SONY KDL-40X3500 - buczenie i nie tylko

Ironhide

New member
Witam,
W niektorych egzemplarzach tego tv jest slyszalne buczenie spowodowane praca wentylatora. (Sam bylem posiadaczem takiego buczacego telewizora z tej serii). Mozna temu zaradzic. Nalezy sie skontaktowac z serwisem w celu wgrania nowego oprogramowania. Oprogramowanie to w sposob bardziej precyzyjny steruje predkoscia obrotowa wentylatora przez co wiatrak nie dziala caly czas na pelnych obrotach, a jego praca staje sie zdecydowanie cichsza przez co buczenie nie jest juz uciazliwe. Swoj telewizor posiadam od ponad dwoch miesiecy i po wgraniu tego oprogramowania problem buczenia przestal istniec. I w koncu moja narzeczona o bardzo wrazliwym "uchu" jest zadowolona:D
Prawdopodobnie nowe telewizory tej serii sprzedawane teraz maja wgrane juz najnowsze oprogramowanie wiec problem buczenia nie wystepuje.

Mam rowniez pytanie bo sam nie jestem w stanie sobie z tym poradzic, a moze ktos wie:).
Jak recznie ustawic zegar w tym telewizorze? Normalnie ustawia sie on automatycznie z sygnalu cyfrowego naziemnego. Poczatkowo odbieralem taki sygnal, ale od czasu zainstalowania enki przestawilem antene naziemna w celu lepszego odbioru polsatu przez co utracilem sygnal cyfrowy i programy cyfrowe (tvp1, tvp2 tvp info i tvp sport) nie sa osiagalne, a tym samym zegar przestal dzialac poprawnie.
Prosze o instrukcje jak recznie ustawic zegar. Z gory serdecznie dziekuje.
 

MZKS1929

New member
Tak przynajmniej ustawia sie w X3000 wiec pewnie w serii X3500 podobnie

- Klawisz Menu na Pilocie
- Zakładka USTAWIENIA
- Kolejna zakładka USTAWIENIA (z symbolem klucza)
- USTAWIENIA TIMERA
- USTAWIENIA ZEGARA

I tam ustawiasz dzien + godzine
 

Ironhide

New member
Dzieki za odpowiedz MZKS1929

No wlasnie problem jest taki ze tam gdzie powinna byc opcja ustawienie zegara (tak jak podales, podobnie jest napisane w instrukcji obslugi) jej nie ma. Zastanawiam sie czy ma na to wplyw fakt, iz w pamieci telewizor ma zapisane jakies programy cyfrowe i mimo ze ich nie odbiera uznaje on ze mozliwe jest jedynie automatyczne pobieranie czasu i tym samym wogole nie wyswietla opcji recznego ustawiania zegara.

Takze poki co problem ciagle nierozwiazany
 

hekal

New member
Ironhide napisał:
Witam,
W niektorych egzemplarzach tego tv jest slyszalne buczenie spowodowane praca wentylatora. (Sam bylem posiadaczem takiego buczacego telewizora z tej serii). Mozna temu zaradzic. Nalezy sie skontaktowac z serwisem w celu wgrania nowego oprogramowania. Oprogramowanie to w sposob bardziej precyzyjny steruje predkoscia obrotowa wentylatora przez co wiatrak nie dziala caly czas na pelnych obrotach, a jego praca staje sie zdecydowanie cichsza przez co buczenie nie jest juz uciazliwe. Swoj telewizor posiadam od ponad dwoch miesiecy i po wgraniu tego oprogramowania problem buczenia przestal istniec. I w koncu moja narzeczona o bardzo wrazliwym "uchu" jest zadowolona:D
Prawdopodobnie nowe telewizory tej serii sprzedawane teraz maja wgrane juz najnowsze oprogramowanie wiec problem buczenia nie wystepuje.

Mam rowniez pytanie bo sam nie jestem w stanie sobie z tym poradzic, a moze ktos wie:).
Jak recznie ustawic zegar w tym telewizorze? Normalnie ustawia sie on automatycznie z sygnalu cyfrowego naziemnego. Poczatkowo odbieralem taki sygnal, ale od czasu zainstalowania enki przestawilem antene naziemna w celu lepszego odbioru polsatu przez co utracilem sygnal cyfrowy i programy cyfrowe (tvp1, tvp2 tvp info i tvp sport) nie sa osiagalne, a tym samym zegar przestal dzialac poprawnie.
Prosze o instrukcje jak recznie ustawic zegar. Z gory serdecznie dziekuje.

Ciekawa informacja -mam problem z buczeniem .
Czy mozesz podac wersje nowego oprogramowania.
Zegar jest tak jak piszesz.

pozdrawiam
 

Ironhide

New member
Teraz mam wersje oprogramowania 2.14.581 jaka byla wczesniej niestety nie spisalem, ale telewizor byl wyprodukowany we wrzesniu 2007 roku. Nowe oprogramowanie wplynelo wyraznie na poprawe konfortu uzytkowania.

Radze skontaktowac sie z dobrym serwisem. Informacje o tym ze problem buczenia znany jest firmie sony oraz, ze zalecane jest w tym przypadku wgranie nowego oprogramowania otrzymalem z serwisu PRAM ACS SONY z Warszawy. Natomiast nowe oprogramowanie zostalo mi wgrane przez serwisanta z serwisu w Katowicach.

Odnosnie zegara co musze zrobic zeby go recznie nastawic?

Przy okazji moze ktos wie jak sterowac funkcja MotionFlow+100Hz (czy jest to opcja polepszania ruchu??)
 
Ostatnia edycja:

hekal

New member
Ironhide napisał:
Teraz mam wersje oprogramowania 2.14.581 jaka byla wczesniej niestety nie spisalem, ale telewizor byl wyprodukowany we wrzesniu 2007 roku. Nowe oprogramowanie wplynelo wyraznie na poprawe konfortu uzytkowania.

Radze skontaktowac sie z dobrym serwisem. Informacje o tym ze problem buczenia znany jest firmie sony oraz, ze zalecane jest w tym przypadku wgranie nowego oprogramowania otrzymalem z serwisu PRAM ACS SONY z Warszawy. Natomiast nowe oprogramowanie zostalo mi wgrane przez serwisanta z serwisu w Katowicach.

Odnosnie zegara co musze zrobic zeby go recznie nastawic?

Przy okazji moze ktos wie jak sterowac funkcja MotionFlow+100Hz (czy jest to opcja polepszania ruchu??)

Diekuje za wersje nowego oprogramowania.
Sprobuj wymazac wczesniej znalezione programy cyfrowe i ustawic zegar

pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Ironhide

New member
Wciaz walcze z manualnym ustawieniem zegara.
Po zrobieniu automatycznej inicjacj (telewizor nie odnalazl zadnych programow cyfrowych) udalo mi sie ustawic zegar manualnie ale po chwili mimo ze nie bylo programow cyfrowych zegar sie przestawil mniej wiecej o 1.5h w tyl (nie dokladnie wiec strefa czasowa nie ma tutaj znaczenia). No i znowu wrocilem do punktu wyjscia. Cos mi sie wydaje ze trzeba bedzie naziemny system antenowy zmodyfikowac (przestawic) tak zeby jednak te cyfrowe programy dzialaly to wtedy nie bedzie problemu z ustawieniem zegara. Z drugiej strony ktos chyba przekombinowal z ta automatyzacja.;)
Jak by ktos mial jeszcze jakies pomysly jak powalczyc z tym zegarem to z gory dziekuje za pomoc.

Pozdrawiam.
 

serde

New member
Witam.
Odnośnie ustawiania tego zegara to jedynym wyjściem jest podobno wyzerowanie wszystkich ustawień ( przejście do ustawień fabrycznych). Wtedy zaczynamy wszystko od początku łącznie z ustawieniem zegara.
 

szadoky

New member
Ja ma takie pytanie czy buczenie słyszalne jest cały czas czy tylko czasami . W moim telewizorze słyszalne jest czasami w jednym rogu taki odgłos jakby wentylator zwiększał obroty . Jak przyłoży się ucho do obudowy to słychać szum w każdym rogu w tym jednym jest na tyle słyszalny ze słychać go w czasie oglądania

A co do zegara to miałem tak ze jak był telewizor podpięty do anteny naziemnej to mozna było ustawić zegar a jak podłączyłem tuner cyfrowy to zegar ustawiła sie automatycznie i w ustawieniach znikla funkcja przestawienie go
 
Ostatnia edycja:
Do góry