Sony KDL-40W5500 vs Toshiba 40XF350P

Który TV?


  • Total voters
    0

Pablooo88

New member
Sony KDL-40W5500 vs Toshiba 42XV635DG

Tak jak w temacie

Budżet ~3000zł. Na placu boju zostały te dwa TV

Pokój nasłoneczniony (gdyby nie to, to bym wziął Plazmę Panasonic TX-P42S10E - a może to mimo wszystko jakoś przejdzie?)
Odległość ok 3m
Sygnał: BR/HD/SD/Xbox360
Powieszony na ścianie


Brałem pod uwagę jeszcze Sharp LC-42DH77 ale odpadł przez design (ten niebieski kolor)
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
skąd wygrzebałeś Toshibę XF 350 i jeszcze zakładasz ankietę.
Jeśli mało czasu spędzisz przy grach - to plazma owszem. jesli dużo ja bym odpuścił. I rzeczywiście Toshiba XV 635 jest bardzo dobrą alternatywą. Pamiętaj tylko że wymaga kalibracji obrazu.
 

Pablooo88

New member
Dlatego, że została mi polecona przez "znajomych", którzy się "znają". Dlatego też napisałem tutaj...

To w takim razie: Sony czy Toshiba XV?
Aha i co do kalibracji obrazu - jest jakaś stronka która pomaga w tym prawda? ;)
 

Pablooo88

New member
No z tego co widzę to są jeszcze w sklepach XF - ale już nieważne ;) Zapomnijmy o tym modelu :)

Powiem tak: TV będzie w drugim mieszkaniu, takim weekendowym i głównie będzie używany do Xboxa oraz do Canal+ Sport HD itp... Jednak przede wszystkim będzie do Xbox.

Tygodniowo będzie to powiedzmy ok 10 godzin (może trochę więcej)

Czy warto dopłacać do Sonego? Bo jakby nie patrzeć między Toshibą a Sonym jest 500zł różnicy...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jak chcesz już dopłacić to dopłać albo do Toshiby 42 ZV 635
albo do JVC 42 Dv1 - bo możesz sięgać do gier po znacznie większą przekątną.
 

Pablooo88

New member
Cena ~3000zł była przeze mnie rozumiana max 3000zł + przesyłka. Dlatego nie chcę dopłacać nawet do 3500zł bo jak już powiedziałem jest to TV do drugiego mieszkania, które nie będzie użytkowane tak bardzo często...

Czyli jednym słowem zostać przy Toshibie 42XV635 tak?

Teraz sobie przypominam, że brałem ją pod uwagę i słyszałem o dobrym skalowaniu obrazu SD i półmatowej matrycy w tym modelu...

EDIT:

Co do kalibracji obrazu to będę w stanie to zrobić samemu? Bo ta stronka fajna, ale jednak płacić za coś takiego...
 
Ostatnia edycja:

LUPO78

Banned
zgadza się ta tosia ma półmatową matrycę i dobrze sobie radzi z sygnałem sd,masz wybór KDL-40W5500 i 42XV635DG,co wybierzesz to już zależy od ciebie obydwa są dobre ;) jeden ma 5 lat gwarancji drugi ma zdecydowanie niższą cenę
 

Ares78

New member
Cena ~3000zł była przeze mnie rozumiana max 3000zł + przesyłka. Dlatego nie chcę dopłacać nawet do 3500zł bo jak już powiedziałem jest to TV do drugiego mieszkania, które nie będzie użytkowane tak bardzo często...

EDIT:

Co do kalibracji obrazu to będę w stanie to zrobić samemu? Bo ta stronka fajna, ale jednak płacić za coś takiego...

Samemu nie przeprowadzi się profesjonalnej kalibracji, ale coś tam można zdziałać we własnym zakresie, także specjalnie się nie przejmuj (bo zamówienie ekipy, która przyjechałaby na miejsce to dość droga zabawa). Co do dylematu, to jak masz nasłonecznione pomieszczenie to plasma po prostu nie zda egzaminu...

LUPO78 warto wspomnieć, że promocja na przedłużoną gwarancje trwa jeszcze tylko do końca stycznia.
 

Pablooo88

New member
Ja wiem, że do końca stycznia jest ta "promocja" co do gwarancji :)

Chętnie bym dopłacił do ZV jednak jest to różnica 900zł i uważam, że nie ma sensu :)

Dzięki wszystkim za porady. W poniedziałek zamówię 42XV635, którą na samym początku swoich rozważań brałem pod uwagę

Pozdrawiam
 

Pablooo88

New member
Witam ponownie. mam już w domu Toshibę 42XV635. Udało mi się ją kupić jeszcze w cenie 2700zł, gdyż teraz już tylko +3000zł...

Ale teraz takie pytanie: jakbym miał płytę z Digital Video Essentials to odpalam ją po prostu z DVD/Laptopa i po prostu kalibruję TV?
Próbowałem znaleźć dokładnie jak to zrobić ale znalazłem tylko to: Kalibracja przy udziale płyty DVE

 

Pablooo88

New member
W tym rzecz, że już mam DVE, ale on zajmuje ponad 6GB i jakoś nie wiem, czy DVD odtworzy płytę DVD DL...

Więc pewnie tylko przez zamontowanie obrazu i odpalenie z laptopa?
 
Do góry