Sony Kdl-46 X3500, Kdl-52 X3500 Full Hd - wszystko o serii x3500

rocco.barocco

New member
BUCZY:

otóż mam dowód iż mój pierwszy model buczał: telewizor oddałem do serwisu z uwagi na wadliwą matrycę. Wymienili mi na nowy model i ten już nie buczy.

SONY CZY SHARP:

tak się składa iż jestem posiadaczem odu tych telewizorów. Sony 40 cale a Sharp 52.
Mój wybór pada zdecydowanie , podkreślam raz jeszcze - zdecydowanie - SHARP. Na sharpie korzystam z cyfrowego polsatu i obraz jest rewelacyjny. Przy programach SD o niebo lepszy od Sony- kolory mniej kontrastujące, przyjemniejsze dla oka, szybszy czas reakcji i brak smuzenia
 

woocio

New member
rafnej napisał:
WOOCIO czy w swoim egzemplarzu nie zaobserwowaleś takich zjawisk jak clouding i smering itp?
Mam nadzieje ze ta seria jest wolna od tych wad.

Specjalnie zrobiłem nawet testy ... backlight na minimum, oszczędzanie energii na high i dopiero wtedy widać delikatny clouding, bardzo trudny do wychwycenia (ja szukałem dziury w całym :p). Smearing ... heh jak pisałem wcześniej porównanie mam do samsungów ... i muszę powiedzieć, że w x3500 nie występuje. W zasadzie przy ustawienii MotionFlowa na standard już jest dobrze, za to obraz jest już super płynny przy ustawionym na high.

Co do sygnału SD nie wiem i nie chce wiedzieć ... nie po to kupiłem ten telewizor. Podłączona jest jedynie ps3 i tyle. Oglądałem parę filmów z DVD (wersje kolekcjonerskie, a nie żadne padło z gazetek) z ps3 przez hdmi i obraz był naprawdę zadowalający. MotionFlow na standard, a ostrość na max i z 2m obraz na prawdę daje rade.

pozdrawiam
 

sebastian1312

New member
Telewizor kupiłem dziś, właśnie skończyłem ustawiać 40" x3500. Dwa lata temu z hakiem zainwestowałem w kompletne dno jakim jest model Sony KLV-S32A10. Teraz dopiero zobaczyłem co oglądałem. Telewizor nie buczy, to na początek - sprawdzałem w sklepie i w domu. Cisza kompletna. Obraz powala, PS3 generuje cudne 1080p. Nawet SD z n-ki wygląda lepiej niż na poprzednim TV. Biel i czerń świetne. Po prostu świetny zakup, zwłaszcza teraz, gdy w salonach Sony ten telewizor można kupić za 5.500.
 

rafnej

New member
No i po sprawie
Pozytywne opinie o x3500 przeważyły. Od jakiegos czasu mialem dylemat czy w4500 czy x3500. Ale ile sie naczytalem uwag dot obrazu o nowym W az szkoda gadać. Same wadliwe egz. A X- stary sprawdzony sprzet , w koncu taka wysoka cena nie jest tylko za disign.Szkoda tylko ze 46 jest taka droga.
 

cully

New member
po ile 40x3500

prawie zdecydowalem sie na niego jednak rozbieznosc cen powstrzymuje mnie od zakupu
ceny tego modelu wahaja sie od 5400 na allegro do super promocyjnej oferty w salonie 7400. jaka jest uczciwa cena za ten telewizor w krakowie.
czy do ogladania z 3,5 m nie lepszy bylby 46
 

sonyfan

New member
Hello

Ja wlasnie w sol pol zamowilem 40x3000 (nie 3500 bo jest szary a czarny mi pasuje bardziej do połki) kosztuje 5200zł tylklo ja jade do lodzi i odebieram osobiscie bo wysylka w kazdym sklepie takiego TV to koszt rzedu 200zł. A w niektorych poprostu nie ma opcji odbioru osobistego tylko wysyłaja oczywiscie za smiesznie wielkie pieniadze:/
 

HubiiDubii

New member
W sklepie gdzie ja kupowałem (obecna cena KDL40X3500 - 4588,00zł) koszt wysyłki to 92 zł, telewizor przywieziony został kurierem UPS Pan pomógł mi go wnieść poczekał aż go podłącze i sprawdze, dopiero wówczas wziął kase i kazał podpisać dokumenty - pełna kulturka :]

adres kslepu:
w.w.w.navigame.eu
 
Ostatnia edycja:

Hopkirk

New member
Opinie przeważają na korzyść X3500 ale tak subtelne różnice pomiędzy tymi TV to sprawa indywidualna. Ja też chyba jednak zdecydowałbym się na X-a.
 

HubiiDubii

New member
Nie chodziło mi o reklamę sklepu poprostu wiem jak się sliniłem do wystawy na ten TV a odstraszała mnie cena a tu taki sklepik sie pojawił i kupiłem cudeńko, wiec może ktoś też skorzysta. Co do testów to jestem w trakcie i jak narazie pełen pozytyw sygnał pochodzi z cyfry+ po HDMI, w tej chwili sprawdzam TV jako monitor do kompa również po HDMI z Radeona 4870 i musze powiedzieć że jestem pod sporym wrażeniem oczywiście kalibaracja przeporwadzona według danych zaczerpniętych z tego forum, Powiem tak kuipłem 40 cali siedze ok 3 metrów przed nimi w pierwszych dniach wydawał mi się wielki jak prawie cała ściana podobnie reagują znajomi po wejsciu do pokoju (ok15m2) na chwilę obecną mam wrażenie że mógłby być większy :]. Jakość obrazu nie naganna wszczególność widoczne jest to podczas oglądania sportu w HD poprostu cut, miód i bąbelki :p.
 

rafnej

New member
Ja porównywałem dwie 40": W4500 i obok X3500. Na pierwsze spojrzenie obraz taki sam. w X bardziej miekki -naturalny. Ale jak poszedl material z BD HD to W4500 został w tyle. Bravia Engine Pro w X jest dokładniejsza od BE2 w W. Po prostu w X widać wicej szczegółów. Takie niuanse, ale dość istotne jak ktoś sie długo gapi. Pozatym opinie z salonów były jednoznaczne- sprzedawcy wskazywali na przewage BE Pro.Co do stopy kontrastu dynamicznego to sprawa indywidualna. Ja tam różnicy nie widziałem.
Tez stoje przed zakupem X i mam ten sam dylemat 40 czy 46 . Ale 46 w 18m to jednak kolos z odległości 2,60. i droższy o 1800 zet.
 

Hopkirk

New member
Bierz 46" i nawet się nie zastanawiaj. Tego "kolosa" bedziesz widział tylko przez pierwszy tydzień. Potem będziesz się zastanawiał jak mogłeś myśleć o mniejszym. Szczególnie przy obrazie HD. Ja ma wprawdzie do ekranu 3m ale dla mnie 46" to minimum.
 

slawkor

Member
Bez reklam
W tym 40x3500 jest moc. Właśnie go przywieźli. Pierwsze wrażenie po zamianie z 29` jaki wielki....ale już po chwili zabawy oczy sie przyzwyczaiły (odległość 2m):grin: Obraz po SD daje radę dzięki tym poprawiaczom obrazu, DVD Yamaha po HDMI 1080i obraz przepiękny po weekendzie mam mieć dekoder z Vectra cabel to może w końcu zobaczę to HD. Jeszcze muszę podłączyć kompa to zobaczymy HD z gier. Niezdecydowanym polecam. Mnie obraz bardziej się podoba niż w 40W4500, ale to kwestia gustu.
 

ernet

Active member
Bez reklam
Hopkirk napisał:
Bierz 46" i nawet się nie zastanawiaj. Tego "kolosa" bedziesz widział tylko przez pierwszy tydzień. Potem będziesz się zastanawiał jak mogłeś myśleć o mniejszym. Szczególnie przy obrazie HD. Ja ma wprawdzie do ekranu 3m ale dla mnie 46" to minimum.

Dokłasnie tak. Jak napisałem w innym wątku.... dla ok. 70% użytkowników TV staje się szybko za mały. Dla mnie też i choc mam IDEALNY model ( ( obraz, bez rzdnych chmurek i tak dalej, stan praktycznie fabryczny- mało uzytkowany ), to szukam na niego kupca, bo..... właśnie- stał się dla mnie za mały ( po przemeblowaniu pokoju ). Więc, bierz większy, niż chciałeś kupić.
 

cully

New member
promocja

hurrrrrrra promocja juz promocyjnej ceny 40x3500 w salonie na karmelickiej w krakowie. dzisiaj sobie tak tam zachodze a tu juz nie 7399( na zapytanie o rabat 300 zl w dol z bolem zeba) a 6399 oczywiscie tak jak tydzien temu cena caly czas promocyjna. no i sie pytam czy czekac jeszcze z miesiac kiedy bedzie pewnie po 2399 czy brac natychmiast bo zabraknie
ufff troche juz przeszlo ale szok byl niesamowity
 

slawkor

Member
Bez reklam
Witam

Jak sprawdzić ile grał tv np. w sklepie. Wchodząc w menu serwisowe i, 5, vol+, power widać same zera i tylko numer softu u mnie z końcówką 585. Ale nie można nic więcej podejrzeć ani nie można w tym menu się poruszać.:hmm:
 
Do góry