Sony KDL-46V5500 czy 46W5500 a moze coś innego?

t1mb3rw0lf

New member
Witam,

mam problem z wyborem telewizora, najpierw myślałem że chcę kupić jakiś 52" ale nie wiem czy w ogóle taki duży potrzebuję więc zdecydowałem się poszukać jakiegoś modelu 46" myślałem albo o Sony albo o Samsungu (UE-46B7000).
Trochę poczytałem o samsungach i raczej wolę Sony. Tylko teraz mam problem którą serię wybrać. Oglądam telewizję z jakichś 3.5-4 metrów. Raczej nie będę podpinał konsol do gier.
Posiadam n-kę, normalnej anteny raczej w ogóle nie używam. Szukam jakiegoś optimum pomiędzy jakością i ceną (chciałbym wydać do 5-6 tyś max).
Modeli telewizorów jest strasznie dużo więc prosiłbym o pomoc przy wyborze jakiegoś specjalistę. Obecnie się zastanawiam nad seriami KDL-46V5500 czy KDL-46W5500, a może w ogóle jakiś inny?
 
Ostatnia edycja:

birut

New member
Modele 46V5500 ma jedno wejście AV (kompozyt), brak 100Hz i osłabienia rozmycia obrazu i 2 EURO, kontrast dynam. 60 000.
46W5500 posiada 100Hz i osłabienia rozmycia obrazu, ma 3 wejść AV i 1 EURO, kontrast dynam. 100 000. Cena jest wyższa o 1000,-zł od 46V5500.
5600,- zł to cena nie za wysoka i proponuje ten TV, na pewno obraz będzie zdecydowanie lepszy od TV 46V5500.
 

t1mb3rw0lf

New member
Dzięki za pomoc, a powiedzcie mi jeszcze jak duża różnica jest pomiędzy KLD-46W5500 i KLD-46W4000 czy zdecydowanie warto brać tego 5500?
 

jarql

Member
Sam do niedawna posiadałem 40w4000 i powiem że to naprawde niezły tv i złego słowa na jego temat nie powiem ale nie ma niestety 100hz.Niektórym to przeszkadza inni jakoś nie zwracają na to uwagi,proponuje sprawdzić to samemu i wtedy podjąc decyzje czy warto dopłacać ok 1500zł. Powiem tylko tyle że na kanałch SD obraz napewno będzie troszke gorszy niż na w5500 który to ma 100hz i lepsze skalowanie.Natomiast na kanałach Hd już tej róznicy za bardzo nie zauważysz, na plus W4000 z kolei można zaliczyć 10 bit panel i lepsze podświetlenie,wybór oczywiście należy do Ciebie:) ja na twoim miejscu wybrałbym przynajmniej serie V5500, lub dopłacił i wział W5500
 

biegu86

Member
W tej cenie jeszcze można pomyśleć o Samsungu 46 B 650/651/652 (końcówki oznaczają kolor obudowy). Nie jestem przekonany jakoś do telewizorów Sony z tego względu, że za tak wysoką cenę mało oferują.
Krótka specyfikacja: Samsung 46 B 650
Full HD, 100 Hz, Mpeg-4
o kontrastach i czasach reakcji nie pisze bo nie ma sensu
zastosowano w nim ultra clear panel dzięki czemu uzyskamy na nim naprawdę głęboką czerń, minusem tego rozwiązania jest to, że gdy pada światło na telewizor to wszystko nam się od niego odbija. W tym modelu jest możliwość odtwarzania filmów z pen driv'a nawet z polską czcionką. Czego generalnie nie spotkałem w żadnym Sonym , a jak jest to działa tylko na ich formatach. Kolory na tym telewizorze wyglądają bardzo ładnie. Krótko mówiąc dobry telewizor.

Przewagą sonego jest to, że na wszystkie modele z tego roku dają gwarancje 5 letnią po zarejestrowaniu się na stronie producenta.
 
Ostatnia edycja:

Seba_Fan

New member
Bez reklam
dokladnie

lepiej 5500 jest lepszy w SD wysmienicie sobie radzi

czy W czy V jedz do salonu Sony i sie przekonaj ja tak zrobilem i nie widzialem duzej roznicy, wybralem V
 

biegu86

Member
Seba_Fan napisał:
dokladnie

lepiej 5500 jest lepszy w SD wysmienicie sobie radzi

czy W czy V jedz do salonu Sony i sie przekonaj ja tak zrobilem i nie widzialem duzej roznicy, wybralem V

Osobiście sprawdzałem sygnał SD na telewizorach Sony i na żadnym mi się nie podobał. LCD na których SD wypada w miarę ładnie to np takie marki jak Panasonic, Jvc, i LG (od modelu LG 5000). Moim zdaniem te telewizory LCD najlepiej radzą sobie z sygnałem SD.
 

biegu86

Member
rudy napisał:
biegu86,ażeś się napisał.Wszystko to jest na stronie samsunga,a nawet jeszcze więcej.

nie rozumiem co chcesz przez to powiedzieć. Nie kierowałem się żadną stroną samsunga tylko własnymi odczuciami po podłączeniu sygnału SD do tych telewizorów.
 

ravaillez

New member
w4500 40 cali najlepiej mi się ogląda z 3metrów sygnał SD, jeśli chodzi o matryce można długo dyskutować, matowe jak dla mnie są znacznie lepsze, w laptopie w niektórych warunkach robi się po prostu lustro nie chciałbym przerabiać takiego efektu na telewizorze. Divix powoli odchodzi, bo tak naprawdę po co kupować telewizor full HD jeśli będziemy oglądać materiał takiej jakości... Chociaż nie ma co ukrywać sporu osobą na pewno rozwiązanie się spodoba.
 

mr.magoo

New member
moim zdaniem nie ma nawet nad czym się zastanawiać czy W4000 czy W5500. W5500 ma BE3, 100Hz, ładne barwy, na SD niczego sobie (nie zgodzę się, że w ogóle się nie nadaje), więcej HDMI, USB Media niby brakuje mu 10 bit panelu ale patrząc na obraz to nie jestem tego do końca pewien. Różnica jest w cenie 46" no i tu jedyny minus :/
 
Do góry