Sony KDL-40S3000/40S3010

guciek75

New member
No i kupiłem. Przy okazji przekonałem się, że duże sklepy sieciowe niekoniecznie mają dobre ceny. Podzwoniłem i udało się kupić o panad 1 k PLN taniej niż w Media. Nie czuję się zbyt mocny i nie mogę podjąć z wami dyskusji, ale po kilku godzinach oglądania jestem naprawdę zadowolony. Najfajniejsze jest to, że jeden z ostatnich punktów poradnikia mówiącego co wziąć pod uwagę przy zakupie TV został spełniony w 100% - mowa o WAF :cool:
 

juliuszka

New member
Taki dobry, że trzeba go sprzedac

Na początku : WSZYSTKIEGO NAJ W NOWYM ROKU I JESZCZE RAZ PIENIĘDZY!

Teraz do rzeczy:

Ten soniaczek 40S3000 to może i fajna maszynka, tylko dlaczego sprzedaje się go półtora miesiąca od zakupu. Rozumiem, że ze względu na "niewielki" ekran.

Barti:
czy o sprzedaży zadecydowały jakieś niedociągnięcia telewizorka ?
Pytam, bo jest już zamówiony przeze mnie i nie wiem, czy to do końca przemyślana decyzja.

Jeżeli wykryłeś jakieś bolączki tego sprzętu, to może się z nami podzielisz


Pozdrowionka dla Wszystkich w Nowym 2008 z życzeniami jak najlepszego sprzętu i sygnału ;-)
 

motobartcompany

New member
Barti: czy o sprzedaży zadecydowały jakieś niedociągnięcia telewizorka ?
Pytam, bo jest już zamówiony przeze mnie i nie wiem, czy to do końca przemyślana decyzja.

Jeżeli wykryłeś jakieś bolączki tego sprzętu, to może się z nami podzielisz


Pozdrowionka dla Wszystkich w Nowym 2008 z życzeniami jak najlepszego sprzętu i sygnału
Ja mam już taki charakter czy raczej chorobe, że co jakiś czas musze sprzedać i kupić nowe. Tak mam ze wszystkim i nie tylko z TV.

Teraz celuje w plazme i najprawdopodobniej coś wiekszego.
ps. trzeba było brać o demnie masz sporo taniej;) i pewność że nie będzie żadnego syfu w postaci bad pixel czy nie równo podświetlonej matrycy.
 
Ostatnia edycja:

juliuszka

New member
motobartcompany napisał:
pewność że nie będzie żadnego syfu w postaci bad pixel czy nie równo podświetlonej matrycy.
TV jest zamówiony z dostawą do sklepu, gdzie ostatecznie mogę się przekonać o jego "osiągach" a przede wszystkim złych pixelach. W każdej chwili mogę się wycofać z zakupu (mam na to 10 dni). Do tego gwarancja 5-letnia zgodnie z wytycznymi Sony jest ważna wraz z certyfikatem wystawianym indywidualnie czy to dla firmy, czy prywatnie.

Jakoś nie przekonuje mnie (pomimo atrakcyjnej ceny) zakup sprzętu z drugiej ręki.

Czy ew. ten telewizorek godny jest uwagi ? - cena dość atrakcyjna (4539,- nie napiszę, gdzie, ale łatwo to sprawdzic). Jakoś wykonania została opisana w wątku, więc sądzę, że nie jest to najgorszy "badziew".

Do zakupu w sklepie skłaniają mnie warunki sprzedaży ratalnej (30x0%). Za gotówkę nie dam rady :(

Raz jeszcze pozdrawiam i dziękuję za szybkie "reply"
 

motobartcompany

New member
Czy ew. ten telewizorek godny jest uwagi ? - cena dość atrakcyjna (4539,- nie napiszę, gdzie, ale łatwo to sprawdzic). Jakoś wykonania została opisana w wątku, więc sądzę, że nie jest to najgorszy "badziew".

Tak jest wart uwagi, wysoka jakość wykonania, bardzo małe zużycie prądu, brak jakiegokolwiek buczenia, cykania czy brzęczenia. Posiada bardzo dobrą czerń.

Z minusów to skromne nastawy obrazu ale mi w zupełności wystarczają, no i tylko 40 cali;)
 

Robertus64

New member
Bez reklam
Te nowe S3000 wymiatają w tej klasie cenowej , dzsiaj byłem w MM i tam cena 3.499 za 32 " i co ciekawe stała mała kolejka po S3000 bo właśnie przyszły.Do mnie jedzie i będzie w sobotę S3000 , ale po tym co widziałem na testach to Sony dowali konkurencji w tej klasie.
 

Mike54

New member
Chcialem kupic Samsunga LE40R82B ale wpadlem oststnio na tego Sony...
motobartcompany - czy miales u siebie w domu tego R82?
jak wypada porownanie?
LE40R82B mozna juz teraz kupic za niecale 3900,- Sony 40S3000 za 4200,- ... no i weź tu bądź mądry na co sie zdecydować... (nie gram na TV, tylko DVD + n'ka) :confused:
 

Robertus64

New member
Bez reklam
Weż tego co ma lepszy wygląd dla Ciebie , oba mają te same zajebiste matryce.Sprawdz ilość gniazd i ile ma gwarancji , ja zamówiłem Soniacza bo ma 5 lat gwarancji!!!!!!!!!!
 

kagato

New member
Witam,
planuje kupno LCD już od pół roku i upatrzyłem sobie właśnie ten model. Po przeczytaniu Twojej opini jestem w 90% zdecydowany na ten model. Ogromne dzięki za spisanie swoich spostrzeżeń motobartcompany. tylko trzy małe pytanka:
1. jakim kablem podłączyć najlepiej X360? mam Core :( i kupiłem niedawno VGA, czy powinienem kupic composite?
2. Jak mam zwykłą kablówke Aster ze zwykłym kablem antenowym to podepne ją do tego tv czy musze kupić jakąś przejściówke?
3. Zapewne model 3010 jest lepszy? cena podobna ale różnią się chyba wejściami.
Już można kupić ten TV za 4000 tylko że Sony chyba rozdaje gwarancje na 5lat tylko do 15 stycznia :confused:

Dzieki
 

juliuszka

New member
Kdl-40s3000

Już go mam !
DVD - Sony DVP-NS78H - po HDMI - obraz rewelka ! (1080i/50Hz)
Podłączony do kabla UPC - nic ciekawego.
Na obrazie analogowym widoczne "duszki", czy raczej jakieś odbicia w sygnale, ale to raczej wina kiepskiego sygnału UPC.
Bardzo fajnie konfiguruje się wejścia zewnętrzne z możliwością pomijania nieczynnych. Szkoda, że PIP działa tylko w połączeniu z PC.

Telewizorek ma tuner cyfrowy, ale w żaden sposób nie mogę się dowiedziec, jak z niego korzystac. Podejrzewam, że będzie to możliwe dopiero po wprowadzeniu przez UPC sygnału DVB. Póki co pozostaje prawdopodobnie zakup tunera satki cyfrowej ew. z dekoderem.

I tu pytanie:
Telewizor posiada gniazdo na kartę dekodera (coś a'la PCMCIA). Czy ktoś się orientuje, w jaki sposób można korzysta z tego dobrodziejstwa ? Z tego, co mi wiadomo, dekodery posiadają własne gniazda na karty (w dodatku różnych typów). Czy można w jakiś sposób uzyskac sygnał DVB na wejściu antenowym tego telewizorka i ogląda programy kodowane ? Czy wystarczy zestaw (antena + tuner cyfrowy) za ok. 250 zł, czy jest potrzebna jakaś większa inwestycja?

W temacie DVB nie wiem zbyt wiele, a chcę chociaż na próbę zobaczyc obraz DVB. Co potrzebuję dokupic/zrobic ?

Pozdrawiam oczekując niecierpliwie na porady w tym temacie...
 

NoTes

New member
Gratuluję zakupu dobrego miejmy nadzieję sprzętu (sam poważnie zastanawiam się nad zakupem tego modelu - chyba dobra w tej chwili relacja jakości do ceny :mrgreen:). Telewizor posiada tuner analogowy i tuner cyfrowej telewizji naziemnej (DVB-T). Jeżeli jesteś w zasięgu nadawania testowego sygnału cyfrowej telewizji naziemnej (do niedawna nadawały trzy ośrodki w Polsce - nie wiem czy nie zmieniło się coś) to wystarczy, że ustawisz posiadaną antenę siatkową telewizji analogowej w kierunku ośrodka, który taki sygnał nadaje i możesz odbierać TVP1, TVP2, program regionalny i coś jeszcze w zależności od ośrodka nadawczego. Programów kodowanych DVB-T w Polsce na razie nie ma i oby nie było :mrgreen: (dodatkowe opłaty), a gniazdo przyda się do modułu np. Neotion, który przekonwertuje sygnał mpeg-4 (chyba tak w tej chwili jest kompresowany sygnał) na mpeg-2, który może obsłużyć telewizor. Problem polega na tym, że moduł Neotion nie współpracuje z każdym telewizorem posiadającym tuner DVB-T (nie wiem jak jest w przypadku telewizorów Sony) z powodu "niekompatybilnego" oprogramowania modułu i tunera DVB-T. To byłoby na razie na tyle :).
 

mar_13

New member
Zakup

Witam serdecznie wszystkich użytkowników forum. Po przeczytaniu tego wątku, zdecydowałem się na zakup tego modelu. Pomogły mi w tym Wasze opinie (połączone z promocją 5-cio letniej gwarancji). Wczoraj znalazlem w necie ofertę za 3822PLN, zamówiłem i dzisiaj odbieram. Jak go wieczorem odpalę, to się podzielę wrażeniami. Pozdrawiam
 

Linoss

New member
dzis nareszcie kupilem lcd! :)) kdl 40 s3000 to moj wybor.Przyjezdza do mnie w sobote.5lat gwar + sony+matowa obudowa=to wplynelo na moja decyzje.
 

Linoss

New member
Witam
Jestem po kilku h spedzonych z sony kdl 40 s3000.Jednym slowem wypas
Firma Sony dba o klienta :) ...karton solidny . w środku lcd takze solidnie zabezpieczony.Wyposażenie -wystarczajace. Pilot-niezwykła prostota ,przyciski rozmieszczone z pomysłem .-kabel koncentryk -do podlczenia kablówki - pasek do przymocowania podstawy do stołu -instrukcja w kilkunastu językachw tym PL- a i jeszcze mozliwosc wygrania ps3 po rejestracji i odpowiedzi na pytania ankiety ;)

Jakość obrazu-narazie oglądam na kablówce z ok 3/4 m .Nie narzekam.Obraz zadowala mnie (jako wymagającego uzytkownika zestresowanego opiniami tego forum nt . lcd) oraz np. moich rodziców ;P

Design-świetny.Matowa obudowa ,przyciski umieszczone u góry obudowy i srebrny napis SONY .klasyk.

Ilość wejść-wystarczająca.3 hdmi w tym jeden z boku.reszty nie rozpoznalem :)) szkoda ze nie ma usb :p

lcd warty polecenia m.in takze ze wzgledu na 5 letnia gwarancje (promocja do 15 stycznia),atrakcyjna cena -ja kupilem za 4200 z transportem od autoryzowanego sprzedawcy Sony "Jonczak" z Gdanska.

za tydzien bede mial dekoder od providera kablowki (pakiet c+)


p.s jak najlepiej podlaczyc tego lcd z kompem -chce miec obraz i dzwiek.-najlepiej linki do stron z przykladami tych kabli


Pozdrawiam i AVE SONYYY!!
 
Ostatnia edycja:
Do góry