Sony Kdl-46 X3500, Kdl-52 X3500 Full Hd - wszystko o serii x3500

slawkor

Member
Bez reklam
Witam

Jak sprawdzić ile grał tv np. w sklepie. Wchodząc w menu serwisowe i, 5, vol+, power widać same zera i tylko numer softu u mnie z końcówką 585. Ale nie można nic więcej podejrzeć ani nie można w tym menu się poruszać.
:hmm:
Zna ktoś może optymalną kalibrację tego tv dla sygnału SD i HD oprócz tej na stronce angielskiego forum tzn taką po samodzielnych ustawieniach wg upodobań, byłbym wdzięczny.
 

druop22

New member
port USB - przeglądanie zdjęć

podłączam pendrive SanDisk'a do portu USB, włączam tryb oglądanie zdjęć i pojawia się zawartość sticka oraz z menu, gdy jednak chcę obejrzeć konkretne zdjęcie lub wejść do podkatalogu to wszystko przestaje działać tzn, pojawia się ekran : " nie znaleziono urządzenia USB "
zdjęcia zrobione aparatem Canon A560 w formacie JPEG,
na komputerze wszytko chodzi bez zarzutu - pendrive i oglądanie zdjęć,
podobny efekt jest przy podłączeniu bezpośrednim aparatu,
czy ktoś wie co z tym zrobić? tzn. nie wiem czy to wina TV i muszę reklamować, czy coś nie tak ze zdjęciami, czy wina pendrive'a ...
proszę o pomoc w tym temacie, gdyż bardzo cieszyłem się z tej opcji USB umożliwiającej oglądanie zdjęć
 

slawkor

Member
Bez reklam
Czytam te różne historie o tym w4500 i x4500 z tym cloudingiem itp i tak sie zastanawiam czemu ludzie sie tak uwzięli na tamte modele. Ja w swoim x3500 nie mam żadnych tego typu pierdół. Może fakt ,że wyśrubowanie kontrastu przynosi efekt odwrotny niż zamierzony. Może w modelu w4500 są ładniejsze kolory ale po podświetleniu na max-a. A i w modelu x3500 są bardzo ładne. I tak nikt nie da rady oglądać podświetlonej matrycy na max-a dłużej niż godzinę szczególnie w SD. Mnie osobiście najlepiej odpowiada ustawienie kinowe z drobną korektą. Filmy z dvd skalowane do 1080i (tak skaluje Yamaha 661) wyglądają bajecznie, komputer na fullHD opad szczęki. Czekam jeszcze na ten dekoder z Vectry ale mają być po 15 listopada dopiero przydzielane - przejście na przekaz cyfrowy - to może zobaczę w końcu to tv HD.
Niezdecydowanym polecam - warto! Aha i soft z końcówką 585 rozwiązał sprawę sławetnego wiatraka który jest już prawie niesłyszalny.:eek:k:
 

155artur155

New member
a jednak seria X

Witam wszystkich. Wypowiadam się na forum pierwszy raz więc za wszelkie błędy sorry. Miałem dylemat pomiedzy Sony 40W4000,4500, X3000 oraz Samsungiem LE40A756. Dzięki opiniom na forum( jak też porównanie w sklepie mój wybór padł na X3000).Za dwa dni dostawa :grin: .
Mam jednak jeden problem model ten niezawiera wejscia USB doradzono bym kupił najtansze DVD z wejsciem USB, i moje pytanie brzmi czy jakośc oglądanych np zdjęc na 'pendrive' bedzie taka sama czy inna w porównaniu z bezpośrednim połączeniem z telewizorem??? z góry dzięki
 

Sych

New member
155artur155 napisał:
Witam wszystkich. Wypowiadam się na forum pierwszy raz więc za wszelkie błędy sorry. Miałem dylemat pomiedzy Sony 40W4000,4500, X3000 oraz Samsungiem LE40A756. Dzięki opiniom na forum( jak też porównanie w sklepie mój wybór padł na X3000).Za dwa dni dostawa :grin: .
Mam jednak jeden problem model ten niezawiera wejscia USB doradzono bym kupił najtansze DVD z wejsciem USB, i moje pytanie brzmi czy jakośc oglądanych np zdjęc na 'pendrive' bedzie taka sama czy inna w porównaniu z bezpośrednim połączeniem z telewizorem??? z góry dzięki

To zależy w jakim telewizorze, jakie dvd, przez jakie złącze podłączycz..Moim zdaniem obraz przez najtańsze DVD będzie gorszy.
 

masterlech

New member
155artur155 napisał:
Witam wszystkich. Wypowiadam się na forum pierwszy raz więc za wszelkie błędy sorry. Miałem dylemat pomiedzy Sony 40W4000,4500, X3000 oraz Samsungiem LE40A756. Dzięki opiniom na forum( jak też porównanie w sklepie mój wybór padł na X3000).Za dwa dni dostawa :grin: .
Mam jednak jeden problem model ten niezawiera wejscia USB doradzono bym kupił najtansze DVD z wejsciem USB, i moje pytanie brzmi czy jakośc oglądanych np zdjęc na 'pendrive' bedzie taka sama czy inna w porównaniu z bezpośrednim połączeniem z telewizorem??? z góry dzięki

Sorry, ale mam ten model tylko 46" i model ten zawiera wejście USB( z lewej strony telewizora). Mam ten tv od listopada i jestem bardzo zadowolony, zdjęcia z pendrive'a i prosto z aparatu wyglądają bardzo ładnie. Sygnał SD ze zwykłej anteny naziemnej też wygląda super, a w HD to dopiero tv pokazuje co potrafi. Jeśli chodzi o DVD to najlepiej z wyjściem HDMI, choć nawet przez zwykłe wejście SCART(euro złącze) także można cieszyć się z oglądania filmów.
Moim zdaniem dobry wybór:eek:k: , życzę zadowolenia z telewizora.
Pozdrawiam, zadowolony użytkownik.
 

155artur155

New member
clouding

Tak tak MASTERLECH masz całkowitą rację, sprzedawca wprowadził mnie w błąd mówiąc że nie ma USB. Pokaz slajdów jest super. Ale mam problem czy u ciebie cała matryca jest równomiernie podświetlona bo ja ma efekt Clouding-u w prawym górnym rogu. Żeby było śmieszniej co się jeszcze niespotkałem na forum ja go nie mam odrazu tylko po jakiejś godzinie czy dwóch oglądania. Teraz się zastanawiam czy wymieniać czy nie :confused: bo mam mały clouding a wkolejnym egzemplarzu mogę mieć jeszcze smering:sad: .
 

masterlech

New member
Na początku także w prawym rogu u góry matrycy miałem lekki clouding, ale po kilku dniach matryca się ułożyła i teraz jest super. Jeśli bardzo przeszkadza to w oglądaniu i masz taką możliwość radziłbym wymienić na inny egzemplarz choć kolejny może być gorszy...:cool:
 
Ostatnia edycja:

Sych

New member
Zgłoś do serwisu, to nic nie kosztuje. Przyjadą, zobaczą, może wymienią. Nie kupujesz takiego tv, żeby nie cieszyć się w pełni z jego możliwości. A nie ma co się oszukiwać, każdy chociaż mały defekt psuje radość z zakupu.
 

155artur155

New member
Clouding

Oczywiście dzwoniłem do serwisu lecz odpowiedź uzyskałem taką jak przewidywałem "ten typ tak ma, przyjadą zabiorą i odwiozą w tym samym stanie" . Co do ułożenia to też sie zastanawiam, zaczekam jeszcze ze 2 dni. Ale ogólnie muszę przyznać, że pierwszy raz w życiu wydaję w ten sposób pieniądze, kupuję i nie wiem czy będzie sprawny, wymieniam na inny egzemplarz i jest ta sama obawa.:confused:
 

slawkor

Member
Bez reklam
Witam

Zauważyłem ciekawą rzecz, a mianowicie podczas oglądania niektórych programów w SD występuje efekt tzw.kuli to znaczy na bokach przy ustawieniu WIDE obraz tak jakby się rozciągał w krzywym zwierciadle. Występuje to także wtedy gdy na przykład lecą napisy końcowe, ale wtedy rozmywa sie tak przy górze i na dole. Efekt taki mam także jak oglądam filmy w divx przez DVD Yamaha wyskalowane do 1080i w ustawieniu WIDE przez HDMI, ale jak przestawie na SMART to tego tak nie widać. Ciekawostką jest też to ,że jak oglądam film DVD na Ustawieniach WIDE to tego nie ma.
Zatem ciekawi mnie czy ktoś miał podobny efekt, czy jest to wina TV czy sygnału a może kabli?:hmm:
 

slawkor

Member
Bez reklam
Witam

Zauważyłem ciekawą rzecz, a mianowicie podczas oglądania niektórych programów w SD występuje efekt tzw.kuli to znaczy na bokach przy ustawieniu WIDE obraz tak jakby się rozciągał w krzywym zwierciadle. Występuje to także wtedy gdy na przykład lecą napisy końcowe, ale wtedy rozmywa sie tak przy górze i na dole. Efekt taki mam także jak oglądam filmy w divx przez DVD Yamaha wyskalowane do 1080i w ustawieniu WIDE przez HDMI, ale jak przestawie na SMART to tego tak nie widać. Ciekawostką jest też to ,że jak oglądam film DVD na Ustawieniach WIDE to tego nie ma.
Zatem ciekawi mnie czy ktoś miał podobny efekt, czy jest to wina TV czy sygnału a może kabli?:hmm:
 

155artur155

New member
Telewizja N

Mam pytanie do osób które swój telwizor mają podpięty do telwizji n. Czy występuje zjawisko zielonej poświaty w momencie włączania telewizora przez okres sekundy. Nadmienie że na kanałach analogowych jak też DVD telewizor uruchamia sie w sposób normalny. Za wszelkie odpowiedzi dziękuje.
 

pirometr

New member
Posiadam model 52X3500 od roku i jestem z niego bardzo zadowolony co do poświaty w n nic takiego nie występuje. Porównywałem model 55X4500 z moim bo chcialem kupic i różnicy oprócz wielkości nie widziałem. Może czerń jest bardziej czarna ale to też nie do końca tak jest. Kontrast większy i tak na najwiekszym nie da sie oglądać bo oczy bolą

Pozdrowienia
 

dominos

New member
40x3500

... no w końcu po ciężkich bólach, opiniach, testach... udało mi się zamienić wysłużonego KDP57XBR2 na nowe cacuszko z serii XBR4.... :)
po przesiedzeniu całej minionej nocy z nowym nabytkiem stwierdzam, że było naprawdę warto...
Poziomów konfiguracji wyświetlania jest naprawde tyle, że każdy optymalnie podrasuje ustawienia fabryczne wedle wlasnego gustu i wedle materiału wejściowego oczywiście - testując np. motion flow 100hz na ulubionych pozycjach dvd widać, że niektóre filmy zdecydowanie go nie lubią a niektóre wręcz kochają... żona powiedziała w pewnym momencie, że poczuła sie jak w teatrze - płynność ruchu na niektórych filmach wciska w fotel....
powiem szczerze, że byłem miło zaskoczony łatwością podpięcia wszelakich zródeł do Xa... począwszy od dvd po wszelkich możliwych kablach, tunera tvhd/sd, aparacika foto a skończywszy na wysłużonym kompie - przy ostatnim jakość pulpitu i aplikacji na 40" zabiła (o filmach 1080p już nie wspomne....) testy wyswietlania wyszły znakomicie - zadnego klołdingu, mojrów czy innych bzdetów - panel równomiernie (na oko ;) podswietlony i ostry na wszelkich możliwych deseniach testowych...
jedyny problem to wielkosc i tu pluje sobie w brodę, że nie dołożyłem kasy na conajmniej 46-52" :( 40" można cieszyć się z odległości 1,5m a leżac 2,5-3 m od telewizorka niestety traci sie cala przyjemność z detali w HD... :(

pozdrawiam wszystkich szczesliwych posiadaczy X3500 no i mam nadzieję, że za 2-3 lata bedzie mnie stać na przesiadkę na serię XBR8...
dla informacji: model z fabryki w barcelonie z kwietnia 2008r, kupiony za niestety aż 5400 w salonie Sony - aż bo za tą cenę można już kupic wersję 46"... (o dziwo w MM 40X3500 w dalszym ciągu odstrasza ceną 7700)
 

Sych

New member
155artur155 napisał:
Mam pytanie do osób które swój telwizor mają podpięty do telwizji n. Czy występuje zjawisko zielonej poświaty w momencie włączania telewizora przez okres sekundy. Nadmienie że na kanałach analogowych jak też DVD telewizor uruchamia sie w sposób normalny. Za wszelkie odpowiedzi dziękuje.

Nie masz czym się przejmować. Takie efekty z dekoderami N zdarzają się. To jest problem dekodera. Ale z moich obserwacji nie ma wpływu na dalsze działanie. U dziadka na Philipsie 32 pfl jeszcze w HD ready, jest to samo. Ale czasami, nie ciągle. U siebie nie zauważyłem takiego problemu. Możesz spróbować przepiąć w inne wejście, może pomoże.
 

155artur155

New member
Dzięki SYCH za odpowiedź. W serwisie też mi powiedzieli, że skoro na programach analogowych jak też na DVD odpala normalnie to jest to wina dekodera. Korzystając z okazji chciałbym również doradzić wszystkim kupującym z internetu,bezpośrednio do domu czy też np poprzez sklep np RTV EURO AGD, mają PRAWO do wymiany lub zwrotu towaru w ciągu 10 dni bez podania przyczyny. Reguluję to:
USTAWA
z dnia 2 marca 2000 r.
o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny. ART2 $1.
Osobiście przećwiczyłem. Wszystkich forumowiczów pozdrawiam;)
 
Do góry