Sony KDL-46WE5W

Twol

New member
Własnie stałem sie szczęśliwym posiadaczem Sony KDL-46WE5W.
Nie znalazłem żadnego wątku wiec tworzę tutaj, mając nadzieję na uwagi i podpowiedzi od innych uzytkowników tego modelu.

1-sze wrazenia estetyczne:
Największe obawy budziła biała obudowa.
Jak to bedzie wyglądać? Czy nie zakłuci obrazu?
Wszyscy srebrne i czarne a tu...
Powieszony na białej ścianie i efekt niesmowity. Wisiał wcześniej srebrny soniak i dopiero teraz widać jaka róznicę na plus robi obudowa:) Efekt rewelacyjny.

Jakość obrazu:

Nie mam jeszcze HD wiec wrazenia domowe tylko na cyfrze.
No cóż, tak naprawdę to 46w5500, więc jakośc miała i jest powalająca.
Obraz jak żyletka, czerń i biel są świetne. Obraz ostry i co najważniejsze szybkość reakcji w cenach akcji nie pozostawia nic do życzenia.

Bajery:)
Aplicast i inne. No cóż, bajery w tej klasie tv powinny być:) Apli to przejrzyste, łatwe w obsłudze ustrojstwo.
Testuję cały czas mozliwości i jak na razie okazłao sie, ze z pendriva odpala nie tylko wszytkie jpg w trybie "zdjęcia", ale puszcza zgrane z netu filmy w większości formatów (tryb"film")
Dopiero poniewczasie doczytalem w gw, ze serwis nie naprawia...zawirusowanego sprzetu:cool: ....

No i eco(jako flagowy slogan tego modelu) Wkurzajace cus, co wylacza tv po 30 min kiedy nic sie w pokoju nie rusza.
Hmm jak na razie dwa razy juz sie ruszal a tv i tak sie wylaczyl:???:
Poza tym zonk ze szklanka, postawiona przed tv (zaslonila cos co sie okazalo czujnikiem:roll: ) wzlaczyla ze dwa razy, zanim sie polapalem.
Ale mozna to oczywiscie calkiem wylaczyc,
O takich drobiazgach jak zdjecia (i juz w fabrycznie w tv i te scigniete po podlaczeniu pod LAN) nie ma co wspominac.Choc taki wielki obraz na scianie wzywoluje fajne reakcje gosci:confused: .

Mam jednak i pytanie do blackninja lub osob z forum handlujacych sprzetem. Chce sprawic sobie KD do tego tv. Mam co prawda klocki bose (ale duza wersje) i planowalem ampli. Ale po zastanowieniu doszedlem do wniosku ze chce minimalistycznie za cene dzwieku.

I tu pojawilo sie Sony Bravia Theater DAV-IS50, male z powerem, bezprzewodowe i praktycznie calkiem do schowania.:)
Cena jak za niezle ampli na necie 2400, wiec troche duzo jak na to co proponuje ten zestaw.

Ale moze jakas dobra cena od blackninji:D , lub porada co będzie tu sie dobrze spisywac.
Sony ze wzgedu na BRAVIA Theater Sync, a model ze wzgledu na glosniczki mniejsze od piesci i tyl bez kabli.
Choc niepotrzebny mi odtwarzacz bo filmy pojda z PS3.

Pokoj to 20 m2
Muzyka to
filmy 60%
Pop 40%

Dzieki za odpowiedz
 

jszm

New member
<Twol>, gratuluję zakupu „białego” soniaka. Biały tv na białej ścianie – to rzeczywiście oryginalne zestawienie. Wątek pt. „sony 46we5” już jest na forum, kilka pozycji niżej. Założył go 18-06-2009 <august69>, ale nie ma tam opinii i uwag użytkowników tego modelu. Pytanie o zakup KD wrzuć raczej do działu "Audio+Video - Kino domowe" ewentualnie do dzialu "Giełda - Kupię".
 
Ostatnia edycja:

Ares78

New member
Twol paradoksalnie białą obudowę łatwiej utrzymać w czystości niż błyszczącą czerń, a jak oceniasz opcje oszczędzania energii? Bo tu tkwi główna siła modeli i zarazem różnica miedzy nim, a w5500, jeśli dopiero będziesz kompletował kino domowe, to polecam kupić już jednak wszystko jednej firmy, wygodniejsza obsługa i 100% zgodność urządzeń.
 

Twol

New member
Szukałem i nie znalazłem.

Co do funkcji eko to zdanie mam proste. Pamiętam, ze kiedy weszła ileś lat temu funkcja wyłączania tv z automatu(kiedy kończył sie program, tv sannyo) to pomyślałem, ze najwyzsza pora zrobić to w wersji np. zasypiasz ,wychodzisz i tv sam wie ze trzeba sie wyłączyć.
Kupe lat mineło i dopiero teraz...:)

Ściemnianie i rozjasnianie obrazu oraz funcję wyłączanie kiedy tv przestaje byc ogladany uważam za jedyną słuszną politykę;)
Zapewne mozna to jeszcze dopracować i pewnie tak sie stanie, ale na dzisiaj juz widze ze system sie sprawdza(przykimałem przed tv i się wyłączył:mrgreen: )

Jeżeli sie pomyli, informuje na ekranie, ze zamierza sie wył i prosi o uzycie jakiegokolwiek przycisku. Ale to rzadko i jeszcze nie rozpracowałem do końca dlaczego.

Co do KD to masz rację. Problem w tym, ze wszyscy narzekaja na jakośc Sonego w tym segmencie, a ja niestety nie mam drewnianego ucha i nie jest mi to całkiem obojętne.
Myślę jeszcze o amli Sony (STR-DH700 , STR-DG820)+ głośniki Bose, ale obawiam sie efektu końcowego.
 

Ares78

New member
No to kieruj się uchem, ja brałem odtwarzacz s350, żeby mieć jednak obsługę z jednego pilota, ale jak komu wygodniej :) O ile dobrze pamiętam zasadę działania to wyświetlił się komunikat ponieważ praktycznie byłeś w bezruchu (jest to zasługa sensora obecności) i telewizor uznał, że nie ma Cię w pomieszczeniu (na takiej samej zasadzie, pewnie wyłączył się podczas twojej drzemki).
 

Twol

New member
Stwierdziłem, ze wszyctkie funkcje BR powierze Sonyplaystation 3. Cena niewiele wieksza a funkcjonalność zdecydowanie.

Dopiero za tydzień będę miał sygnał HD z Vectry (swoją drogą ciekawe jakiej jakości) więc coś więcej napiszę o przerabianu sygnału.

Jak narazie Motionflow 100 hz mnie zadziwia. Okazało sie, że potrafi niepradopodobnie przerobić nawet sygnał analogowy. Obraz zaczyna wyglać jakby został wyprodukowany w 3D. (Myslę o najnowszych kreskówkach:)

Troche dziwny w pierwszej chwili, ale pózniej efekt bardzo pozytywny i szczególnie widoczny na filmach z lat 80-tych i wstecz.

Bardzo jestem ciekawy jak to bedzie wyglądac na porządnym sygnale.

Ma ktoś podobne doświadczenia? Moze podpowie jakie ustawienia najlepiej sie sprawdzają? szczególnie w kwestii "czystość bieli, korekcja czerni, aut. ograniczanie światła" , a juz wogóle nie mam pojęcia do czego służy "Gamma"

Notabene orginalna instrukcja Sony wogóle nic o tym nie pisze:hmm:
 

Ares78

New member
Ustawienia możesz podpatrzeć z w5500 powinny być zbliżone (wiem, że się powtarzam, ale to praktycznie te same modele). PS3 jest bardzo fajne też mam, ale ono stoi w gościnnym bo kupiłem go z myślą jednak o grach, filmy zazwyczaj oglądam w sypialni to tam lepiej sprawdza się odtwarzacz- jeden pilot, także wszystko zależy od preferencji konsola jest uniwersalna lecz ma również wady.
 

naLeśnik

New member
ja także stałem się posiadaczem białego 46WE5. Na beżowej ścianie, w zacienionej wnęce, prezentuje się świetnie. Dla mnie najlepsza funkcja to "Sieć". W chwilę po wpięciu "eRJotki" do telewizora, na ekranie laptopa pojawiła mi się chmurka obwieszczająca o wykryciu nowego urządzenia multimedialnego w mojej sieci - rewelacja. Teraz po sieci, bez podpinania laptopa czy pena USB mogę odtwarzać muzykę, filmiki czy przeglądać fotki. Fajne to jest ;)

Obraz mam z nboxa przez kabel hdmi, kanały HD (Discovery, nsport czy Eurosport) wyglądają dla mnie wyśmienicie.

Teraz tylko muszę opcykać w jaki sprytny sposób spiąć nbox, nagrywarkę DVD/HDD Sony i Bravię, tak aby móc zarówno oglądać jak i nagrywać obraz HD bo wyjście hdmi jest tylko jedno :roll:
 

andresn50

New member
Jeśli można dopisuję się do właścicieli 46WE5W, tv mam w domu od trzech dni więc trudno napisać jakieś głębsze wrażenia. Pozytywnie zaskoczyła mnie jakość sygnału SD z mojej kablówki, u znajomych na sony 46V4000 oraz Sharpie 47 calowym, programy wyglądały znacznie gorzej, dużo szumów oraz "mrowienie" ekranu w okolicach logo stacji. Podłączyłem laptopa z blu-rayem, kolory, szczegółowość obrazu OK, stary odtwarzacz DVD Samsunga podłączony po SCARCIE też do przyjęcia.

Generalnie jak narazie jestem zdowolony, jedyny kolec w moim sercu to sprawa zupełnie innej materii. Otóż w domu przyglądając się dokładnie tabliczce znamionowej wyczytałem, że tv wyprodukowano na Słowacji w marcu tego roku, czyli ponad pół roku. Sruby na obudowie wyglądają na nie ruszane, TV stał w sklepie według sprzedawcy jakieś 2 tygodnie, zarejestrowałem go na Stronie Sony do gwarancji 5 letniej i wszystko przebiegło sprawnie i bez kłopotów (i ta gwarancja troszkę mnie uspokaja).


Ciekawe czy jest jakaś możliwość sprawdzenia ile godzin pracy ten Soniacz ma za sobą ?

Pozdrawiam użytkowników "białasów"
 

Ares78

New member
Telewizor mógł stać przecież w magazynie czy hurtowni, także mnie osobiście nie dziwi data produkcji. Ilość godzin oczywiście można sprawdzić w menu serwisowy telewizora, osobiście nie polecam tam zaglądać, bo przy zmianie jakichkolwiek opcji mogą być problemy... Sekwencja jest podana tutaj http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=25854&page=41 na 90% będzie taka sama w tym modelu.
 

andresn50

New member
Ares78

Dziękuję za błyskawiczną odpowiedź, trochę mnie uspokoiłeś :)

Raczej dam sobie spokój i nie będę tam zaglądał, szkoda było by stracić pięć lat gwarancji przez własną ciekawości.

Te 2 lub trzy tygodnie pracy w sklepie, pewnie wyszło mu na dobre :).
 

Ares78

New member
Poczekaj bo nie wiem czy dobrze, zrozumiałem kupiłeś powystawowy? Jeśli tak mógł pracować znacznie dłużej, myślałem, że rozmawiamy o nowym telewizorze, z datą produkcji z marca... Jeśli pierwsza opcja to jednak dobrze byłoby zobaczyć ilość przepracowanych godzin... Sorka jeśli Cię zmartwiłem.
 
Ostatnia edycja:

andresn50

New member
Ares78

Dzięki za informacje, sprawdzanie czasu chyba nic już nie zmieni, tv kupiony, zainstalowany w domu i działa :), z gubsza licząc i przyjmując najgoryszy wariant, że tv stoi w sklepie gdzieś od kwietnia i pracował 12 godzin dziennie ma za sobą 2800 godzin.

Nie wiem czy to dużo czy mało, ale przymując że trwałość paneli wynosi podobno około 60000 godzin i teraz będzie eksploatowany zdecydowanie mniej intensywanie powinnien działać jeszcze wiele lat no i ta 5 letnia gwarancja jest jakimś zabezpieczeniem.
 

andresn50

New member
Ares78

No i nie wytrzymalem i wszedłem w to menu serwisowe, nic nie ruszałem.

Na dole odczytałem 00356-00075-00356.

Przy serii X pisałeś, że pierwszy parametr to czas pracy a drugi liczba uruchomień. Wydaje mi się, że jednak jest odwrotnie, ja nim wydostałem się w to menu, chyba włączałem tv z 5 razy.

Tak czy siak wynika, że mimo iż tv wyprodukowano w marcu to pracował bardzo mało, a jeśli przyjąć, że 75 to godziny, to by się zgadzało z zapewnieniami sprzedawcy, że miał odbiornik w sklepie około tygodnia.

Serdecznie pozdrawiam i dziękuję za cenne informacje
 

Ares78

New member
andresn50 wiesz na 100% nie powiem które dokładnie to czas przepracowania, tak mi się przynajmniej wydawało, do tego menu wieki już nie wchodziłem, zawsze możesz sprawdzić i niech pochodzi 3-4h i sprawdzić co się zmieni. Co do sprzedawcy, a nuż powiedział prawdę? Czasem się to zdarza, aczkolwiek nowy telewizor z tego co pamiętam ma już kilka h przepracowanych mimo wszystko.
 

olakoma

New member
Dlaczego kupiliście ten model ?

Sam po wielu analizach zastanawiam się nad jego kupnem, ale nie jestem jeszcze zdecydowany. W CS sprzedawca twierdzi, że to lcd identyczny do klasy serii W. Ale w zagranicznych testach wypada o dziwo lepiej niż seria w i z (być może ocenia go zbyt mała grupa osób, a eksperci pewnie go wysoko punktują za eko).
Dla mnie istotna jest jakość obrazu. Jak działa to podświetlenie lepiej niż to klasyczne, są jakieś wady (nierówne podświetlenie - clouding itp.)?
Czy porównywaliście ten model z serią w i z ? i jakie były wasze odczucia co do jakości sygnału SD- taki sam, lepszy, gorsz?
Czy istotna była ramka ?
A może rachunek za prąd ?
A może inne względy ?
Za wszelkie informacje dziękuję
 

senior45

New member
Ja sie nastawialem na ten telewizor ze wzgledu na oszczedzanie energii.Nie wiem ile bierze 40 cali ale 46 pobieral od 80 do 100 wat na ustawieniach standardowych.Bardzo dobry wynik.Telewizor jest gruby i swieci jasniej od Z.Obok siebie staly wlasnie Z5500 i WE5.Poza wlasnie jasniejszym swieceniem WE5 i mniejszym poborem energii nie zauwazylem wiekszych roznic.Cenowo kosztuja tyle samo.Ja wybralem Z ze wzgledu na lepsze wykonanie i 200Hz.W sklepie facet powiedzial ze tylko modele Z maja 5 lat gwarancji.W HD na plus dla Z.Wiecej szczegulow.
 

peteszn

New member
5 lat gwarancji SONY obowiązuje na wszystkie modele Bravia kupione do końca roku, nie tylko na serie Z. Sprzedawca udzielił Ci nieprawdziwych informacji.
 
Do góry