obraz żyleta , ale w ciemnych bardzo mi to przeszkadzało ( widoczne nawet na ciemnym pasku przy oglądaniu np. TVN). TV to JVC, po skonsultowaniu z innymi użytkownikami ( którzy nie mieli tego problemu), telewizor zwróciłem.
Nie wiem, czy u Ciebie jest ten sam problem - z opisu wnioskuje, że podobny....


Pozdrawiam

Groszek
 

tr.ba

New member
Ja juz sam niewiem o co chodzi dzisiaj rano wstałem właczylem telwiozr i patrze palmek niema moze ktos wie o co w tym wszystkim chodzi ???
 

tr.ba

New member
Tak to jest to samo co na fotce czyli nierównomiene podświtlenie matrycy ale wydaje mi sie mimo wszystko ze na takim telewizorze za blisko 15tys. zł nie powinno czegos takigo byc czy niemam racji ???
 

Roy1

New member
Witam.
Masz racje bo w moim samsungu le32m51b za tylko 3500 jest podświetlenie super równomierne,a w tym dziadostwie (samsung le40n71b) mam jasne pasy po bokach panelu co w ciemnych scenach jest okropnie widoczne.
 

motobartcompany

New member
te TV na fotce też przecież nie za z niskiej półki. to jest Amoi,Philips, sharp, Thomson. Full HD

to uważacie że tamte Tv na fotkach też są uszkodzone?

Nie dajmy się zwariowac, ta technologia taka jest i tyle, można trafić na równomiernie podswietloną matryce jak i te gorsze. Dokładnie się wpatrując w ciemnościach we wszystkich LCD widać neidoskonałości.

Miałem w swoich łapskach sporo TV LCD i tylko w jednym była prawie idealnie podświetlona matryca, philips 5331. Teraz mam drugą sztuke Samsunga N71 i podświetlenei matrycy wyglada tak:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/851c1f94235cf807.html

widoczne jest to na mocnym podświetleniu matrycy, i przy braku sygnału. Jak ogladam TV to dynamiczny kontrast robi lepszą czerń i tego nie widać.

Wcześniej miałem to samo w szajsungu R32B i we wcześniejszym N71B

Może jak by dali mi 100 pudełek z nowym TV to wybrało by się kilka sztuk z prawie idealnym podświetleniem, ale takiej możliwośći chyba nigdy nie bedziemy mieli...
 

Roy1

New member
Jak się odniesiesz do tego kiedy owe jasne pasy objawiają sie w scenach
czarno- białych zieloną mgięłką lub w kolorowych na statecznych scenach np. LUXE TV w miejscach tych rozjaśnień obraz jest zielonkawy.
 

motobartcompany

New member
odrazu bym dzwonił do firmy i odsyłał TV na gware. Ty masz inny przypadek niż kolega który napisał post, on ma "normalne" objawy źle podswietlonej matrycym i nawet w TV za 20 tys może tak być.
 

Roy1

New member
Sprawa serwisu u mnie wygląda tak.
Serwis był nie naprawił stracil gdzieś moją gwarancjie,wzbogacił tv o kilka rys.
A ja jestem na etapie mediacji pisemnej z centralom samsunga (śmiech na sali)
 

tr.ba

New member
Dobra zeby wszystko bylo jasne rozumiem zeby sobie nie zaprzatać tym głowy poniewaz jest to sytuacja normalna i zdarza sie we wszystkich LCD i jest to raczej nie do poprawienia/naprawienia ???
 

motobartcompany

New member
ja nie jestem ekspertem ale z własnego doświadczenia wiem, że to normalne w LCD, wystarczy przewertować róznego rodzaju fora i problem ten cały czas się pojawia. Niektórzy nie zwracają na to uwagi dlatego nie pisza o tym.
 
Do góry