Sony KDL-46W4710

arkkul

New member
Pytanie do znawców - Czym rózni się model W4710 od modelu W4500. Niektórzy sprzedawcy twierdzą że nie bedzie dostaw W4500 i że zastąpi go W4710.
 

four40

New member
Podejrzewam, że to ten sam telewizor tylko w innych kolorach :) Sony ten myk już zastosowało w przypadku W4000 i W4210. O ile się nie mylę to 4710 będzie miał nstp. kolory: obudowa czarna, listwa przeźroczysta ciemna, głosniki czarne i podstawa tez czarna. Wg mnie niezbyt piękny ale to kwestia gustu. Na forum o W4000 na stronie 47 jest to dokładnie objaśnione wraz z rysunkiem.
 

andee

New member
four40 napisał:
Podejrzewam, że to ten sam telewizor tylko w innych kolorach :) Sony ten myk już zastosowało w przypadku W4000 i W4210. O ile się nie mylę to 4710 będzie miał nstp. kolory: obudowa czarna, listwa przeźroczysta ciemna, głosniki czarne i podstawa tez czarna. Wg mnie niezbyt piękny ale to kwestia gustu. Na forum o W4000 na stronie 47 jest to dokładnie objaśnione wraz z rysunkiem.
Ten sam mam problem. Zastanawiam się na kupnem w4500 i 4710 (ewntualnie W4730) Gdy pytałem o różnicę, to dostawałem taką odpowiedź: że to stylistyka, kolory elementów obudowy itp. Tylko w jednym sklepie (EURO), gdzie różnica w tym modelach sięga 700 zł, dostałem taka odpiedź:cyt: KDL-40W4710 jest modelem nowszym wyposażonym w tuner DVB-T w standardzie MPEG2 i MPEG4, natomiast KDL-40W4500 MPEG2."
Ciekawe prawda?. W związku z tym mam wątpliwości co do różnic. Chcę wydać trochę kasy na TV i muszę wiedzieć na 100% co z tym MPGE4?


 

kret020573

New member
andee napisał:
Ten sam mam problem. Zastanawiam się na kupnem w4500 i 4710 (ewntualnie W4730) Gdy pytałem o różnicę, to dostawałem taką odpowiedź: że to stylistyka, kolory elementów obudowy itp. Tylko w jednym sklepie (EURO), gdzie różnica w tym modelach sięga 700 zł, dostałem taka odpiedź:cyt: KDL-40W4710 jest modelem nowszym wyposażonym w tuner DVB-T w standardzie MPEG2 i MPEG4, natomiast KDL-40W4500 MPEG2."
Ciekawe prawda?. W związku z tym mam wątpliwości co do różnic. Chcę wydać trochę kasy na TV i muszę wiedzieć na 100% co z tym MPGE4?


witam,
ale ściemę w tym EURO koledze wcisneli na 100% W4500 ma mpeg4 oglądałem na tym modelu TVPHD z anteny pokojowej.
Jedyna różnica to kolor obudowy.
Tak czy inaczej proponuję się wstrzymać z kupnem modelu W4500 do czasu jak wysprzedają tę wadliwą serię z cloudingiem.

pozdrawiam
 

andee

New member
kret020573 napisał:
witam,
ale ściemę w tym EURO koledze wcisneli na 100% W4500 ma mpeg4 oglądałem na tym modelu TVPHD z anteny pokojowej.
Jedyna różnica to kolor obudowy.
Tak czy inaczej proponuję się wstrzymać z kupnem modelu W4500 do czasu jak wysprzedają tę wadliwą serię z cloudingiem.

pozdrawiam
dzięki za szybką i jak dla mnie bardzo ważną odpowiedź. Tylko ciekawe kiedy Sony wprowadzi nową serię?
 

arekw99

New member
podobno sony mialo dosc problemow z seria 4500 i po cichu probuje w jej miejsce wprowadzic pozbawione wad to samo czyli serie 4700 . . .
roznice w cenie pewnie znikna za tydz lub dwa. Podobnie jak problematyczne egzemplarze 4500
 

koszos

New member
Ja kupiłem 40W4710 jest rewelacyjny, różnica tylko i wyłącznie w obudowach i ich kolorystyce i oczywiście jest pozbawiony wady z W4500 "clouding"
 

piekarz35

New member
witam,
też zastanawiam się nad kupnem tego telewizora. W jakiej odległości będziesz siedział od niego. Ja bym koło 3m i zastanawiam sie czy 46" nie bedzie za duzo.
 

sally

New member
koszos napisał:
Ja kupiłem 40W4710 jest rewelacyjny, różnica tylko i wyłącznie w obudowach i ich kolorystyce i oczywiście jest pozbawiony wady z W4500 "clouding"

ja rowniez zakupiłam kilka dni temu lcd z seri W4710 tylko 46, niestety nie jest on taki super bo nadal wystepuje "clouding" i mam nadzieje ze w zakupionym sklepie bezproblemowo wymienia na inny egzemplarz pozbawiony wady :/
 

SG1

New member
sally napisał:
ja rowniez zakupiłam kilka dni temu lcd z seri W4710 tylko 46, niestety nie jest on taki super bo nadal wystepuje "clouding" i mam nadzieje ze w zakupionym sklepie bezproblemowo wymienia na inny egzemplarz pozbawiony wady :/

i jak - wymienili Ci TV ??
 

pszczola26

New member
Witam, faktycznie coś jest na rzeczy z tym w4500 . W wielu sklepach internetowych ten model 46" jest niedostępny, dzwoniłem do CS w Gdyni i byś może będzie w drugiej połowie stycznia , tak samo u Jonczaka w Gdańsku. U Jonczaka pan z którym rozmawiałem podejrzewa , że Sony podniesie ceny telewizorów.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ceny Sony poszły już do góry , co prawda mniej niż inne firmy , ale jednak.
Telewizory są dostępne od ręki
 

ajven8

New member
kiki napisał:
Ceny Sony poszły już do góry , co prawda mniej niż inne firmy , ale jednak.
Telewizory są dostępne od ręki

Witam wszystkich

Kurcze to niedobrze, byłem pewny, że ze po swietach i ze wzgledu na swiatowy kryzys, wszyscy beda mocno obnizac ceny... kupowac juz czy jeszcze czekac ?? (W45/47 46 lub 52)
 

p1jan

New member
w4710 to poprawiona w4500?

Proszę o odp czy seria w4710to jest pozbawiona błędów matrycy serii w4500? Według różnych info tutaj na forum tak miało być, a nagle sally pisze w poście z tego wątku (post nr 11), że też ma clouding. Na avforums.com wiele osób narzeka jeszcze, że w serii w4500 są bed pixele. Ogólnie to kicha, a ktoś pisał, że Sony dostaje najlepsze matryce z produkcji Samsunga (jakoś Samsungi nie są opisywane na forum i w sieci, jako pełne cloudingu i innego badziewia).
Chyba jednak przerzucę się z zakupem TV na Samsunga 40a756, a szkoda, bo jednak w Sony to te 5 lat gwary zawsze jest.
Tak samo odpadają Toshiby, z uwagi na serwis i jego traktowanie klientów oraz sharpy, bo też matryce się ponoć sypią nagminnie.
 
J

Judash

Guest
Ponoc to, ponoc tamto..a ten "Clouding", to przeszkadza podczas ogladania TVN24, bajek, czy Barw szczescia, Plebani...itd?Kiedy widoczny jest "Clouding"I ktory model TV jest bez wad za ktory warto zaplacic 4,500 zlotych i nie zalowac?
 

niedzwiedz

New member
w4500, w4710, w4730

Czy ktoś z forumowiczów widział te modele na żywo i czy są duże różnice w wyglądzie?
A może jakieś zdjęcia?:roll:
 
Do góry