Sony KDL-46W4710

155artur155

New member
clouding

Witam.Odebrałem dzisaj 40X3000 (wybór spowodowany wypowiedziami związanymi z CLOUDING-iem w serii W4500) niestety objaw ten sam.Górny prawy róg mocniejsza poświata lewy mniej widoczna zwłaszcza na HBO HD. Mimo, że już wiele razy poruszany był ten temat prosze o odpowiedz czy jest to podstawa reklamacji, czy komuś uznali i czy ktoś nabył lcd sony który na całej swojej powierzchni jest idelnie czarny. Z góry dzieki za wszelkie rady
 

piegrze

New member
nie tu problem

Robertus64 napisał:
Telewizor który posiadasz jest wysokiej klasy , zły obraz jest tylko sprawą sygnału który podajesz. (......) Kup tuner z wyjsciem HDMI i zobaczysz obraz , napewno dwie klasy lepszy niż obecnie.

Sęk w tym, że mam dekoder UPC-HD podłaczony oryginalnym kablem HDMI (z dwoma "tłumikami" - wg instalatorów, nie radzili używać innego kabla).
Rzeczone "chmurki" widać w momencie, gdy sygnał jest przełączany (antena, SCART, HDMI) i ekran wtedy jest czarny.
 

155artur155

New member
Clouding

piegrze napisał:
słyszałem i czytałem o tym MITYCZNYM? zjawisku w Soniakach.
Mam od niedawna KDL-40W4710 - w czasie oglądania programów tego nie widzę, ale w czasie przełączania źródła sygnału, gdy cały ekran jest czarny, to w lewym górnym i dolnym rogu widoczne jest wyraźne "świecenie". Czy to jest CLOUDING? Czy to już podstawa do reklamacji? Czy to ma szansę zniknąć z czasem?

TAK dokładnie to jest CLOUDING. Oczywiście w czasie przełączania programu to pestka problem pojawia się gdy oglądasz np program HD w ustawieniu kinowym i w momencie scen z dominacją czerni róg odbiornika ma białą poświatę.
 

TOMAZO

New member
Clouding w Sony 46 W4710

Witam!
Ja niestety też mam "clouding" i to potężny. Czy jest to podstawa do reklamacji? Czy komuś już wymienili TV z tego powodu?
 

meduza88

Banned
Nie jest to podstawa do reklamacji.Te panele tak maja.Zmniejsz podswietlenie matrycy i gotowe.Ci ktorzy pisza ze im clouding znikna poprostu nie chca tego widziec.Juz pisalem to 1000 razy.Cos za cos.Gleboka czern kosztem slabych katow i podswietlenia matrycy.
 

155artur155

New member
Clouding

Do TOMAZO meduza88 ma rację z powodu cloudingu nikt niebędzie chciał ci zareklamować TV. Każdy serwis SONY ci odpowie że te TV tak mają!!! (Ja przerabiełem to osobiście ale mi sie udało gdyż 2 TV jest pozbawiony tej wady), Reasumując spróbuj sie dogadać ze sprzedawcą na wymianę egzemplarz a jak nie tozasymuluj jakąś usterke i domagaj się wymiany na egzemplarz pozbawiony wad.
P.S ( jak kupiłeś w internecie to 10 dni na wymiane lub zwrot bez podania przyczyny ). Pozdr
 

Ares78

New member
piegrze napisał:
Sęk w tym, że mam dekoder UPC-HD podłaczony oryginalnym kablem HDMI (z dwoma "tłumikami" - wg instalatorów, nie radzili używać innego kabla).
Rzeczone "chmurki" widać w momencie, gdy sygnał jest przełączany (antena, SCART, HDMI) i ekran wtedy jest czarny.
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, przy normalnym korzystaniu (oglądaniu filmów etc) jest wszystko ok i clouding jest niewidoczny? Jeśli tak to szczerze mówiąc nie ma czym się przejmować, bo ten sam efekt mam na swoim laptopie oraz monitorze przy stacjonarnym.
 

Sych

New member
TOMAZO napisał:
Witam!
Ja niestety też mam "clouding" i to potężny. Czy jest to podstawa do reklamacji? Czy komuś już wymienili TV z tego powodu?

Jeżeli masz potężny clouding, to jest podstawa do reklamacji. Ale pierw spróbuj dogadać się ze sprzedawcą.


 

Sych

New member
meduza88 napisał:
Ci ktorzy pisza ze im clouding znikna poprostu nie chca tego widziec.Juz pisalem to 1000 razy.Cos za cos.Gleboka czern kosztem slabych katow i podswietlenia matrycy.

Kolejny żałosny post. Co do cloudingu, powiedz to tym osobą, u których ten efekt zminimalizował się tak, że jest praktycznie niewidoczny. Sugerujesz, że są tak tępi, że przeczytali o znikaniu claudingu i wmówili sobie, że znikł?? Ja nie jestem idiotą, a widziałem różnicę. Jeżeli nie miałeś z tym doświadczenia, to nie znaczy, że tak nie jest. Pewnie nie widziałeś wielu rzeczy, o których piszesz, ale piszesz o nich... Z kątami też się udałeś...
 

pszczola26

New member
Kupiłem go w końcu....

Wymyśliłem sobie w grudniu ubiegłego roku zakup 46" lcd, czytałem fora dyskusyjne, oglądałem tv w sklepach RTV, kombinowałem na różne sposoby. Wybrałem dwa modele, które by mi pasowały - sony kdl-46W4500(4710) lub samsung le46a756. Ostatecznie z tych dwóch wybrałem sony. Telewizor sony kdl-46w4710 zamówiłem w środę popołudniu w sklepie elektro.pl, dzisiaj rano miałem go już w domu. Jak się trochę opatrzę to napiszę coś o tym modelu.
 

pik78

New member
No i po wielogodzinnym czytaniu opinii o różnych tv z bólem głowy kupiłem 40W4710. Czuję się zobowiązany też coś napisać. Narazie podłączony po analogu do zwykłej anteny, obraz ok, mniej więcej taki jak na starym crt (tylko trzeba zmniejszyć trochę podświetlenie matrycy oraz nasycenie barw). Współpraca z PS3 ok. Filmów na bd jeszcze nie oglądałem i czekam na "n"kę. Kupując liczyłem się z cloudingiem. I rzeczywiście w rogach widać troszkę mocniejsze podświetlenie przy zmianie źródła sygnału. Przy zwykłym oglądaniu niewidoczne i napewno nie powinno to być przyczyną odrzucenia tego tv.
 

Ares78

New member
Praktycznie wszystkie LCD (wyjątkiem są te podświetlanie diadami LED) mają w większym lub mniejszym stopniu jaśniejsze podświetlenie w rogach taka jest niestety konstrukcja, najważniejsze to właśnie, żeby nie przeszkadzało przy normalnym oglądaniu. Jeśli chcesz poczuć full HD z pełną mocą to tylko blu ray (kanały HD na Nce etc. zawsze będą wyglądały trochę gorze- ograniczenia w przesyle danych)
 

wowoz

New member
Od ponad miesiąca posiadam sony 46W4710. Ogólnie nie polecam tego LCD. Pomijając "chleboczący", "stukający" ekran LCD, o czym pisałem w innym wątku (a także problemach z tym związanych w zakresie konsument-sprzedaca i firma sony) obraz delikatnie mówiąc nie jest najlepszy. mam najlesze z możliwych sygnały telewizyjne z dobrych decoderów sat., w tym 9 kanałów HD. Obraz na kanałach HD dosyć dobry, ale na kanałach SD słaby, chociaż nie jest to tragedia.
Zdecydowanie odradzam.
 

cyber78

Member
Bez reklam
wowoz napisał:
Od ponad miesiąca posiadam sony 46W4710. Ogólnie nie polecam tego LCD. Pomijając "chleboczący", "stukający" ekran LCD, o czym pisałem w innym wątku (a także problemach z tym związanych w zakresie konsument-sprzedaca i firma sony) obraz delikatnie mówiąc nie jest najlepszy. mam najlesze z możliwych sygnały telewizyjne z dobrych decoderów sat., w tym 9 kanałów HD. Obraz na kanałach HD dosyć dobry, ale na kanałach SD słaby, chociaż nie jest to tragedia.
Zdecydowanie odradzam.
Wszystkich którzy sugerują się tą opinią zachęcam do przeczytania postu autora o "chleboczącym" i i "stukającym" ekranie: http://www.hdtv.com.pl/forum/showpost.php?p=338885&postcount=23.

Ewidentnie masz wadliwy model, walcz nie z firmą SONY tylko ze sklepem - korzystaj nie z gwarancji tylko z ustawy konsumenckiej. To że tobie trafił się uszkodzony model nie uprawnia do wystawiania takich negatywnych opinii , a serwisy , również SONY to zwykłe firmy naprawy RTV z umowami partnerskimi więc jakość porad i zachowania bywają różne, inny serwis SONY prawdopodobnie podszedłby do problemu bardziej profesjonalnie.

Co do jakości to poczytaj na tym forum o optymalnych ustawieniach dla sygnału SD - ostrość na 0, wyłącz wszystkie ulepszacze obrazu, wyłącz 100hz i zobaczysz różnicę.
 

wowoz

New member
Ustawienia, o których piszesz mam juz dawno zrobione. Oczywiście jest lepiej niz polepszaczami, ale zastanawiam sia nad celowością wyłączenia 100 Hz przy częstym oglądaniu kanałów informacyjnych, na których podawane sa ruchome informacje na pasku. Kiedyś tak zrobiłem i wyglądało to źle.
Clouding mozna przeżyć i widoczne podświetlenia matrycy z lewej strony TV, szczególnie na ciemnym tle.
Ale ta matryca cała jest wg mnie nieciekawa, w różnych odcieniach, szczególnie widać to po włączeniu TV bez podawania sygnału np. z sat przez HDMI czy SCART.
Powtórzę jeszcze raz, telewizor nieciekawy, a biorąc pod uwagę wydane pieniądze, to bardzo zły wybór. O serwisie sony nie będę wspominał, bo to prawdziwy dramat. Proponuję niezadowolonym nieodpuszczać. Nie wszyscy wiedzą, że ustawa o sprzedaży konsumenckiej przewiduje możliwość odstapienia od umowy. To jest wasze prawo. W nastepnej kolejności jest sąd, a wg mnie, a wiem co mówię, szansa na wygranie sporu jest bardzo i to bardzo duża.
 

wowoz

New member
Ustawienia, o których piszesz mam juz dawno zrobione. Oczywiście jest lepiej niz polepszaczami, ale zastanawiam sia nad celowością wyłączenia 100 Hz przy częstym oglądaniu kanałów informacyjnych, na których podawane sa ruchome informacje na pasku. Kiedyś tak zrobiłem i wyglądało to źle.
Clouding mozna przeżyć i widoczne podświetlenia matrycy z lewej strony TV, szczególnie na ciemnym tle.
Ale ta matryca cała jest wg mnie nieciekawa, w różnych odcieniach, szczególnie widać to po włączeniu TV bez podawania sygnału np. z sat przez HDMI czy SCART.
Powtórzę jeszcze raz, telewizor nieciekawy, a biorąc pod uwagę wydane pieniądze, to bardzo zły wybór. O serwisie sony nie będę wspominał, bo to prawdziwy dramat. Proponuję niezadowolonym nieodpuszczać. Nie wszyscy wiedzą, że ustawa o sprzedaży konsumenckiej przewiduje możliwość odstapienia od umowy. To jest wasze prawo. W nastepnej kolejności jest sąd, a wg mnie, a wiem co mówię, szansa na wygranie sporu jest bardzo i to bardzo duża.
 

Ares78

New member
Hmm mam w4500 (różnica jedynie w wyglądzie) i szczerze mówiąc z tego co piszesz, musiałeś trafić na wadliwy model, na Twoim miejscu skontaktowałbym się bezpośrednio z serwisem sony, bez pośrednictwa sklepu. Spróbowałbym najpierw iść w tę stronę, zanim zaczniesz się procesować (mniej nerwów).
 

ewasz57

New member
Najśmieszniejsze jest to, że producenci telewizorów wprowadzają coraz to "nowsze i doskonalsze" ulepszacze obrazu. Tryby dynamiczne, odszumiacze, poprawy konturów itp itd.
Klient wczytuje się w te opisy techniczne, porównuje jeden model z drugim, trzecim, czwartym, kupuje na podstawie tych porównań telewizor
i pierwsze co robi... to wyłącza te wszystkie bajery, którymi w jakimś zakresie kierował się przy zakupie :eek:k: :)
 

wowoz

New member
Uważam, że kontakt z serwisem na tym etapie jest zbędny.
Co może zaproponować serwis Sony? Moim zdaniem nic ciekawego dla klienta. Serwis, który twierdzi, że "ruszający się" i "stukający" ekran to normalny objaw wystawia sobie bardzo zła opinię. Tłumaczenie,że ekran LCD nagrzewa się i dlatego musi się ruszać i chlebotać, tak mnie rozśmieszyło, że sądziłem ,że żyję w kraju Mrożka. Toż to dno i 10 m mułu.
Zwóćcie uwagę, że instrukcja wprawdzie wspomina o nagrzewaniu, ale o chlebotaniu nie wspomina.
Moim zdaniem w prymitywny sposób próbuja wcislkać swoje buble i uszczęśliwiać ludzi. Szkoda tylko, że za moje pieniądze.
 

Sych

New member
Ruszająca się matryca, nie jest czymś normalnym. Dziwię się, że ani serwis, ani sklep nie przyjął reklamacji. Chyba, że aż tak bardzo nie jest to szkodliwe dla żywotności lcd. Co do obrazu, nie wiem czego wymagacie od LCD. Ja jestem bardzo zadowolony z jakości obrazu, czy na zwykłych kanałach przez satelitę, na kanałach HD, czy BR. Wg. mnie obraz jest praktycznie genialny. Naprawdę nie wiem, jakiego obrazu trzeba się spodziewać, żeby być nie zadowolonym z W4500. Co do ustawień, masz tyle możliwości, żeby dostosować do danej sytuacji. Chcesz pracować na komputerze, ustawiasz sobie odpowiednie opcje do pracy na kompie, jak film, do do filmu, itd, itd... Po to właśnie są tw wszystkie ustawienia.
 
Do góry