Sony KDL-40EX710

dziarmol

New member
Witam wszystkich

Jestem tu nowy , więc proszę o wyrozumiałość.

Planuję kupić telewizor 40" , sprzedawca usilnie wciska mi podel Sony KDL-40EX710 za około 3500 PLN

Oglądam dużo filmów , sporadycznie widowiska sportowe .

Czy to dobry wybór? Czy też może sporo przepłacam i lepiej wybrac dużo tańsze LCD ?
Czy zauważalny jest mniejszy pobór mocy w telewizorach LED ?

Dziękuję za wszelkie uwagi.

Pozdrawiam


P.S.
Może powinienem podać jakieś inne dane?
 

cornolio

New member
Witam wszystkich

Jestem tu nowy , więc proszę o wyrozumiałość.

Planuję kupić telewizor 40" , sprzedawca usilnie wciska mi podel Sony KDL-40EX710 za około 3500 PLN

Oglądam dużo filmów , sporadycznie widowiska sportowe .

Czy to dobry wybór? Czy też może sporo przepłacam i lepiej wybrac dużo tańsze LCD ?
Czy zauważalny jest mniejszy pobór mocy w telewizorach LED ?

Dziękuję za wszelkie uwagi.

Pozdrawiam


P.S.
Może powinienem podać jakieś inne dane?

Ja posiadam właśnie taki model, i też zastanawiałem się nad czymś tańszym - czyli samsungiem lub ex 500. Po odwiedzinach w 2 marketach i sony center wybrałem ex710 - moim zdaniem najlepsza jakość obrazu a w moim wypadku w stosunku do np. samsunga c6500 półmatowa/matowa matryca gdyż pokój dość nasłoneczniony i już dość się napatrzyłem w lustro w laptopie. Co do poboru mocy nie wypowiem się, bo nijak mi to zbadać.
Co do filmów jak dla mnie minus na razie taki że walczę z dyskiem by czytał mi divixy i choć jest to możliwe to trzeba chyba trochę "pokombinować".

Generalnie z obrazu jestem bardzo zadowolony, czerń 7 lub 8/10 kolory bardzo ładne, w filmach sprawdza się wyśmienicie moim zdaniem. Zresztą wiele też zależy od ustawień, bo można sobie nimi obraz podrasować lub zepsuć:) w zależności od tego co się ogląda.
 

TV 710

New member
Ja posiadam właśnie taki model, i też zastanawiałem się nad czymś tańszym - czyli samsungiem lub ex 500. Po odwiedzinach w 2 marketach i sony center wybrałem ex710 - moim zdaniem najlepsza jakość obrazu a w moim wypadku w stosunku do np. samsunga c6500 półmatowa/matowa matryca gdyż pokój dość nasłoneczniony i już dość się napatrzyłem w lustro w laptopie. Co do poboru mocy nie wypowiem się, bo nijak mi to zbadać.
Co do filmów jak dla mnie minus na razie taki że walczę z dyskiem by czytał mi divixy i choć jest to możliwe to trzeba chyba trochę "pokombinować".

Generalnie z obrazu jestem bardzo zadowolony, czerń 7 lub 8/10 kolory bardzo ładne, w filmach sprawdza się wyśmienicie moim zdaniem. Zresztą wiele też zależy od ustawień, bo można sobie nimi obraz podrasować lub zepsuć:) w zależności od tego co się ogląda.
A jak u ciebie wygląda oglądanie pod kątami, bo w moim przypadku wielkie rozczarowanie obraz traci kontrast barwę kolorów wygląda jakby za mgłą.
 

dziarmol

New member
Odległość od ekranu: 2 m -2.5 m
Jak słońce świeci : w pokoju okna od wschodu a więc słabo
Jak duży jest pokój około- 25 m
Preferowana technologia- led
Jaki masz obecnie telewizor- nie mam
Jakie programy najczęściej oglądasz- sport, filmy, dokumenty.
Oglądasz w dzień czy wieczorem- wieczór
Preferowana wielkość telewizora - 40 "
Preferowana marka - brak
Czego nie lubisz w telewizorach - zbyt odblaskowego ekranu, przekłamań kolorów
jakie urządzenia będą podłączone - dekoder HD, zestaw kina domowego( w przyszłości) , może odtw blue-ray, ps3, komputer
Ile 50% do telewizji a ile % do innych urządzeń
Siedzisz na wprost czy również z katów bocznych - na wprost
Telewizor ma mieć wi-fi- ....
Ma czytać przez USB filmy-
Jakimi złączami i co chcesz podłączyć ps3, komp, dekoder HD zest kina
Ile masz kanałów HD : 16 na razie
Ile godzin dziennie ma grać telewizor- 3-4 h
Ile osób zasiada przed telewizorem od 2 do 4
Ma stać czy wisieć obojetne
Jaka klasa cenowa- do 3500 PLN


Może teraz ktoś pomoże ;]
 
Ostatnia edycja:

cornolio

New member
Odległość od ekranu: 2 m -2.5 m
Jak słońce świeci : w pokoju okna od wschodu a więc słabo
Jak duży jest pokój około- 25 m
Preferowana technologia- led
Jaki masz obecnie telewizor- nie mam
Jakie programy najczęściej oglądasz- sport, filmy, dokumenty.
Oglądasz w dzień czy wieczorem- wieczór
Preferowana wielkość telewizora - 40 "
Preferowana marka - brak
Czego nie lubisz w telewizorach - zbyt odblaskowego ekranu, przekłamań kolorów
jakie urządzenia będą podłączone - dekoder HD, zestaw kina domowego( w przyszłości) , może odtw blue-ray, ps3, komputer
Ile 50% do telewizji a ile % do innych urządzeń
Siedzisz na wprost czy również z katów bocznych - na wprost
Telewizor ma mieć wi-fi- ....
Ma czytać przez USB filmy-
Jakimi złączami i co chcesz podłączyć ps3, komp, dekoder HD zest kina
Ile masz kanałów HD : 16 na razie
Ile godzin dziennie ma grać telewizor- 3-4 h
Ile osób zasiada przed telewizorem od 2 do 4
Ma stać czy wisieć obojetne
Jaka klasa cenowa- do 3500 PLN


Może teraz ktoś pomoże ;]

Opis pasuje do ex710 ;) - w tej klasie cenowej.
 

dziarmol

New member
za tą samą kasę w euro proponują mi sharpa LC-40LE814E a sony 710 jest prawie niedostępne . Boję się kupić gdzieś daleko i czekać na kuriera.....
 

cornolio

New member
za tą samą kasę w euro proponują mi sharpa LC-40LE814E a sony 710 jest prawie niedostępne . Boję się kupić gdzieś daleko i czekać na kuriera.....

ja tak zrobiłem 400 zł różnicy!! Niż w MM czy Saturnie, a kuriera masz w ciągu maks 3 dni zależy jaki sklep.

Co do sharpa przyznam szczerze nie patrzyłem nawet - po prostu ta marka mnie kompletnie nie interesuje, ale jeśli wypada dobrze to:roll:.

Ja zjeździłem wszystko w poznaniu co ma tv :) a jedyne ograniczenie to cena 3600, no i warunek - net i czytanie divix wg. mnie to był najlepszy wybór :roll:
 

dziarmol

New member
No cóż na polu bitwy zostawiłem sobie dwa modele 40hx800 za okolo 4000PLN oraz 46ex za 4500PLN.

Co byście wybrali jakość czy wielkość?

Wprowadzam się dopiero za 3 dni i jak ustawię sobie kanapę to zmierzę dokładnie odległość jak bedę miał do 2 m to chyba wybiorę 40HX800 a jak powyżej 2 m to 46ex710.

Czy myślę logicznie ?
 
Do góry