Sony Kdl-46 X3500, Kdl-52 X3500 Full Hd - wszystko o serii x3500

ortax360

New member
Witam

Włsnie w telewiz. cyfrowej naziemnej lub kablowej np: Anglia , Niemcy jest sygnał DD . W Polsce chyba zadna stacja nie nadaje cyfrowo dzwieku DD ( chodzi o sygnał cyfrowy naziemny lub kablowy nie z tunera.).

Pozdrawiam
 

cesare

New member
dzachim napisał:
Witam!

KDL 40X3500.

Jestem bardzo zadowolony z tego zakupu. Nie obsługuje DD5.1 po HDMI z dekodera „n” (trzeba przełączyć w dekoderze na stereo i wtedy dźwięk jest kiepski). Obszedłem to przesyłając dźwięk analogowo (opcja DVI+stereo). Nie wiem jak w takim razie działa w tym TV DolbyDigitalPlus? Którego Logo znajduje się w instrukcji oraz z tyłu na obudowie.

Ja tez bylem zadowolony z zakupu, ale z 46X3500 do pewnego momentu
Do momentu kiedy podpialem nRecorder'a n'ki

1. Brak wyswietlanego obrazu przez HDMI przy wybraniu filmow z VOD
2. Nie moge przelaczyc dekodera n'ki w tryb DVI (gdy jest spiety z 46x)

Nie pomoglo przebicie nowym firmwarem z 04.2008

Poza tym innych problemow i bolaczek nie stwierdzilem
 

dzachim

New member
cesare napisał:
Ja tez bylem zadowolony z zakupu, ale z 46X3500 do pewnego momentu
Do momentu kiedy podpialem nRecorder'a n'ki

1. Brak wyswietlanego obrazu przez HDMI przy wybraniu filmow z VOD
2. Nie moge przelaczyc dekodera n'ki w tryb DVI (gdy jest spiety z 46x)

Nie pomoglo przebicie nowym firmwarem z 04.2008

Poza tym innych problemow i bolaczek nie stwierdzilem

Jeśli są takie problemy to raczej wina nBOXrecordera. Ja mam nBOX bez nagrywarki i mogę przełączać DVI/HDMI przy podłączonym tv. Tak czy owak nie jest to duża wada. Ustawia się raz i koniec! :mrgreen:
 

cesare

New member
dzachim napisał:
Jeśli są takie problemy to raczej wina nBOXrecordera. Ja mam nBOX bez nagrywarki i mogę przełączać DVI/HDMI przy podłączonym tv. Tak czy owak nie jest to duża wada. Ustawia się raz i koniec! :mrgreen:

To raczej wina 46x3500
Zabralem nRecorder ze soba do najblizszego punktu z n'ka
Tam podlaczylismy tym samym kabelkiem do Sony 32 S 2510 i wszystko dzialalo bez pudla.

ZAGADKA ;(

chyba trzeba trzeba bedzie "zaprosic" serwis zeby zabrali TV do siebie
 

dzachim

New member
Sony BRAVIA x3000 x3500

1_HD1080p.jpg


HD1080p
HD 1080p offers you very high resolution to generate it's picture. The 'p' stands for 'progressive scan', which scans all the lines at once to add stability & smoothness to fast-moving images. This makes 1080p TV's excellent for sport broadcast & games.

2_integrated_digital_tuner.jpg


Integrated Digital Tuner / Freeview
Having an integrated Digital Freeview Tuner means that your TV has a built in receiver that will give you access to many more channels without the need to have any additional hardware, such as a Freeview box. In 2007, the government will begin switching UK broadcasting to digital, so if your TV doesn’t have an integrated digital tuner feature you wont be able to view any channel without buying the additional hardware.

3_hdmi_sockets.jpg


HDMI Sockets
Your HDMI socket provides a connection point on your TV that is able to deliver a high definition picture. Quite simply, the more HDMI sockets that you have on your BRAVIA LCD TV, the more components you are able to link up to for HD picture quality, for instance, a Blu-ray player, your camcorder and your gaming console. Having the socket located in the front of the TV means that you no longer have to get into awkward positions or move the unit in order to gain access to the connection point, great if you’re viewing your photos on your TV via your digital camera. The X3500 has 3 – 2 to the rear and 1 on the side.

4_motionflow_100hz.jpg


MotionFlow + 100HZ
Conventional LCD televisions show 50 pictures (frames) per second (50Hz). Sony’s unique MotionFlow +100Hz HFR System doubles the pictures shown to 100 per second (100Hz). It does this by intelligently manufacturing the additional frames instead of simply repeating them. The result is smooth, judder free, natural motion. Ideal for watching action films, sports and gaming.

5_s_force_front_surround.jpg


S Force Front Surround / Dolby Digital
Unique surround sound technology that gives you 5.1 channel virtual surround sound from just 2 speakers. Using precise variations in timing and volume projection S-Force fools the brain into thinking the sound is coming from different directions.
This gives your BRAVIA LCD TV enhanced sound quality and the impression of 5.1 channel virtual surround sound without the need for extra speakers.

6_live_colour_creation.jpg


Live Colour Creation
Live Colour Creation is a backlight system which produces a wider colour gamut, seen particularly with the red and green areas of the spectrum. So your TV picture will have more lifelike and natural colours with no smudging or dulling of the image.

7_bravia_engine.jpg


BRAVIA Engine PRO

This technology gives you greater definition & ensures that you’ll see every detail.
  • It reduces colour distortion by decreasing ‘cross colour’, ‘dot crawl’ and ‘moire’ the sort of distortion that you get on patterns such as a checked shirt. It cleans up the haze that you often see around lettering such as titles or text so that they appear perfectly sharp on screen.
  • It enhances specific areas of low contrast within the image giving an overall crisp picture.
  • It smoothes the motion, preventing jagged edges and bleeding colours on fast moving objects, ideal for sports & action sequences.
  • Matches colours. Exact colour reproduction ensures the final image is reproduced exactly as the original source intended meaning that you see incredibly natural colours.
  • It delivers enhanced digital reality creation, which in effect quadruples the number of pixels in any image source, which makes the image even sharper. When the entire process is finished it resembles the picture with more detail than ever before.
8_dynamic_contrast.jpg


Dynamic Contrast
Contrast ratio is improved and all shades between the brightest white and the darkest blacks are maintained, so the picture has more depth and detail. This is achieved as the backlight brightness adjusts according to the brightness of the scene. Sony’s unique dynamic contrast system features ACE (advanced contrast enhancer) which ensures all of the subtle shades of grey are maintained.


9_24P_true_cinema.jpg


24P True Cinema
'24p True Cinema' mode, is a perfect match for movies. Film is shot at 24 frames per second, but UK televisions operate at 25 frames per second. This means that when you watch a movie on DVD, you are seeing it sped up by 4 per cent. '24p True Cinema' enables the panel to display films at their intended 24fps (frames per second).

10_x_v_colour.jpg


X.V. Colour
X.V colour offers a colour palette of 100% of the colour spectrum giving more depth, detail and natural images and is closer to the colour spectrum seen by the human eye.

11_bravia_theatre_sync.jpg


BRAVIA Theatre Sync
A one touch control over your whole Home theatre set up. Simply press the Theatre button on the TV’s remote control, the TV’s sound turns off & the picture settings configure automatically to an optimal movie watching mode. BRAVIA Theatre Sync cuts out the complexity so that you can concentrate on enjoying your movie.

12_vesa_hole_spacing.jpg


VESA Hole Spacing
VESA-Standard or Video Electronics Standards Association is a perfect template for hole spacing (screw holes) in flat screens. So providing your wall bracket is also VESA standard, hanging your TV on the wall, for example, is a simple process without the frustration of drilling the holes incorrectly and in the wrong place.

13_led_backlight.jpg


LED Backlight
Only available on the premium X70" BRAVIA, the slim TRILUMINOUS LED backlight attains superior colour reproduction that is simply unmatched by other current backlights. Because LED’s emit purer reds & greens, they can be used to produce a brighter & more uniform white light that captures the true colours of the source.


‘Sony’, ‘Live Colour Creation’, ‘x.v.Colour’, ‘MotionFlow’, ‘HD 1080’, ‘BRAVIA Engine PRO’, ‘BRAVIA Theatre Sync’, ‘S-Force PRO Front Surround’, ‘BRAVIA’ and their logos are trademarks or registered trademarks of Sony Corporation, Japan. All other trademarks are acknowledged.


Product Description
Full HD 46 X3500 LCD Sony BRAVIA TV features BRAVIA Engine Pro picture enhancement technology for stunning High Definition resolution Live Colour Creation giving vibrant colours 24p True Cinema for the most rea stic movie experience Motionflow 100Hz for greater smoothness and 3 HDMI inputs Size: 46 HD ready: 1080p Full HD Ready Digital Tuner: Yes Aspect ratio: 16:9 Resolution: 1920x1080 Brightness: 500cd/m2 Contrast Ratio: 18000:1 Connections: 3x HDMI PC Input 2x Component 2x Scart Optical PC Input Other: 24p True cinema Moition Flow 100Hz 10 Bit Warranty: 1 Year RTB
 
Ostatnia edycja:

ramzes37

New member
TOMEK0306 napisał:
witam ja mam tez ten model x3500 40'' i u mnie nic nie buczy owszem slychac szum wentylatoro ale jak przyloze ucho do obudowy i sie wslucham niewiem o jakim buczeniu tu jest mowa bo jak leze na kanapie a ogladam z 3,5m to nieslysze drazniacego buczenia moze faktycznie jakies macie wadliwe modele ale nie jest to nic dokuczliwego i napewno nie jest to tak glosne zeby bylo dokuczliwe poztym niemartwil bym sie tym mam(y) gwarancje 5lat wiec zawsze mozna reklamowac

potwierdzam tez ze obraz super balem sie tego ze w SD ze zwyklego kabla bedzie zly ale jest dobry z satki po kablu scart bo niemam wyjsc ani komponentu a tym bardziej hdmi tez dobry no a z PS3 to juz BAJKA tak samo film na dvd puszczony z konsoli i w opcjach ustawie scaler to tez super ja jestem jak na razie zadowolon i polecam ten tv innym

View attachment 907
przez tą fotkę odechciało mi się sonego x3500
 

RS4

New member
@dzachim ale się popisałeś, czy naprawe musisz się chwalić , że wiesz do czego służy prawy klawisz myszy i przycisk kopiuj/wklej??
a może wkleisz całą instrukcję obsługi x3000 i x3500 będzie jeszcze weselej.

Czy tu już nie ma moderatorów aby nie robić smietnika ???

RS4
 

Deev777

New member
Deev777 napisał:
Czemu odradzasz mi oddanie TV od serwisu?
Tak nawiasem mowiac to zabrali - otrzymałem od nich informację, że nie da się tego zrobić w domu.
TV zabrali.

Pozdrawiam

Obiecałem, że opisze jak skończyła się moja przygoda z świstem w prawym głośniku.

Będzie krótko:
1. Pierwszy serwis nic nie zdziałał - oddali mi TV mówiąc że zroblili. Niestety świszczało dalej.
2. Zadzwoniłem do Sony - policili mi ich dawny centralny serwis.
3. po około dwóch tygodniach zadzwonili z SONY i powiedziali mi, że dostanę nowy egzemlarz. Dostałem po następnych dwóch tygodniach.

W TV zepsuta była końcówka mocy wzmacniacza - nie były to głośne wiatraki.
 

cesare

New member
dzachim napisał:
Jeśli są takie problemy to raczej wina nBOXrecordera. Ja mam nBOX bez nagrywarki i mogę przełączać DVI/HDMI przy podłączonym tv. Tak czy owak nie jest to duża wada. Ustawia się raz i koniec! :mrgreen:

No i nie jest to wina nBOX Recorder'a
Okazalo sie ze to wina kabli (nie jednego) HDMI.

Przetestowalem swoje dwa kable i nic to nie pomoglo.
Zabralem ze soba dekoder n'ki, obydwa kable i udalem sie do pobliskiego dealera oferujacego sprzedaz dekoderow.
Tam podlaczylismy moj dekoder, moim kablem do telewizora Sony 32 S 2510
O dziwo VOD ruszylo bez problemu po HDMI, a i opcja DVI stala sie dostepna

Wrocilem do domu, podlaczylem i niestety to samo co wczesniej czyli BLACK SCREEN na VOD przez HDMI
Kilka dni nerwow i udalem sie celem zakupu KOLEJNEGO kabla, tym razem tech+link WiresXS

O L S N I E N I E

DVI stalo sie dostepne w dekoderze, VOD bez zadnych kombinacji wyswietlany jest w 1080i wraz z dzwiekiem bez uzywania opcji DVI

Jest to dla mnie zagadka i wychodzi na to ze jest jakas roznica w gniazdach HDMI w telewizorach SONY skoro na starszym modelu poszlo bez problemu w poprzedniej konfiguracji, to znaczy na starym kablu.
 

dzachim

New member
cesare napisał:
No i nie jest to wina nBOX Recorder'a
Okazalo sie ze to wina kabli (nie jednego) HDMI.

Przetestowalem swoje dwa kable i nic to nie pomoglo.
Zabralem ze soba dekoder n'ki, obydwa kable i udalem sie do pobliskiego dealera oferujacego sprzedaz dekoderow.
Tam podlaczylismy moj dekoder, moim kablem do telewizora Sony 32 S 2510
O dziwo VOD ruszylo bez problemu po HDMI, a i opcja DVI stala sie dostepna

Wrocilem do domu, podlaczylem i niestety to samo co wczesniej czyli BLACK SCREEN na VOD przez HDMI
Kilka dni nerwow i udalem sie celem zakupu KOLEJNEGO kabla, tym razem tech+link WiresXS

O L S N I E N I E

DVI stalo sie dostepne w dekoderze, VOD bez zadnych kombinacji wyswietlany jest w 1080i wraz z dzwiekiem bez uzywania opcji DVI

Jest to dla mnie zagadka i wychodzi na to ze jest jakas roznica w gniazdach HDMI w telewizorach SONY skoro na starszym modelu poszlo bez problemu w poprzedniej konfiguracji, to znaczy na starym kablu.

To chyba niemożliwe! spróbuj teraz wrócić do starego kabla - może już działa????
 

Paqollo

New member
Od tygodnia mam Sonego 46x3500 i jestem bardzo zadowolony. Wszystko działa pięknie i cicho. Dostałem też 5 lat gwarancji. Mam tylko pytanie. Jak i czym czyścić ekran? Jakaś specjalna ściereczka i jaki płyn? Mogę to kupić w MM?
 

RS4

New member
Paqollo napisał:
Od tygodnia mam Sonego 46x3500 i jestem bardzo zadowolony. Wszystko działa pięknie i cicho. Dostałem też 5 lat gwarancji. Mam tylko pytanie. Jak i czym czyścić ekran? Jakaś specjalna ściereczka i jaki płyn? Mogę to kupić w MM?

Hmm Sharp daje w wyposażeniu ściereczkę :) , są w MM lub dobrych komputerowych płyny w spayu i ściereczki do czyszczenia ekranów LCD,
lepiej kupić coś znanej firmy, ekran to najważniejsza część telewizora i warto o nią dbać, używaj tylko specjalnych płynów i ściereczek !!!!!

RS4
 
Do góry