Sony Kdl-46 X3500, Kdl-52 X3500 Full Hd - wszystko o serii x3500

pirometr

New member
Witam

Też mam ten sam problem z zapamietywaniem przez sony kdl 52x3500 programow cyfrowych paczki TVP. Muszę po wlaczeniu w stan czuwania ponownie wykonać programowanie. Być może jest to problem słabego sygnału. Może ktoś spotkał się z tym problemem i ma rozwiązanie.

Pozdrowienia
 

hekal

New member
Deev777 napisał:
Witam,

Kupilem ten TV prawie dwa tygodnie temu (40x3500 - wiem ze nie 46x3500). O moich wrazeniach napisze pozniej w innym poscie - generalnie bardzo pozytywnie. Uzywam glownie SD, DVD przez HDMI (1080p) i konsoli (Wii - 480p). Sama HDTV (nie wiem jescze jaka) wkrotce... jak wybiore...

Chcialem jednak napisac o tym tajemniczym buczeniu...

W ostatni weekend ogladalem sobie z moja Zona film z DVD (puszczony przez HDMI na 1080p) - obraz super - ale... zaniepokoil mnie dzwiek.
Bylo juz troszke po polnocy a tu cos nieziemsko "swiszczy"....

Przypomnialem sobie posty o tajemniczym buczeniu ... ale u mnie swiszczy...

Dokonalem w nastepnym dniu kilku testow - Zona sie usmiala...

Co sie okazalo. Niezaleznie od zrodla po jakims czasie w gornej czesci glosnikow (myslalem ze to wysokotonowe - o ile sa) pojawia sie staly swist (ktos to moze nazwac buczeniem).

Zamowilem serwis - byli przed 30 minutami. Zabiora mi TV. Powiedzieli ze za glosnikami sa wiatraczki i one daja ten dzwiek. Rozwiazaniem ma byc podobno obnizenie napiecia na tych wentylatorkach z 12V na 5V - ciekawe bo jak zrobie MUTE - swist znika (ale byc moze to jest prawda ze tam sa).

Zobaczymy i poinformuje Was o dalszym rozwoju sytuacji.
Naprawa ma potwac ... tydzien!!!

Pozdrawiam

Niewiem gdzie mieszkasz ale nie radze oddawac do servisu.
Poprawka oprogramowania [nie zmienia nr. wersji] u mnie w domu zajela servisantowi z centralnego servisu w W-wie ok 5 minut.
Z innych zrodel [nie servisu ] dowiedzialem sie ze poprawka obniza napiecie na wentylatorkach z 8v do 5v co radykalnie poprawia komfort,
buczenie przestalo byc problemem a ucho mam wrazliwe.
Bucza mniej lub bardziej wszystkie tv ktore maja wentylatorki.
Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

hekal

New member
pirometr napisał:
Witam

Też mam ten sam problem z zapamietywaniem przez sony kdl 52x3500 programow cyfrowych paczki TVP. Muszę po wlaczeniu w stan czuwania ponownie wykonać programowanie. Być może jest to problem słabego sygnału. Może ktoś spotkał się z tym problemem i ma rozwiązanie.

Pozdrowienia

Mieszkam ok 6-7 km od PKIN w W-wie na 12 pietrze jest antena widzi nadajnik -analog mam idealny.
Zrobilem taka probe:1-podlaczylem kawalek drutu jako antene -obraz analogowy byl beznadziejny a cyfrowy...idealny czyli nie sila sygnalu jednak nie do konca?
2-przy programowaniu recznym sa znajdywane programy na kanale 55 i 48
ale i na kanale ...45 stad ta proba z sila sygnalu,TV niepamieta programow
z kanalu 48 bo moze myli z tymi z 45. Na kanale 45 i 48 znajdywane sa te same programy, dlatego oslabilem sygnal i nic [przed ta proba wymazalem wszystkie programy] kanal 45 podobno jest dla DVB-H. Ciekawe jak inne marki TV
pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Deev777

New member
hekal napisał:
Niewiem gdzie mieszkasz ale nie radze oddawac do servisu.
Poprawka oprogramowania [nie zmienia nr. wersji] u mnie w domu zajela servisantowi z centralnego servisu w W-wie ok 5 minut.
Z innych zrodel [nie servisu ] dowiedzialem sie ze poprawka obniza napiecie na wentylatorkach z 8v do 5v co radykalnie poprawia komfort,
buczenie przestalo byc problemem a ucho mam wrazliwe.
Bucza mniej lub bardziej wszystkie tv ktore maja wentylatorki.
Pozdrawiam.

Czemu odradzasz mi oddanie TV od serwisu?
Tak nawiasem mowiac to zabrali - otrzymałem od nich informację, że nie da się tego zrobić w domu.
TV zabrali.

Pozdrawiam
 

hekal

New member
Deev777 napisał:
Czemu odradzasz mi oddanie TV od serwisu?
Tak nawiasem mowiac to zabrali - otrzymałem od nich informację, że nie da się tego zrobić w domu.
TV zabrali.

Pozdrawiam

Mialem przykre doswiadczenia z autotyzowanym servisem Sony nie tym centralnym w W-wie. Jesli mozna naprawic w domu to po co wozic-chyba ze jest inny powod niz buczenie.Miejmy nadzieje bedzie wszystko ok-napisz jak wroci.

pozdrawiam
 

cesare

New member
ortax360 napisał:
Witam

A i jeszcze jedno załadownie nowego FR - jest to 2.14.581 ( taki jest w moim lcd ) Naprawia dokuczliwy dzwięk wentylatorka .

Witam.

Od tygodnia uzywam 46x3500 z wesja programowania 2.14.583
Nie skychac zadnego buczenia, swistu czy tez wentylatorow.

Pozdrawiam
 

hekal

New member
pirometr napisał:
Witam

Też mam ten sam problem z zapamietywaniem przez sony kdl 52x3500 programow cyfrowych paczki TVP. Muszę po wlaczeniu w stan czuwania ponownie wykonać programowanie. Być może jest to problem słabego sygnału. Może ktoś spotkał się z tym problemem i ma rozwiązanie.

Pozdrowienia

Trzeba wymazac z pamięci "edycja listy programów" [ja tak zrobilem] lub "zerowanie wszystkiego" [instrukcja obslugi], czyli doprowadzić do stanu
aby po wyłączeniu do czuwania i odczekaniu ok 3 minut[zamykanie programow -slyszalny przekaznik] wyłączyc TV z sieci i poczekac aż zgaśnie dioda -następnie włączyć TV i niepowinno byc żadnych programow-teraz przeprowadzić nowe programowanie

pozdrawiam
 

zdz001

New member
Sony Kdl-40x3500

Witam.
Na początek zastrzegam - jestem laikiem i to jest moja subiektywna opinia. Przesadziłbym, gdybym stwierdził, że TV powalił mnie na kolana, wydaje mi się po prostu, że technologia jeszcze nie ta, może za 4-5 lat będzie perfekt. Ale oczywiście maszynka BARDZO, BARDZO, przyzwoita.
Panel równomiernie podświetlony, żywe kolory, poprawna "dymanika" obrazu, żadnych uszkodzonych pikseli, czy subpikseli, atrakcyjny, nowoczesny design.
Jeżeli chodzi o wszechobecne w tym wątku "BUCZENIE", które szczerze mówiąc, spędzało mi przez kilka ostatnich dni sen z powiek, to sprzedawca zapewniał mnie, że partia z marca 2008 (taką też mam datę produkcji na TV), już tej przywary nie posiada (chociaż i tak pojawiała się podobno bardzo sporadycznie). I rzeczywiście, dopiero po "przyklejeniu" ucha do obudowy, słychać , że telewizorek pracuje. Sygnał TV (niestety na razie tylko z anteny analogowej) w dużej mierze zależy od tego, co akurat nadają. Trzeba się też troszku pomęczyć z ustawieniami (polecam aktywację redukcji zakłóceń - domyślnie wyłączona). Na ten przykład meczyk całkiem, całkiem, "smużenia się" nie dopatrzyłem, "komety" za piłką nie uświadczyłem. Materiał z DVD czy Blu-ray (SONY BDP-S300) to już zupełnie inna bajka. Dopiero tutaj sprzęt "rozwija skrzydła" (albo raczej matrycę) i wie się na co poszło tyle kasy :). Chociaż nad ustawieniami też trochę posiedziałem (polecam koniecznie aktywować opcję Polepszenia Ruchu na "Wysokie"), reszta według upodobań ( a jest co ustawiać).
Oglądanie zdjęć w wysokiej rozdzielczości (JPEG) na ekranie LCDeka to też miód dla oczu.
Ogólnie rzecz ujmując, mogę polecić z czystym sumieniem, cena może jeszcze nie atrakcyjna, ale też spadła znacznie od daty premiery (mowa oczywiście o cenach "internetowych").
Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Pytanie chyba do ortax360: Powinienem je chyba zadac w innym watku, ale jaka jest najnowsza wersja firmware do KLD-32D3000? Gdzie mozna zasiegnąć takiej informacji (np. ogólnie o wersjach firmware LCD Sony). W necie nic nie znalazłem. Tylko serwis? Wiem, że samemu raczej jej zaktualizowac nie mozna.

Pozdrawiam
 

ortax360

New member
Witam

Raczej nic nowego nie ma do d3000 ( a po co ci nowy fm ? masz jakis problem?) w X3500/3000 nowy FM naprawiał przykry pisk z wentylatorka .

Jezeli jest, to do sciagniecia z tunera cyfrowego ,ale u nas nie da rady .

PS : czytałem gdzies ,ale nie pamietam ze cos tam wyszło i poprawiało problem z zaciaganiem ,mazaniem ( smearing ) w d3000 - nie jestem pewny na 100%
Pozdrawiam
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Dzieki za odpowiedź. Nie, nic mi się nie zepsuło, ale czesem wychodzi cos nowego, co naprawia, polepsza to i owo, np. jak napisałeś, smearing itp.
Pozdrawiam
 

maliniaq

New member
Witam
mam problem ze swoi 40X3500, a mianiwicie podświetlenie matrycy nie jest równomierme ( swiecą górne rogi jaśniejsza plama ok.15cm w głąb ekranu).
Co z tym można zrobić, czy serwis to usunie.

pozdrawiam i proszę o pomoc.
 

ortax360

New member
Witam

Jest na to rada - 1 serwis reklamacja ( nie jest to clouding - tylko za mocno przykręcona matryca. 2 połozyc lcd na plecy na 24 godziny .

Napisz jak bedziesz lcd reklamował i jak zachował sie serwis ?

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

maliniaq

New member
ortax360 napisał:
Witam

Jest na to rada - 1 serwis reklamacja ( nie jest to clouding - tylko za mocno przykręcona matryca. 2 połozyc lcd na plecy na 24 godziny .

Napisz jak bedziesz lcd reklamował i jak zachował sie serwis ?

Pozdrawiam
Dzięki za radę. Co do serwisu to rozumiem ,ale dlaczego ma mu przejść po rekonwalescencji na plecach?
 

cesare

New member
pirometr napisał:
Czy to firmoware można wgrać do 52x3500. I jak to się wgrywa

Pozdrowienia
Pirometr

Tak.
Jak najbardziej tak.
Ja wlasnie przed chwila nabilem swojego 46x3500
Firmware jest w przedziale 40"-70" dla T1 oraz T2

A co do nabijania to w tym watku kilka postow wczesniej
jest wczesniejszy firmware z instrukcja krok po kroku w PDF-ie

Bedziesz potrzebowal karte Memory Stick
 
Ostatnia edycja:

dzachim

New member
Witam!

KDL 40X3500.

Jestem bardzo zadowolony z tego zakupu. Myślę że jest to maks jaki mogą zaoferować obecne TV LCD. Oczywiście najlepiej wypadają obrazy ze źródeł HD jak np. telewizja „n” którą użytkuję (HD to Filmbox+MGM+TVN). Obraz z DVD po RGB też jest niezły. Zwykła telewizja bardzo zależy od programu – niektóre wypadają lepiej niektóre gorzej.

Wielkość 40” nie jest zbyt duża mimo że oglądam z 3m. Łatwo się przyzwyczaić.

Drobne (HD) lub większe (SD) smużenia są nieuchronne ale nie jest to denerwujące - można się przyzwyczaić. Zresztą ostatnio specjalnie zwracałem na to uwagę w kinie i tam smużenia też występują.

Ostatnio ze zdziwieniem odkryłem nawet, że działa również naziemna Telewizja Cyfrowa (Kraków) – wszystkie programy TVP(7) i PR(3).

Ocena ogólna tego TV bardzo dobra.

Zalety:
- przepiękne kolory
- ładny design
- NIE buczy
- Jakość SONY
- 2 lata gwarancji

Wady:
- w telewizji cyfrowej naziemnej po przełączeniu kanału przez kilka sekund niebieskie tło na ½ ekranu z opisem zasłaniające to co się dzieje na ekranie. Skakanie po kanałach bardzo utrudnione.
  • Nie obsługuje DD5.1 po HDMI z dekodera „n” (trzeba przełączyć w dekoderze na stereo i wtedy dźwięk jest kiepski). Obszedłem to przesyłając dźwięk analogowo (opcja DVI+stereo). Nie wiem jak w takim razie działa w tym TV DolbyDigitalPlus? Którego Logo znajduje się w instrukcji oraz z tyłu na obudowie.
 
Do góry