Sony KDL-40W5500, KDL-40W5740 czy SHARP LC42DH77E

Yacko

Member
Niestety z braku czasu nie mogę być na bieżąco z TV LCD, więc proszę forumowiczów o radę, który z wymienionych telewizorów sprawdziłby się najlepiej jako monitor do Playstation 3 i PC (odległość jakieś 2 - 2,5 m).
W przypadku Sony nie mogę się dogrzebać to parametrów czasu reakcji a na plus dla Sony 5 lat gwarancji. Chętnie przeczytam inne propozycje (najlepiej sprawdzone w boju - gry itp.)

1. Sony KDL-40W5500
2. Sony KDL-40W5740
3. SHARP LC42DH77E
 

Yacko

Member
Przedział cenowy jak modele , o które pytam, czyli okolice 3,5 tys.

Wpadł mi w oko również bardzo tani SAMSUNG LE-40B530 - co o nim sądzicie ? Brak 100HZ może mocno przeszkadzać w grach ? Czy wogóle jest to godny konkurent podanych wcześniej modeli ?
 
Ostatnia edycja:

Ares78

New member
W grach 100hz nie przeszkadza także nie to jest istotne, bo granie w innym trybie niż "gra" wiąże się z bardzo wysokim input lagiem co czasem wręcz uniemożliwią komfortową grę. A w tym trybie 100hz i wszelkiej maści ulepszacze obrazi są wyłączone, z drugiej strony do filmów układ kompensacji ruchu jest bardzo przydatny i ogranicza/likwiduje efekt judderingu.
 

Yacko

Member
Niestety input lag nie jest parametrem podawanym w specyfikacji :(
Doszukałem się, że SHARP LC42DH77E ma niewielkie opóźnienie, nie wiem jednak jak wygląda sprawa input laga w wymienionych Sony niestety nie wiem. Nie ukrywam, że bardziej lubię markę Sony, ale ważniejsze są dla mnie parametry techniczne.
 
Do góry