Sony Kdl-46 X3500, Kdl-52 X3500 Full Hd - wszystko o serii x3500

Michalangello

New member
Błagam na wszystko - podzielcie się proszę swoimi ustawieniami paneli z serii X. Zakupiłem LCD 40x3000, pół dnia przesiedziałem na testowaniu wszystkich suwaków, polepszaczy, korektorów i czuję się kompletnie zagubiony. Ma ktoś może gotowe pomysły, rady czego unikać, a z której opcji korzystac obowiązkowo. Będę wdzięczny za każdą pomoc.
 

Michalangello

New member
Zdecydowanie HD. Cyfra+, gdzie oglądam głównie kanały HD i Blu-ray + gry na Playstation 3.

Dodam, że korzystałem z pomocy zamieszczonej na hdtvtest.co.uk, ale tamte propozycje kompletnie mi nie pasują (tryb cinema wydaje mi się pomyłką).

EDIT: właśnie z tego poradnika korzystałem. Po zastosowaniu się do rad tam zamieszczonych obraz jest ciemny, wyprany z kolorów, generalnie mało atrakcyjny.
 
Ostatnia edycja:

ortax360

New member
jezeli ci nie pasują to sam musisz dopasowac sobie obraz do własnych preferenc.

Mam pytanko czy czasem lcd nie wpada ci w zielen ?

Ustawienia masz podane dla pomieszczenia zaciemnionego u mniesprawdzaja sie w prawie 95%.

Obraz własnie taki powinien byc nie razi i jest idealny do filmów w ciemnym pomieszczeniu . Jezeli ci nie pasuja to wyłacz oszczedzanie energii .

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Michalangello

New member
Hmmm. Normalnie nie wpada, ale faktycznie tryb cinema generalnie ma tendencje do uwypuklania zieleni i żółci.
 
Ostatnia edycja:

ortax360

New member
Sprawdz na wyzerowanym balansie bieli i trybie standart a temperature kolorów zmien na normalny . jeseli bedzie wpadał ci w zielen to ustawieni z Forum Angiel. nie beda ci pasowac .

Dlatego temperat. kol - na normalny ,ze wtedy masz wiecej niebieskiego i obraz powinien byc delikatnie zaniebieszcony wtedy wydaje sie jasniejszy nie powinien byc zazieleniony .

Moge ci podac moje ustawieni ,ale sa one praktycznie takie same jak z forum Angielskiego .
 
Ostatnia edycja:

ortax360

New member
OK

Pod SD Cyfra , Polsat

Obraz Cinema :

Podswietlenie : 2 ( noc) lub 5 (dzien obraz standart temp koloru Ciepła 2 )

Kontrast - 65
jasnosc - 51
kolor - 53
ostrosc - 20
polepszacze wyłaczone .
Drc - realizm 20 , czystosc 80 czasem wyłaczony zalezy od sygnału .

Ustaw. Zaw:

Wszystko wyłaczone . czasem właczam dynamiczny kontras na min .

Balans bieli taki sam jak na forum .

Oszcedzanie energ - słaby
Polepszanie r. 100hz - Normalny
Tryb Fimu - Wyłaczony .

Blu-ray

Cinema :
Podswietlenie - 0
Kontrast - 98
jasnosc - 50
kolor - 52
ostrosc - 10

Temperat koloru - ciepły 2

Ustaw . zaw.
Wszystko wyłaczone .
Balan bieli taki jak na forum Hdtv UK.

100HZ wyłaczone
Tryb Filmu wyłaczony - przy sygnale 24 klatki - normalnie Auto 1

Dla znajomych 100hz - wysokie i tryb Filmu na Auto 1 .

Oszcedzanie energ - słabe .

Pozdrawiam
 

Paqollo

New member
Ustawienia do N'ki lub cyfry:
Podswietlenie: 2-5
Kontrast:94
Jasnosc:50
Nasycenie:65
Temp: Cieple 1
Ostrosc: Max
Red. Zakl.: Wyl.
R. Z. MPEG: Wyl
Tryb DRC Wyl.

Zaawansowane ustawienia:
Korekcja czerni: Duza
Zaaw. zwieksz. kont.: Duze
Gamma: Wyl.
Czystosc bieli: Duza
P. B.: Rozszerzona
Zywy kolor: Max
Uwyd. Szczeg.: Duze
Uwydat Krawedzi: Duze

Balans bieli:
W.R.: -6
W.G.: 0
W.B. -2
P.R.: +2
P.G.: 0
P.B.: +1

Polepszenie ruchu: Standardowe
Tryb filmu Auto 1.

Testowalem ustawienia z hdtv i mi sie nie podobaly. Te sa moje i jak ktos ma jakies poprawki, uwagi, to porosze. Tv mam dopiero 2 tygodnie.
 

Paqollo

New member
Do PS3 to samo tylko kontrast max, podswietlenie 0 i przy graniu czasem właczam Game Mode. Przy filmach DVD i Blu-ray Tryb Filmu wył., pol ruchu: Standard.
 

jtd

New member
Bez reklam
To ty Ortax za kazdym razem jak dzien przechodzi w noc, wchodzisz do menu i zmieniasz poziom podswietlania matrycy? Nastepnie z rana tez zmieniasz z ustawien nocnych na dzienne? Myslalem ze ten czujnik oswietlenia sam reguluje podswietlanie matrycy..
 

MZKS1929

New member
Czy komus udalo sie zaprogramowac pilot Sony ze sprzetem Denona (amplituner;dvd) albo philipsa (dekoder cyfrowy HD). Bo mi akurat udalo sie z Video Samsunga ale Denona akceptuje tylko ze dziala tylko wlaczanie i wylaczanie przewijanie itp.. nie chodzi.
 

Michalangello

New member
Dzięki za spory odzew. Powiem tak - te pierwsze ustawienia, dla mnie są za bardzo soft, miękkie, z obniżoną ostrością i wypranymi kolorami. Drugie ustawienia tu podane są znowu jak dla mnie za ostre, bardzo bliskie ustawieniu "żywy", które jest preferowane w supermarketach, ale na dłuższą metę męczą oczy, a i przekłamują naturalną kolorystykę. Najbliższy ideałowi na tę chwilę wydaje mi się obraz w trybie "naturalny", obniżona ostrość do minimum, wyłączone DRC, jasność 48, nasycenie 60. Obraz na takich ustawieniach w miarę sprawdza się podczas oglądania filmów na blu-ray. Jednak w wypadku telewizji HD z Cyfry+ jest bardzo średnio. W ogóle obraz kanałów HD z Cyfry+ wydaje mi się słabszy niż na moim starszym telewizorze HD Ready, straciły ostrość, pojawiają się ząbki. Takie HBO HD gdy emituje film tylko podbity do wysokiej rozdzielczości wygląda obecnie jakby za mgłą, kolory zlewają się ze sobą, są bure i generalnie mało co widać. No nic - będę walczyl dalej, bo ustawienia nadal mnie nie satysfakcjonują.
 

Michalangello

New member
Dzięki za spory odzew. Powiem tak - te pierwsze ustawienia, dla mnie są za bardzo soft, miękkie, z obniżoną ostrością i wypranymi kolorami. Drugie ustawienia tu podane są znowu jak dla mnie za ostre, bardzo bliskie ustawieniu "żywy", które jest preferowane w supermarketach, ale na dłuższą metę męczą oczy, a i przekłamują naturalną kolorystykę. Najbliższy ideałowi na tę chwilę wydaje mi się obraz w trybie "naturalny", obniżona ostrość do minimum, wyłączone DRC, jasność 48, nasycenie 60. Obraz na takich ustawieniach w miarę sprawdza się podczas oglądania filmów na blu-ray. Jednak w wypadku telewizji HD z Cyfry+ jest bardzo średnio. W ogóle obraz kanałów HD z Cyfry+ wydaje mi się słabszy niż na moim starszym telewizorze HD Ready, straciły ostrość, pojawiają się ząbki. Takie HBO HD gdy emituje film tylko podbity do wysokiej rozdzielczości wygląda obecnie jakby za mgłą, kolory zlewają się ze sobą, są bure i generalnie mało co widać. No nic - będę walczyl dalej, bo ustawienia nadal mnie nie satysfakcjonują.
 

restores32

New member
Problemy z Wieszakiem

Może mi ktoś odpowiedzieć w jaki sposób można zamontować wieszak na ściane do Sony KDL40X3500. Kupiłem wieszak Astromix MD 30-48 chciałem go przykręcić do obudowy TV a tu lipa. Po pierwsze gwinty w telewizorze są krótkie. Tyczy się to prawej strony telewizora ( jest ich 3). Natomiast po lewej jest długi gwint. O co tu chodzi. Przecież telewizor po obu stronach musi się dobrze trzymać a tu taka niespodzianka. Tylko niech mi nikt nie mówi że tego TV nie da się wogóle powiesić na ścianie.
 

hajnel

New member
40x3500

Cześć,
Czytałem te fora o zaletach i wadach 40X3500 ale w końcu sie zdecydowałem i kupiłem. Mam go już 3 tygodnie, EURO w cyfrowej kablówce wyglądało wspaniale. Ogladam z 2,5 metra i początkowo TV wyglądał ogromniasto, teraz się przyzwyczaiłem. Drugi TV w domu 21" wygląda teraz jakby miał mniej niż 14 :D
Dyżurny temat buczenia: u mnie słychać tylko delikatny szum przy oglądaniu nocą na małej głośności, bardziej mnie wnerwia praca dekodera HD z Cyfry.
Obraz cyfrowy jest świetny, z analogowej kablówki już gorzej choć i tak lepszy niż na Philipsie u sąsiada, ale jego kosztował 3 razy mniej ;)
Natomiast proszę o porady jak prawidłowo skonfigurować połączenie z PC - po połączeniu z wejściem PC widzę tylko środek ekranu z laptopa, ikony się pogubiły - pewno coś żle robię w ustawieniach na kompie :( ,
 

DJ_Adi

New member
restores32 napisał:
Może mi ktoś odpowiedzieć w jaki sposób można zamontować wieszak na ściane do Sony KDL40X3500. Kupiłem wieszak Astromix MD 30-48 chciałem go przykręcić do obudowy TV a tu lipa. Po pierwsze gwinty w telewizorze są krótkie. Tyczy się to prawej strony telewizora ( jest ich 3). Natomiast po lewej jest długi gwint. O co tu chodzi. Przecież telewizor po obu stronach musi się dobrze trzymać a tu taka niespodzianka. Tylko niech mi nikt nie mówi że tego TV nie da się wogóle powiesić na ścianie.

mialem podobny problem - śruby pasowały idealnie do lewej strony, natomiast po prawej były za długie, więc dałem plastikowe dystanse i "maleństwo" wisi na ścianie od 4 miesięcy bez problemu :)
Swoją drogą to głupota, żeby otwory różniły się głębokością - Sony się nie popisało w tej kwestii.
 

lelog

New member
a ile trwa przełączenie z kanału na kanał? w moim lcd sharp strasznie długo - ca. 2 sekundy. czy to generalna przypadłość lcd?
 

lelog

New member
czy ktoś mógłby powiedzieć, dlaczego wybrał właśnie ten telewizor, a nie np. jakąś dobrą plazmę full hd, w rodzaju Pioneer lub Panasonic?
 

TOMEK0306

New member
lelog napisał:
a ile trwa przełączenie z kanału na kanał? w moim lcd sharp strasznie długo - ca. 2 sekundy. czy to generalna przypadłość lcd?

w x3500 kanaly przelacza sie normalnie obraz wskakuje odrazu napewno nieczekasz tyle co w sharp-ie ja taki objaw zauwazylem tylko w tej marce
 
Do góry