Sony KDL-46EX650/655 warto?

champion

New member
Jeżeli ktoś miał lub ma do czynienia z tym telewizorem proszę o opinie? warto go kupić? Interesuję mnie też jaki jest input lag, przecież ten TV ma 50Hz i nie powinien być wysoki.
 
Ostatnia edycja:

eM!

New member
Niestety nie mam tego modelu aby odpowiedzieć Ci konkretnie jakie to są wartości. Jedyne co mogę Ci napisać, to że możesz zmniejszyć laga ustawiając TV w trybie obrazu (scena) na GRA. Imput lag będzie mniejszy jak przy trybie np MUZYKA.
Moim zdaniem słusznie zauważyłeś, że przy 50Hz Imput lag będzie mniejszy niż w TV 100Hz-owych, których teraz jest mnóstwo.
IMPUT LAG - JAK OGRANICZYĆ
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Co do jakości obrazu - naprawdę nic do zarzucenia mieć temu telewizorowi nie można. Jak na swoją cenę (3000 za 40cali, 4000 za 46) jest całkiem dobrze wyposażony - wbudowane wi-fi, pełna przeglądarka, zgodność ze skypem etc.
Jeśli jednak w podobnej cenie coś o większej częstotliwości odświeżania, to albo Hx720, albo z konkurencji Samsung ES6100/Toshiba TL933
 

eM!

New member
W EX650/655 jak i w innych modelach dla mnie najlepszą rzeczą jest Sony Entertainment Network
I przyznam się szczerze nie wiem czy opłaca mi się korzystać i opłacać abonament R-TV. Po przyjściu do domu z pracy chciałbym obejrzeć jakiś dobry film czy serial z kubkiem czegoś dobrego w środku a kończy się przeważnie na gonitwie pilotem po kanałach. W BIV wybieram sobie to co chcę oglądać w 5 min i mogę się relaksować. Jak dla mnie wyższy komfort oglądania bo nie jestem skazany na to co aktualnie leci w telewizji (np na Kevina samego w domu jak zawsze w Boże Narodzenie ;) ).
 

champion

New member
Rozważałem zakup między Sony 46EX655 a LG 47LW659S. Kupiłem LG i powiem że jestem nim zaskoczony jest to kawał porządnego telewizora . Ale... wadą jego jest słaba czerń, normalny bez bassu dźwięk, minimalny clouding , wysoki pobór prądu 82 W, sharp le540E pod tymi względami kładzie go na łopatki, czerń ma kosmiczną nawet przy podświetleniu 95/100 ( nie ma różnicy w kolorze matrycy między włączeniem a wyłączeniem ) Jeśli ktoś planuję zakup telewizora to polecam z czystym sumieniem Sharpa LE540E nie ma lepszego
Wspomnę jeszcze że przeglądarka internetowa, youtube, dailymotion itd to wszystko działa na obu TV .
 
Ostatnia edycja:
Do góry