Sony kdl-40ex500

Jann

New member
Przede wszytkim chciałbym przywitać wszystkich z racji tego, że jest to pierwszy post na tym forum :bober:

Mam zamiar kupić LCDka SONY KDL-40EX500 . Czytałem recenzje na temat tego telewizora na forum i zmartwił mnie jeden minus - clouding. W każdym modelu może się pojawić?

Mam do wydania ok 2,5 tysiąca złotych. Zalezy mi przede wszystkim na jakości obrazu i wielkości ekranu, a nie na bajerach typu wifi ready usb etc ponieważ będę dokupywał zestaw kina domowego. Najchętniej kupiłbym 46 cali ale niestety przekracza mój budżet. Macie może inne propozycje? 46 cali tak do 2,5 tysiaca - czy jest to w ogóle realne :) Myślałem jeszcze nad seria S5600 (posiadam 32 calowy ekran z tej serii i jestem zadowolony) choć to już chyba "staruszek 50 Hz" :)
 
Ostatnia edycja:

Mike25

New member
Clouding może się pojawić i jest obecny w stopniu minimalnym w większości telewizorów na rynku. Jednak najlepiej przed zakupem albo tuż po (jeśli będziesz miał potem możliwość bezproblemowej wymiany) przetestować. Minimalny clouding nie przeszkadza w komforcie oglądania obrazu, bo jest w praktyce niedostrzegalny.
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Jeśli nie oglądasz w totalnym zaciemnieniu to nie będzie to żaden problem - wystarczy zwykłe światło z żarówki w pokoju by clouding nie przeszkadzał. Dodatkowo jesli światło np. z kinkietów skierujesz w stronę ekranu tv (spoko - nie odbija się na ekranie podczas oglądania) to nawet duży clouding nie będzie widoczny WCALE.
 

Ares78

New member
Przy zwykłym oglądaniu ciężko zauważyć ewentualny clouding także nie ma co się przejmować na zapas tym bardziej, że podkreślam ewentualny clouding bo nagminnie występował on jedynie w starszych modelach np. w4500, a i tak ludzie je sobie chwalili.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
ale podaj gdzie czytałeś o cloudingu, bo ja testowałem ten model i z całą pewnością pierwszy raz Sony zaskoczyło mnie brakiem cloudingu.
Tu polecam ten model.
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Jakiś tam egzemplarz czy dwa się trafią bez cloudingu:blagam: ale nie ma się co oszukiwać - nawet sharpy na full ledach nie są pod tym względem idealne (no jakiś tam egzemplarz wyselekcjonowany do testów był idealny). Sam mam chwilowo 40le705 w domu i jest on BARDZO DOBRZE podświetlony w porównaniu do średniej na ccfl ale do ideału mu sporo jeszcze brakuje (na czarnym tle jest bdb- ale szare tło czyli to co dla mnie najważniejsze to tylko 4-) ale to i tak wypas bo mój b550 (w którym mam już trzeci panel...) to typowy przykład olewania standardów montażu/kontroli jakości - jest tak ze 3 razy gorzej podświetlony od sharpa:bober:. Także radzę się tym nie przejmować bo tylko nerwy się traci, jak się ogląda bez wyszukiwania wad to nawet spory clouding/banding/pillaring nie rzuca się w oczy. Miałem kiedyś halo na punkcie "uniformity" ale mi przeszło (po walce z wiatrakami) do tego stopnia że moje normy teraz to 20% tych które miałem przy pierwszym w życiu lcd. No chyba że ktoś gra w gry - tutaj często widac wady dużo bardziej także warto wtedy "zapolowac" na najlepszy egzemplarz.
 

Mike25

New member
Potwierdzam, sam gdy byłem jeszcze przed zakupem swego TV, oglądałem w sklepie LE705, który miał skopane podświetlenie, co widać było właśnie nawet w sklepie! Ale nie zakładam, ze wszystkie egzemplarze z tej serii tak mają.

EX500 posiadam i też ma jakiś tam lekki clouding. Nie jest to jednak nic co bym widział, nawet w nocy. Jedynie dostrzegam w górnej prawej krąwedzi delikatną białą poświatę, ale żebym to widział ekran musi być cały czarny, na max podświetlony i w zgaszonym pokoju, inaczej nie ma szans tego dostrzec. Zrobiłem fote swojego egzemplarza, co prawda niemiarodajną, gdyż ze względu na bardzo wysoki czas naświetlenia migawki nie daje realnego poglądu na to jak to wygląda "na żywo", ale daje dowód na to, że jakiś tam clouding występuje




Ta sama fota wykonana z krótszym czasem migawki daje już bardziej realny pogląd na to jak to w praktyce wygląda, wiec jak widać ów clouding jest niedostrzegalny




@SierzantHarris
Banding Ci nie przeszkadza? Jeśli chodzi o mnie to ostatnio go odkryłem (widoczny m.in na niektórych kanałach sportowych) i muszę przyznać, że mnie trochę wkurza, bo czasami potrafi to być dokuczliwe, odwraca uwagę od oglądanego obrazu...
 

Jann

New member
Dziękuję Wam bardzo za odpowiedzi. Rzadko oglądam tv w ciemnym pomieszczeniu na full podświetleniu. Przeważnie jest to minimum więc nie będzie mi to w takim razie przeszkadzać. Byłem wczoraj w sklepie i z ciekawości porównywałem telewizorki. Wydaję mi się ze 40stka będzie za mała jak wisiała koło 50calowej plazmy :) Myślę nad 46ex500 tylko nie wiem dlaczego jest taka różnica w cenie skoro to tylko 6 cali. Jak myślicie ? Za pół roku cena 46ex500 może być o wiele mniejsza? Nie chce żałować ze kupiłem znowu za mały telewizor.


p.s. Pytanie z innej beczki... Dlaczego samsung 50 calowy (plazma) kosztował tylko 2500 zl ?:>
 

Mike25

New member
Dziękuję Wam bardzo za odpowiedzi. Rzadko oglądam tv w ciemnym pomieszczeniu na full podświetleniu. Przeważnie jest to minimum więc nie będzie mi to w takim razie przeszkadzać. Byłem wczoraj w sklepie i z ciekawości porównywałem telewizorki. Wydaję mi się ze 40stka będzie za mała jak wisiała koło 50calowej plazmy :) Myślę nad 46ex500 tylko nie wiem dlaczego jest taka różnica w cenie skoro to tylko 6 cali. Jak myślicie ? Za pół roku cena 46ex500 może być o wiele mniejsza? Nie chce żałować ze kupiłem znowu za mały telewizor.
Ceny LCD poszły w ciągu ostatniego roku masakrycznie w dół o 30-40%. Czy ten trend się nadal utrzyma tego nie wiadomo, ale myślę, że wciąż będą spadki, tylko nie wiadomo jak duże. W tym roku jednak juz bym się ich nie spodziewał, ze względu na kończący się sezon ogórkowy, a nastepnie zbliżający się sezon największych zakupów, w tym w czasie świat, kiedy sklepy wręcz podnoszą ceny, a nie je obniżają. Większe spadki pewnie będę w 1 kwartale przyszłego roku. Zawsze jednak przez cały rok możesz wyhaczać promocje typu bez vatu w Saturnach i MM.

Odnośnie przekątnej to musisz ocenić z jakiej odległości oglądasz TV? 40'' się nadaje do max 3-4m, 46'' będzie dobra do 4-5m. Od 5m w góre przyda się już 50'' i więcej :)

p.s. Pytanie z innej beczki... Dlaczego samsung 50 calowy (plazma) kosztował tylko 2500 zl ?:>
Prawdopodobnie ze względu na minimalny popyt na plazmy. Pewnie model też nie był za dobry, może jakiś stary sprzed roku czy dwóch.
 
Ostatnia edycja:

Jann

New member
Odnośnie przekątnej to musisz ocenić z jakiej odległości oglądasz TV? 40'' się nadaje do max 3-4m, 46'' będzie dobra do 4-5m. Od 5m w góre przyda się już 50'' i więcej :)

Będzie to odległości ponad 4 metrów.


Prawdopodobnie ze względu na minimalny popyt na plazmy. Pewnie model też nie był za dobry, może jakiś stary sprzed roku czy dwóch.


To był jakiś samsung. Dziwi mnie tylko fakt ze obok stała jeszcze jedna 50tka i tylko z HD ready... Najdziwniejsze było to, że ludzie kupowali cały czas ten model.


Jestem w stanie poczekać dlatego, że muszę jeszcze spłacić konsole i LCD 32", a dopiero później z żoną mogę wziąć nowy telewizor. Jeśli ceny nie pójdą w dół to uważam, że nie ma sensu dawać ponad tysiąc złotych więcej za 6 cali. Będę wolał kupić kino domowe które i tak jest w planie :)
Myślę, że kwota 2 tysięcy za kino będzie optymalna sumą .
 

kisiel__94

New member
Ja też się zastanawiam na ten TV tylko nie wiem czy go kupić, bo ciężko jest go wyrwać za max.2500zł, a 37" już prawie na rynku nie ma... (chyba, że źle mówię, to proszę mnie poprawić) bylem dzis w sklepie i widziałem 32" i 40" no i ten 40" był za 3000zł... to dla mnie za dużo... :confused:
Pozdrawiam :)
 

Ares78

New member
Dziękuję Wam bardzo za odpowiedzi. Rzadko oglądam tv w ciemnym pomieszczeniu na full podświetleniu. Przeważnie jest to minimum więc nie będzie mi to w takim razie przeszkadzać. Byłem wczoraj w sklepie i z ciekawości porównywałem telewizorki. Wydaję mi się ze 40stka będzie za mała jak wisiała koło 50calowej plazmy :) Myślę nad 46ex500 tylko nie wiem dlaczego jest taka różnica w cenie skoro to tylko 6 cali. Jak myślicie ? Za pół roku cena 46ex500 może być o wiele mniejsza? Nie chce żałować ze kupiłem znowu za mały telewizor.

Nie zawiedziesz się, zwłaszcza jeśli nie oglądasz na maksymalnym podświetleniu (osobiście przy takim nie jestem wstanie wysiedzieć). Co do różnic w cenie niestety standardowo dopłaca się tyle do większych przekątnych (do 40 cali nie ma takich dużych różnic przy poszczególnych wielkościach). Odnośnie czekania to już jest sporo czasu na rynku i największy spadek ceny już był, co będzie się działo dalej ciężko przewidzieć jakieś ruchy na pewno będą zwłaszcza w okresie gorączki światecznej.
 
Ostatnia edycja:

Jann

New member
Dziękuję za wypowiedzi. Chodziłem jeszcze po sklepach ale jednak Zdecyduję się na ten model tylko czekam na okazje :) Pozdrawiam i dziękuję jeszcze raz za pomoc.
 

Jann

New member
Odświeżę temat bo pojawiła się mała zmiana kupna tv :) Chcę jednak 46 cali i niestety model ex500 jest dla mnie za drogi. Myślę o samsungu 46c650? Co o nim myślicie? jest to rożnica 700 zł

edit: Zauwazylem ze 46ex402 jest tez w przystepnej cenie tylko nie ma BE 3 i 100 Hz .

Co bedzie najlepszym wyborem?
 
Ostatnia edycja:
Do góry