Sony KDL-43W755C czy LG 43UF680V?

rychu

New member
Po przeszło 10 latach wysiadł klasyczny, kineskopowy Thomson i trzeba coś kupić.
Telewizor do salonu, w sumie głównie dla rodziców, nikt się doktoryzować z ustawień obrazu przy tym tv nie będzie, dlatego pomijam warunki oświetlenia, odległości itp. ;)

Priorytetem jest tuner tv sat, ponieważ mam wolny moduł cam jeszcze po cyfrze+ i chciałbym go wykorzystać i przy okazji zlikwidować drugi pilot ze stolika. Dodatkowo ojciec używa telegazety, która po HDMI nie będzie działać, więc zaoszczędzi mi to kombinowania.

Pierwsze swoje poszukiwania skierowałem w stronę LG, ponieważ mam 42LM620S i jestem z niego zadowolony. LG mają tuner tv sat, przystępną cenę i dostępność w sklepach oraz chciałbym mieć w nim jakąś nowość - mój ma 3D, które umarło, a teraz pomyślałem, że fajnie byłoby mieć 4K. Ale nie do oglądania filmów, ale jako dodatek do lepszej jakości zdjęć przy wyświetlaniu z lustrzanki.
No i znalazłem 640V ale on nie ma możliwości nagrywania na pendrive, a chciałbym czasem skorzystać z funkcji time-shift, dlatego wybrałem 680V. I tu pytanie - czy da się nagrywać, pauzować na pendrive na tym TV, czy jest potrzebny dysk twardy?
Potem się na forum dokopałem do słabych matryc w LG z 2015 i powidoków... No żesz, myślałem że powidoki to przeminęły razem z plazmami sprzed 8 lat ;)

Dlatego zacząłem szukać dalej i dokopałem się do Sony. Pobieżnie czytając wychodzi że ma dobry obraz, nie wiem jaką ma matrycę - jest tam 120Hz?
Co prawda nie ma 4K, no ale jeśli miałby mieś sporo lepszy obraz, to mogę sobie darować. Jako nowość będzie android, który też podobno nie jest pozbawiony wad wieku dziecięcego...

No i nie potrafię się zdecydować, będę czytać dalej i proszę o opinie w wyborze między tymi modelami. Może ktoś używa modułu cyfry+ i mógłby napisać czy działa bez problemu w tych modelach i czy jest możliwość automatycznego wyszukiwania kanałów nc+?

Albo polecicie coś ciekawego, spełniającego warunki do 2500 :)
 

racuh

Banned
To już zobacz sobie LG 50LF652V, jest tylko 100 zł droższy od twojego max, nie ma 4k bo za dobre 4k trzeba wybulić z 5 klocków ale ma 120Hz i FHD, przy 43 calach będziecie czuć niedosyt. A jak to ma być TV tylko do oglądania satelity w salonie to android będzie zbędnym gadżetem. A po za tym jest to jeden z tych TV na którym nie ma problemów z odtwarzaniem różnych formatów plików.

Co do powidoków to chyba czytałeś o OLED, bo na LCD to nie występuje, jedynie mogą się pojawić martwe piksele, które też są rzadkością, na upartego można się przyczepić o wszystko nawet o kolor podstawki i mikrorysy z tłu obudowy.

Do tej ceny którą podałeś najlepszym rozwiązaniem będzie ten LG.
 

rychu

New member
Dzięki za rzeczową poradę :)
Doczytałem o tym tanim 4K i obejrzałem filmiki i chyba rzeczywiście trzeba się skupić na dobrym FHD.
Ktoś w opiniach napisał, że ten LF652V ma pełne podświetlenie matrycy a nie tylko krawędziowe - prawda to? Na stronie LG nie znalazłem informacji o podświetleniu.

Oglądałem dziś w sklepie LG i Sony. Obraz na Sony jest ostrzejszy ale w sumie to tylko świadczy o tym, ze telewizor lepiej sobie radzi z kiepskim sygnałem, który puszczają kablem koncentrycznym....

Android by się przydał do łatwego wyświetlania filmów z YT i zdjęć ze smartfona na TV. Ale chyba przez MiraCast też da się łatwo wyświetlać obraz ze smartfona na TV.
 

racuh

Banned
Dzięki za rzeczową poradę :)
Doczytałem o tym tanim 4K i obejrzałem filmiki i chyba rzeczywiście trzeba się skupić na dobrym FHD.
Ktoś w opiniach napisał, że ten LF652V ma pełne podświetlenie matrycy a nie tylko krawędziowe - prawda to? Na stronie LG nie znalazłem informacji o podświetleniu.

Oglądałem dziś w sklepie LG i Sony. Obraz na Sony jest ostrzejszy ale w sumie to tylko świadczy o tym, ze telewizor lepiej sobie radzi z kiepskim sygnałem, który puszczają kablem koncentrycznym....

Android by się przydał do łatwego wyświetlania filmów z YT i zdjęć ze smartfona na TV. Ale chyba przez MiraCast też da się łatwo wyświetlać obraz ze smartfona na TV.

Jest informacja na stronie LG że ten model ma podświetlenie Direct LED (pełne). Nie porównuj w sklepie obrazu bo wszystko co tam leci jest ustawione na dynamiczny a każdy TV ma inne ustawienia fabryczne. LG ma mniejszy kontrast i czerń bo jest na IPS i dlatego mogło się to tak wydawać.

Wcześniej nie było TV z androidem, a i tak sobie radziły z YT i wyświetlaniem zdjęć.

Kupując w stacjonarnym musisz się umówić na to czy jak nie będzie ci pasował to czy możesz go zwrócić. Dlatego lepiej i taniej jest kupić przez internet bo możesz oddać bez podania przyczyny.

Oglądając filmiki o jakości obrazu to tak jak, ktoś kiedyś powiedział, słuchać dźwięku kolumn na przez youtube na telefonie. Bez sensu.
 

rychu

New member
Chodziło mi o filmik prezentujący działanie technologi taniego 4K, czyli zamiast RGB to RGBW. Nie przekonała mnie ta technologia ;)

Czy w tym LG LF652V da się wykorzystać pendrive do funkcji time shift, czy konieczne jest podpięcie dysku twardego?
W sumie nigdzie nie podają, że ma funkcję time shift ale czasem zdarzają się miłe niespodzianki :)
 

racuh

Banned
Chodziło mi o filmik prezentujący działanie technologi taniego 4K, czyli zamiast RGB to RGBW. Nie przekonała mnie ta technologia ;)

Czy w tym LG LF652V da się wykorzystać pendrive do funkcji time shift, czy konieczne jest podpięcie dysku twardego?
W sumie nigdzie nie podają, że ma funkcję time shift ale czasem zdarzają się miłe niespodzianki :)

Jeżeli ma to nie w pendrive, sprawdzałem na samsungu i na Panasonicu i na żadnym się nie dało, jedynie HDD, ale to nie wszystko zarówno Samsung i Panasonic nagrywa ale nigdzie oprócz TV tego nie otworzysz, telewizory formatują cały dysk na swój sposób, co do LG to nie wiem ale przypuszczam że jest podobnie.
 

rychu

New member
Dzięki za pomoc w wyborze TV - LF652V już zamówiony :)

Mam jeszcze jedno pytanie - jak się dostać do menu serwisowego i gdzie sprawdzić czas pracy telewizora?
Mają mi sprowadzić nowy, ale jeden mają na sklepie, na wystawie i chcę sprawdzić czy mi go przypadkiem nie wcisną ;)
 

rychu

New member
Nie wiem :)
Myślę, że jak nic nie zepsuję to mi się upiecze. Z resztą i tak nie będę korzystał z gwarancji, bo telewizor się przez te 2 lata nie zepsuje :)
 

racuh

Banned
Oczywiście wiesz, że po wejściu w menu serwisowe, możesz stracić gwarancję?

Jak będzie trzymał buzie na kłódkę i się nie wychyli z stwierdzeniem że tam wchodził to nikt nie jest w stanie tego sprawdzić.

Wchodziłem w samsungu i mimo to wymienili mi ekran na gwarancji. nigdy tez nie masz pewności że przed kupnem ktoś ze sklepu tam nie wchodził.
 
Do góry