Sony KDL-46W4710

gazda-77

New member
46w4710

Tydzien temu pojechalem kupic wczesniej upatrzony 46W4500 - wykupili - brak na magazynach itp. krew mnie zalala. Po dluzszym szperaniu w komputerze sprzedawca wypatrzyl jedna sztuke 46W4710 produkcja listopad 2008 w sasiednim sklepie - drozszy. Kupilem bo mnie juz bolala glowa od czytania "co lepiej" i sluchania rad kumpli. Kazdy ma jakiegos bzika - jeden "TYLKO SONY" inny "TYLKO SAMSUNG" itp.
Od siedmiu dni jestem szczesliwym posiadaczem 46W4710. Strzal 100/100. Cos pieknego i mile zaskoczenie. Odbieram poki co z kablowki i bylem nastawiony, ze rewelacji nie bedzie, a jednak. Wart tych pieniedzy. Nie zaluje.
 

wowoz

New member
Zamówiłem sony w4710, ponieważ nie było modelu w4500. Jednak w opisie nie widziałem, żeby w4710 posiadał tuner mpeg4, chociaż sprzedawca zapewniał mnie, że ma. Czy możecie potwierdzić, że model w4710 posiada tuner mpeg4 (czy ktoś już oglądał np. TVP HD Polsat Sport HD?)
 

niemen1956

New member
46w4710

Mam przed sobą ostatni numer Audio-Video proponuje poczytac a wszystkie watpliwości bedziesz miał z głowy jest tam szczegółowo opisany co prawda w 4500 ale jest to ten sam telewizor-osobiście posiadam model 46w4710 -ogladam go od miesiąca sygnał z CYFRY + pełen pakiet wraz ze wszystkimi programami HD - to poprostu uczta dla ciała.Moim zdaniem szkoda czekac i czytac te przepychanki który lepszy czy sony czy samsung. A jesli ktos twierdzi ze ten model nie posiada mpg 4 to po prostu kompletnie nie ma pojecia co mówi.Natomiast Samsung mpg4 nie posiada i to jest fakt który przemawia za sony.

pozdrawiam i zycze udanych zakupów
 

niemen1956

New member
46w4710

Telewizor kupiłem w Poznaniu i sprawdzając w sklepie miałem sygnał podany z anteny zwykłej która odbierała programy cyfrowe DVB-T chyba ze Sremu wiec napewno ma mpeg-4.Natomiast w domu mam Philipsa PVR HD od Cyfry + , wszystko spiete wraz z kinem domowym dobrymi kablami DA VINCI co daje niesamowity efekt koncowy, mysle ze jak masz jeszcze wątpliwości to zakup w sklepie firmowym czyli w centrum sony jest najlepszym rozwiazaniem.

pozdrawiam
 

kempol

New member
Witam

Mam ten telewizor od 2 dni, kupiony na centrumpromocji.pl za 4399 (wersja 40 cali) gwarancja za 5 latek już wydrukowana :). Obraz z UPC cyfrowej przeszedł moje oczekiwania na plus, czekam na wymianę dekodera na HD z HDMI i wtedy to będzie już bajka. Długo się wahałem między serią 8, a tym modelem, i dokonalem dobrego wyboru.
cloudingu nie stwierdzam.

pozdrawiam
Kempol
 

wowoz

New member
Po 4 dniach użytkowania sony w4710 wrażenia są pozytywne, ale bez euforii. Dotychczas miałem Sharpa RD2E w wersji 37'. A więc różnica w wielkości znaczna, również w wyposażeniun na korzyść sony (usb, sieć, więcej możliwośći usawień). Natomiast jeśli chodzi o jakość obrazu (bo przecież o to chodzi przede wszystkim) to na kanałach SD Sharp radzi sobie dużo lepiej, chociaż na sony wygląda to całkiem dobrze. Jeśli chodzi o kanały HD, to widać różnicę na korzyść sony, jest zdecydowanie więcej szczegółów. Na razie szukam optymalnych ustawień w sony. Po doświadczeniu z Sharpem zdaje sobie sprawę, że aby LCD pokazał się w całej okazałości, to potrzeba 2-3 miesięcy użytkowania. Chyba matryca w tym czasie "dogrzewa się", tak sądzę, chociaż ie jestem fachowcem od tych spraw. Zauważyłem to w Sharpie, kolory dużo ładniejsze po kilku miesiącach użytkowania. Jak na razie osławony "cluuding" zauważyłem na HBO HD na ciemnym tle, ogłądając wieczorem w ciemnym pomieszczeniu.
 

Robertus64

New member
Bez reklam
W moim V4000 po dwóch miesiącach obraz jest lepszy niż w nowym , kolory są bardziej soczyste , wieksza ostrośc i lepsza czerń.Nie jest to różnica ogromna ale na pewno na plus , też słuszałem że matryca lubi się wysezonowac i po pewnym czasie gra lepiej.
 

eremitus

New member
Witam

Zdaje się, że muszę się pośpieszyć bo promocja 5 lat gwarancji trwa do 31.01. W związku z tym pytanie: czy ktoś z was ma sygnał Vectry? Jeśli tak, to czy SD z 3 metrów będzie ok? Opinie o innych kablówkach z sygnałem SD i trzech metrach oczywiście mile widziane!

Dzięki i pozdrawiam
 

piegrze

New member
różnice w modelach Sony

nie mogę teraz znaleźć :-( ale na którymś forum widziałem tabelkę
(po angielsku) opisującą różnice pomiędzymodelami LCD Sony....
A więc np. dla modeli 40 i 46 calowych (nie pamiętam czy to dla wszystkich innych) występują 4 wersje: np. 4500, 4710, 4730 i jakieś czwarte oznaczenie, które nie różnią się eletroniką TYLKO listwą z głośnikami pod ekranem - czarną albo szarą i tym czy pomiędzy głośnikami a ekranem na samym środku tej listwy okienko jest przezroczyste albo z ciemnego szkła. Podobnie modele 4000, 4210, 4230 itd.
Nie sąto ŻADNE różnice w cloudingu, tunerze telewizji cyfrowej, aktualności firmaware'u! Tylko wystrój obudowy.
Kto znajdzie źródło -niech załączy odnośnik.
 

wowoz

New member
W dniu dzisiejszym odkryłem podczas wycierania kurzu , że matryca W4710 pośrodku na dole. nie przylega do obudowy, a odstaje.
Sony, niby taka firma a sprzedaje towar z wadą fizyczną. Moim zdaniem to zwykłe dziadostwo.
Mam Sharpa RD2e, którego wielokrotnie wycierałem dołączoną do zestawu szmatką i czegoś takiego nie zauważyłem. No, ale Sharpy produkują w Japonii.
Powiem szczerze,że jestem trochę zdegustowany marką Sony. LCD mam 11 czy 12 dni, no i pozostaje chyba tylko serwis Sony, bo nie sądzę żeby sklep go wymienił na inny egzemplarz. Powiem tak, najchętniej oddałbym go z powrotem i kupiłbym jakiegoś nowego Sharpa. Ale cóż, podjąłem taką decyzję kilkanaście dni temu, no i teraz muszę się z tym wozić. Ciekaw jestem, na jak długo pójdzie do serwisu i zostanę bez LCD.
 

irenawu

New member
Mam 46W4710 od tygodnia , odbieram cyfrę+, z odległości 3m na niektórych programach twarze są rozmyte, niewyraźne. Nie wiem czy to wina TV czy tego że dekodera Echostar dsb połączony z TV jest kablem EURO. CO mam robić poradźcie. Czy można coś zrobić, żeby przełączać kanały pilotem TV a nie od dekodera?
 

skylla1

Member
Bez reklam
Noise reduction (redukcja zakłóceń) ustaw na Low (niski) albo nawet Off (Wył). Mechanizm ten (u wielu producentów) często powoduje efekty plastikowych twarzy i smużenia. Jeśli to nie pomoże to pewnie po prostu tak słabo nadawane są niektóre kanały Sd i nic z tym nie zrobisz.
 

Sych

New member
irenawu napisał:
Mam 46W4710 od tygodnia , odbieram cyfrę+, z odległości 3m na niektórych programach twarze są rozmyte, niewyraźne. Nie wiem czy to wina TV czy tego że dekodera Echostar dsb połączony z TV jest kablem EURO. CO mam robić poradźcie. Czy można coś zrobić, żeby przełączać kanały pilotem TV a nie od dekodera?

Jakość obrazu z wyjścia euro nie jest najlepsza.. Do tego dochodzi jakość nadawanego sygnału. A nie masz w dekoderze wyjścia HDMI? Najlepiej było by wymienić dekoder na taki z HDMI, całkowicie inna jakość obrazu..
 

irenawu

New member
Dziękuję za rady, wyłączenie "odszumiaczy" troszeczkę pomogło ale twarze rzeczywiście szczególnie na TV 1 "plastikowe". Zmienię dekoder z wejściem HDMI ale na jaki, poradźcie. W cyfrowym polsacie chyba mają samsunga. Czy on będzie dobry?
 

piegrze

New member
clouding?

słyszałem i czytałem o tym MITYCZNYM? zjawisku w Soniakach.
Mam od niedawna KDL-40W4710 - w czasie oglądania programów tego nie widzę, ale w czasie przełączania źródła sygnału, gdy cały ekran jest czarny, to w lewym górnym i dolnym rogu widoczne jest wyraźne "świecenie". Czy to jest CLOUDING? Czy to już podstawa do reklamacji? Czy to ma szansę zniknąć z czasem?
 

Robertus64

New member
Bez reklam
Telewizor który posiadasz jest wysokiej klasy , zły obraz jest tylko sprawą sygnału który podajesz.Jeżeli grasz przez euro to nie ma tv LCD który to zrobi perfekcyjnie - euro to analog i to słaby , jeżeli chcesz się cieszyc jakością to w LCD minimum to połączenie komponentowe - ja mam Sony V4000 i tuner HD Samsung z CP i na dobrych kanałach z dobrym bitrate obraz jest bardzo dobry a to tylko SD , bo kanałach HD to nawet nocnik odbiera.Kup tuner z wyjsciem HDMI i zobaczysz obraz , napewno dwie klasy lepszy niż obecnie.
 

Sych

New member
piegrze napisał:
słyszałem i czytałem o tym MITYCZNYM? zjawisku w Soniakach.
Mam od niedawna KDL-40W4710 - w czasie oglądania programów tego nie widzę, ale w czasie przełączania źródła sygnału, gdy cały ekran jest czarny, to w lewym górnym i dolnym rogu widoczne jest wyraźne "świecenie". Czy to jest CLOUDING? Czy to już podstawa do reklamacji? Czy to ma szansę zniknąć z czasem?

Sam tego nie doświadczyłem. Czytałem na forum, że po jakimś czasie u użytkowników to znikało. A kiedy kupiłeś tv?
 
Do góry