Sony KDL-40NX700

daith

New member
Witam!
Chcemy się zdecydować na zakup Sony KDL-40NX700 w wersji białej. Wcześniej chciałbym jednak poznać opinie forumowiczów oraz ewentualnych posiadaczy. Czy jest wart swojej ceny? Dysponujemy kwotą nie przekraczającą 4500 zł.

Z góry dziękuję za komentarze.
Pozdrawiam!
Użytkownik daith.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
przeniosłem temat z plazm do LCD . No chyba że chciałeś plazmę do porównania - to napisz proszę.
Żeby zabrać głos musisz podać do czego ma służyć :
podaj jakie masz warunki :
odległość od ekranu ?
jak słońce świeci w pokoju ?
Jak duży jest pokój ?
jaki masz obecnie telewizor?
jakie programy najczęściej oglądasz?
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem ?
preferowana wielkość telewizora?
preferowana marka ?
czego nie lubisz w telewizorach?
jakie urządzenia będą podłączone ?
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ?
siedzisz na wprost czy również z katów bocznych ?
telewizor ma mieć wifi ?
ma czytać przez USB filmy ?
jakimi złączami i co chcesz podłączyć ?
jaki masz sygnał ?
ile programów HD ?
ile godzin dziennie ma grać telewizor ?
ile osób zasiada przed telewizorem ?
ma stać czy wisieć ?
 

Ares78

New member
Witam!
Chcemy się zdecydować na zakup Sony KDL-40NX700 w wersji białej. Wcześniej chciałbym jednak poznać opinie forumowiczów oraz ewentualnych posiadaczy. Czy jest wart swojej ceny? Dysponujemy kwotą nie przekraczającą 4500 zł.

Z góry dziękuję za komentarze.
Pozdrawiam!
Użytkownik daith.

Tak jak Kiki napisał, podaj trochę więcej na temat warunków użytkowania odległości od odbiornika i nasłonecznienia pomieszczenia, bez tego ciężko cokolwiek doradzić. Drugą sprawą jest to czy kolor biały jest wymogiem stawianym przy zakupie? Jeśli tak to z tegorocznych modeli niewiele ma taki kolor obudowy...
 

wwwgompl

New member
I jak ? Kupiliście ten TV ?
Posiadam takowy od 4 tygodni - polecam. Mogę coś już o nim napisać, ale od Waszego postu minęło już trochę to nie wiem czy warto?
Acha - i nie trzeba mi pisać jakie macie pomieszczenie, warunki, co lubicie oglądać itd (napisze wam jakie ma wady, a jakie zalety w codziennym użytkowaniu dla normalnego widza a nie maniaka HD :p),
 

jacek5d

New member
Witam!
Chcemy się zdecydować na zakup Sony KDL-40NX700 w wersji białej. Wcześniej chciałbym jednak poznać opinie forumowiczów oraz ewentualnych posiadaczy. Czy jest wart swojej ceny? Dysponujemy kwotą nie przekraczającą 4500 zł.

Z góry dziękuję za komentarze.
Pozdrawiam!
Użytkownik daith.

Nie warto , za 3,2-3,8 tys zł możecie kupic plazmę o nieporównywalnie lepszym obrazie,
jeżeli macie bardzo nasłonecznione pomieszczenie nawet Sony serii Ex będzie lepszym wyborem.
Wklejam swoja wypowiedź z innego wątku:


Wybrane cytaty z testu Panasonic TX-P42G20 zamieszczonego w AUDIO-VIDEO, maj 2010
autor Filip Kulpa:

"Podłączenie i wstępne skalibrowanie tego telewizora niemal natychmiast wywołało uśmiech na mojej twarzy. Co za ulga po kilkutygodniowym oglądaniu LED-a. Cóż, jakoś obrazu jest nieporównywalnie lepsza. Co prawda wrażenia nie są może imponujące w ciągu dnia, w jasnym pokoju, ale wieczorem,szczególnie w ciemnym pomieszczeniu, dystans który dzieli tą plazmę od wszystkich elcedeków jest po prostu znaczący"

"TX-P42G20 to dziś najbardziej rozsądna propozycja dla miłośników małego kina domowego oraz dla wszystkich tych, dla których jakośc obrazu, szczególnie po ciemku, jest najważniejsza. Relacja jakości obrazu do ceny, szczególnie w kontekście cen najnowocześniejszych elcedeków, jest okazyjna - mimo wskazanych niedoskonałości . Żeby nie było niedomówień : ten telewizor nie zabłyśnie na sklepowej półce. W takich warunkach
nie pokona elcedeków. Jednak w domu, po dokonaniu odpowiednich ustawień i zgaszeniu światła,
rozjedzie je niczym walec. I jeszcze jedno za 600 zł więcej można miec wersję 46 calową. Jak dla mnie bomba. "

W tym samym numerze jest test LEDA LCD Sony KDL-40NX700 do niego autor testu porównuje Panasonica.
 

ArieLoOoPL

New member
Witam,
też jestem zainteresowany tym telewizorem tj. sony 40nx700...
moje główne zastosowanie, to:
konsola PS3 - gry[w 90%] i filmy[dvd bd]
komputer - filmy....
i w mniejszym stopniu sygnal telewizji kablowej -sd, praktycznie nie istotne...

odległość tak z 3metry,
telewizor będzie stał...
nasłonecznienie pokoju, mhy...okno na wprost, od wschodu, ale są*rolety więc mało znaczące to jest...
obecnie używam lcd JVC 32r90bu i bym chciał coś lepszego i chyba "na ledach"
myslałem nad tym sony albo nad czymś z samsunga, wszelki propozycje mile widziane....

pozdrawiam
 
Do góry