Sony Kdl-46 X3500, Kdl-52 X3500 Full Hd - wszystko o serii x3500

Sakura

New member
Czy firmware do 46x3500 da sie wgrac tylko ze zwyklego memory sticka? Mam Pro DUO 64MB i po wlaczeniu TV razem z karta wszystko wisi. Jest tylko zielona dioda i zero reakcji na pilota.

Pozdrowienia
Sakura
 

wojtek_iwan

New member
lelog napisał:
czy ktoś mógłby powiedzieć, dlaczego wybrał właśnie ten telewizor, a nie np. jakąś dobrą plazmę full hd, w rodzaju Pioneer lub Panasonic?

Dlatego wybrałem to LCD a nie jakas plazme, bo ogladam tv w normalnym salonie a nie zaciemnionym pokoju kinowym
 

Jack Daniels

New member
Mam go juz z 9 miesiecy...JEST SUPER pod kazdym wzgledem
 

Attachments

  • DSC01380.jpg
    DSC01380.jpg
    107,4 KB · Wyś: 101

zimorodek

New member
Pomocy, jak zaktualizować czas w telewizorku? Wyświetlany jest w prawym dolnym rogu ekranu
Jak wyłączyć wyświetlanie godziny?

Szukam po menu i nie mogę znależć

pozdrawiam all :)
 

bandzlor

New member
hmm jestes pewny ze ten czas jest wyswietlany z tv? a nie np jakiegos dekodera? U mnie nie widze nic takiego jeslli chodzi o ustawienia zegara to znajduja sie one w Ustawienia/Ustawienie timera ale tam nie ma nic o wyswietlaniu jego :hmm: Moze te jest wina softu ?
 

TOMEK0306

New member
zimorodek napisał:
Pomocy, jak zaktualizować czas w telewizorku? Wyświetlany jest w prawym dolnym rogu ekranu
Jak wyłączyć wyświetlanie godziny?

Szukam po menu i nie mogę znależć

pozdrawiam all :)

nacisnij lewy gorny przycisk na pilocie dwa razy
 

zimorodek

New member
ok. lewy przycisk górny wyłącza zegarek

Ale jak ustawić godzinę na prawidłową?

Ustawienie timera ustawia czas wył/wł telewizorka ale względem czasu, który chcę ustawić?

Ponawiam więc pytanie o metodę ustawienia zegarka w prawym dolnym rogu!
:) :)
 

TOMEK0306

New member
zimorodek napisał:
ok. lewy przycisk górny wyłącza zegarek

Ale jak ustawić godzinę na prawidłową?

Ustawienie timera ustawia czas wył/wł telewizorka ale względem czasu, który chcę ustawić?

Ponawiam więc pytanie o metodę ustawienia zegarka w prawym dolnym rogu!
:) :)
w menu wejdz tam gdzie jest klucz i ustawienie timera tam masz ustawienie dnia i godziny pozdrawiam
 

zimorodek

New member
W Menu Ustawienia/Ustawienie timera/ mam dwie funkcje:
Timer wł.
Timer wył.
Brak jest funkcji ustawienie zegara

Funkcja ustawienie zegara jest jako funkcjonalność w zakładce Timer wł. ale dotyczy to godziny o której ma się telewizorek samodzielnie uruchomić a nie dotyczy zegarka w telewizorku!!

I co z tym fantem zrobić? Zatem pytam ponownie i proszę o pomoc.:) :)
 

TOMEK0306

New member
zimorodek napisał:
W Menu Ustawienia/Ustawienie timera/ mam dwie funkcje:
Timer wł.
Timer wył.
Brak jest funkcji ustawienie zegara

Funkcja ustawienie zegara jest jako funkcjonalność w zakładce Timer wł. ale dotyczy to godziny o której ma się telewizorek samodzielnie uruchomić a nie dotyczy zegarka w telewizorku!!

I co z tym fantem zrobić? Zatem pytam ponownie i proszę o pomoc.:) :)

musisz chyba udac sie do serwisu albo sprawdz w sklepie na innym modelu bo u mnie ta opcja jest daj emaila to ci wysle instrukcje
 

Ironhide

New member
Witam,
W przypadku kiedy telewizor odbiera cyfrowy sygnal telewizyjny istnieje prawdopodobienstwo ze pobierany jest rowniez sygnal ustawiajacy zegar na "powiedzmy to" dobra godzine;) . W takim przypadku nie ma mozliwosci recznego ustawienia zegara i w omawianym przez Was menu taka opcja nie pojawia sie. Wiem to bo sam sprawdzalem jakis czas temu kiedy zegar pokazywal mi jakas kosmiczna godzine, a automatyczne ustawianie zegara nie pomagalo. Ostatnio jednak (od jakiegos miesiaca) cos sie stalo i w cyfrowym sygnale, ktory odbieram (woj. slaskie) nie jest nadawany czas, a w Menu Ustawienia/Ustawienie timera pojawila sie opcja recznego ustawienia zegara i wszystko dalo sie ustawic bez problemu przy pomocy pilota.

Podsumowując jak telewizor z seri X3500 moze aktualizowac czas automatycznie to nie ma mozliwosci recznego ustawienia zegara i w menu nie ma odpowiedniej funkcji. Jezeli nie da sie ustawic automatycznie (pojawia sie komunikat o bledzie w synchronizacji czasu) wtedy w menu pojawiaja sie odpowiednie funkcje i mozna spokojnie ustawiac.

Zeby sprobowac automatycznie ustawic zegar nalezy ogladac programy na cyfrowym tunerze przycisnac klawisz tools na pilocie i wybrac automatyczne ustawienie zegara.

Mam nadzieje ze te informacje pomoga.
Serdecznie Pozdrawiam.
 

HubiiDubii

New member
Ja u siebie mam w ustawieniach opcje do wprowadzenia daty i aktulanej godziny sygnal jaki dostaje TV pochodzi z dekodera Cyfry+, godzina jest poprawna data też, taką jaką ustawie taką mam.
 

woocio

New member
Nareszcie podłączony

Od razu nadmienię, że nie jestem żadnym specjalistą, a zakupu dokonałem kierując się między innymi opiniami użytkowników tego forum.

... a więc nie przedłużając. Wczoraj dotarł do mnie 40x3500, który ładnie podłączyłem do ps3 za pomocą soniaczowego hdmi ... no i kopara w dół ...

Kolory, ostrość obrazu, masakra (bez żadnego mieszania w ustawieniach, po prostu go włączyłem) ... 1080p urywające głowę (siędzę sobie wygodnie w głębokim fotelu jakieś 1,80m od tv, więc widzę ;P). Oczywiscie to moje czysto subiektywne odczucia, ale po tym jak podłączyłem ps3 do Szajsunga 42" 656A to po prostu odjazd. Na Szajsungu wyblakłe kolory, a Medal of Honor Airborne zabił mnie smugami.

Obrazem pobawię się w ten weekend, muszę poszukać jak wycisnąc z mojego maleństwa jak najwięcej i wtedy na pewno podzielę się spotrzeżeniami.

Edit: Zapomniałem jeszce napisać, o kątach widzenia ... są po prostu rewelacyjne, a oglądałem parę telewizorków "z boku" ;)

Co do głośności pracy ... siedzę w tej chwili jakieś 60cm od tivika ... i słyszę ... wentylatory mojego cichego laptopa :D ... w nocy słychać tylko jak z płytki coś doczytuje ... telewizor w ogóle się nie grzeje dotykałem z tyłu przy wylotach jest co najwyżej ciepły (po prawie 3h z uncharted).

Zapłaciłem za niego 5000 i nie żałuję ani złotówki.

PS Szukałem na forum jakiś wątków o ustawieniach tego telewizorka, ale przegrzebać się przez setki postów nie jest łatwo, jak ktoś może rzucić linka na PMa to bardzo będę wdzięczny :) !!!

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

zimorodek

New member
Do telewizorka mam podłączoną:

kablówkę analogową UPC;
dekder cyfray plus po HDMI ( na marginesie nie wyczuwany przez telewizor, ustawienia po obu stronach wykonałem)

w menu ustawinia˛timera brak jest ustawien zegara, a czas jakis z sufitu!

pozdrawiam:)
 

woocio

New member
Parę słów na temat obrazu.

Zastosowałem się do zamieszczonych na 6 stronie tego wątku ustawień (dzięki ortax360 !!). Obraz stał się naturalny, miły i ciepły ... po przełączeniu w tryb standard (testy wykonywałem na grze Uncharted: Drake's Fortune) dżungla stała się plastikowa i sztuczna (od początku jak podłączyłem tv coś mi nie pasowało, więc psułem na własną rękę, ale dopiero ustawienia z hdtvtest dały widoczny efekt). Odpaliłem kilkadziesiąt trailerów full hd na tych ustawieniach (filmoteka jak na razie tylko DVD :p więc nie miałem na czym testować) i obraz powala, czasami aż chce się dotknąć. Podtrzymuje również opinie na temat głośności pracy i nagrzewania się ... po prostu rewelacja.

Dla użytkowników PS3 ... jeśli przeszkadza wam aliasing polecam pobawić się ustawieniami sharpness u mnie gry śmigają na 20 i wyglądają pięknie z 2m zero ząbków obraz staje się bardziej rzeczywisty bez straty szczegółów. Co do Motion Enhancera dużo zależy od gry, np. ustawiony na high w uncharted powodował, ze obraz byl super płynny, ale wokól postaci i na krawędziach pojawiał się szum (mnie osobiście trochę przeszkadzał) więc przestawiłem z high na standard. Natomiast tryb High super sprawdza się w The Force Unleashed, Resistance: Fall of Man i Burnout Paradise (miazga...).

Odpaliłem parę seriali (xvid) no i muszę jeszcze pobawić się ustawieniami, bo czasami trochę pixeloza atakuje :)

pozdrawiam,
zadowolony użytkownik kdl 40x3500
 

rafnej

New member
WOOCIO czy w swoim egzemplarzu nie zaobserwowaleś takich zjawisk jak clouding i smering itp?
Mam nadzieje ze ta seria jest wolna od tych wad.
 

tomoli

New member
Ustawienia

40X3500 kupiony pare dni temu w centrum Sony - sygnał z Cyfry z tunera Ferguson niestety tylko po Euro, DVD po S-Video.Czy mógłbym liczyc jakie macie szczegółowe ustawienia obrazu dla sygnału SD .Po pierwszym dniu chciałem oddać TV do sklepu , zarówno z Tunera jak i DVD była duza pikselizacja (DVD troche lepiej) teraz troche pobawilem sie ustawieniami i jest lepiej ale chyba jeszcze dużo brakuje do ideału.
 
Do góry