Sony KDL-42W829B czy Sony KDL-50W829B?

piotrzet

New member
Który lepiej kupić? Czy warto dopłacać do 50 calowego czy nie ma potrzeby? Czym one się różnią i czy różnice są widoczne gołym okiem bez dopatrywania? Jeżeli ktoś ma któryś z tych TV również prosiłbym o jego odczucia.
 

kaziu106

Member
Różnią się wielkością tj. przekątną ekranu i widać to gołym okiem ;-) Pozdrawiam! Ps. jaką odległość będziesz miał do tv podczas oglądania?
 

3mk2

New member
Ja kupiłem 60W855 i oglądam z 3 m i jest super.Głupotą jest kupowanie 42 cali,po tygodniu będziesz żałował.
 

ns3

New member
Czesc
Ja kupilem 50 cali i w hd ogladam z 2 metrow .Pozatym 50 ma inna matryce (lepsza czern i kontrast roznice czuc szczegolnie w nocy) 42 cale to IPS i pasywne 3d (troszke lepsze konty )
 

Pastusiak

New member
Właśnie miałem o tym pisać, że poza rozmiarem różni się matrycą. Jak to się ma do 55 cali? inna matryca niż w 50 czy ta sama? i skoro nabyłeś ten model to pochwal się proszę podświetleniem w nocy?
Generalnie moje plany zaczynały się na kupnie skromnej 40... potem dałem sobie widełki do 42. Następnie stwierdziłem cholera jakie te 46 tanie już!potem zauważyłem nowe nietypowe rozmiary 48. Fundusz wzrósł do 50ki. Teraz na wyrost pieprzę i inwestuję w 55 mimo, że siedzę jakieś 1,8 od ściany. TV nigdy nie jest za duży. Chociaż widziałem kiedyś 60 u znajomego i czułem się przytłoczony. Do seansów filmowych ok (jak w kinie) ale oglądanie wiadomosci może być już nieco przerażające ;)
 

kaziu106

Member
Dokładnie 3,1 metra
Z tej odległości spokojnie 50. Ja mam ok. 3,4 m i mam 47 cali i dziś gdybym wybierał wziąłbym 55, a 50 to minimum. Różnica w subiektywnej wielkości telewizora jest wg. mnie trochę zależna czy tv. wisi czy stoi, a jak wisi to na jak dużej ścianie. Wiszący telewizor subiektywnie wg. mnie wygląda na mniejszy. ps. A jakie źródło i jaki materiał będzie głównie oglądany hd czy sd?
 

piotrzet

New member
NC+ większość kanałów mam HD i oprócz tego jakieś filmy też w HD z płyt oczywiście odtwarzacz mam.
 

tomato10

New member
Kolego nie przesadzaj z tą wielkością dla siebie. Ja siedzę 3 m od tv 50cali i
o ile materiał jaki oglądam to takie odczucia :
720p - może być
1080p - super
sd - słabizna - ( po prostu za duży ekran i pikeseloza wychodzi, zdarza się nawet że siadam przy stole w jadalni żeby mnie to nie raziło) Wiem że jestem wyczulony na punkcie obrazu. Staram się oglądać tylko kanały hd z tego względu. Na początku miałem stresa że kupiłem za duży telewizor. Przedtem miałem 42 plazma i wyglądało to korzystniej przy tych 3m od tv.
Należy dodać że w filmach 3d wielkość ekranu ma duże znaczenie i czym większy tym lepszy.
Takie są moje odczucia i nie żałuję że nie kupiłem np.55" .
 

kaziu106

Member
Jeśli chodzi o obraz w SD to się kolego z Tobą zgadzam. Jeśli chodzi o HD z dobrym birate to nadal myślę, że 50 cali spokojnie da radę tj. do zwykłego oglądania tv. tj. wiadomości i sportu 50 spokojnie styknie ale przy oglądaniu filmów wg. mnie ( mówię tu cały czas o dobrym jakościowo HD ) to jak dla mnie z odległości 3,4 m. 55 cali byłoby super. Być może faktycznie z odległości 3,1 m., do telewizora "bezpieczniejszym" wyborem będzie 50 cali ponieważ słaby materiał nie będzie tak bardzo raził w oczy jak na 55 cali-szczególnie z 3,1m. gdzie te niedoskonałości mogą być już dość mocno widoczne i wtedy człowiek zaczyna się wkurzać, że wydał pieniądze, a tu lipa... ( niestety w Naszym kraju hd nie jest równe innemu HD i czasem jak jest słaby sygnał to niestety widać niedoskonałości nawet na hd).
 
Do góry