Sony KDL-46EX725 czy LG-47LM660S a może LG-47LV570S

bosmanlublin

New member
Witam,

Czytam i czytam te wszystkie fora, "za" i "przeciw" i przyznaję, że mam po blisko roku totalny mętlik. Od kilku miesięcy śledzę temat TV LED/plazma. Przez 2 miesiące byłem już zdecydowany na LG-47LV570S. Powiem tylko, że rok temu obiecałem sobie, że na Euro2012 kupię nowy TV i zamienię starą żarówkę CRT na płaszczaka :)

Później sprzedawca w MediaMarkEcie przekonał mnie do Sony KDL-46EX725, bo w ogóle jest genialny i najlepszy na świecie w tym obszarze cenowym i nie ma sobie równych. Od razu powiem, że nie interesuje mnie 3D, tylko jakość zwykłego obrazu (i koniecznie min. 100Hz)

Teraz widzę, że ludzie szaleją w pozytywnych opiniach (pewnie sponsorowane) dla telewizorka: LG-47LM660S. Czytałem i przyznam, że ciekawie wygląda.

Powiem tak: im mniej $ zapłacę za TV, tym lepiej, ale jednak TV to inwestycja na wiele lat, dlatego dopuszczam doinwestowanie w ten zakup.

Jak by znalazł się ktoś na siłach przekonać mnie ostatecznie do któregoś z tych modeli, to będę niebotycznie wdzięczny. Mało czasu już zostało...

Z góry dzięki!
:niewiem:
 

Morfeusz42

New member
Witam Cię @bosmanlublin

Na wstępie zaznaczam, że rzadko udzielam się na forum w kwestii pomocy w wyborze telewizora bo to jest jednak odpowiedzialność. Później człowiek zbiera cięgi jeśli jest coś nie tak pomimo dobrej woli. Ale spróbuję Ci nieco pomóc - otóż jeśli ja miał bym wybrać spośród tych trzech telewizorów o których piszesz ten jeden to postawił bym na LG 47LM660; jest to zdecydowanie najlepszy telewizor biorąc pod uwagę jakość obrazu, bo według mnie to się najbardziej liczy. Nie chcę za bardzo Ci mącić w głowie jakimiś alternatywami bo to do niczego dobrego nie prowadzi i nie daj się zbijać chorym argumentacjom innych - obecny LG jest zdecydowanie lepszym modelem od serii LV570 (bardziej równomierne podświetlenie matrycy) i wygrywa również z Sony EX 725 jakością obrazu... bez wdawania się w szczegóły kupił bym go bez wahania biorąc pod uwagę jakość do ceny i ogólne pozytywne wrażenie jakie robi ten telewizorek. Zatem kończąc myślę, że będziesz zadowolony z zakupu :) Pozdrawiam.
 

bosmanlublin

New member
Dzięki za wskazówkę :)

Cześć Morfeusz42,
Dzięki, że zdecydowałeś się poświęcić czas na odpowiedź na moje pytanie. Co najważniejsze, to oczywiście nikogo nie obciążę odpowiedzialnością za mój wybór :), tak więc ostatecznie, jak komuś coś bym zarzucał, to tylko sobie.
Do Twoich argumentów dochodzi jeszcze jeden - mojej żonie bardzo podoba się... wygląd zewnętrzny, hy hy, więc LG-47LM660S wysuwa się powoli na prowadzenie.
Pocieszające jest to, że zgodnie z Twoją opinią, ten model jest po prostu lepszy, niż ten, na który byłem już zdecydowany, czyli LV570. Zastanawiam się tylko, co by powiedział sprzedawca w MM, gdybym zapytał go o różnicę w jakości pomiędzy LG-47LM660S a KDL-46EX725...
 

Morfeusz42

New member
hehe no nie wiem co by powiedział - sam kilka lat byłem sprzedawcą w MM i wiem, że z tym doradztwem klientom bywa niestety różnie; znacznie częściej są to prywatne animozje co do marki lub zwyczajne sugestie szefostwa, rzadziej niestety fachowe doradztwo (obecnie w marketach pracują sprzedawcy nie fachowcy, smutne to trochę ale prawdziwe); ja nie miał bym problemu ze wskazaniem faworyta bo seria EX Sony'ego nie jest wybitną linią telewizorów - co innego HX, znacznie droższy ale i lepszy telewizor (przede wszystkim matryca); dlatego wymienione przez Ciebie modele telewizorów tak uszeregowałem.

PS. co do LG to poczytaj sobie jeszcze wątek - wątki na tym forum o modelu LM670; to dokładnie ten sam telewizor tylko w obudowie o innym kolorze :)
 
Ostatnia edycja:

mistrzb

Member
Tylko wez pod uwage, ze lm660 jest lustrem a 2 pozostale sa matowe. Mat daje komfort ogladania zawsze i wszedzie, a lustro zalezy od warunkow otoczenia. Za ile chcesz tv kupic?
 

bosmanlublin

New member
To może KDL-46HX720(?)

Hej, dzięki za info.

A czy wg Ciebie warto jest zweryfikować wymienione przeze mnie modele i uwzględnić któregoś Sony (np. najtańszego, czyli KDL-46HX720) czyli z lepszą matrycą, który kosztuje gdzieś w ceneo.pl ok. 4266zł?
Cena jest porównywalna z LG-47LM660S a jeżeli obraz byłby lepszy, to może warto się zastanowić...

Multimedialność, czyli np. to, że nie odtwarza *.MKV czy filmów z dźwiękiem w DTS raczej nie ma dla mnie znaczenia.
 

bosmanlublin

New member
Hej, mistrzb dzięki za odpowiedź - wczoraj właśnie oglądałem osobiście LG-47LM660S i zwróciłem na to uwagę. Generalnie do tej pory szukałem matu lib pół-matu, ponieważ TV będzie na końcu 6m pokoju, który ma okno na południe. Nigdy słońce nie padnie na niego bezpośrednio, ale w letnie dni, trzeba przyznać, że jest bardzo widno. Na TV nie mogę wydać więcej, niż 4k PLN.
 

Morfeusz42

New member
Jak już wspomniałem Ci, jeśli zaczniesz weryfikować to zaczną narastać wątpliwości co do zakupu telewizorka. Ale jeśli już pytasz o HX720 to tak, jest to jakaś sensowna alternatywa - zapewne można na plus zapisać nieco lepszą czerń w obrazie, ale trochę gorsze odwzorowanie kolorów - taki mały zestaw sprzeczności wynikający z różnic technologicznych matryc w tych telewizorach. Co do odwzorowania ruchu to będzie podobnie, ale chyba też z małym wskazaniem na Sony'ego - generuje mniej artefaktów (zniekształceń obrazu); to chyba tyle bez wnikania w szczegóły technologii :)
 

bosmanlublin

New member
he he he - pisząc poprzednią odpowiedź właśnie złamałem zasadę, bo zacząłem szukać poza wyznaczonymi modelami. No, ale w sumie kolejny TV będę kupował pewnie za jakieś 15 lat, to może warto jednak się przemęczyć właśnie teraz :}
Dla mnie bardzo ważne jest, aby nie było wspomnianych zniekształceń ruchu. Jeżeli będzie szybka akcja i będą pojawiały się jakieś kwadraty na krawędziach, to po prostu będę niezadowolony :(
Ale nie wiem, czy są takie TV, inne niż CRT :), w których takie zjawisko nie będzie miało miejsca...
 

Morfeusz42

New member
najpierw muszę Ci wyprostować nieco Twoje oczekiwanie - obecnie produkowane telewizory nie mają szans na 15-to letni okres eksploatacji :( zatem tą kwestię mamy z głowy. Co do jak to napisałeś "kwadratów na krawędziach" to nie jest tak źle i większość "dobrych 100Hz telewizorków" spokojnie daje radę, jednak występują subtelne różnice w jakości prezentowanego ruchu połączonej z ostrością obrazu - ale to też dłuższy wywód bo każda z firm ma nieco inny pomysł na to jak najlepiej reprodukować "obraz dynamiczny".
 

Mixmich

New member
W media jest teraz dobra cena na 47lm670S - 4499zł :D Sony 46EX720/Ex725 to naprawdę kiepski pomysł, szczególnie za tą cenę. Sporo lepsza od Sony będzie Toshiba 46TL838 za ok 3100zł.
 

jachuwks

Klub HDTV.com.pl
vip
Z długością używania telewizora to prawda, jak wytrzyma 10lat to już będzie dobrze. Choć może wytrzymać więcej, nie jest to regułą. Co do wyboru telewizora ja kupiłem 42lm660 i nie narzekam, rzeczywiście jest lustro, czasami przeszkadza czasami nie, i uważam że to jest jego chyba największy mankament. A co do reszty to tak jak ktoś napisał przestudiuj tematy związane z tymi telewizorami na forum.
 

bosmanlublin

New member
Tak krótko?

Coś mi tu nie gra.
TV, obecny - Elemis ma już blisko 20 lat i świeci. Jakość jest taka, jaka była. Kiedyś wystarczała, teraz nie. Z jakiego powodu obecnie robione TV miałby nie posłużyć dwóch dekad? Jeżeli chodzi o matryce, to ilość godzin, które są w stanie wytrwać zgodnie z info od producenta, wystarczy spokojnie na średnio blisko 20 lat... No, chyba, że to czysto-teoretyczne rozważania, bo chyba nikt przez tyle czasu ich nie testował :)
Z drugiej jednak strony za 10 lat może być po prostu zbyt ograniczony i przestarzały... - ale, będę się martwił później :)

Poprzeglądam materiały dot. 42lm660 na forum i spróbuję się na coś zdecydować.

Nie wiem dlaczego, ale już nie będę wnikał - po prostu Wam zaufam - odradzacie tego Sony KDL-46EX720 i 725.

Z Toshibami jest tak, że nie za bardzo mam orientację o tej firmie, i chyba już nie chcę wnikać dalej, bo i tak już mam zamotanie w głowie. Obecnie rozważam takie modele:
- LG-47LM660S
- KDL-46HX720
 

bosmanlublin

New member
Coś mi tu nie gra.
TV, obecny - Elemis ma już blisko 20 lat i świeci. Jakość jest taka, jaka była. Kiedyś wystarczała, teraz nie. Z jakiego powodu obecnie robione TV miałby nie posłużyć dwóch dekad? Jeżeli chodzi o matryce, to ilość godzin, które są w stanie wytrwać zgodnie z info od producenta, wystarczy spokojnie na średnio blisko 20 lat... No, chyba, że to czysto-teoretyczne rozważania, bo chyba nikt przez tyle czasu ich nie testował :)
Z drugiej jednak strony za 10 lat może być po prostu zbyt ograniczony i przestarzały... - ale, będę się martwił później :)

Poprzeglądam materiały dot. 42lm660 na forum i spróbuję się na coś zdecydować.

Nie wiem dlaczego, ale już nie będę wnikał - po prostu Wam zaufam - odradzacie tego Sony KDL-46EX720 i 725.

Z Toshibami jest tak, że nie za bardzo mam orientację o tej firmie, i chyba już nie chcę wnikać dalej, bo i tak już mam zamotanie w głowie. Obecnie rozważam takie modele:
- LG-47LM660S
- KDL-46HX720


...i jeszcze pytanie - nie wiem dlaczego, ale te dwa modele: LG 47LM660S oraz LG 47LM670S nie są możliwe do znalezienia za granicą :( Chciałem sobie porównać ile zaoszczędziłbym kupując np. w UK, USA czy w innym kraju i nie ma opcji, aby znaleźć. ebay - 0 wyników, inne wyniki wyszukiwania - 0 wyników. Wiadomo - LG Electronics | Telewizory Nowej Generacji | LG Cinema 3D | Audio Video | Telefony| AGD | Komputery tu jest super dokładny opis.

Gdzieś zasłyszałem, że TV za ok. 4300PLN można w UK kupić za 3400 - 3500PLN. To daje do myślenia... Koszty przesyłki ze 250zł - i tak niezła oszczędność...
 

pakito4

New member
Mieszkam w UK i widzialem te telewizory lg 47lm660 za 1200 F,czyli na poskie ok 6 tys ,jezeli slyszales gdzies,ze mozna go kupic za 3500PLN lub nawet 5000PLN w UK to podziel sie informacja,bo z tego co ja sie orientuje to w Polsce sa tansze telewizory...
 

bosmanlublin

New member
Cześć, no to mam sprzeczne informacje, bo miałem wiadomość z Northampton, że były po przeliczeniu - w okolicach października 2011 - modele (LG-47LW570S, czy identyczny odpowiednik) tańsze o około 800zł. Tym samym myślałem o sprawdzeniu tego LG 47LM670S...
 
Do góry