Sony KDL-46EX710/711

villu

New member
Witam planuje zakup nowego telewizora dla rodziców. Póki co upatrzyłem 46 calowego sony ex710 lub 711 bo z tego co sie dowiedziałem to różnią się tylko kolorem dolnej listwy. W internecie jest wiele opinii, głownie na portalach typu ceneo czy cokupić mówiących o nierównomiernym podświetleniu matrycy. Dodam że ten telewizor to LCD edge LED. będzie do niego podłączony póki co cyfrowy polsat (przez euro scart) a w niedalekiej przyszłości możliwe że również cyfrowy polsat ale przez dekoder hd albo telewizja n z takowym. nie szukam ani 3d ani internetu w telewizorze. Przede wszystkim zależy mi na łądnym obrazie i 100 lub 200 Hz.
Prosze o jakieś porady lub opinie dotyczące tego modelu lub czegoś innego co byłoby lepsze.
Na TV planuje przeznaczyć około 3,5 tys zł. ex711 kosztuje teraz 3,3-3,5 tys.

Pozdrawiam

Michał
 

villu

New member
odległość od ekranu ? ok 4,5m
jak słońce świeci w pokoju ? za telewizorem są 2 duże okna od zachodu więc po południu słoneczko nieźle świeci, zasłaniam okna jasnymi roletami
Jak duży jest pokój ? ok 25 m2
jaki masz obecnie telewizor? 29 calowy LG Flatron z kineskopem, 100Hz
jakie programy najczęściej oglądasz? magazyny, reportaże, filmy
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem ? po południu i do późnego wieczora
preferowana wielkość telewizora? 46 cali
preferowana marka ? Sony, Samsung, LG - tutaj akurat strzelam bo sie mało znam
jakie urządzenia będą podłączone ? dekoder polsatu - póki co zwykły ale po zakupie telewizora zmienimy na HD; odtwarzacz dvd na euro złącze
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ? 95% TV
jakimi złączami ? euro (scart?), hdmi
jaki masz sygnał ? dekoder cyfrowy polsat
ile programów HD ? póki co zero
ile godzin dziennie włączony jest telewizor ? ok. 7-9 (ale oglądany jest około 5-7 bo później sie przy nim zasypia )
ma stać czy wisieć ? stać
jaka klasa cenowa ? 3 do max 4 tys
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
to telewizory z matrycami matowymi i po kłopocie nasłonecznienia.
Do tego duża odległość , czyli ważniejsze jest nasycenie i dynamika niż płynność obrazu.
Do takich potrzeb ja sięgałbym po matowe , aktywne i sprawdzone do takich sygnałów:
Sharp 46 LE 810
Toshiba 46SL733
JVC 46S90
Sony 46 EX 500
 

villu

New member
no a taki Sony 46EX500 nie będzie gorszy od 711? w końcu to LCD ze 'zwykłym podświetleniem' a ja kierowałem sie tym że skoro tyle czasu telewizor jest włączony to 711 z podświetleniem LED pozwoli zaoszczędzić na prądzie. Jak porównywałem 500 i 711 to zużycie było prawie 2 razy mniejsze.
no i 710/711 też są matowe ;)
 

Wojtaszek

New member
Jeśli priorytetem jest dla ciebie podświetlenie led, to bierz ex 711. Ten rodzaj podświetlenia zapewni mniejszy pobór energii, jakość kolorów również będzie lepsza.
 
Do góry